Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 02:29:46


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Możecie mi polecić jakieś dobre książki fantasy?  (Przeczytany 10089 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Marzec 27, 2009, 20:13:35 »

Strasznie lubię czytać książki, a szczególnie literaturę fantasy. I właśnie (o zgrozo!  Mrugnięcie) zobaczyłem, że nie mam już co czytać. Właśnie kończę jedną z książek i nie wiem co czytać dalej. Polećcie mi jakieś dobre książki z tematyki fantasy. Jak ktoś też czyta fantasy, niech napisze co poleca.

U mnie ranking najlepszych fantasy które czytałem wygląda tak:
1. A.Sapkowski - wszystkie 7 książek o wiedźminie
2. A.Pilipiuk - książki o Jakubie Wędrowyczu
3. T.Pratchett - seria "Świat Dysku"
4. J.R.R.Tolkien - "Władca Pierścieni"
5. A.Sapkowski - trylogia śląska
6. J. Grzędowicz - "Pan Lodowego Ogrodu"
7. J.K.K.Rowling - "Harry Potter"
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 27, 2009, 20:16:21 »

też lubię fantasy Uśmiech

mogę polecić m. in.
cykl Świata Czarownic A. Norton

jak wrócę do domu to napiszę więcej bo teraz jestem w pracy i nie pamiętam albo tytułu albo autora ;P

a czy sci-fi też lubisz?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 20:17:15 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 27, 2009, 21:15:36 »

Polecam książki Dan Simmons--- Hyperion .... są to 3 tomy ,4 już w drodze i do maja br. powinien wyjść. Ponoć klasują się na 2 miejscu tuż za Diuną -Herberta.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 27, 2009, 21:39:17 »

Sam uwielbiam Fantasy ale głównie gry(nie tylko na komputerze) Mrugnięcie

No nie wiem nie czytam zbyt dużo książek wolę opowiadania także nie wiem co ci polecić.

Może Warcraft - Krypta Grozy ale nie pamiętam autora.

Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2009, 21:49:20 »

Owszem, jest taka seria, bodaj 11-tomowa, jeśli dobrze pamiętam: Terry Goodkina, pierwszy tom: "Pierwsze prawo magii", itd. Bardzo rzetelna wiedza i  naprawdę solidnie podana. Przy Twoich wymaganiach powinna Cię Uśmiech wciągnąć. Czyta się znakomicie. Każdy tom, coraz bardziej interesujący. Polecam bardzo. Poprzednie mogą się schować.
 Uśmiech

Ps. Zabrakło powyżej klasyki: Lema i Urszuli LeGuin. No, a "Władca Pieścieni", to co?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 21:54:14 wysłane przez ambroży » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 27, 2009, 22:12:39 »

Owszem, jest taka seria, bodaj 11-tomowa, jeśli dobrze pamiętam: Terry Goodkina, pierwszy tom: "Pierwsze prawo magii", itd. Bardzo rzetelna wiedza i  naprawdę solidnie podana. Przy Twoich wymaganiach powinna Cię Uśmiech wciągnąć. Czyta się znakomicie. Każdy tom, coraz bardziej interesujący. Polecam bardzo. Poprzednie mogą się schować.
 Uśmiech
Ps. Zabrakło powyżej klasyki: Lema i Urszuli LeGuin. No, a "Władca Pieścieni", to co?

przecież Tolkiena wymienił w 1 poście...
a Lem to raczej fantastyka naukowa niż fantasy

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 22:13:19 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 27, 2009, 22:29:42 »

Tom1ek - popieram Ambrożego, saga Goodkind'a (Saga Miecza Prawdy) jest świetna. Przemknąłem 11 tomów w niecały miesiąc, czyta się świetnie, a jeśli w dodatku ktoś interesuje się parapsychiką/magią, to autor przemyca tam wiele ciekawych przemyśleń na ten temat (co nie zmienia faktu, że dla "zielonego" w te klocki saga będzie równie porywająca). Polecam!

Dodatkowo mogę polecić sagę "Koło Czasu" Roberta Jordana. Chociaż tu opinie są podzielone, nawet ja sam czasem mam trudności ze stwierdzeniem, czy jest świetna, czy denna Chichot

Pozdrowienia

Tene
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 27, 2009, 22:35:53 »

o, pardon, jak mogłam Tolkiena przegapić? Nie mam natomiast zaufania do pani Rowling, a to z kilku względów. Lecz, to moje osobiste odbiory.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 27, 2009, 23:10:31 »

Czytałem bardzo dawno temu "Lipową aleję". Nie wiem czy to właściwy tytuł, a już tym bardziej nie znam autora. Jest to również saga o magicznym podłożu. Dużo tomów i dość ciekawa.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 28, 2009, 09:31:23 »

a czy sci-fi też lubisz?
też, ale wolę fantasy

Może Warcraft - Krypta Grozy ale nie pamiętam autora.
gra Warcraft jest fajna, ale książki Blizzarda... nie są złe, ale po prostu średnie. Ostatnio przeczytałem "Diablo #1", też Blizzarda na podstawie znanej gry (Diablo, to klasyka RPG) - fajnie się czytało, bo znajome postacie i lokacje, ale książka ogólnie średnia

Owszem, jest taka seria, bodaj 11-tomowa, jeśli dobrze pamiętam: Terry Goodkina
słyszałem o tym, ~Tenebrael widzę też poleca, chyba skorzystam i sobie wypożyczę
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 09:32:01 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 28, 2009, 11:45:17 »

hmmm...

polecam książki:
* Neila Gaimana - "Koralina" (mroczna, nieco przypomina Alicję w krainie czarów - w kinach teraz jest) czy też np. "Księga cmentarna"
to nie jest typowa fantasy - akcja dzieje się w naszej rzeczywistości (choć niezupełnie realnej)
* Gordon R. Dickson "Smok i Jerzy"
* Walter Jon Williams "Aristoi"
* Stephen King (tak - to ten od horrorów) "Oczy smoka" (chyba jego jedyna książka fantasy - moim zdaniem bardzo dobra)
* Lawrence Watt-Ewans "Jednym zaklęciem"
* Tad Williams i jego trylogia "Pamięć, smutek i cierń" (chyba tak się nazywała...)

ze sci-fi do może hmmm...
S. Łukjanienko "Czystopis"
B. Werber "Gwiezdny motyl" (ta mogłaby Cię bardziej zainteresować ze względu na dość specyficzną wizję dziejów ludzkości)
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 28, 2009, 21:01:34 »

kumpel mi polecił "Achaję" Ziemiańskiego, oprócz Goodkinda przeczytam też ją
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 28, 2009, 22:06:40 »

kumpel mi polecił "Achaję" Ziemiańskiego, oprócz Goodkinda przeczytam też ją

achaja jest dobra...

ciekawie napisana i ma fajne fragmenty erotyczne Mrugnięcie
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 29, 2009, 20:00:14 »

Ja o Achaji słyszałem niestety niezbyt dobre opinie, jednak, jako że sam nie czytałem, to nie chcę oceniać. Natomiast mogę jeszcze polecić "Trylogię Arcymaga" Trudi Canavan. Wciągająca Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 29, 2009, 20:23:43 »

Jeśli lubisz taki mix : wizjonerstwo  Kurta Vonneguta i Philipa K.Dicka, elementy  suspensu Michaela Crichtona i psychologiczną głębię  postaci  Stephena Kinga w jednym, to polecam Ci  510 stron książki o wielce mówiącym tytule DYSCYPLINA , Paco Ahlgrena
Motto tej powieści :" jestem wszystkim i jestem niczym...."
W  książce znajdziesz trochę przystępnie podanej teorii kwantowej, filozofię wschodu, horror, thriller, wartką akcję, światy równoległe ... przepis na doprowadzenie siebie na samo dno, a stamtąd ... ale nie będę  Ci opowiadał całej akcji hehe .
Gorąco polecam .
East
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 25, 2009, 17:42:27 »

Dla fanów sagi miecza prawdy Chichot przechodząc w Empiku obok książek, zauważyłem że dodana była do nich zawieszka wkrótce saga miecza prawdy w TVP Chichot

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=43198

zapowiada się dobrze Chichot
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 25, 2009, 17:47:53 »

Bardzo polecam całą serię Briana Lumley-a Nekroskop nie jest to może typowe fantasy ,ale książka bardzo wciągająca i związana w jakimś stopniu z tematyką forum.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #17 : Maj 09, 2009, 18:14:00 »

Oj taa , Nekroskopy niegdyś mnie bardzo wciągnęły. Z niecierpliwością czekałem na ukazanie się kolejnej części . Ile ich było  ? Sześć chyba w sumie ? Ale nie wszystkie podobały mi się tak samo.
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #18 : Maj 09, 2009, 19:47:00 »

Też przeczytałem 6 ,ale z tego co się dowiedziałem od kolegi(fana Lumleya)seria jest wciąż kontynuowana i w tej chwili jest zdaje się 14 tomów
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

1sdh miastomorthal improwicze turback blackmoon