Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 04:11:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alkoholizm a rozwoj duchowy?  (Przeczytany 50292 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #75 : Listopad 10, 2012, 14:27:50 »


Nie napisałam tego nigdy wprost przez delikatność i chęć nie niszczenia komuś reputacji. Natomiast możne to pora wyjaśnić tą kwestię, bo nie mam zamiaru do końca życia być ofiarą tamtego zdarzenia , poniżaną przez kogoś. Mam prawo  do obrony i napisania , tak to prawda jest to choroba tej osoby byłyśmy wszystkie tego  świadkami, a ja szczegulnie bezpośrednio i pośrednio dzięki  bliskim tej osoby.
To nie jest grypa która mija bez śladów,  skutki są widoczne fizycznie, w najprostszym badaniu lekarskim również.
Chciałam wam delikatnie powiedzieć co było powodem takich drastycznych reakcji , jednak  woleliście ( sądzę iż wolicie nadal)  mnie oczerniać na podstawie twierdzeń chorej osoby niż zrozumieć całokształt jej   problemu.
Człowiek ze zniszczonym mózgiem alkoholem nie ma prawdziwych doznań ni nie potrafi właściwie oceniać wszystkich sytuacji w których się znajduje.

Trzeba powiedzieć prawdę i być może nastąpił juz ten moment, informacje medyczne z netu powinny wam umożliwić zrozumienie dlaczego ktoś ma tak skrajne reakcje w tych samych sytuacjach? Dlaczego  raz popada w euforię i przytakuje rozumieniu , a innym razem zaprzecza wszystkiemu nazywając to kłamstwem? Niestety takie są skutki tej choroby.

Dodać jeszcze trzeba iż nie do końca panujący nad sobą alkoholicy zazwyczaj mają po podczepiane do siebie niskie byty, które prowokują ich do rożnych bardzo negatywnych zachowań.  Zwyczajnie nie odróżniają tych podszeptów , traktując je jak własne myśli i nie są w stanie nad nimi zapanować.
 
Kiara Uśmiech Uśmiech


ps 1. Proponuję twojej "uczciwości" by tak stała się moją obrończynią gdy jestem bez podstanie szkalowana, będę Ci wdzięczna bardzo. Buziak

ps. 2. Jak ktoś chce stać się alkoholikiem by doznawać euforii radości, jest mu po drodze z alkoholikami, to jego sprawa , ja uzyskuje takie stany na trzeźwo.

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2012, 15:02:38 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #76 : Listopad 10, 2012, 15:27:31 »

Widzisz Kiaro, zadałam pytanie, bo już dawno temu, prywatnymi kanałami popłynęła od Ciebie
w świat informacja o chorobie alkoholowej wzmiankowanej osoby.
Nie wiem, czy to prawda, dlatego nie będę Twoją obrończynią, póki co. Również, nie przedstawiasz
dowodów na to, poza swoimi twierdzeniami. Trochę to dziwne, bo od innych żądasz jednak twardych dowodów,
poza słowami. No i dziwne jest to, że państwowa instytucja miałaby zatrudniać alkoholika na odpowiedzialnym
stanowisku, związanym z bezpieczeństwem wielu osób.

Poza tym, już Niemen o tym śpiewał… tzn. o dziwności tego świata.
Więc powinnam chyba przestać się w końcu dziwić.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #77 : Listopad 10, 2012, 15:41:53 »

Witam,
A wiec wylaczanie zmyslow powoduje caly szereg dzialan czlowieka, czy to swiadomych czy nie. Bardzo znany jest szok ( ten z roznymi przydomkami), powodujacy cos, co "normalnie" nie jest mozliwe.
Takze pewne "medykamenty" wywoluja ten stan. Zwykle dzieje sie to
nieswiadomie, bo i skad ma przyjsc wyjasnienie. A ono jest , ograniczone wprawdzie  w pewnych ramach, zajmuja sie tym szamani.
Skuteczne jest zachowanie spokoju, rozciagniecie w czasie oraz skupienie uwagi na roznych mantrach i stopniowe zaznajamianie z tym
czego sie normalnie nie doswiadczy. Wynika to juz z porazenia miesni np. oka i innych. Wtedy to wylaczone
zostaja skutecznie zmysly. Najwazniejsze sa widzenie i sluch potem dotyk. Mozna takie stany osiagnac swiadomie. Nabyte doswiadczenie
pozwala na to.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #78 : Listopad 10, 2012, 16:56:34 »

@Kiara
Cytuj
Dodać jeszcze trzeba iż nie do końca panujący nad sobą alkoholicy zazwyczaj mają po podczepiane do siebie niskie byty, które prowokują ich do rożnych bardzo negatywnych zachowań.  Zwyczajnie nie odróżniają tych podszeptów , traktując je jak własne myśli i nie są w stanie nad nimi zapanować.
 
(...)  ja uzyskuje takie stany na trzeźwo.
Duży uśmiech
Kiaro, ale że co uzyskujesz na trzeźwo ? Nie odróżniasz podszeptów Myślicieli od zwykłych myśli ?

Pod alkoholika podczepiają się być może różne byty , ale podobnie podczepiają się one pod każdego upojonego SOBĄ ,tylko że są to bardziej wyrafinowane byty.

Mogą na przykład przemawiać językiem miłości ,a nawet czynić rzeczy, które w ich mniemaniu są czymś mega dobrym, ale i tak być manipulowanymi. Jedź tam, stań tu, zrób dwa przysiady, cztery obroty w lewo, dwa w prawo i gotowe Duży uśmiech ..ludzkość jest zbawiona, świat ocalony. Chichot

Czym się to różni od upojenia ?

To też jest upojenie, tyle ,że bez alkoholu. Co więcej, ludzie po wódzie mają czasem więcej szczęścia na autopilocie niż trzeźwi Mrugnięcie ... bo byty, które się pod nich podczepiają nie są takie wyrafinowane . Inne się nimi brzydzą zwyczajnie ,bo dysharmoni tej nijak nie idzie opanować Chichot

A co do alkoholu w strukturach tzw ODPOWIEDZIALNYCH to bardzo często idzie ona w parze z władzą. Komuniści u władzy chlali nałogowo. Im wyższa szarża tym lepsze i bardziej podstępne trunki i logika bardziej pokrętna hahahaha.

Alkohol pomaga ludziom zestresowanym oszukać  stres, chociaż to złudne jest poczucie. Lepiej po prostu wypocić to na bieżni lub przekręcić na rowerze.

Być może wydaje się ,że alkohol "pomaga" w przełączaniu pomiędzy podwójną osobowością. W takim wypadku trzeba po prostu rozpoznać (bez)sens obu tożsamości.
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Listopad 11, 2012, 00:00:23 »

Stosownie do nowych zasad ogłoszonych przez administratora tutaj:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4944.msg107782#msg107782

- usuwam do śmietnika posty naruszające tą zasadę i pisane nie na temat.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #80 : Listopad 11, 2012, 02:50:31 »

east.

Cytuj
Mogą na przykład przemawiać językiem miłości ,a nawet czynić rzeczy, które w ich mniemaniu są czymś mega dobrym, ale i tak być manipulowanymi. Jedź tam, stań tu, zrób dwa przysiady, cztery obroty w lewo, dwa w prawo i gotowe Duży uśmiech ..ludzkość jest zbawiona, świat ocalony.

To nie jest temat o Myślicielach , ale odpowiem Ci krótko, Energie z tej przestrzeni nigdy , przenigdy nie wydają nikomu poleceń by coś zrobił i jak ma to zrobić, nie pytane , nie ingerują nigdy w tok myślowy człowieka. Na pytanie co mam zrobić i jak mam zrobić ( bo bywają takie pytania) zazwyczaj jest odpowiedz; to co podpowiada ci mądrość serca, bowiem decyzja ma być twoja i na twoją a nie Myślicieli miarę.
Gdy uporczywie o coś pytam  i jest to uznane za ważne , wyjątkowo otrzymuję odpowiedz ale na zasadzie , mojego przedstawienia trzech ewentualności , oni wówczas wskazują , która z nich jest najbardziej korzystna w danym momencie,  ale nie zrób to!

Gdy ktoś mówi językiem miłości nie ma w tej mowie podtekstów zła i inspiracji w stronę wykorzystywania kogoś, gdy jest to język kopiujący tylko miłość, odkrywają się szybko manipulacje i nieszczerość.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

anges gl-life aespada sherwood archlike