Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 16:57:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: EKOLOGIA ;)  (Przeczytany 4705 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Styczeń 28, 2011, 21:30:06 »

Gorący teraz temat, ale zacznijmy go na wspak  Duży uśmiech

Ekologiczno - ekonomiczny absurd

Proekologiczna komedia
Autor: Trollins    2011-01-28 10:56:55

Zaczyna się moda na wyliczanie ile to mogę i powinienem rocznie zaoszczędzić pieniędzy i przy okazji zadbać o środowisko. Żyjąc ekologicznie. Ktoś nawet wyliczył, że jak wyjmę z kontaktu ładowarkę do telefonu komórkowego po jej naładowaniu, to zaoszczędzę 98 groszy. Rocznie.

Kuuuszącaaaa propozycja. Warta rozważenia. Pół wafelka mogę za to kupić. Ale o tym potem.
Ja chcę tak żyć. A nawet muszę. Analizuję i liczę, jak to ja do tej pory żyję.

Telewizja i w niej reklamy

Oglądam TV jak każdy, bo chcę być na bieżąco. Ze wszystkim. A tam reklamy. Przecież gdyby nie te reklamy w TV, to ja bym mógł ze 3 godzinny dziennie wcześniej wyłączyć telewizor.

Tyle razem zajmuje czas emisji, ciągle tych samych reklam. To są moje pieniądze, to jest mój wkład w emisję CO2 do atmosfery. I zużycie energii.

Liczymy? 365 dni razy 3 godziny, to 1095 godzin krócej TV gra.

1 godzina oglądania TV to 5 gr. 1095 godzin po 5 gr. to 5475 gr., czyli 54 zł i 75 groszy. Ale co tam pieniądze. To jest prawie 46 dób, znaczy dni i nocy. Szczególnie nocy. A to tylko reklamy. Półtora miesiąca ciągłego gapienia się na te same reklamy tylko w ciągu jednego roku! To ja mam urlop krótszy!

Dłużej gapię się na reklamy niż jestem na urlopie!

W ciągu 20 lat oglądania TV, aż 30 miesięcy gapię się na reklamy. Bez przerwy.

Ciurkiem, jak leci. 30 miesięcy wyrwane z życia. Mojego ekologicznego życia.

O tych tasiemcowych telenowelach nawet nie wspomnę. Oglądamy, oglądamy, na CO2 i środowisko uwagi nie zwracamy. Co tam 5 groszy za godzinę. Co tam moje życie. Carringtonowie są ważni.

Czy ktoś z eko-oszołomów policzył, ile to CO2 więcej, ile energii zużytej więcej?

...

http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/proekologiczna-komedia,42749
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2011, 06:12:05 »

Coś mi się wydaje, że siedząc na naszym forum też pozwoliłem na produkcję CO2, krzesło też już żółknie Duży uśmiech




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 10, 2011, 11:37:14 »

Od czasu pewnego się urlopuję i siedzę sobie w pięknej miejscowości na południu Polski zupełnie spokojny, nie zaglądam w ogóle do mediów, spaceruję i tu oto taka przykra  sprawa; otóż w tym pięknym miasteczku, a nawet w całej gminie wycięto wszystkie lipy. A jest w tej gminie kilku solidnych pszczelarzy zabezpieczających gminę i nie tylko w miód. Są bardzo zmartwieni tym faktem, gdyż część pszczół wyginie, bo lipy to też ich pokarm, a było ich mnóstwo w okolicy. Ponadto ludzie zbierali sobie kwiat lipy na leczniczą herbatę. Lipy współtworzyły piękny pejzaż, no i ten aromat w lipcu (nomen omen).

Czy to przypadek i głupota lokalnych władz, czy za tym faktem stoją jakieś konkretne powody, pytają mieszkańcy.
Czy może ktoś wie cokolwiek na ten temat?


współzmartwiony koliberek33
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 10, 2011, 11:48:54 »

a propos pszczół

Jak powiedział Albert Einstein " Jeśli pszczoły wyginą ludzie podzielą ich lost w ciągu czterech lat". Nie da się ukryć, że na naszych oczach dochodzi do niepokojącego wymierania tych owadów.

Pszczoły są bardzo ważnym elementem ekosystemu. To one zapylają conajmniej jedną trzecią żywności, którą spożywamy. Naturalny cykl wegetacyjny dookoła świata jest zmieniony poprzez ocieplenie, powodzie, tsunami, trzęsienia ziemi czy też ostatnio ciężkie burze śnieżne. Rezultatem jest powstanie pewnej dysharmonii w przyrodzie co wpływa znacząco na katastrofalne zmniejszenie populacji ptaków i pszczół.

 

Stworzenia te zdychają z braku pożywienia, nienormalnego ciepła a być może po prostu migrują do innych krajów z odpowiednią pogodą i warunkami do zdobywania pożywienia i zapasu wody. Bez małych ptaków i pszczół nie będzie prawidłowego zapylania upraw tego wymagających. Wiatr wykonuje część tej pracy ale prawie zawsze z mniejszą skutecznością niż precyzyjne owady.

 

Już w zeszłym roku uprawy szklarniowe w Polsce miały wiele problemów z zakupem trzmieli a dzikie osobniki stały się bardzo rzadkie co tłumaczono opryskami antykomarowymi na terenach popowodziowych.  Zapewne obecne koszty żywności są pośrednio powodowane przez klęskę nieurodzaju i wkrótce ludzkość również stanie przed problemem głodu gdyż zmniejszy się produkcja owoców, warzyw i ryżu.


Dlatego właśnie naukowcy starają się powstrzymać masową śmierć podstawowych światowych "zapylaczy". Aktualny poziom wiedzy sugeruje, że pszczoły padają z powodu pasożytów, wirusów, pestycydów i zredukowanej różnorodności uprawianych roślin do czego przyczyniła się opętańcza idea planowania płodów w Unii Europejskiej prowadząca w istocie do upraw kukurydzy i rzepaku jako najlepiej płatnych ze względu na dopłaty rolnicze.


Straty w populacji są alarmujące a 52 ze 112 najpopularniejszych płodów rolnych zalezy od zapylania. Ekonomiści ustalili w 2009 roku, że zapylanie przez insekty jest warte około 212 miliardów $ rocznie. Ludzka, wzrastająca populacja i zmniejszająca się populacja pszczół to niewątpliwie droga ku kryzysowi żywnościowemu i windowaniu cen żywności co obserwujemy na codzień w sklepach.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 16, 2011, 20:21:53 »

"a propos pszczół" Mrugnięcie

Lubisz miód? Zobacz, co znajdziesz w ulu



Naukowcy odkryli cztery nowe wirusy.

"Pszczoły wymierają. Ich populacja w Europie spadła od 10 do 30 proc., o 30 proc. w USA i aż o 85 proc. na Bliskim Wschodzie. Naukowcy próbując rozwikłać zagadkę ich śmierci odkryli ostatnio 4 nowe wirusy - informuje news.com.au."

ONZ: DRASTYCZNIE SPADA LICZBA PSZCZÓŁ. TO GROZI GŁODEM>>

W pszczelich ulach naukowcy znaleźli już 27 różnych szczepów wirusów, sześć gatunków bakterii, sześć różnych rodzajów grzybów, cztery rodzaje roztoczy i latającego pasożyta, małego owada z rodziny zadrowatych.

TWOJA KOMÓRKA ZABIJA PSZCZOŁY>>

Co więcej, swoich odkryć dokonali badając zdrowe kolonie pszczele, które przewożono w USA ze stanu do stanu, by zapylały roślinność.

    "W pszczelim ulu aż kipi od różnych form życia, o czym do tej pory nie wiedzieliśmy. A nie moża zrozumiec przyczyn wymierania gatunku, bez zrozumienia tego, co jest normalne w jego życiu - twierdzi profesor Joe DeRisi z Uniwersytetu Kalifornijskiego."

Zdaniem ONZ to kombinacja, bakterii, wirusów, grzybów, pestycydów i działań człowieka odpowiada za tajemniczą zagładę pszczół.

http://www.sfora.pl/Lubisz-miod-Zobacz-co-znajdziesz-w-ulu-a32917
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 25, 2011, 13:24:45 »

Oceany są w stanie krytycznym!
wp.pl | dodano: 2011-06-22 (12:13)


(fot. Eastnews / spl)

Rzeki, morza i oceany są dla Ziemi tym, czym układ krwionośny dla człowieka. Nie może bez nich żyć. Stosując medyczną terminologię, można powiedzieć, że w tej chwili nasza planeta jest w stanie krytycznym.


27 ekspertów: oceanografów, biologów morza, specjalistów od ochrony przyrody z 18 organizacji z 6 krajów świata spotkało się na Uniwersytecie Oksfordzkim, by porównać liczne prace badawcze dotyczące stanu oceanów. Wstępny raport przygotowany podczas tego panelu wyjawił okrutną prawdę. Jest znacznie gorzej niż dotychczas sądziliśmy. Naukowcy alarmują, że pogłębiające się zmiany klimatyczne i dewastacyjna działalność człowieka doprowadziły do zagłady wodnego świata. Śmierć oceanów oznacza powolną śmierć całej Ziemi.

- Gdy rozpatrzyliśmy skumulowany efekt tego, co ludzkość zrobiła z oceanami, okazało się, że jest znacznie gorzej niż wynikało z pojedynczych prac badawczych – powiedział dr Alex Rogers, dyrektor naukowy Międzynarodowego Programu Badania Stanu Oceanów.

Wyniki licznych badań zaprezentowanych podczas spotkania ujawniły, że spadek zawartości tlenu w wodzie oraz wzrost kwasowości i temperatury są wyższe niż kiedykolwiek w historii. Jeśli sytuacja w oceanach będzie się nadal pogarszać, Ziemia nie będzie w stanie utrzymać żadnej formy życia, ani w morzach, ani na lądzie. Nie będzie w stanie utrzymać przy życiu także ludzi.

Podnoszenie się poziomu mórz oraz topnienie lodowców na biegunach uznawane były dotychczas za najgorsze z możliwych scenariuszy. Niestety mamy z nimi do czynienia już w tej chwili. Te zmiany, wraz ze spadkiem ilości fitoplanktonu i nadmiernymi wykwitami szkodliwych glonów, wybielaniem raf koralowych, wymieraniem licznych gatunków morskich, od mikroorganizmów, po duże ssaki morskie, wprowadziło poważne zmiany w łańcuchach pokarmowych. Ubytek choćby jednego ogniwa w tym naturalnym cyklu może doprowadzić do niewyobrażalnych zmian w całym ekosystemie, który jak efekt domina może spowodować globalną katastrofę.

1/2

...

http://odkrywcy.pl/kat,111412,title,Oceany-sa-w-stanie-krytycznym,wid,13534175,wiadomosc.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Luty 04, 2012, 19:50:30 »

Ekofaszyzm
17 wrz 2010

Poniżej filmik propagandowy Greenpeace’u na temat globalnego ocieplenia. Od jakiegoś czasu wiadomo już, że ekologia to przemalowany komunizm. Komunizmu nikt nie zaakceptuje, ale ludzie wciąż są wrażliwi na los zwierząt i w ogóle całej przyrody. Wasze dzieci i wielu z was jest w stanie bez większych emocji oglądać film, w którym masakrowane są setki ludzi, grać w grę na komputerze, gdzie co kilka sekund rozpryskuje się ludzki mózg. Ale spróbujcie wyobrazić sobie film, gdzie ktoś przecina na pół bezbronnego kotka… Prawda, że wstrząsające? Na takich uczuciach grają współcześni uszczęśliwiacze świata i w ten sposób chcą zasiać podział wśród ludzi. Zniszczyć rodzinę stawiając dzieci przeciwko dorosłym. Al Gore podczas „wykładu” w jakimś liceum przekonywał uczniów, że nie powinni słuchać swoich rodziców. Jest to oczywiste, bo dziecko jest jak plastelina i da się kształtować w dowolny sposób. Dorośli są skażeni analogową wolnością przeszłości i niereformowalni. To dlatego Bill Gates bez żenady mówi, że trzeba poddać babcię eutanazji, bo za pieniądze na ratowanie jej i tak już utraconego zdrowia, można dać pracę 10 nauczycielom. I o tym pomyślcie słuchając tego chłopca w filmiku…
(pod filmem moje trochę kulawe tłumaczenie)


(Tu filmik, którego zamieszczanie na innych stronach zostało zablokowane)

„Naukowcy wydali raport, w którym udowadniają ponad wszelką wątpliwość, że ziemia staje się coraz gorętsza. To globalne ocieplenie powstało z tego co robicie wy – Dorośli i przez to czego nie robicie.

Jeśli wkrótce nie zostaną podjęte drastyczne działania, to do czasu kiedy dorosnę nie będzie już ryb w morzu, lasów tropikalnych a czyste powietrze będzie wspomnieniem przeszłości. Znikną lodowce polarne, poziom wody w oceanach wzrośnie i całe kraje znikną z mapy świata. Zycie zmieni się w sposób trudny do wyobrażenia. Może nastać głód, światowe epidemie a długość życia gwałtownie spadnie.

Nie rozmawiam z wami o przyszłości. Rozmawiam o MOJEJ PRZYSZŁOŚCI. Ale to nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Wy – dorośli – wiedzieliście o tym przez lata. Mogliście coś z tym zrobić, ale nie zrobiliście nic. Możecie powiedzieć, że to nie wasz problem. Możecie powiedzieć, że nie będzie już was za 50 lat. Ale od teraz nie możecie powiedzieć, że nie mieliście pojęcia.

Począwszy od dziś granica pomiędzy nami została wyznaczona. Musicie wybrać stronę. Albo jesteście za MOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ, albo jesteście przeciwko niej. Jesteście przyjaciółmi lub wrogami. Może dziś jestem tylko dzieciakiem, ale jutro będzie zupełnie inaczej. To już ostatni raz kiedy do was mówię Dorośli. Mieliście swoją szansę, żeby naprawić ten problem, ale od teraz to nasza szansa. Nie będziemy milutcy i nie damy się pouczać. I nikt nie zabierze nam NASZEJ PRZYSZŁOŚCI.

Przyłącz się do energii rewolucji – Greenpeace”


http://nowaatlantyda.com/2010/09/17/ekofaszyzm/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszemaluchy obozyjenieckie radiomms julandia schoolmonster