Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 23, 2024, 17:07:19


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kibole - czyli co sie dzieje na polskich stadionach?  (Przeczytany 6065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafaela
Gość
« : Kwiecień 05, 2011, 17:48:09 »

Skandal w Kielcach! Kibic przestrzega przed "czarnym rasizmem"!

Sześć lat temu polskie media szeroko opisywały sprawę rasistowskich wybryków, których dopuścili się kibice Korony Kielce. Fani tej drużyny obrażali Hernaniego, brazylijskiego pomocnika swojego zespołu. Teraz Kielce żyją kolejnym rasistowskim skandalikiem - tym razem związanym z magazynem, wydawanym przez Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce Złocisto-Krwiści.

Kibice Korony Kielce Na stadionie Korony ponownie doszło do rasistowskich wybryków, fot. EAST NEWS

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w przedostatnim numerze pisma zamieszczono felieton, w którym anonimowy autor, nie kryjąc swoich uprzedzeń rasowych, w dosadny sposób przestrzega czytelników przed "czarnym rasizmem", zagrażającym rdzennym, białym mieszkańcom zachodniej Europy, a wkrótce również Polski:

    Napływające fale emigrantów z krajów, których cudem architektury jest kilkupiętrowy budynek, a większość obywateli mieszka w lepiankach z gówna wielbłąda zmieszanego razem z błotem, sieją spustoszenie w wysokorozwiniętej Europie.

Zobacz też: Skandal w Warszawie. Zawodnik Legii pobity przez kibica!

Autor, powołując się na przykład Francji, w której imigranci popełniają znacznie więcej przestępstw niż jej biali obywatele, straszy czytelnika zalewem "wynaturzenie kolorowych osobników". Wyjaśnia również, że temat, jako niewygodny dla władzy, jest zamiatany pod dywan:

    Łatwiej rządzić ludźmi, wyznającymi zasadę, że wszyscy są równi, fajni i kochani, niż narodem świadomym swoich korzeni, swoich wartości i kultury. Nie bójmy się mówić i przeciwdziałać problemowi jakim jest czarny rasizm, którego przyczyną jest zbyt duża ilość emigrantów odmiennych kulturowo i rasowo.

Rasistowskim skandalem wstrząśnięci są prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, oraz prezes Korony, Tomasz Chojnowski. Obaj, choć regularnie pojawiają się na stadionie przy ul. Ściegiennego, dowiedzieli się o całej sprawie dopiero z mediów. Zapowiadają jednak, że zrobią wszystko, aby takie incydenty już nigdy się nie zdarzyły:

    To po prostu niesmaczne. Szacunek dla człowieka, bez względu na kolor skóry i miejsce urodzenia, jest dla mnie rzeczą oczywistą. Nie chciałbym, żeby to było utożsamiane z klubem Korona, bo to jest miejski klub. Będę rozmawiał na ten temat z prezesem Korony - przyznał Lubawski.

Prezes Korony, która przecież od wielu lat szczyci się walką z rasizmem i ksenofobią (klub wspiera akcję "Wykopmy rasizm ze stadionów"), zapewnia, że w najbliższym czasie wyjaśni sprawę i osobiście dopilnuje, by kielecki stadion był wolny od uprzedzeń rasowych.

    Pomijając, że autor ma nierówno w głowie, myli pojęcia, to jest to skandaliczny tekst. Coś z tym muszę zrobić, tylko zapoznam się z całym artykułem. Nie ma znaczenia, czy stadion jest miejski, czy prywatny, gazeta stowarzyszenia czy ogólnopolska, pewnym działaniom trzeba mówić stanowcze "nie"!

Zobacz też: Boniek: kibole rządzą i śmieją się właścicielom w oczy

Wstrząśnięci artykułem byli również niektórzy kibice Korony, którzy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" apelowali do włodarzy klubu, by ci - głównie w trosce o najmłodszych sympatyków drużyny - jak najszybciej wyrugowali ze stadionu wszelkie przejawy nienawiści rasowej.

Incydent w Kielcach jest kolejnym skandalem, wywołanym w ostatnim czasie przez polskich kibiców. Przypomnijmy, że podczas spotkania towarzyskiego z Litwą fani biało-czerwonych urządzili sobie regularną bitwę z policją i ochroną, a po ostatnim meczu Legii Warszawa "gniazdowy" stołecznego klubu uderzył zawodnika swojej drużyny, Jakuba Rzeźniczaka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 19:18:40 wysłane przez Dariusz » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 05, 2011, 20:42:45 »

"jeden za wszystkich" Big Cyc... jeżeli łapie ktoś ironię...
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2011, 20:53:35 »

W Niemczech zaczelo byc tematem, to co sie dzieje na polskich stadionach.........
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2011, 22:55:03 »

Wy się dziwicie? Kto wychował tych ludzi? System państwowy więc macie co chcecie.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2011, 09:16:44 »

A ja myślałam naiwnie, że rodzice... Z politowaniem
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Sventer
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 06, 2011, 13:04:04 »

A ja myślałam naiwnie, że rodzice... Z politowaniem
Rodzice na pewne sprawy nie mają wpływu, na dziecko wpływa otoczenie. Teraz też tak często jest iż dziecko jest często ignorowane przez rodziców co prowadzi do takiego zachowania. Przyczyną także jest bieda, tam gdzie jest bieda jest większa ilość patologii niż w społecznościach żyjących na wyższym statusie. Po za tym im bardziej społeczeństwo jest rozwarstwione tym gorzej spójrz na USA to niezły przykład rozwarstwionego społeczeństwa i wszechobecnej patologii uprzedzeń, rasizmu itd.

Natomiast społeczności nie zbyt różniące się od siebie jak np: Indianie żyją o wiele lepiej mnie tam patologii itd.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 06, 2011, 14:19:57 »

No słyszałem na tym forum, ze nie trzeba ograniczac dzieci i stosować nakazów i zakazów, bo to ogranicza ich rozwój, wolność...
Hmmm... to dlaczego potem są narzekania jak tacy chcą dalej się "rozwijać" i wyrażac emocje?
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2011, 14:40:49 »

Wy się dziwicie? Kto wychował tych ludzi? System państwowy więc macie co chcecie.

Zdaje się, że osiągnąłeś niedawno pełnoletność, więc na jesieni śmiało możesz iść na wybory.

Rodzice na pewne sprawy nie mają wpływu, na dziecko wpływa otoczenie.

Jest wiele sposobów na to, by autorytet rodzica nie został zepchnięty przez autorytet rówieśników.

Przyczyną także jest bieda, tam gdzie jest bieda jest większa ilość patologii niż w społecznościach żyjących na wyższym statusie.

Zgadzam się, choć tylko częściowo. W rodzinach o wyższym statusie społecznym bardzo często dochodzi do zatarcia się więzi między rodzicami, a dzieckiem.

Natomiast społeczności nie zbyt różniące się od siebie jak np: Indianie żyją o wiele lepiej mnie tam patologii

Co niekoniecznie zależy od braku różnic, a od stylu życia, rzeczach na jakich ludzie się koncentrują i czasie, jaki potrzebują do wykonania podstawowych obowiązków.
Gdyby pseudokibicom zapewnić bardziej atrakcyjną alternatywę dla ich zainteresowań, możliwe, że zrezygnowaliby z testosteronowych demonstracji siły. Wszystko leży w wychowaniu i uwadze, jaką się dziecku poświęca i każda rodzina, nawet ta biedna, ma szansę wychować córkę/syna na porządnego i uczciwego człowieka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 14:43:03 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 06, 2011, 21:20:40 »

Tak. Zauważyłem, że niestabilni emocjonalnie ludzie pragną na siebie zwracać uwagę. Jeden wymyśli sobie przekazy i będzie "nauczał", drugi wyskoczy na stadion po mordobicie.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 06, 2011, 21:31:20 »

<a href="http://www.youtube.com/v/sVZTt79hb88" target="_blank">http://www.youtube.com/v/sVZTt79hb88</a>
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 malopolaki wataha-farkas informatyka nii-chan