Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 19:00:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LIBIA - konflikt bliskowschodni ...  (Przeczytany 81306 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
greta
Gość
« Odpowiedz #50 : Kwiecień 03, 2011, 09:49:00 »

Fragment wywiadu radiowego z Louisem Farrakhanem
31 Marzec 2011

http://www.finalcall.com/artman/publish/Minister_Louis_Farrakhan_9/article_7670.shtml

FinalCall.com News – 22.03.2011

tłumaczenie Ola Gordon

Louis Farrakhan - prawdziwe nazwisko Louis Eugene Walcott, ur. 1933, Bronx, NJ, 1978-2007 przywódca Nation of Islam

Cliff Kelley (CK): Odnośnie Libii: Francja uznała rade tymczasową; sekretarz stanu Hillary Clinton nakazała by Ambasada Libijska opuściła Waszyngton DC. Jaka jest pana opinia nt. wydarzeń w Libii?

Louis Farrakhan (LF): Muammar Kadafi i problem libijski to znacznie więcej niż to co przekazują media. Nigdy nie był lubiany przez zachodnie, europejskie, neokolonialne i imperialistyczne rządy.

Ten człowiek, Muammar Kadafi, doszedł do władzy w Libii nie przez zamach, w którym ginęli ludzie – to był bezkrwawy przewrót. I kiedy przejął władzę, Ameryka tam była, Brytania tam była, oni mieli tam swoje bazy! Kontrolowali najsłodsze zasoby ropy w Libii. Proszę zwrócić uwagę na pieśń Marines: „Od wzgórz Montezumy, do wybrzeży Trypolisu, będziemy toczyć walki za nasz kraj na lądzie i morzu!” – co robiliście w Montezuma? I co robiliście w Trypolisie?

Proszę zobaczyć to, że jakoś mocarstwa zachodnie mają prawo do zasobów słabszych krajów w Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej: Kadafi odrzucił tę koncepcję. I za administracji Reagana, media nazwały go „wściekłym psem Bliskiego Wschodu.” Cóż, co robi się z „wściekłymi” psami? Zabija się.

I [powiedziałem światu], że w 1985 roku spotkałem pana Elijaha Muhammada, który powiedział mi [na Wheel], że: „Reagan spotkał się z Kolegium Szefów Połączonych Sztabów, by zaplanować wojnę.” Nie powiedział mi, gdzie wojna będzie mieć miejsce, ani przeciwko komu ją planowano, ale kazał mi zorganizować konferencję prasową i poinformować, że dostałem to od niego, Elijaha Muhammada [na Wheel]. Cóż, nie wiedziałem dokładnie gdzie miała być ta wojna, ale obserwowałem jak się sprawy rozwijały. I kiedy objeżdżałem świat, byłem w Belize w Ameryce Środkowej, a prezydent Reagan wystąpił w telewizji, zapowiadając, że „żaden Amerykanin nie powinien podróżować do Libii,” „żaden Amerykanin nie powinien robić interesów z Libią” - to wtedy się zaczęło! Kiedy przybyłem do Afryki, dotarłem do Ghany, i zrozumiałem, że to z Libią Ameryka miała toczyć wojnę. Więc kiedy dotarłem do Beninu, odesłałem rodzinę do kraju, wszedłem na pokład rosyjskiego samolotu i poleciałem do Trypolisu, aby ostrzec brata Kadafiego przed tym, co Ameryka zamierzała zrobić. […]

CK: Chciałbym porozmawiać o sytuacji naszego prezydenta, szefa armii Obamy i jego podejścia do sytuacji w Libii. Pamiętam, co powiedział pan w Dniu Zbawiciela, że „całe to zamieszanie, które dzieje się na świecie, dojdzie do wybrzeży Ameryki,” a następnie powiedział pan do prezydenta,” bądź przygotowany, ponieważ to przyjdzie do twojego wybrzeża; do twoich drzwi.” Pana radą dla prezydenta Obamy było „pamiętaj słowa jakie mówisz do innych narodów.”

LF: Nasz szanowny brat musi być bardzo, bardzo ostrożny w kwestii tej decyzji, którą on i jego sekretarz stanu, prezydent Francji Nikolas Sarkozy, premier W. Brytanii David Cameron i inni planują. Bardzo chcieliby wejść do Libii i zabić brata Kadafiego i zabić jego dzieci, tak jak zrobili z Saddamem Husajnem i jego synami, Kusajem i Udajem. Trzeba pamiętać, drodzy Amerykanie, że cokolwiek rząd chce byście myśleli i działali w określony sposób, który spowoduje uzasadnienie akcji, którą już planują, to z osoby, której nienawidzą, muszą zrobić „potwora.”

Nikt nie chce wojny domowej, to najkrwawsza ze wszelkich rodzajów wojen, bo walczysz z własnymi braćmi: walczysz z ludźmi o tym samym języku, kulturze i historii. Tak więc, bracia i siostry, w każdym narodzie jest niezadowolenie. A to co robi CIA, to wchodzi do kraju i porusza się pomiędzy ludźmi, którzy są niezadowoleni, w celu animowania buntu przeciwko przywódcy, który im się nie podoba, bo chcą zmiany reżimu.

Kiedy prezydentem był George W. Bush, powiedział, że chcieli „zmiany reżimu” w Iranie i w Korei. Jak dokonasz zmiany reżimu, uczciwa Ameryko? Jak to zrobisz? Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował wydanie $150 mln na zastąpienie nielubianego przez Amerykę rządu w Iranie, więc wysyłają swoich agentów do pracy wśród niezadowolonych. Kiedy w Iranie były wybory, a ludzie w Iranie demonstrowali: mieli uzasadnione pretensje, w porządku, ale stymulowane z zewnątrz. Więc prezydent Obama nie chciał włożyć stopy do tej klatki by nikt nie powiedział: „Ameryka to zainspirowała,” ponieważ amerykańską polityką była destabilizacja tego rządu.

I co z Libią? Ile pieniędzy wydaje się na uzbrojenie tzw. buntowników? Są niezadowoleni, ale dlaczego są „niezadowoleni”? Czy mają pracę? Tak. Czy oni mają jedzenie? Tak. Czy Kadafi używa przychody z ropy na budowanie Libii? Tak. Czy Kadafi wykorzystał pieniądze z ropy naftowej i odkrył wodę pod Saharą, i wyprowadził te wodę na powierzchnię, i przeprowadził ją z Bengazi przez cały kraj do granicy, prawie, z Tunezją? Czy wprowadził rolnictwo na pustynię, by mogli wyżywić własny naród? Tak. Czy wydaje miliardy dolarów na budowę domów, mieszkań dla swojego narodu? Tak … Więc coś w tym jest! Więc gdy Ameryka, Anglia, Francja, trzy mocarstwa imperialistyczne, chcą zdestabilizować ten kraj, czy to dlatego jesteś „tak zaniepokojony”?

Słuchajcie tej hipokryzji, Amerykanie! Czy amerykański rząd jest „tak bardzo zaniepokojony” z powodu krwi, która jest rozlewana w Libii, ale wy patrzyliście w inną stronę, gdy Izrael bombardował niewinnych ludzi w Gazie, bezbronnych mężczyzn, kobiety i dzieci? Patrzyliście w inną stronę, gdy siły izraelskie weszły do Libanu myśląc, że będą mieć „łatwe” zwycięstwo, wtedy musieliście wychodzić z ogonem między nogami? Nie mówcie mi, i mądrym czarnym czy białym, że interesuje was cierpienie czarnych! Gdzie byliście w Ruandzie? Gdzie byliście w Kongo? Dlaczego poszliście do Darfuru? Ponieważ tam jest ropa! Nie … wy nie chcecie „chronić” libijskiego narodu, taki jest wasz szlachetny motyw, aby ukryć wasz zły plan!

Ostrzegam was, w imię Boga, że jest to bardziej skomplikowane niż to, co myślicie! Jedźcie do Libii, jeśli chcecie. Libijczycy nie chcą obcej okupacji na ich ziemi. Ale kiedy zrobicie taki ruch, jeśli nie będziecie ostrożni, możecie zjednoczyć libijski naród przeciwko wam! Przez ostatnie 10 lat, Kadafi nie siedział w namiocie z załamanymi rękami! Ten człowiek inwestował w rozwój Afryki. Ten człowiek podróżował po całej Afryce. Ten człowiek ma przyjaciół na całym świecie! Może nie być waszym przyjacielem, ale, jeśli wyprowadzicie go, i zabijecie go, jakby był jakimś „parszywym zbirem,” który chce zabić własny naród.

Co zrobiliście wy, amerykański rząd w Waco? Co zrobiliście kiedy ludzie się zbuntowali? Czy namawialiście ich by tego nie robili? NIE! Oni mieli broń; wy ich zbombardowaliście! Co zrobiliście w Filadelfii z ruchem MOVE? Czy namawialiście ich by opuścili swoje domy, czy zbombardowaliście ich? Jesteście kłamcami! i hipokrytami!

I ostrzegam mojego brata, prezydenta Baracka Obamę: nie pozwól tym złym demonom popchnąć się w kierunku, który całkowicie zrujnuje ci przyszłość u twoich ludzi w Afryce i na całym świecie! Nie podoba im się sposób, w jaki potraktowałeś (byłego prezydenta Egiptu Hosni) Mubaraka! Nie podoba im się sposób w jaki radzisz sobie z sytuacją w świecie arabskim!

Więc radzę byś był ostrożny i działał mądrze i umiejętnie.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/31/fragment-wywiadu-radiowego-z-louisem-farrakhanem/#more-8679

====================================

Samoloty NATO bombardują szpitale w Libii

Opublikowano: 04.04.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

LIBIA. 38 pracujących w Libii rosyjskich lekarzy wystosowało do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa i premiera Władmira Putina list otwarty z prośbą o pomoc w przeciwstawieniu się, jak to określają, całkowicie jawnej agresji USA i NATO na Libię. Jak piszą, bombardowane są nie tylko obiekty wojskowe.

W miejscowości Tadżur zniszczony został służący dla celów cywilnych reaktor atomowy. Zbombardowano największy w Libii Instytut Kardiochirurgii, gdzie leczono dzieci. „Załamał się dach, ściany nośne, odłamki pocisków oraz drzwi i okien trafiły w ciała naszych małych nieszczęsnych pacjentów, ich matki zginęły razem z nimi” – piszą rosyjscy lekarze.

Atak był tak niespodziewany, że nie zdążono ewakuować szpitala. „Ludzie umierali tu na ulicach i to w takiej ilości, jakiej nie pamiętamy od początku walk. Wy w Europie nazywacie to ‘ochroną ludności cywilnej’” – relacjonują autorzy listu.

Lekarze określają ataki na Libię mianem ludobójstwa i zbrodnią przeciwko ludzkości. Jednocześnie chwalą libijski system zabezpieczenia socjalnego, dodając: „Gdyby podobny system był w naszej ojczyźnie, to nigdy byśmy jej nie opuścili. Mówiąc wprost – nas by tu nie było.”

Swój list rosyjscy lekarze kończą słowami: „Nie zostawimy Libijczyków bez pomocy. Ale prosimy was, pomóżcie zatrzymać antyludową agresję. Ręce precz od Libii!”

Opracowanie: Bolesław K. Jaszczuk
Źródło: Lewica



Jak zwykle,oczym pisalam wczesniej,misja pokojowa?CośCośCośCoś

Czyzby?CośCośCośCośCośCoś??

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 21:16:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #51 : Kwiecień 04, 2011, 23:19:41 »

Ej chwila, chwila to normalne przecież dla nich. A te newsy na tvn przypominają jakieś kino zdjęci bombradowań czegoś tam choby to była jakaś rozrywka aż głowa boli a przecież tam giną ludzi! to jest dopiero szczyt gupoty
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #52 : Kwiecień 06, 2011, 13:50:46 »

Libia - Waszyngton - NATO i kolejna wielka wojna.
Paul Craig Roberts, The Trends Research Institute®
USA
2011-04-05

W roku 1930 USA, Wielka Brytania i Holandia wymierzyły kierunek ku II wojnie światowej na Pacyfiku spiskując przeciwko Japonii. Wszystkie trzy rządy zajęły konta bankowe Japonii w poszczególnych krajach, przez które dokonywała płatności za import. Poprzez embargo odcięli Japonię od ropy, kauczuku, cyny, żelaza i innych niezbędnych materiałów. Czy w związku z tym za Pearl Harbor, powinniśmy obwiniać Japonię?

Teraz Waszyngton i marionetki NATO wykorzystują tą samą strategię wobec Chin. Protesty w Tunezji, Egipcie, Bahrajnie, Jemenie wynikły ze sprzeciwu wobec tyranii marionetkowych rządów Waszyngtonu. Jednak protesty przeciwko Kadafiemu, który nie chodzi pod dyktando Zachodu, wydaje się, że zostały zorganizowane we wschodniej Libii przez CIA, dokładnie tam gdzie znajduje się ropa i gdzie Chiny posiadają znaczące inwestycje energetyczne.

Uważa się, że osiemdziesiąt procent rezerw ropy naftowej w Libii znajduje się w basenie Sirte we wschodniej Libii obecnie kontrolowanej przez rebeliantów wspieranych przez Waszyngton. Siedemdziesiąt procent PKB Libii jest generowane przez eksport ropy. Udany podział Libii pozostawi Kadafiego i Trypolis bez funduszy. http://www.energyinsights.net

People's Daily Online (23 marca), donosi że Chiny prowadzą 50 dużych projektów w Libii. Wybuch działań wojennych zatrzymał prace nad nimi. W konsekwencji 30000 chińskich pracowników ewakuowano z Libii. Chińskie firmy podały, że spodziewają się utraty setek milionów juanów.

Chiny polegają na Afryce, głównie Libii, Angoli i Nigerii, jako zabezpieczenia na zwiększające się zapotrzebowanie na energię. W odpowiedzi na stosunki gospodarcze Chin z Afryką, Waszyngton angażuje się militarnie poprzez Dowództwo Afrykańskie (US African Command (AFRICOM)) stworzone przez prezydenta George'a W. Busha w 2007 roku. Czterdzieści dziewięć krajów afrykańskich zgodziło się na udział w Africom wraz z Waszyngtonem, ale Kadafi odmówił, tworząc tym samym drugi powód, dla Waszyngtonu aby obrać go za cel do przejęcia.

Trzecim powodem ataku na Libię jest to, że Libia i Syria, są jedynymi krajami, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, które nie podlegają kontroli lub wpływom Waszyngtonu. Podążając za tą myślą, protesty wybuchły również w Syrii. Niezależnie od tego co myślą o swoim rządzie Syryjczycy, po obserwacji jaki los spotkał Irak, a teraz Libię jest mało prawdopodobne, że Syryjczycy dadzą się wplątać w interwencję wojskową USA. Zarówno CIA jak i Mossad korzystają z serwisów społecznościowych podsycając protesty i rozpowszechniając dezinformacje. Te służby wywiadowcze prawdopodobnie spiskują, obwiniając rządy Syrii i Libii za protesty.

Zaskakując protestami rządy w Tunezji i Egipcie, Washingtonowi wydaje się, że może w ten sposób również usunąć Kadafiego i Assada. Pretekst do interwencji humanitarnej w Libii nie jest wiarygodny biorąc pod uwagę zielone światło dla Arabii Saudyjskiej dla zmiażdżenia protestów w Bahrajnie gdzie znajduje się baza piątej floty USA.

Jeśli Waszyngtonowi uda się obalenie rządu Assada w Syrii, Rosja straci bazę morską w Syrii w porcie Tartus na Morzu Śródziemnym. W ten sposób Waszyngton ma wiele do zyskania, jeśli może pod płaszczem powszechnej rebelii, usunąć Chiny i Rosję z Morza Śródziemnego. Rzymskie mare nostrum ("nasze morze") stanie się Waszyngtonu mare nostrum.

"Kadafi musi odejść", powiedział Obama. Jak długo będziemy musieli czekać zanim usłyszymy również że "Assad musi odejść"? Amerykańska zniewolona prasa pracuje nad demonizowaniem zarówno Kadafiego jak i Assada, okulisty, który wrócił z Londynu do Syrii na szefa rządu po śmierci ojca.

Hipokryzja przechodzi nie widzianą dotychczas granicę gdy Obama nazywa Kadafiego i Assada dyktatorami. Od początku 21 wieku amerykański prezydent jest jak Cezar. Powołując się na notatkę Departamentu Sprawiedliwości, George W. Bush został uznany za osobę znajdującą się ponad prawem USA, prawem międzynarodowym i mocą Kongresu, tak długo jak działa w roli wodza naczelnego w "wojnie z terrorem ".

Cezar Obama zrobił krok dalej. Caesar Obama rozpoczął wojnę z Libią, nawet bez zadawania sobie trudu zapytania Kongresu o pozwolenie. To jest przestępstwo, które stawia prezydenta w akt oskarżenia, ale bezsilny Kongres nie jest w stanie chronić swoich przywilejów. Akceptując roszczenia władzy wykonawczej, Kongres przychylił się do tych Cesarskich działań. Amerykanie nie mają więcej kontroli nad rządem, niż ludzie w krajach rządzonych przez dyktatorów.

Pogoń Waszyngtonu za hegemonią na świecie jest drogą prowadzącą świat ku III wojnie światowej. Chiny nie są mniej dumne, niż Japonia w 1930 roku i jest mało prawdopodobne, aby dały się zastraszyć i regulować, przez to co Chiny uważają za dekadencki Zachód. Niechęć Rosji do militarnego okrążania jej granic rośnie. Arogancja Waszyngtonu może prowadzić do śmiertelnych następstw.

http://www.prisonplanet.pl/polityka/libia_waszyngton_nato,p1400513829
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 13:51:13 wysłane przez greta » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #53 : Kwiecień 06, 2011, 15:54:18 »

Niestety ale mało ludzi widzi inną stronę oni dalej żyją przeczuciu że atak na Pearl Harbor to cud(i błąd amerykanów) a nikomu nie przyjdzie do głowy że był to celowy błąd do rozpoczęcia wojny. Tak samo dlaczego USA użyło broni atomowej? A żeby się popisać pokazać co potrafią bo wojnę mieli już wygraną. Praktycznie wtedy cała flota Japonii została rozbita nie mieli żadnych szans na zwycięstwo.

Dlaczego musiało zginąć kilkadziesiąt tysięcy ludzi (W tym dzieci) najmniej winne za to wszystko. Bo Amerykanie musieli pokazać swój pępek i w dodatku razy dwa. Od tamtej pory byliśmy świadkami wojen USA w większości kończące się fiaskiem a przynoszące ogromne cierpienie ludom na tej planecie. Wietnam to była tragedia. Całe lasy bombardowali białym fosforem do dzisiaj tam ludzie chorują głównie cywile. Także bombardowali wszystko co się dało bo Wietnamczycy nie potrafili sobie poradzić z amerykanami w normalny sposób więc budowali tysiące tuneli z którymi amerykańce mieli kłopoty więc sobie pozrzucali bomby a czy tam ludzie dzieci były? Kogo to obchodziło.

Tak samo Afganistan, Irak, Pustynna burza ile wtedy było ofiar. Nawet gdzieś czytałem relacje iż mogli użyć podczas tego ataku lub później w Iraku małej broni atomowej bo skąd tyle mutacji? Są dwie przyczyna albo zubożony uran przez który nie tylko amerykanie ale i brytyjskie wojska chorowały albo druga to użycie tego co wspomniałem.

Teraz Libia kolejne krwawe ataki ilu cywili zginęło? Na pewno nie mało narazie mamy relacje o 50-100 ale tego jest na pewno kilkakrotnie więcej. Atak na szpital? To jest prawdziwa wolność?

A niech coś tąpie nie ludziom, ale elitom żeby im się wszystko posypało wtedy będzie okazja do zmiany i porzucenia obecnego systemu mającego na celu maksymalny wyzyska.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #54 : Kwiecień 06, 2011, 16:24:12 »

Wiesz Sven,mam wrazenie ze amerykanie sa tymi,ktorzy maja za zadanie dokuczac,tlamsic,zabijac i inne tego typu dzialania przeprowadzac,bo rzeczywiscie.Nie wygrali zadnej ze znanych mi wojen,ktore rozpetali w imie obrony mniejszosci,ale ilu niewinnych ludzi pozabijali,to az strach pomyslec.Wszedzie gdzie wejda to tylko smierc i terror,trzymanie za twarz innych narodow i oczywiscie czerpanie korzysci ze znajdujacych sie mineralow.
Nie dziwie sie,ze coraz czesciej postrzegani sa wlasnie jako szatan dzisiejszych czasow.
Jedno tylko jest z tego pozytywne,ze szatan zawsze przegrywa.Szkoda tylko,ze tak dlugo trzeba na to czekac.

=====================================================

Co to za „bojownicy o wolność” są na liście płac?
6 Kwiecień 2011 Proszę zamieścić swoje uwagi Przejdź do komentarzy

What kind of „freedom fighters” are on a payroll?

http://english.pravda.ru/opinion/columnists/06-04-2011/117469-freedom_fighters_on_payroll-0/

Lisa Karpowa – 6.04.2011 przekład Krzysztof Owczarek

Ci tzw. „buntownicy” lub „bojownicy o wolność” w Libii, są najbardziej trafnie określani jako terroryści i płatni najemnicy. Ustanowiona przez terrorystów Tymczasowa Rada Narodowa, niedawno uznana z rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Francję i Włochy, mianowała Ali Tarhouniego na „ministra finansów.”

Terrorystyczny minister finansów powiedział: „W tej chwili nie ma bezpośredniego kryzysu w zapotrzebowaniu na gotówkę. Mamy płynność, która pozwala nam na podstawowe rzeczy, takie jak wypłata wynagrodzeń i te wymagające natychmiastowej płatności.”

Wypłata wynagrodzeń? Ciekawe. Od kiedy to prawdziwi bojownicy o wolność lub demonstranci mają wypłacane wynagrodzenia? To pokazuje też niektóre, prowadzone pod stołem brudne afery. Kraje zachodnie udzieliły tej amorficznej bandzie terrorystów linię kredytową, która, o ironio, jest wspierana przez fundusze, słusznie należące do legalnego libijskiego rządu Muamara Kadafiego. Ich cytowana wartość wynosiła 14 mld dinarów ($1,1 mld).

Nie ma to jak interes wojenny. Teraz wszyscy znamy powody zamrożenia aktywów należących do narodu libijskiego.

Ci terroryści są tak zainteresowani dobrobytem swoich ludzi, że nawet witali bombardujących jak bohaterów. Dziękowali szalonym bombiarzom za akcje zniszczenia przeciwko własnemu krajowi. Gdziekolwiek widzi się tych terrorystów sprawujących kontrolę, praktycznie wszystkie budynki rządowe są splądrowane i zniszczone.

Poza tym, nie ma dowodów na to, żeby „buntownicy,” lepiej określani jako terroryści lub najemnicy, stosowali się do którejś z tzw. idei „wolności i demokracji” Pax Americana.

Abdel-Hakim al-Hasidi, libijski przywódca rebeliantów, przyznaje, że rekrutuje swoich ludzi wśród dżihadystów, którzy walczyli z siłami USA w Afganistanie i Iraku. Ich okrzyki „Allah Akhbar” można usłyszeć na skonstruowanej przez nich ścieżce zniszczenia i śmierci. Jak na ironię, koalicja idiotów wspiera dżihadystów w Libii, a walczy z nimi gdzie indziej.

Ta koalicja barbarzyńskich dzikusów nie może dłużej ukrywać związków Al-Kaidy ze swoimi cennymi, chronionymi klientami / pełnomocnikami. Nie mogą również ukrywać prawdziwego celu ataku na Libię jakąś moralnie właściwą interwencją humanitarną.

Niech się wstydzą ich gadające łby, takie jak Hillary Clinton i Barack Obama, którzy udają znajomość dyplomacji, udają troskę o prawa człowieka i mają fornirowane maniery – bezwstydne patologiczne kłamstwa czynią ich i im podobnych najgorszymi potworami..

Pravda.Ru




Tak,jak juz wczesniej bylo wiadomo,jedna wielka zaklamana wojna pod plaszczykiem ochrony ludnosci cywilnej.
I kto to czyni?
Jak zwykle "opiekunczy" amerykanie.
Szkoda,ze niegdzie do tej pory,ani w telewizji,ani w necie nie widzialam ani jednego transparentu z podziekowaniami dla amerykanow "DZIE-KU-JE-MY!"

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 11:34:08 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #55 : Kwiecień 07, 2011, 11:52:34 »

Greta
Cytuj
I kto to czyni?
Jak zwykle "opiekunczy" amerykanie.
Szkoda,ze niegdzie do tej pory,ani w telewizji,ani w necie nie widzialam ani jednego transparentu z podziekowaniami dla amerykanow "DZIE-KU-JE-MY!"
greto,z dniem 31-go marca Amerykanie wycofali sie z Libii i przekazali paleczke silom koalicji(Francja,
Anglia,Wlochy) i paktowi NATO.Spojrz na dzisiejsza date i przekonasz  sie,ze "warczysz na nieodpowiednie drzewo".Poza tym powolywanie sie na artykul jakiejs Lisy Karpowej z Prawdy.ru, to taka sama prawda, jak ta zawarta w tomach ruskiego sledztwa "wyjasniajaca" przyczyny i okolicznosci katastrofy polskiego samolotu rzadowego pod Smolenskiem.Fuuu...poraz kolejny.
Pozdrawiam.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #56 : Kwiecień 07, 2011, 12:03:17 »

A to specjalnie dla ciebie Kahuna.Moze troche przydlugie,ale warte przeczytania.


Dlaczego międzynarodowe żydostwo napadło na Libię, a Kadafiego okrzyknęli „dyktatorem”… kończąc rajskie życie Libijczyków?

Dlaczego międzynarodowe żydostwo napadło na Libię, a Kadafiego okrzyknęli „dyktatorem”… kończąc rajskie życie Libijczyków?
Od kilku tygodni cała społeczność świata, z zapartym tchem obserwuje rozwój sytuacji w Libii. Co wiemy na pewno o Libii? W rzeczywistości nic, przynajmniej z oficjalnych mediów. Media nas przekonują, że Kadafi to krwiożerczy dyktator. Ale czy jest słuszne nazywać Kadafiego dyktatorem, ze wszystkich przywódców arabskich, „ukarać” go i jego naród interwencją na pełną skalę? Spójrzmy na fakty.

A życie Libijczyków pod dyktaturą Kadafiego było "rajskie" w porównaniu do dyktatorskiego reżimu w tzw. państwach "demokratycznych" czyli USA, Nieniec czy Polski.

Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje … „

Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?
* PKB per capita = $14,192
* każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
* bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
* miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
* każdy noworodek = jednorazowo $7,000
* po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
* na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
* zakaz wysokich podatków i ceł
* darmowe edukacja i opieka zdrowotna
* edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
* sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze
* surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
* liczne apteki z darmowymi lekami
* podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
* nie ma opłat za czynsz
* nie ma opłat za energię elektryczną
* zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
* pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
* zakaz usług w zakresie nieruchomości
* osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
* paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
* Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami

*duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.

* w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? …

Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

„Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie. W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.
Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”

Jednak mimo to były konflikty z niektórymi grupami rebeliantów. Dlaczego i jakie są te grupy? Odpowiedź, wsparta dowodami, wydaje się następująca. W Libii istnieje kilka klanów. Podobno USA poprzez własne kanały popchnęła niektóre z nich do walki o kontrolę libijskiej ropy naftowej. Następnie, nazywając rzeczy po imieniu, były specjalnie wyszkolone bandy najemników, jacyś „nieznani snajperzy” – i – bingo! jest rewolucja. To prawda, nie było łatwo zebrać wystarczającej liczby rebeliantów, w rzeczywistości było ich mało – większość z nich bardzo zadowolona z systemu. Dlatego potrzebna była interwencja Zachodu do wszczęcia prawdziwego zamieszania.

Więc jakie są powody nieuniknionej „bezpośredniej” interwencji? Pomijając szczególne powody, W. Brytanii i Francji (i ten pierwszy wydaje się grać pierwsze skrzypce, a drugi, wraz z innymi krajami, należy do graczy), skoncentrujmy się na Stanach Zjednoczonych. To jest to, co wyżej sugeruje S. Mironin. Najważniejszym bezpośrednim powodem agresji Zachodu wobec Libii, z punktu widzenia USA, wydaje się być potrzeba załatania dziury w amerykańskim długu państwa. Jak zapewne wiecie, przed marcem 2011 roku, Japonia była jednym z głównych nabywców amerykańskich papierów wartościowych, w szczególności obligacji skarbowych, nagromadziła tych aktywów w wysokości ponad $880 mld. W sytuacji, gdy straty na skutek trzęsienia ziemi, tsunami i awarii jądrowej w Fukushima-1 szacowane są na około $ 300 mld, to było naturalne, że te rezerwy „złota” zostaną wykorzystane przez Japończyków po katastrofie.

Ale wysocy urzędnicy USA stanowczo ostrzegli stronę japońską, by nie upłynniała swoich skarbów na rynkach światowych. Niemniej jednak nieuniknione odsunięcie Japonii, która była aktywnym nabywcą papierów wartościowych w USA, wciąż sprawia, że ​​ten rynek ma „dziurę” do wypełnienia, co w tej sytuacji można zrobić tylko przy pomocy produkujących ropę krajów arabskich, Rosji i Chin. Wiąże się to z nowym skokiem światowych cen ropy naftowej i, odpowiednio, popytem na dolara. To, zdaje się, ma być osiągnięte dzięki interwencji sił międzynarodowych w Libii w ramach mandatu ONZ.

http://left.ru/2011/2/shelestiuk204.phtml



Libia: syjonistyczny smok i bębny wojny

Bębny wojny dla Libii z Tel Awiwu, Waszyngtonu, Londynu (dokładniej: z londyńskiej enklawy banksterów). Poprzednio bębnili Afgańczykom i Irakijczykom. Wg bębniarzy, ich wojna jest przeciwko dzieciom mniejszego Boga: kobietom niższego stanu, mężczyznom o mniejszych prawach. To masowy mord bezbronnych niewinnych, okupacja, kradzież ziemi i zasobów, profanacja i dehumanizacja – ludobójstwo. Cel bębniarzy: przetrwać jako jedyny właściciel świata, który będzie rządzić masami bydła.

20 lat sankcji, okupacja i dziesiątkowanie ziemi, wody i zasobów naturalnych, zrujnowały naród wiernych i odważnych Irakijczyków. Zdecydowany i odważny naród afgański też zna zbrodniczą muzykę interwencjonizmu USA. W obu przypadkach, zniszczenie przyszło pod maską humanitaryzmu. Rakiety i bomby pakowane w fałszywe współczucie dla prześladowanych. Przemoc dla wyzwolenia. Mordy dla wolności. Bębniarze chcą z Libijczyków zrobić następną przygodę humanitarną.

Kadafi obalił (1969) króla Indrisa, monarchiczną marionetkę okupowanej przez syjonistów machiny wojennej USA i Włoch, dążących do re-kolonizacji Libii. To Kadafi usunął bazy USA z Libii i konsekwentnie wspierał walkę o odzyskanie okupowanej Palestyny od syjonistów i ich bezwzględnych agentów [1]. Dokonywane przez Kadafiego w ostatniej dekadzie opuszczanie rewolucyjnych ideałów i sprzedania się Izraelowi i aroganckim zachodnim przyjaciołom nie usunął tych faktów u jego nowych i niełatwych sojuszników. Izrael chciał zemsty. Wykorzystując Libijczyków jako ofiarne baranki, a fale protestów w świecie arabskim jako przykrywkę, ukuł spisek usunięcia władcy Libii. Syjonistyczny smok umieścił się na scenie, zaczęła grać muzyka syjonistycznego chaosu.

Krótka historia: operacja Trojan, Lockerbie i Abu Salim

Na początku prezydentury zbrodniarza wojennego Regana, mendia krzyczały o tym, co później stało się długotrwałą propagandą: o libijskim szwadronie śmierci działającym w USA celem egzekucji Regana. Źródłem tej bzdury był Manucher Ghorbanifar, b. agent tajnej policji Sawak obalonego szacha Iranu. Notoryczny Sawak znany był z brutalnych tortur, wyuczonych od Mosadu. Ghorbanifar był głęboko powiązany z Mosadem, światowym liderem w terroryzmie fałszywej flagi. Celem bujdy o szwadronie libijskim było zdobyć poparcię publiki USA do ataku na Libię [2].

Ta operacja fałszywej flagi nie spelniła oczekiwań syjonistycznego architekta, więc Izrael uruchomił operację Trojan. Trojan to izraelskie urządzenie komunikacyjne używane przez LAP (LohAma Psicologist), zespół broni psychologicznej Mosadu, stacja przekaźnikowa służąca zmylaniu raportów wywiadowczych transmitowanych z izraelskich okrętów przebywających w regionie. Trojan ma być ulokowany w krajach przeciwnych kompleksowi jot, wg izraelskich służb – we wrogim środowisku, będącym na celowniku oficjalnej placówki, np. ambasady. Fałszywe raporty odbierali sprzymierzeńcy Izraela na odrębnych częstotliwościach, gdzie informacje były potwierdzane przez Mosad. Niewielu sojuszników wie, że raporty tworzył Izrael.

Operacja Trojan odniosła sukces, gdyż urządzenie zostało zainstalowane w stolicy Libii, Trypolisie, a rząd USA zaczął odbierać liczne wiadomości od Trojana i przetwarzać dowody wywiadu, że Libia miała ścisłe związki z planowaniem i realizacją działań terrorystycznych. Szefowie Mosadu byli b. zadowoleni [3]. Końcowa faza operacji Trojan (5.4.1986) zbombardowała dyskotekę w Berlinie (2 żołnierzy USA i Turczynka zabici, a ciężko rannych 229 osób) [4]. Za tę haniebną fałszywą flagę obwiniono Libię, zamach bombowy na dyskotekę La Belle (1986) był akcją Mosadu i CIA [5], doprowadzając do akcji wojskowej USA (El Dorado Canyon 15.4..1986). To zbrodnicze naruszenie suwerenności Libii zabiło dziesiątki cywilów Libii, w tym 15-miesięcznej adoptowanej córki Kadafiego [6]. Mordy te zaprojektowano w celu nadania znaczenia Mosadowi wśród międzynarodowych wywiadów i pokazania arabsko-islamskiemu światu, że USA są po stronie Izraela [7], a dokładniej, że USA stanie tam, gdzie nakażą syjoniści. Doskonale rozumiejąc oszustwo i arogancję sił próbujących złamać jego i Libijczyków, Kadafi nie ustąpił. Wtedy Izrael zniszczył lot Pan Am 103 (21.12.1988), zamach nad Lockerbie. Zginęło 270 osób [8].

Abdelbaset Mohmed Ali al-Megrahi, zupełnie niewinny b. oficer libijskiego wywiadu, został skazany na 27 lat w szkockim więzieniu Greenock za Lockerbie. Nie było najmniejszych dowodów przeciwko niemu. Jego aresztowanie i uwięzienie były przerażającym i celowym błędem wymiaru sprawiedliwości, który okradł jego żonę i 5 dzieci z dziesiątków lat wspólnego życia [9]. Jego skazanie odwróciło uwagę od prawdziwych wykonawców i przyczyn Lockerbie: dalszej demonizacji Kadafiego i Libii [10].

Nad Lockerbie użyto bomby walizkowej, podpisu Mosadu, który wykorzystał to samo w Kenii, licznych miejscowościach okupowanej Palestyny, Beirucie, Dubaju, Londynie, Houston i Indiach [11]). Lockerbie był kolejną izraelską akcją fałszywej flagi przeciw odwiecznym wrogom syjonizmu, Arabom i muzułmanom, dla anty-islamskiego programu wciągania świata przez mendia syjonistycznych ekstremistów.

Z Lockerbie powiązany był w niesławny palestyński terrorysta Abu Nidalem, usunięty jako agent Mosadu. Kilka godzin po katastrofie, zespół LAP Mossadu rozpętał wojnę psychologiczną we wszystkich mendiach, przekazując pionkom Izraela, że za zamachem stała niewątpliwie Libia. Dzień po zbrodni, agenci Mosadu byli w Lockerbie w Szkocji, aby usunąć dowody – walizkę. Szefem bezpieczeństwa Pan Am w momencie ataku był Izaak Jeffet, b. szef bezpieczeństwa izraelskiej linii lotniczej El Al [12], znanego frontu dla najbardziej skomplikowanych operacji sabotażowych Mosadu [13]. Wersja mendiów o Lockerbie ukryła udział Mosadu i CIA. Na pokładzie Pan Am 103 były ogromne ilości przemycanej przez CIA heroiny i agentów CIA i DIA [14]. Bomba walizkowa Mosadu zlikwidowała ich i ochroniła interesy jego partnera w terroryzmie na globalnym rynku narkotyków.

Był jeszcze jeden cel Mosadu, który zmienił świat: Operacja fałszywej flagi 11 IX Mosad i jego sieć pomagierów, sajanim. Lockerbie był główną operacją LAP wojny psychologicznej, sugerując umysłom Zachodu, zwłaszcza w USA, że Arabowie porywają samoloty i rozsadzają je z nienawiści do Zachodu. Kiedy zdalnie sterowane samoloty SPC Dow Zakheima uderzyły w WTC 11 IX, Amerykanie (i reszta świata) przypomnieli sobie Lockerbie i nie ruszyli palcem, gdy mendia powiedziały im, że 19 arabskich porywaczy zaatakowało USA. Nieznali nazwisk Silversteina, Laudera, Lowy’ego, Eisenberga i Harela, głównych zbrodniarzy 11 IX [15].
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 12:07:56 wysłane przez greta » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #57 : Kwiecień 07, 2011, 12:11:48 »

Z al-Megrahim postawionym w stan oskarżenia i uwagą świata skoncentrowaną na Kadafim za Lockerbie, syjoniści cieszyli się z kolejnej udanej akcji. W 1-ym kwartale 1992 r., zgodnie z planem, przestępcza ONZ nałożyło krzywdzące sankcje za atak na naród libijski. Sankcje niszczyły zdolności rafinacyjne Libii, uniemożliwiały Libijczykom podróże przez ponad 10 lat i odcięły ich od krewnych w USA [16]. ONZ nie zniosło sankcji do 2003 r., a USA wobec Libii do 2004 r. To wtedy Kadafi niechętnie sprzedał się Zachodowi, którym pogardzał.

Zbrodnia w więzieniu Abu Salim (czerwiec 1996), ostro skrytykowana przez organizacje praw człowieka, realizowała program Mosadu i jego LAP-u przeciw Kadafiemu na całym świecie, uzasadniający zbrodnicze sankcje USA i ONZ przeciw Libii. Mimo że raporty o rzezi Libijczyków w Abu Salim były niesprawdzalne i rzadkie, wg światowej sławy Human Rights Watch (HRW), zamordowano 1200 osób [17]. Wspierane przez USA, HRW wymyśliło bzdury o gazowaniu irackich Kurdów w Halabdży, by usprawiedliwić wszczętą przez syjonistów inwazję na Irak 20 lat temu. Nadal służy, do tworzenia wsparcia dla syjonistycznej koalicji inwazji na Irak 8 lat temu. Wywiad obaliły masakrę w Halabdży, czystą propagandę wojenną [18]. Fałszywkę Abu Salim wykorzystawali lewicowcy świata, by uzasadnić “rewolucję” w Libii.

Podczas rzezi przez najemników, syjonistyczny smok wyciągnął Projekt Nowego Wieku Ameryki (PNAC), którego żądzy krwi nie zaspokoiły miliony ofiar w Iraku i Afganistanie. Teraz chce zemsty na Kadafim. Dzień po nalotach na Libię, Inicjatywa Polityki Zagranicznej (FPI) napisała do Obamy o natychmiastową interwencję zbrojną w celu usunięcia Kadafiego i zakończenia przemocy. Członkowie FPI: Wolfowitz, Kristol, Abrams, Kagan, Edelman i Senor, ludobójczy maniacy, projektanci ataku na Irak i Afganistan. Dołączyli do nich Joe Liebermann i John McCain żądając, by Obama uzbroił rebeliantów [68]. Obama ogłosił (28.2.2011) największe sankcje, zamrażając libijskie aktywa 30 mld $ i posyłając okręty do wybrzeży Libii [69]. Następnego dnia izraelski wiceminister wojny, Danny Avalon, wezwał do zorganizowania strefy zakazanej dla lotów, by skończyć z ludobójstwem [70]. Nie wzywał do tego, kiedy Izrael zaatakował Liban (2006) i Gazę (2008-2009). Oddział SAS dowodzony przez MI6 (partner Mosadu) pokazał się w Libii (6.3.2011) z dostawą broni, amunicji, materiałami wybuchowymi i fałszywymi paszportami dla libijskich “rebeliantów”, Libijczykom niepodobało się to i pokazali, że nie byli to Anglicy, lecz Izraelczycy z fałszywymi paszportami brytyjskimi. Misja nie udała się, Libijczycy aresztowali ich i wyrzucili.

ONZ uchwaliło (17.3.2011) rezolucję pozwalającą na podjęcie wszelkich środków ochrony ludności cywilnej, tj. natychmiastowe bombardowanie Libii [74].

Ropa i gaz

Najważniejszym w Egipcie był strajk pracowników przemysłu naftowego, którzy mieli dosyć korupcji, niewolniczych zarobków, braku związków zawodowych i gazu pompowanego do Izraela. Egipt wstrzymał jego dostawy 13.2.2011. Izrael produkuje 20% energii elektrycznej z gazu naturalnego, niezbędnego syjonistom do utrzymania 63-letniej okupacji Palestyny. Izrael potrzebuje też innego źródła ropy, stąd jego celem Libia, która ma największe zasoby ropy w Afryce [87].

USA podpisało z Izraelem (1.9.1975) porozumienie: Rząd USA dołoży wszelkich starań, aby był w pełni elastyczny, w granicach swych zasobów, oraz zezwoleń i środków Kongresu, w oparciu o potrzeby bieżące i długoterminowe, wyposażenia wojskowego dla Izraela i innych wymogów obrony, jego zapotrzebowania na energię i potrzeb gospodarczych …Jeśli ropa potrzebna Izraelowi… nie jest dostępna, … USA niezwłocznie udostępni jej zakup Izraelowi [88]. Czyli, gdy syjoniści mają zapotrzebowanie na ropę, USA odpowiedzą na skinięcie Izraela i zabezpieczą jej dostawę. Podobnie jak w przypadku Iraku, kiedy Netanyahu pochwalił iracką ropę płynącą z Kirkuku do Hajfy (89), więc wojna z Libią jest rzeczywiście wojną o ropę. Ale nie dla USA, tylko syjonistów.

Podsumowanie: Purim i okupacja

Nieprzypadkowo wojna z Libią, zemsta zaprojektowana przez syjonistów i wprowadzona w życie przez ich agentów politycznych, rozpoczęła się w rocznicę ataku na Irak (2003). Kilku analityków i polityków wspomniało o tym, ale nie mówi się o sprawie ważniejszej: Libię, tak jak Irak (nieludzkie inwazje) a wcześniej Kosowo, zaatakowano w Purim, żydowskie święto zemsty z biblijnej Księgi Estery, upamiętniającej mord perskiego premiera Hamana, który próbował zniszczyć naród żydowski, a zniszczył siebie. W Purim 2011, Izrael znów zablokował Zachodni Brzeg i Gazę [95]. W Purim 2006 roku palestyńscy więźniowie zostali rozebrani do naga, bici, zatrzymani i fotografowani, kiedy czołgi ostrzelały więzienie z nielegalnie przetrzymywanymi Palestyńczykami [96].

W Purim 5.3.1991, Kongres USA uczcił rasistowskiego, ksenofobicznego, ludobójczego rabina lubawiczerów, Menachema Mandela Schneersona, wybitnego przywódcę moralnego Ameryki, wg prezydentów USA. Zabijanie gojów, wg Sznersona, jest dopuszczalne, aprobowane a nawet zalecane, gdyż goje to odrębny gatunek. Ten potwór był duchowym przywódcą wielu urzędników w syjonistycznym rządzie USA od pierwszej administracji Busha, przez drugą. Ci syjonistyczni urzędnicy zaprojektowali i wykonali inwazję, okupację i ludobójstwo w Iraku i Afganistanie. Czy rozlewali krew gojów w Purim, by zadowolić swojego duchowego przywódcę? [97]. Zabijanie Arabów (Amalekitów) w Purim jest świętą izraelską tradycją [98] Niektórzy rabini mówią, że Arabowie zasługują na zagładę, bo przeszkadzają w budowie trzeciej świątyni [99].

Syjonistyczne media szerzą kłamstwa o nieistniejącej broni chemicznej Kadafiego, bo koalicja sama używa broni chemicznej przeciwko Libijczykom. To na nich zrzucono 45 bomb ze zubożonym uranem, 800 kg każda. Koszmar zaczyna się od nowa: nowotwory i deformacja płodów, tak jak to miało miejsce wśród niewinnych Irakijczyków w Mosulu, Basrze, Faludży, Samarze i Bagdadzie. Tak jak to miało miejsce wśród Albańczyków kosowskich, po 11 t uranowych pocisków NATO. Tak było w Gazie po Operacji Lany Ołów [110] i w Afganistanie [111]. Ból, cierpienia, więcej bólu i cierpień, to wszystko przynoszą sojusznicy światu, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Kontrolowana opozycja: podstawowa lekcja o syjonizmie

Masowy morderca dziesiątków mln rosyjskich chrześcijan, przywódca bolszewików Lenin powiedział: Najlepszym sposobem kontroli oporu jest byśmy prowadzili go sami. Nie powinno być zaskoczeniem, że syjoniści zwani neo-konserwatyści, dopuszczający jedynie leninowców i b. trokistów [30], przewodzą wszczepianiem grup na rzecz demokracji na całym Bliskim Wsch. i w całej Płn. Afryce, kontrolując sprzeciw względem globalnej hegemonii syjonistów. Rada dyrektorów w National Endowment for Democracy (NED), lider projektu “pro-demokracji” w Libii [31], a także notoryczna instytucja globalistów Freedom House [32], składają się prawie wyłącznie z neo-konów.

Fundacja NED powstała w l. 1982-1984 po badaniach przez wiernego syjonistę Allena Weinsteina na czele mnóstwa projektów globalistów maskowanych wprowadzaniem demokracji. Weinstein napisał wiele książek w obronie ludobójczych operacji syjonistów na całym Bliskim Wsch., w których podkreślił konieczność zaangażowania się Ameryki w bezprawne państwo Izrael [3]. Weinstein publicznie przyznał (1991) o NED: Wiele z tego, co robimy dzisiaj zostało wykonane potajemnie 25 lat temu przez CIA. NED pierze forsę CIA [34] – doskonała przykrywka, zważywszy pozory organizacji obrony demokracji. Szefem NED jest Carl Gershman, globalista i gorliwy syjonista, nagrodzony za poparcie programu CIA w Tybecie, autor Israel, the Arabs and the Middle East [Izrael, Arabowie i Bliski Wschód] broniącej masakry al-Nakba i kolonializmu Izraela [35]. Gershman pracował też dla najbardziej jadowitych organizacji syjonistów, skrzydła wywiadu Izraela (ADL), jest wściekłym islamo- i chrześcijano-fobem. Wg niego, Koran oczernia Żydów, chrześcijanie szerzą mit mordu rytualnego, Arabowie i ich kultura cierpią na choroby moralne, a antysemita to każdy wiążący 11 IX z Mosadem [36]. NED podniósł łeb w Egipcie od upadku Mubaraka [37], a kiedy Kadafi rozwścieczył smoka, zaczął w Libii organizować “pro-demokratyczne” protesty i zakładać organizacje, np. ALCF, LHPDF i TL [38].

W powstaniu w Libii uczestniczy siostra NED, Państwowy Instytut Demokratyczny NDI, gdzie szefową jest syjonistyczna zbrodniarz wojenna i rzeźnik irackich dzieci, Madeleine Albright [39], oraz liczne organizacje finansowane przez NDI i MEPI [Bliskowschodnia Inicjatywa Partnerstwa] [40]. Czy działają w interesie narodu libijskiego, kierowane przez anty-muzułmańskich, anty-chrześcijańskich, anty-arabskich, pro-wojennych, pro-syjonistycznych podżegaczy wojennych? “Rewolucję 17 II” w Libii zorganizowała Narodowa Konferencja Libijskiej Opozycji (NCLO), założona w Londynie (25. 6.2005) celem wzniecania niepokoju i utworzenia rządu z osób „zaufanych”. W jej skład wchodzi 6 grup, m.in. Narodowy Front Ocalenia Libii (NFSL) libijskiego uchodźcy w Londynie, Ibrahima Sahada [43]. Na początku rewolucji, Sahad i in. zaczęli dostarczać mendiom materiały “z pierwszej ręki” o mordach, naruszaniu praw człowieka i in. dziwacznych, niesprawdzonych oskarżeniach. Sahad powiedział nawet, że Kadafi nie przeżyje protestów [44]. Mendia nie dopuściły do głosu dysydentów z okupowanych Palestyny, Iraku, Kaszmiru, Afganistanu, ani z Somali, Pakistanu czy Libanu. Dlaczego więc libijscy dysydenci? Bo należą do NFSL, utrzymywanej przez CIA i najbliższy syjonistom reżim Arabii Saudyjskiej [45]. Katarska marionetka syjonistów, Al Dżazira czy zachodnie mendia, jak BBC i New York Times, wszystkie zostawiają trop do NFSL (CIA) [46].

W Libii ustanowiono (27.2.2011) Narodową Radę Przejściową (NTC), której członkiem jest Mahmoud Dżibril. Ostatnio spotkał się on w Paryżu z podżegaczem wojennym Clintonową i syjonistycznym prezydentem Francji, Sarkozym, oraz rozmawiał przez telefon z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych, Williamem Hague [49]. Wiele lat spędził w USA, gdzie zdobył edukację, doktorat i wykładał. Był szefem największego think tanku Libii z 2009 r., Narodowego Zarządu Rozwoju Gospodarczego (NEDP), partnera London School of Economics [51], uczelni na utrzymaniu Sorosa [52]. Kiedy “rebelianci” zwyciężą i obalą Kadafiego, Dżibril będzie nadal szefem instytucji dążącej do neoliberalizmu. Same jego ppowiązania obalają pretensje NTC do ekskluzywnej reprezentacji Libijczyków. NTC to ekskluzywna reprezentacja syjonistów w Libii. NTC natychmiast zażądało zakazu lotów nad Libią [53].

Izraelska wojna: od wywrotu do agresji

Smocza polityka syjonistów dokonała wielu szkód: mord na Kennedym, 11 IX, terror w Pakistanie, wymyślona Al Kaida, broń i pieniądze dla organizacji “terrorystycznych” m.in. talibów [55]. Przez brytyjski wywiad, Izrael usiłował wprowadzić swą politykę w Libii 5-6 lat wcześniej niż w Pakistanie. Komórce Al Kaidy zapłacono za egzekucję Kadafiego [56], na jej czele stał Anas al-Liby, który zorganizował zamachy (1998) na ambasady USA w Kenii i Tanzanii [57]. Operacje te były częścią długotrwałego izraelskiego projektu, w którym Mosad rekrutował Palestyńczyków do dokonywania aktów terroru celem uzasadnienia eskalacji izraelskich działań zbrojnych w okupowanej Palestynie. Współpraca ta nie odniosła sukcesu [58]. Nic dziwnego, że Kadafi oskarżył Al Kaidę o zamieszki w Libii [60]. W tym przypadku „Al Kaida” to CIA i Mosad.

Kiedy przez 10 lat ataki fałszywej flagi i sankcje nie obaliły Kadafiego, rozpoczęli totalną agresję. Z pomocą sojuszników w CIA i Radzie Przejściowej, stworzyli iluzję, że to ona reprezentuje Libijczyków i wywołali iluzję pt. kryzys humanitarny. Od samego początku rewolucji, pokazywano cierpienia i rzezie nieuzbrojonych demonstrantów przez afrykańskich najemników Kadafiego [61], który natychmiast to zanegował [62]. Rząd USA postarał się, by w rezolucji ONZ (27.2.2011) była klauzula chroniącą najemników, że nie będzie wolno oskarżać ich o zbrodnie [63]. Są to mordercze korporacje, np. Dyncorp i Xe, zatrudniane w Iraku i Afganistanie. Tam też nie są ścigane za swe zbrodnie, bo najemników rekrutuje Globar CST, izraelska firma powiązana z Mosadem i Szin Bet, zajmująca się też handlem bronią w Gruzji i niektórych krajach Afryki. Jej szefem jest emerytowany izraelski gen. Izrael Ziw. Uczestniczył on w spotkaniu ze zbrodniarzami wojennymi: ministrem obrony Barakiem i premierem Netanjahu, tuż przed wybuchem rewolucji libijskiej i dostał pozwolenie na zatrudnienie 50 tys. najemników w Libii, co doprowadziło do interwencji militarnej NATO [64]. Tak rozpoczęło się “bombardowanie” cywili w Bengazi (22.2.2011) przez Kadafiego. Tę farsę ujawniło rosyjskie wojsko [65], potem zbrodniarze wojenni np. adm. Mike Mullen i sekretarz obrony Robert Gates [66]. Mimo to, mendia donosiły o tym jak o fakcie.

HRW wpadło w syjonistyczną pułapkę bicia w bębny wojny do inwazji. HRW finansuje na 100 mln $ na rok internacjonalistyczny syjonista, zbrodniarz wojenny George Soros [19], który również wspiera J Street [żydostwo banksterskie Wall Street - PB], syjonistyczną grupę lobbystyczną za okupacją, wojną i czystkami etnicznymi, podszywającą się pod miłujących pokój [20]. Nieprzypadkiem Soros, destrukcyjny miliarder odpowiedzialny za nieuczciwe operacje giełdowe we Francji, bankructwo Banku Anglii i prowadzenie wojny finansowej z Malezją [21], wycofał inwestycje z Libii zaledwie 3 miesiące przed rozruchami [22], a teraz jego imperium prowadzi atak na Kadafiego [23]. Soros odpowiada też za infiltrację egipskiej rewolucji i używanie swoich pełnomocników do pisania projektu nowej konstytucji, która zniewoli Egipcjan niewolnictwem znacznie gorszym niż Mubarak [24]. Syjonistyczny smok już zaczął podpalać narody Libii i Egiptu.

Trzy powody

Kiedy tylko mocarstwa zachodnie zniosły sankcje przeciwko Kadafiemu (l. 2003-2004), programy w dept. stanu USA ustanowiły w Libii pro-demokratyczne grupy, aktywowane celem zmiany reżimu, pod płaszczykiem powstania lub rewolucji, gdyby Kadafi kiedykolwiek wyłamał się.

Pierwszy błąd Kadafiego w oczach syjonistycznego smoka (wrzesień 2009): przemówienie w ONZ: Cały świat powinien wiedzieć, że Kennedy chciał zbadać reaktor jądrowy Izraela demon [25]. Elitarna jednostka Mosadu, Kidon w zmowie z CIA i elementami mafii Koszer Nostra Lansky’ego, zamordowali Kennedy’ego z kilku powodów. Cicha wojna Kennedy’ego z architektem masakry Al-Nakba, Ben-Gurionem ws. programu nuklearnego Izraela jest na górze listy [26]. Izrael nie lubi, by wspominać o tym.

Drugą wpadką Kadafiego był libijski konwój pomocy humanitarnej, kierowany przez jednego z jego synów, który przełamał nielegalne, międzynarodowo potępiane oblężenie palestyńskiej Gazy (lipiec 2010). Statek al-Amal wiózł 2 tys. t żywności, oleju, lekarstw i prefabrykowanych domów. Marynarka Izraela nękała statek i zagroziła pasażerom na pokładzie siłowym przejęciem [27]. Syjoniści pokazali, jak daleko posuną się, by utrzymać śmiertelny głód w Gazie. Mord 9 z Flotylli Wolności na wodach międzynarodowych mówi o tej makabrze [28].

Zaledwie 4 dni przed “rewolucją 17 II” w Libii, Kadafi zaangażował się w trzecie i ostatnie nieszczęście, wywołując syjonistycznego smoka. W wyniku powstań w Tunezji i Egipcie, które usunęły dyktatorów Ben Alego i Mubaraka (na ironię, przyjaciół Kadafiego), Kedafi wezwał Palestyńczyków na całym świecie do buntu przeciwko okupantowi, by zgromadzili się, przypłynęli do wybrzeży okupowanej Palestyny i zwrócili się do syjonizmu, by oddał się w ręce represjonowanych Arabów lub zmierzył się z rewolucją [29]. Utrzymywanie Palestyńczyków jako zdemoralizowanych i podporządkowanych to główna broń reżimu syjonistów w 63-letniej okupacji Ziemi Świętej. Trzyma kolaboranckie pionki jak Abbas i Fajad, by prowadzili Palestyńczyków wieczną drogą syjonistycznej niewoli. Każde wezwanie Palestyńczyków do upominania się o godność jest zagrożeniem bytu Izraela. Wezwanie Kadafiego do okupowaneych Palestyńczków mogło być honorowe, ale dla syjonistycznego smoka, był to akt wojny.

Smutne i nikczemne jest to, że tak wielu “dziennikarzy”, “poszukiwaczy prawdy” i “działaczy” wyrażało radość z tej okupacji i ludobójstwa Libijczyków, zapominając o lekcjach z przeszłości. Nie było ich kiedy Amerykanie palili irackie dzieci, NATO niszczyło Kosowo, Ameryka i NATO zabijała Afganistan, ani gdy Izrael zabijał niewinnych w Libanie i Gazie. Nie było ich kiedy amerykańskie drony zamieniały Pakistan w pył. Teraz już są, chwalą wojnę Obamy, którego syjonistyczna machina w Chicago nazywa pierwszym żydowskim prezydentem [112].

Syjonistyczny smok zionie ogniem na jeden naród czy inny od prawie 64 lat. Potrzebuje krwi Amalekitów by przetrwać. Nie obchodzi go, ilu Libijczyków zginie brutalną śmiercią spowodowaną uranem, byleby osiągnął swój cel. Już znalazł Dżibrila, pionka Zachodu, który ma zastąpić Kadafiego [113]. Ogromna większość Libijczyków, którzy nie są opłacani przez CIA, nie ważne czy są za, czy przeciwko Kadafiemu, nie chcą mieć nic wspólnego z okupantami, których celem jest zniszczenie ich kraju. Powinni stworzyć prawdziwą opozycję i rozliczyć się ze zdrajcami stojącymi po stronie okupantów, tak jak Hezbollah w Libanie, by uratować państwo.

Samostanowienie to prawo uniwersalne, należne wszystkim narodom, zakorzenione w duchowym kodzie moralnym każdego społeczeństwa – muzułmańskiego, chrześcijańskiego, świeckiego czy innego. Nie mogą odebrać go obcy, niemający nad nimi żadnej jurysdykcji. Libia pokona to oblężenie dokonane przez syjonistycznego smoka, bez względu na to, ile będzie potrzebować na to czasu. Niech pamiętają “humanitarianie”, że wojna nie jest odpowiedzią na wszystko, a służy tylko mnożeniu bogactwa globalistów. Powinni pamiętać słowa Che Guevary: Wyzwoliciele nie istnieją. To narody same się wyzwalają. I taka jest prawda.

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Dlaczego-miedzynarodowe-zydostwo-napadlo-na-Libie-a-Kadafiego-okrzykneli-dyktatorem-konczac-rajskie-zycie-Libijczykow
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 12:13:53 wysłane przez greta » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #58 : Kwiecień 07, 2011, 14:43:33 »

Greto, bardzo dobrze, że zamieszczasz owe artykuły o Libii. Na podstawie tych informacji można wiele zobaczyć i zrozumieć. Obiegowe „prawdy” okazują się być kłamstwem.

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że elity czynią wszystko naszymi rękami. I to tylko dlatego, że udaje się im utrzymywać ludzkość w stanie permanentnej hipnozy.
Dlatego tak ważna jest informacja i wiedza zmieniająca świadomość. Świadomy Amerykanin, czy obywatel innej nacji już nie da się tak łatwo ogłupić populistycznymi hasłami. Nie pojedzie dobrowolnie na żadną wojnę by okupować cudzy kraj, zabijać niewinnych ludzi.
Wielu weteranów „słusznych wojen” do dziś nie może podnieść się ze swojego upadku i powrócić do stanu równowagi psychicznej. Dla nich wypełniła się już ich mała apokalipsa.
I są świadectwem dla innych. 

Czy potrafimy wynieść z tego naukę dla siebie? A przecież od nas zależy oblicze świata.
Jeśli nie poczujesz tego, co czuje człowiek, któremu odbierany jest jego największy dar, jego własne życie, jeśli nie potrafisz stanowczo przeciwstawić się temu, jutro możesz być następny.
Bo tak naprawdę nie ma granic ani moje, twoje. Jest życie i śmierć. Jest nienawiść i miłość. I jest kształtująca materię świadomość. Oraz MOC ducha…
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #59 : Kwiecień 07, 2011, 15:43:36 »

Wiesz ptaku,zaczelam ten temat o Libii wlasnie z tego powodu,aby blizej przyjrzec sie jak to wszystko dziala.Jak mozna napasc na niewinny kraj w imie rzekomej obrony ludnosci cywilnej.
A,ze zaczelo sie to wszystko od poczatku,tym bardziej bylo to dla mnie inspirujace.Wiele informacji,jak zwykle roznych i jak zwykle prawda,gdzies w srodku.Gdzies pomiedzy wierszami jest ta kwintesencja.
Uwazam,ze dobrze sie zaczyna dziac w kierunku informacji podawanych przez dziennikarzy,ktorzy odeszli z roznych znanych redakcji i wiedza z czego zrezygnowali.Mysle,ze sa to te odwazne dusze,ktore inkarnowaly zeby to wszystko uwidocznic i pokazac milionom ludzi prawde.
Moze sa oni chronieni przez wyzsze cywilizacje,ktore nie tylko obserwuja?
Przeciez w tym tez cos musi byc,bo w innym czasie ludzie tacy byli po prostu eliminowani!

Mysle,ze te miesiace,ktore zostaly do ostatniej daty 12.12.2012,beda bardzo gorace a eskalacje zlych sie nasila.
Jest wiele informacji bardzo ciekawych,ale na razie nie natknelam sie na cos bardzo konkretnego.
Sama rowniez staram sie odsiewac to,co wydaje mi sie przesadzone lub wrecz nieprawdziwe.

Nie moge jednak nie zamiescic takiego materialu jak ten powyzej,poniewaz mysle ze jest on podsumowaniem tego wszystkiego od samego poczatku.A swoja droga mysle,ze pomimo wielu poruszanych tematow,tutaj na forum,powinnismy rowniez miec jakis wglad w polityke swiatowa,chocby w najmniejszym kawaleczku.
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 07, 2011, 20:07:04 »

Dobrze,greto.Zarzucilas nas tutaj taka lawina blota,ze tylko nosy nam wystaja i z trudem mozemy oddychac nia przygnieceni.Odloz na chwile knowania zydo-masonerii,oblakanych okultystow Babilonu przeciwko swiatu i Libii na polke,wez gleboki oddech i sproboj odpowiedziec na pytania,dlaczego to Wspolnota Panstw Afrykanskich oraz Liga Arabska(bracia Arabowie)rowniez potepily rezim Kadaffi'iego
i przylaczyly sie do "spisku"przeciwko Libii.Wolno zrzynac z roznych zrodel(tak jak to robisz do tej pory),..jedna strone medalu znamy wiec moze pora na odkrycie drugiej.Sluchamy.
Pozdrawiam wiowsennie.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Kwiecień 07, 2011, 21:03:05 »

oczywiscie mozemy smialo wskazywac palcem innych, no bo przeciez nasz kraj przezywa wlasnie "zloty wiek" pod rzadami.... no, kim sa te typy demokratycznie wybrane i w zamian rewanzujace sie
pelnym oddaniem...komu, jakiemu krajowi. Daje to nam niekwestionowane prawo rozliczania wszystkich wrogich sil wystepujacych przeciw ludzkosci....no tych istniejacych i dzialajacych poza
strefa czerwonego pomiota.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 08, 2011, 08:30:15 »

Widzisz Kahuna ja przynajmniej staram sie cos z tego zrozumiec a Ty nie.Z tego,co piszesz stawiasz sie na pozycji Pana Profesora,a mnie stawiasz na pozycji ucznia.Z tego ,co piszesz az daje sie wyczuc pogarde.A ja na nia nie zasluzylam.Staram sie zyc spokojnie i nie jest moim zamyslem prowokowanie,ale jak juz wczesniej napisalam,a chyba tego nie czytales,tzw.rozkminienie tematu,bo mamy te mozliwosc,zeby ogladac wszystko od poczatku.
To,ze w tym regionie naszego globu tak sie dzieje,nie jest sprawa przypadkowa i staram sie to ogarnac.
Nie zarzucaj mi,ze sciagam i zrzynam,bo nie jestem twoja uczennica!
Staram sie z roznych zrodel miec wglad w sytuacje.Czy to cos niedobrego?
Tekst,ktory zamiescilam jest przede wszystkim dla Ciebie.Nie mialam zamiaru tego robic i go zamieszczac,ale juz wczesniej na mnie napadles i stad moja odpowiedz.
Mieszkasz w Ameryce,ok.Nie mam nic przeciwko temu.jestem jak najbardziej za.Tylko wiesz,kazdy powinien miec jakis kregoslup i byc bardziej elastycznym na polityke kraju ,w ktorym mieszka.To,ze Ameryka do aniolkow nie nalezy,to wie kazdy.To,ze jej polityka wobec wlasnych obywateli tez jest nie bardzo dobra,to tez nie jest tajemnica.
Swego czasu pasjonowales sie powstaniem nowego rzadu w Ameryce i co?
Jest nawet nowy temat zalozony na forum i jakos nie widze na nim zadnych nowych wiesci od Kahuny.Juz skonczyles sie interesowac?
Od czasu do czasu cos napiszesz i to jest tylko stanowisko krytykujace.Nic prostszego!Tak trzymaj!

Ja nie mam sobie nic do zarzucenia.Staram sie cos zrozumiec i tego nie ukrywam.Czyta kto chce.Jezeli ktos nie ma ochoty,to sie z tym nie zapoznaje.Proste.


Tak wiec zalecam troche wiecej spokoju.
A moze to Ty nam powiesz,jak to jest naprawde w Libii i tym regionie?

Sluchamy Panie Profesorze.
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #63 : Kwiecień 08, 2011, 13:53:38 »

No wlasnie,spodziewalem sie zupelnej ciszy na zadane przeze mnie pytania i takiej a nie innej reakcji
z Twojej strony,greto.Nie kreuje sie na zadnego Pana,a tym bardziej Profesora.Co to,to nie.Rowniez daleki jestem od napadania na kogokolwiek a i uczucia z pogranicza pogardy sa mi bardzo obce.Nie wiem skad Ci sie to wzielo?Moze to moj troche zbyt oschly styl pisania,nie wiem,ale odrazu pogarda?
Mieszkam w Stanach i wiem,ze Ameryka do aniolkow nie nalezy,az nadto, i wielokrotnie dawalem do zrozumienia na tym forum,ze wiele rzeczy  w amerykanskim systemie nie podoba mi sie i jestem im przeciwny.Nie mozesz mnie wiec posadzac o jakas bezkrytyczna milosc do tego kraju chocby tylko z racji,ze tutaj przyszlo mi mieszkac i zyc,bo tak na pewno nie jest.Chodzi mi tylko o to,ze materialy jakie zaprezentowalas greto(przyznam,ze jest w nich duzo racji),wyselekcjonowane wybiorczo odslaniaja tylko jedna strone medalu, a wiec po czesci beda materialami tendencyjnymi- z definicji- tak dlugo,jak dlugo nie przedstawi sie argumentow strony przeciwnej; a w tym przede wszystkim opinii i zapatrywan na sytuacje jaka byla i jest obecnie w Libii,swiata arabskiego,czyli samych Arabow.Napisalem juz,ze Wspolnota Panstw Afrykanskich oraz sama Liga Arabska opowiedzialy sie przeciwko rezimowi Kadaffi'ego
i poparly dzialania koalicji..a byl czas,ze Moamar K.uznawal siebie za przywodce calego swiata arabskiego.Ciekawe tylko,ze jakos sami Arabowie nie kupili tego "kota w worku".Pomocne moga byc materialy n/t jak to terrorysta Kadaffi przy pomocy wojskowych doszedl do wladzy dyktatorskiej i jak  "humanitarnie" usuwal tych, dzieki ktorym do wladzy doszedl, oraz wszystkich swoich przeciwnikow po drodze do swietlanej przyszlosci Libii.Nie bede sie jednak nad tym rozwodzil tutaj.
Pozdrawiam,bez pogardy,kpin i wywyzszania sie.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 08, 2011, 14:40:58 »

ciezko sie do tego wszystkiego odniesc na serio wydaje sie ze tak jest wszystko pomieszane ze nawet biblijne przepowiednie sa tak zmanipulowane zeby nie bylo wiadomo o co chodzi...w kazdym razie wydarzenia w libii i egipcie sa chyba poczatkiem czegos wiekszego...ja rowniez nie popieram kadafiego ale dziwne to wszystko nic nie wiadomo co dalej...z prozaicznych powodow to poprostu zostala podzielona jakas nowa strefa wplywow, i zostaje przygotowany grunt do ataku na iran,  tylko ze to sie moze wymknac spod kontroli..






Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #65 : Kwiecień 08, 2011, 15:42:13 »

Cytat: Kahuna
Pomocne moga byc materialy n/t jak to terrorysta Kadaffi przy pomocy wojskowych doszedl do wladzy dyktatorskiej i jak  "humanitarnie" usuwal tych, dzieki ktorym do wladzy doszedl, oraz wszystkich swoich przeciwnikow po drodze do swietlanej przyszlosci Libii.Nie bede sie jednak nad tym rozwodzil tutaj.

Kahuna, nie krępuj się i wrzucaj te pomocne materiały o Kdaffim. Temat jak najbardziej po temu a nam się może nieco bardziej rozjaśni w głowach? 
Dlatego proszę, rozwódź się jak najdłużej, właśnie tutaj.  Uśmiech

Z tego, co zostało tu przedstawione, to tylko pozazdrościć warunków socjalnych w Libii oraz tak daleko posuniętej opiekuńczej roli państwa. Żeby tak u nas te wszystkie dotacje, zapomogi, darmowe lecznictwo i szkolnictwo?
No ale my mamy przecież swoją krwiożerczą demokrację, gdzie z własnego narodu władze wyciskają ile się da. Nie patrząc na biedę i coraz gorszą kondycję społeczeństwa.
Z chęcią bym zamieniała się z Libijczykami, jeśli to wszystko prawda.

Dyktatura nieraz ma dziwne oblicze i kryje się tam, gdzie z nazwy być nie powinna. I nie, żebym broniła Kadaffiego...  Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 08, 2011, 17:30:14 »

tz tak wg mnie ogolnie jest tak ze syjonisci znajac bibijne przepowiednie daza do neutralizacji krajow potencjalnie im zagrazajacych, tez przygotowuja grunt do ataku na iran, oraz pewnie do odbudowy 3 swiatyni i oddania poklonu nie wiadomo komu..Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #67 : Kwiecień 08, 2011, 17:45:22 »

tz tak wg mnie ogolnie jest tak ze syjonisci znajac bibijne przepowiednie daza do neutralizacji krajow potencjalnie im zagrazajacych, tez przygotowuja grunt do ataku na iran, oraz pewnie do odbudowy 3 swiatyni i oddania poklonu nie wiadomo komu..Uśmiech

Quetz, coś mi się widzi, że jeśli my nie oddamy pokłonu własnej najwyższej istocie,
czyli swoim najwyższym wartościom, to syjoniści faktycznie pokłonią się nie wiadomo komu…  Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 08, 2011, 18:05:40 »

dokladnie, wiec co proponujesz ?Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 08, 2011, 18:20:15 »

dokladnie, wiec co proponujesz ?Uśmiech

Życie w prawdzie i miłości, ze stanowczym NIE dla własnego konformizmu…  Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #70 : Kwiecień 08, 2011, 18:27:18 »

no wlasnie trzeba sie w jakis sposob poswiecic, Uśmiech tz  podejmowac jakies dzialania materialnie o przeciwnym biegunie Uśmiech inaczej nic z tego
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #71 : Kwiecień 10, 2011, 12:21:57 »

Wzywają do zaprzestania walk w Libii

Opublikowano: 10.04.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

WENEZUELA, ROSJA, LIBIA. We wspólnym oświadczeniu, wydanym po wzajemnych konsultacjach telefonicznych, prezydenci Rosji Dmitrij Miedwiediew i Wenezueli Hugo Chávez stwierdzają, że wszystkie strony konfliktu libijskiego „powinny postępować ściśle z postanowieniami rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ”. Nawołują ponadto do zaprzestania przelewu krwi i rozpoczęcia politycznego dialogu.

Tymczasem dowodzący siłami zbrojnymi libijskich powstańców Abdel Fatah Younis poinformował, że rebelianci otrzymali z Kataru pociski przeciwczołgowe. Jak twierdzi portal internetowy Al-Dżazira, rebelianci posiadają jedynie niewielkie ilości czołgów i pojazdów opancerzonych oraz ograniczoną liczbę nabojów. W związku z tym eksperci odnoszą się z dużym sceptycyzmem do możliwości zwycięstwa powstańców w drodze walki zbrojnej. John Marks, szef brytyjskiego ośrodka informacyjnego Britain’s Cross Border Information twierdzi, iż siły opozycyjne nie są zdolne do przełamania impasu i przeprowadzenia skutecznego marszu na Trypolis.

Rebelianci z jednej strony apelują o dostawy broni z zagranicy, z drugiej zaś potępiają naloty powietrzne NATO w wyniku których giną cywilni mieszkańcy. „NATO jest sojuszem skierowanym przeciwko narodowi libijskiemu” – oświadczył wręcz agencji Reuters jeden z powstańców Alaa Senudry.

Opracowanie: Bolesław K. Jaszczuk
Źródło: lewica
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #72 : Kwiecień 11, 2011, 02:11:35 »

Greto,poniewaz wczesniej zamiescilas artykul specjalnie dla mnie,wiec w rewanzu cos dla Ciebie i tego skutki:
1.W 1969 r.Kadaffi droga puczu wojskowego detronizuje krola Idrisa I.Nie obywa sie bez ofiar i z panstwa o okreslonych swobodach(w ramach monarchii) robi panstwo policyjne, a swoich przeciwnikow i innowiercow likwiduje w okrutny sposob.Jego komisja rewolucyjna przypomina rzady w innych systemach totalitarnych(ZSRR,S.Husseina,Korea Polnocna,Kuba,Am.Poludniowa itp..).10-20% Libijczykow pracuje w nadzorze jako agenci,tajniacy,cenzura siega zenitu.W "rzadzie"zasiadaja jego totumfaccy,ziomkowie i najblizsi zausznicy.Ruguje jezyki zachodnie ze szkol ,a tym,ktorzy marza o tworzeniu innych opcji politycznych wyraznie daje do zrozumienia:jesli zrobicie to,to wasz los jest przesadzony.Wielu dysydentow libijskich ucieka z Libii do Anglii, Francji i innych krajow zachodnich proszac o azyl polityczny.Powstale po 2000 r.Narodowy Front Ocalenia Libii i Komitet Akcji Narodowej Libii szukaja na calym swiecie mozliwosci obalenia jego dyktatury.Dysponuja dokumentami 343 aktow mordu,niezliczonymi
przypadkami tortur,zaginiec,aresztowan i uwiezienia.
2.Majac do dyspozycji olbrzymie sumy ze sprzedazy libijskiej ropy,finansuje ruchy i poczynania terrorystow na calym swiecie.W Europie Czerwone Brygady,Bojowki Smierci,IRA dokonuja mordow na niewygodnych ludziach, a jego agenci(Kadaffi'ego) maja za zadanie likwidacje wszystkich osob i politykow,ktorzy krytykuja jego dyktatorski system rzadzenia Libia.Agencja Amnesty International posiada dokumenty na conajmniej 25 zabojstw dokonanych w latach 1980 - 1987. W tym czasie libijscy dysydenci sa tropieni i bezlitosnie likwidowani.Kadaffi zapowiedzial im,ze bedzie ich likwidowal nawet,gdy beda sie modlic i znajda sie w takim swietym miejscu,jak Mekka.W 1980 r.naslani libijscy agenci porywaja dysydenta Libii Falsai Zagallai,doktoranta Colorado State Uniwersity i morduja w 1990 r.,tuz przed otrzymaniem przez niego obywatelstwa USA.
3.Kadaffi przy pomocy pieniedzy i oplacanych najemnikow wspiera najokrutniejszych dyktatorow afrykanskich,takich jak cesarz "Imperium Afryki Srodkowej"Jean-Bedel Bokassa,krwiozerczy ludobojca wlasnego narodu.Za rzadow Bokassy,czarni obywatele tego kraju modlili sie o powrot bialych kolonizatorow.Kadaffi rowniez wspieral i usadowil w Etiopii, protegowanego rowniez przez Sojuz,Mengistu Haile Mariam'a,ktory zostal pozniej skazany za jedno z najgrozniejszych ludobojstw ery nowozytnej.
Muammar K. byl bardzo bliskim zwolennikiem prezydenta Ugandy,Idi Amina.Jego corka wyszla za maz za Amina,ale pozniej sie rozwiedli.Kadaffi wyslal swoje wojska do Tanzanii w celu obrony rzadow Amina przed zawaleniem sie.Okolo 600 libijskich zolnierzy zginelo nie wiadomo po co,gdy tymczasem rzady Amina
kosztowaly zycie okolo 300 tys.ugandyjczykow.(sic!)
3.Odnosnie spisku zydo-masonerii..w 1972 r.Kadaffi oglasza,ze kazdy arabski ochotnik antyizraelski moze zglaszac sie do placowek odpowiedniego szkolenia wojskowego,gdzie szkolenia i wszelka pomoc beda za darmo.W 1973 r.,w wyniku konfliktu izraelsko-egipskiego(Yom Kippur) wysyla do Egiptu brygade pancerna,dwa dywizjony mysliwcow i pomoc finansowa.Rowniez bez przerwy szkoli,zbroi i finansuje bojownikow palestynskich roznych ugrupowan,oczywiscie przeciwko Izraelowi.
4.Wszedzie na calym swiecie poszukuje wsparcia i sojusznikow w celu wybudowania wlasnego arsenalu nuklearnego.Na szczescie takie panstwa jak Sojuz,Chiny,Pakistan i Indie nie sprzyjaja jego pomyslom
widzac w tym wielkie zagrozenie dla calego swiata - bron nuk w rekach schizofrenika i terrorysty -to by dopiero bylo.W wyniku naciskow panstw zachodnich odstepuje od programu atomowego i produkcji broni chemicznej na wielka skale.
5.W 1981 r. Kadaffi wspomina o zamachu na nowowybranego prezydenta USA,Ronalda Reagana.Moze tylko dlatego,ze Reagan nazwal Muammara K."wscieklym psem na bliskim wschodzie"?Zamach na Reagana byl,lecz nie ma zadnych faktow na powiazania zamachowca z libijskim przywodca.W tym miejscu nalezy przypomniec,
ze R.Reagan nazwal owczesny Sojuz "Imperium Zla"(o czym nalezy pamietac ciagle),a wspolpraca Reagana i JPII przyniosla Solidarnosc,zrzucenie sowieckich kajdanow i zburzenie Muru Berlinskiego.A wiec to ten zgnily Zachod z zydo-masoneria i innymi plugastwami pomogl Polsce w uzyskaniu niepodleglosci, a nie jakis M.Kadaffi,ktorego teraz tak bronicie i wychwalacie na tym forum.

Greto,to jest zaledwie 1/10 tego,co chcialbym powiedziec i przekazac odnosnie Libii i udzialu Kadaffi'ego w konfliktach na bliskim wschodzie.Przegladam jeszcze pare materialow i wynika z nich czarno na bialym,ze pulkownik K.bral udzial niemal we wszystkich konfliktach jakie sie dzialy na bliskim wschodzie i kontynencie afrykanskim.Znudzilem sie jednak,troche brakuje ochoty do tlumaczenia tekstow i troche czasu.Mam nadzieje,ze to w zupelnosci wystarczy.Na zakonczenie proponuje hipotetyczna scenke z Toba i mna w rolach glownych:
GRETA:
Kahuna,co laczy Kadaffi'ego z gen.Jaruzelskim?
KAHUNA:
Obaj lubieli i nosili ciemne okulary.Panicznie bali sie odslonic swoich twarzy.
GRETA:
Tylko tyle..a moze cos wiecej?
KAHUNA:
No wiesz,w tym samym czasie byli przywodcami dwoch waznych narodow.Byli antyimperialistami,za ich rzadow oba panstwa zmierzaly do dobrobytu,ludziom zylo sie coraz lepiej i dostatniej,stopa zyciowa rosla.Polska byla krajem pod rzadami mas,niektorzy nawet obliczyli,ze stalismy sie 20-sta potega gospodarcza.
GRETA:
Skoro bylo tak dobrze,to skad te protesty,niezadowolenie,strajki,dysydenci,komitety obrony.. itp.w obu krajach?
KAHUNA:
W kazdym kraju znajda sie jacys buntownicy,chuligani,mety spoleczne co sieja zamet i nie ma z nich zadnego pozytku.Ale nasi madrzy Zarzadcy wyprowadzili na ulice czolgi,wytoczyli dziala,wojsku kazali strzelac na postrach,polapano chuliganow,osadzono niepokornych w wiezieniach,ogloszono stan wojenny i wszystko wrocilo do normy.A nasz dzielny general to nawet w roku 1984 dostal najwyzsze odznaczenie ZSRR
wszech czasow.Taki to madry,wielki czlowiek,Wielki Polak i patriota z niego jest.
GLOS PRZYSLUCHUJACEGO SIE Z BOKU:
Skoro to taki wielki czlowiek i patriota,to czemu Polacy go nie lubia,nie cholubia,nie pisza wierszy o nim,nie spiewaja piesni i nie buduja mu pomnikow?He?
GLOS Z NIEBA:
Bo Polacy znaja druga strone medalu jego dzialalnosci!
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 04:56:58 wysłane przez Kahuna » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #73 : Kwiecień 11, 2011, 07:47:06 »

Bardzo dziekuje za rozjasnienie tematu,Wlasnie o to caly czas mi chodzilo.Rzeczowa dyskusja prowadzaca w koncu do prawdy.I tak powinno byc.Zdecydowanie!
Mamy teraz ,jak to powiedziales,druga sttrone medalu.Super!

Powiem ci,ze ta scenka jest tez bardzo ok.
Jestes moze czlowiekiem piszacym scenariusze?

Pozdrawiam.
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #74 : Kwiecień 11, 2011, 09:23:55 »

Dziekuje greto.Nie jestem czlowiekiem piszacym scenariusze i nie zamierzam tego robic w przyszlosci.
Nie napadam rowniez na nikogo i nikim nie gardze,ale Twoja reakcja na moj post o drugiej stronie medalu
byla jednoznaczna:"przestan pisac glupoty" w sytuacji,kiedy kopiowalas teksty innych, nie bardzo zastanawiajac sie nad tym czy istnieje ta druga strona medalu.Zawsze w kazdej dyskusji wyrazaj swoja opinie na zadany temat,nie kopiuj calych artykulow(wtedy nie bardzo wiem,czy mam sie mierzyc z Toba,czy autorem artykulu), mozesz podac jedynie linki do materialow z ktorych
korzystasz.Tak bedzie na pewno fajniej,przyjemniej i bezposrednio.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 10:05:46 wysłane przez Kahuna » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.187 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper kolospawalniczeswc moloromme naszegry ogrodowe