Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 13:26:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa strona Projektu.  (Przeczytany 69140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rutkoś
Gość
« Odpowiedz #50 : Grudzień 13, 2008, 11:03:17 »

Hello JohnyVodka Uśmiech

Kilka uwag - trochę flirtuję z technologią .NET i webmasteringiem w oparciu o technologie Microsoft:

1. Darmowy CMS pod .NET - bardzo elastyczny w konfiguracji i otwarty - DotNetNuke - prowadzę aktualizacje portalu dużej firmy w tej technologii i to jest naprawdę super

2. Co do layoutu - strona ma nieść informacje, przesłanie, nie może tło "dawać po oczach" bo to męczy i ludzie w połowie przestaną czytać, te projekty odrzucone są o wiele bardziej friendly ( zwłaszcza 1 i 3 ) - piszę to pomijając kwestie estetyczne , to indywidualna sprawa każdego - chciałem jedynie zwrócić uwagę na charakter strony i "przyjazność" w jej odbiorze.

pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #51 : Luty 06, 2009, 19:35:35 »

No i już jest.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #52 : Luty 06, 2009, 19:51:05 »

Powiem szczerze - nowa strona (abstrahując od jej zawartości) niezbyt mi się podoba. Zbyt daje po oczach, wygląda o wiele mniej profesjonalnie niż poprzednia. O ile do poprzedniej, po pierwszym wejściu na nią, przykuł mnie bijący od niej profesjonalizm wykonania, spójność, w dodatku sam klimat, który tworzyła szata graficzna - takiej mistycznej, spokojnej tajemniczości, o tyle ta strona wygląda raczej jak zaliczeniowy projekt licealisty. I to nie jest opinia podyktowana byciem sceptykiem PCh, ale po prostu ocena samej strony jako takiej.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #53 : Luty 06, 2009, 19:59:14 »

Fakt strona wygląda tak "cukierkowo". Ale cóż zrobić. Chcieli to mają.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #54 : Luty 06, 2009, 20:14:46 »

Wizualnie Poprzednia (tj. aktualna) sprawia wrażenie spójniejszej.
Choć sam Sfinks i piramidy może fajniejsze, to jednak całość kompozycji nie jest tak dopracowana. Detale fajne.

Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #55 : Luty 06, 2009, 20:15:12 »

Cóż, złota zasada: "Nie zmieniaj tego, co już jest bardzo dobre" ;] A ich poprzednia strona (w przeciwieństwie do samego projektu, ale to już moja opinia jedynie) była naprawdę dobra. Jedyne, co bym w niej zmienił, to układ zakładek i zawartość niektórych podstron, ale sam layout był świetny.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #56 : Luty 08, 2009, 18:53:45 »

Skąd-indąd colorystyka:

Złoto (piramid i sfinksa)
+
Grant (Nieba)

..idealnie wstrzelona w SYNERGIE.

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 18:54:37 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
trębacz
Gość
« Odpowiedz #57 : Luty 10, 2009, 22:59:45 »

To i ja dodam od siebie parę groszy bo po tym co zobaczyłem po wejściu po dłuższej przerwie mnie po prostu zdruzgotało. I przyznam szczerze nie będę owijał w bawełnę i zapewne zaboli to kilka osób ale moim celem nie jest dowalenie komuś lecz wyrażenie opinii.

A więc:

Grafika jest paskudna po prostu paskudna, brak proporcji brak tonacji brak wyczucia. Poprzednia wersja miała klimat, miała potencjał do rozbudowy, a nie z czegoś z potencjałem zrobienie tandety.

Grafikę uważam za nieporozumienie, po prostu disco polo potworek to nie jest rozwój lecz uwstecznienie. Mówcie co chcecie moje poczucie estetyki nie pozwala mi słodzić gdy naprawdę dokonaliście profanacji, samo "logo", dodanie outer glow to żart po prostu... więc na temat samej grafiki nawet nie ma co dyskutować. Dobór kolorów do poszczególnych elementów się gryzie i nijak nie pasuje. Standardowo używam rozdzielczości 1280x1024 i jest to wszystko za duże, przytłaczające i uciążliwe w przeglądaniu.

Czcionki za duże (większych się nie dało?) brak proporcji, przyciski okropne, po kiego w menu zastosowano javascript skoro to menu nie ma żadnych zaawansowanych cech. Gdy wybierasz sesje to nie ma podlinkowania by nie wracało na samą górę lecz strona otwarła się na określonej wysokości skoro zasadziliście motyw graficzny na cały ekran i zmuszacie ludzi do ciągłego przewijania przy każdorazowej zmianie podstrony.
Strona niezgodna z W3C...
Żałuję, że nie zrobiłem zrzutu poprzedniej wersji witryny.

Możecie się oburzać, możecie tłumaczyć w ten czy inny sposób ale od strony wizualnej zniszczyliście tą stronę, która swoją formą przytłacza treść, która w tym momencie zeszła na plan drugi.

Wybaczcie też że ostro, ale nie rozumiem takiego postępowania gdy ktoś mając dobry projekt, który został zapamiętany przez ludzi, który miał w zasadzie cechy wyróżniające się poprzez kolor, układ elementów (jedynie menu flashowe było problemem w wersji poprzedniej) które do siebie dosyć dobrze pasowały, i nagle kasuje ten bądź co bądź atut na który wiele witryn długo pracuje by być rozpoznawalnymi i kojarzonymi, i robicie coś takiego.
Mi się to osobiście w głowie nie mieści, porównać to mogę tylko z tym gdy ludzie w danym kraju oponują przed jakimiś rozwiązaniami, które chce rząd wprowadzić, a rząd i tak robi swoje mając gdzieś głosy ludu, bo tak...

Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #58 : Luty 10, 2009, 23:21:58 »

 I cud, że jeszcze jakoś to działa bez większych awarii i przerw, bo kto dziś stawia poważne forum na takim serwerze?
Bo jak już komuś na czymś zależy to wykupuje za 100- 200 zł hosting na porządnym serwerze, gdzie istnieje gwarancja, że nawet pięć sekund przerwy nie ma prawa się zdarzyć.
A  często bywa tak, że nie można wejść na stronę, albo nie można się zalogować, bo pojawia się komunikat że użytkownik lub hasło jest nieprawidłowe.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 23:25:53 wysłane przez astro » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #59 : Luty 10, 2009, 23:46:33 »

Nie mylcie tego forum z witryną PCH bo to zupełnie dwie różne bajki. Forum jest ok, ja tu nie napotykam żadnych problemów.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 11, 2009, 03:41:27 »

Może jakby zmienili tło to coś by pomogło Z politowaniem
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #61 : Luty 11, 2009, 07:35:22 »

Może jakby zmienili tło to coś by pomogło Z politowaniem

Moim zdaniem najrozsądniej byłoby wrócić do starej strony, nieco tylko zmieniając pewne drobnostki (np menu po prawej, a nie na górze, i w jakimś w miarę logicznym porządku poukładane). Bo cała nowa strona to raczej jeden wielki niewypał, tu nawet niespecjalnie jest co usprawniać, bo i po co, skoro wcześniej było świetne?
Zapisane
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 11, 2009, 15:52:10 »

Nie bardzo rozumiem dlaczego najważniejszy na ziemi projekt jej ratowania nie może przeznaczyć 100zł na hosting i zrobienie czytelnej estetycznej strony w najważniejszym medium informacyjnym na naszej planecie jakim jest internet! Taka nieprofesjonalna strona (jak już zauważyło wielu użytkowników powyżej) przypominająca blogi nastolatek z onetu i kompletny brak podstawowej wiedzy na temat HTML-a (i ogólnie budowy stron) stawia wiarygodność całego projektu pod olbrzymim znakiem zapytania. Nie mówiąc już o podstawach komunikacji typu kanał RSS to nawet nie wszystkie linki na stronie działają. Na stronie najważniejszego projektu na ziemi! Nawet wyszukiwarki nie ma!

Profesjonalną stronę można stworzyć w 1 dzień pod warunkiem, że ma się do dyspozycji serwer z PHP i MySQL. Wystarczy wziąć WordPressa i zainstalować do niego plugin do obsługi wielu języków.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #63 : Luty 11, 2009, 15:59:25 »

Może napiszemy do nich? Żeby coś zrobili z tym layoutem bo to naprawdę chyba NIKOMU się nie podoba. Nie widzę ani jednego za dla layoutu. Po za tym tak jak mówi mój przedmówca 100 zł dla takiej ekipy jaką jest PCh to chyba nie problem?

No powiedzmy że zamówili by u profesjonalisty grafikę za 500 zł to też myślę dla nich nie jest wielka kwota a założę się że efekt był by o wiele lepszy.

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 15:59:47 wysłane przez Mora » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 11, 2009, 16:00:26 »

Nie bardzo rozumiem dlaczego najważniejszy na ziemi projekt jej ratowania nie może przeznaczyć 100zł na hosting i zrobienie czytelnej estetycznej strony w najważniejszym medium informacyjnym na naszej planecie jakim jest internet! Taka nieprofesjonalna strona (jak już zauważyło wielu użytkowników powyżej) przypominająca blogi nastolatek z onetu i kompletny brak podstawowej wiedzy na temat HTML-a (i ogólnie budowy stron) stawia wiarygodność całego projektu pod olbrzymim znakiem zapytania. Nie mówiąc już o podstawach komunikacji typu kanał RSS to nawet nie wszystkie linki na stronie działają. Na stronie najważniejszego projektu na ziemi! Nawet wyszukiwarki nie ma!

Profesjonalną stronę można stworzyć w 1 dzień pod warunkiem, że ma się do dyspozycji serwer z PHP i MySQL. Wystarczy wziąć WordPressa i zainstalować do niego plugin do obsługi wielu języków.

Co najśmieszniejsze, taka dobra, sensowna strona już BYŁA (no, możnaby kilka drobnostek usprawnić, ale to raczej detale). Tyle, że PCh zrobiło nową, nie wiadomo po co, i to o wieeeele gorszą (jak zauważyłeś, wyglądającą bardziej jak blogi nastolatków)


Mora - lać na nową stronę, niech wrócą po prostu do starej, tylko troszeczkę uporządkują menu (albo najlepiej walną je po lewej stronie, jak na większości stron www) i będzie super. Stara strona była ekstra, tylko się na niej straszny pieprznik zrobił (chaotyczny układ linków, wiele zakłądek niepotrzebnych). Co ciekawe... na nowej po prostu skopiowali to! To, co na starej było najgorsze... No ale co tam, ich strona, ich rzecz...
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 16:02:17 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #65 : Luty 11, 2009, 16:27:38 »

Grafika nie jest aż taka ważna. Najważniejsza jest dostęp do informacji, estetyka, wyszukiwarka, RSS i przyjazność dla wyszukiwarek.

http://www.mehtanirav.com/ - czytelna strona bez grafiki
http://www.wordpresstemplates.com/demo/?theme=Fauna - czytelna strona z prostym banerem
http://archeowiesci.wordpress.com/ - czytelna i poukładana strona
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #66 : Luty 11, 2009, 16:34:27 »

Grafika nie jest aż taka ważna. Najważniejsza jest dostęp do informacji, estetyka, wyszukiwarka, RSS i przyjazność dla wyszukiwarek.

http://www.mehtanirav.com/ - czytelna strona bez grafiki
http://www.wordpresstemplates.com/demo/?theme=Fauna - czytelna strona z prostym banerem
http://archeowiesci.wordpress.com/ - czytelna i poukładana strona


Wiesz, grafika nie jest ważna do momentu, gdy zaczyna bić po oczach i być przesadzona. Co do estetyki i informacji - zgadzam się. poprzednia strona właśnie taka była - estetyczna, a przy tym miła dla oka. Z informacjami nieco możnaby zmienić, ale to by była robota na, bo ja wiem, pół godziny?

Co do RSS to nie wiem, czy jest aż tak potrzebny.

Pozdrawiam

Tene
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #67 : Luty 11, 2009, 16:38:59 »

No tak dużo jest takich stron. W prostocie tkwi siła.

Zresztą w PCh panuje dyktatura nie ma co polemizować nad stroną oni i tak nie posłuchają głosu ludu.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 11, 2009, 17:41:11 »

proponowałbym przejrzeć wersie innojęzyczne Uśmiech są totalnie różne i oczywiście są inne informacje, dla każdego coś dobrego, pod dany naród Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #69 : Luty 11, 2009, 19:48:09 »

W rzeczywistości za Sfinksem stoi piramida Chefrena(to ta z widocznymi resztkami okładziny wapiennej na szczycie) a nie Cheopsa,jak ją tu pokazano.
Przy takim ujęciu Sfinksa piramida Cheopsa wyleciałaby w prawo poza kadr.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 11, 2009, 20:01:47 »

Podejrzewam nawet,że piramida za sfinksem nie jest piramidą Cheopsa.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Luty 13, 2010, 20:09:09 »

Zauważył ktoś może, że główna strona PCH uległa zmianie?
Moim zdanie bardzo korzystnie to wypadło:

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=1&sectionId=1&cmd=
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 20:17:52 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kot
Gość
« Odpowiedz #72 : Luty 13, 2010, 21:04:42 »

Dziś ze cztery godziny temu wchodziłem na stronę i zmiany jeszcze nie było.

To chyba z okazji zdobytego przed chwilą srebrnego medalu przez Małysza na olimpiadzie zimowej. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Luty 13, 2010, 23:57:22 »

Zauważył ktoś może, że główna strona PCH uległa zmianie?
Moim zdanie bardzo korzystnie to wypadło:

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=1&sectionId=1&cmd=


Jeszcze wczoraj była stara ,ale ta faktycznie korzystniej wygląda:)
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Piotr
Gość
« Odpowiedz #74 : Luty 14, 2010, 04:52:17 »

Strona jest dobrze zrobiona i menu jest tym razem o wiele lepiej usytuowane. Widzę też tam współpracę tych dwóch uniwersytetów, co może korzystniej wpłynąć na rozwój wydarzeń w tym roku. Szukałem tego "Logo" na uniwersytecie w Kairze ale nie znalazłem.

Można by było także wstawićdo menu "video" lub "Filmy" to nic trudnego dzisiaj. przy każdym filmie na Youtube jest link i html do skopiowania i wstawienia na swojej stronie.
Ponieważ istnieje tyle tych filmów można by troszeczkę je uporządkować. Oprócz tego co chciałem tu zaznaczyć jeżeli się opuszcza tą stronę to automatycznie człowiek wpada w wiry YOUTUBE i tak szybko nie wraca. A my chcemy przecież żeby ludzie jak najwięcej, najdłużej na stronie zostali.

Ach jeszcze chciałem zapytać czy jest już strona FUNDACJI „TZEC–MOAN” W MEKSYKU?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 04:54:56 wysłane przez Piotr » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team goldcraft rezerwat-mustangow kuro-shiro-academy kl7