Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Luty 01, 2023, 10:59:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczanie energetyczne - ludzi i pomieszczeń  (Przeczytany 16906 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453Zobacz profil
« : Czerwiec 24, 2011, 19:40:44 »

Zioła do oczyszczania energetycznego


Zioła do oczyszczania energetycznego   


Palenie ziół służy do oczyszczenia energetycznego osób i pomieszczeń. Spala się je np. na muszli, ceramicznym talerzyku – ważne, aby był żaroodporny – na węglu trybularzowym. Węgielek można również umieścić w miseczce wypełnionej piaskiem.

Jeśli korzystasz z węgla trybularzowego, podpal go ostrożnie. Nie trzymaj go przy tym w ręku, gdyż węgielek bardzo szybko się rozpala. W jego menisku umieść szczyptę ziół. Gdy pomieszczenie wystarczająco wypełni się ich aromatem, zgaś węgielek posypując go piaskiem. Możesz go ponownie użyć podpalając go przez kilkanaście sekund zapalniczką. Każdy węgielek pali się przez min. 60 minut. Do wyprażania ziołowych kadzideł można użyć specjalnego zestawu. Zawsze jednak pamiętaj o zachowaniu ostrożności.

Większe zasuszone liście np. białej szałwi bez trudu można rozpalić bez węgielka w muszli lub w żaroodpornej miseczce, wystarczy je podpalić i rozdmuchać żar. Jeśli przygasną, kilka okrężnych ruchów dłonią z trzymaną muszlą na nowo rozżarzy liście.

Zioła do oczyszczania aury i pomieszczeń

By zmienić powietrze zatrute chorobą, oczyścić pomieszczenie pełne złych wibracji lub po prostu odświeżyć człowieka, istniał kiedyś doskonały sposób. Nasze rodzime babki po wsiach, szamani na Syberii, Indianie itp., palili zioła mrucząc pod nosem jakieś zaklęcia czy modlitwy, czasem tańcząc, a kiedy indziej po prostu obchodząc wszystkie kąty. Używali przede wszystkim szałwii częstokroć mieszając ja z innymi składnikami. Mieszanka ziół do oczyszczania aury i pomieszczeń to propozycja powrotu do tego pięknego zwyczaju.

W skład mieszanki wchodzą m.in. lawenda, szałwia, nagietek i piołun. Jedno opakowanie ziół wystarczy na kilka użyć. Dodatkowo w komplecie znajduje się muszla do ich spalania.

Efekty okadzania:

• Działanie aseptyczne (czyli bakteriobójcze): pozwalają oczyścić powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywa chory. Ułatwiają również oddychanie osobom z zajętymi górnymi drogami oddechowymi poprzez pośrednie inhalacje.

• Neutralizują zapach dymu tytoniowego.

• Mają działanie energetyczne: oczyszczają aurę pomieszczenia i istot żywych w nim się znajdujących.

Niezbędne w sytuacjach:

• Choroba i niedomaganie

• Zmęczenie i rozdrażnienie

• Napięcia i sprzeczki

Polecane podczas działań egzorcystycznych, zabiegów Reiki i bioterapii, praktyk Huny, wróżenia itp.

Biała szałwia

Biała szałwia - święte ziele Indian Nawajo - oczyszcza pomieszczenia i  ludzi z negatywnej energii, chroni przed wampirami energetycznymi (odcina także istniejące połączenia), oddala rzucone przez kogoś czary i uroki, oddala byty astralne, zabezpiecza ludzi i pomieszczenia podczas rytuałów magicznych; pobudza mądrość; pomaga w uzdrawianiu ciała, umysłu i duszy.

Oczyszczając osobę okadzanie dymem rozpoczynamy od głowy, a kończymy przy stopach. Aby oczyścić dom okadzamy każde pomieszczenie, zaczynając od piwnicy, a kończymy na strychu, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym wypadku najlepiej uprzątnąć całe mieszkanie, okadzić je przy zamkniętych oknach, a następnie porządnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia.

 Jak wspomnieliśmy wcześniej, zasuszone liście białej szałwi bez trudu można rozpalić bez węgielka paląc je np. w muszli. Jeśli chcemy skorzystać z węgla trybularzowego, wystarczy skruszyć w dłoni ususzone listki. Biała szałwia dostępna jest również w pęczkach. Aby użyć takiej szałwi, podpal jej końcówkę i po rozpaleniu zdmuchnij płomień, aby pozostał tylko tlący się dym. Teraz możesz okadzać nim osoby i pomieszczenia. W drugiej ręce możesz trzymać miseczkę lub talerzyk na opadający z szałwi popiół. Możesz również położyć szałwię na nim i obejść oczyszczane mieszkanie. Pamiętaj, jeśli szałwia zaczyna przygasać, kilka okrężnych ruchów dłonią ponownie ją rozżarzy.

Aby całkowicie zgasić palącą się szałwię, wystarczy dokładnie przycisnąć ją do talerzyka dymiącym końcem i przydusić ogień. Upewnij się dobrze, że szałwia na pewno została ugaszona.

Kadzidło z szałwi

Kadzidło z szałwi białej jest wygodnym i skutecznym sposobem na zneutralizowanie niekorzystnych energii. Znane we wszystkich kulturach i używane we wszystkich rytuałach są doskonale do oczyszczeń aury, pomieszczeń i przedmiotów. Uprawiane na Ziemi Lubuskiej w biodynamiczny sposób, bez zastosowania chemii oraz zbierane zgodnie w zgodnie z rytmem lunarnym są w pełni rękodziełem.

Do wyrobu kadzideł wykorzystuje się czubki kwiatostanów  i liście. Zapach palonej szałwi dobrze wpływa na dolegliwości  fizyczne i emocjonalne, łagodzi stany niepokoju, przygnębienia oraz nadpobudliwości. W dolegliwościach fizycznych dobrze działa na nadciśnienie i napięcie przed miesiączkowe.

Spala się ja w celu ochrony przed rożnymi formami zła, oczyszczania miejsc świętych i narzędzi rytualnych, pobudzania intelektu oraz jako środek pomagający w uzdrawianiu ciała, umysłu i duszy.

Sposób użycia: zapalić końcówkę pałeczki, zdmuchnąć i z tlącą się pałeczką obejść pomieszczenie, dom, obrysować postać w celu oczyszczenia aury od dołu do góry, okadzić przedmiot itp. Następnie dogasić zaduszając lub zamaczając końcówkę w wodzie.

Nie ma potrzeby spalania całej pałeczki za jednym razem. Kadzidła z szałwi należy przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

Sweet Grass

Sweet Grass to „słodka trawa” Indian amerykańskich, spalana w pomieszczeniu tworzy dobrą energię. Służy m.in. do uzupełniania braków (dziur energetycznych) w aurze człowieka; można ją stosować po użyciu ziół likwidujących negatywną energię, np. po białej szałwii. Wprowadza bardzo przyjazne, harmonijne wibracje, napełnia przestrzeń pozytywną energią.

Cedr

Dym ze spalania cedru ma właściwości uzdrawiające. Oczyszcza przestrzeń, podnosi wibracje w pomieszczeniach służących zwłaszcza do twórczej pracy. Pomaga zebrać się w sobie po okresach stagnacji. Energie cedru czynią człowieka bardziej wytrzymałym na trudności życiowe, wzmacniają odporność. Używany jest również w rytuałach przyciągających pieniądze oraz rytuałach miłosnych.

 

Drzewo sandałowe

Sproszkowane drzewo sandałowe ma działanie ochronne i uzdrawiające. Oczyszcza przestrzeń z negatywnych energii, wzmacnia duchową świadomość. Dla mieszkańców Indii (i nie tylko) jest pomocą w przejściu do wyższych inkarnacji. Otwiera kanały energetyczne łączące z Ziemią, przekuwa lęki i prowadzi do źródła wewnętrznej mocy.

Piołun

Suszone ziele piołunu doskonale służy podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających, a także do wyznaczania magicznego kręgu. Wzmacnia moce psychiczne.

 Rytuał oczyszczający:

W naczyniu żaroodpornym (muszli, kadzielnicy, kociołku, piramidzie) rozpalamy węgiel i sypiemy na wierzch suszone ziele. Kiedy rozejdzie się mocno jego woń i zacznie snuć dym trzeba z nim obejść całe mieszkanie ze słowami: "Uwalniam te ściany, podłogę, sufit i powietrze od wszelakiego zła. Nieżyczliwe mi byty odsyłam wraz z dymem, tam gdzie ich miejsce. Amen."

Po takim oczyszczeniu można przystąpić do oczyszczania siebie lub bliskich dymem z piołunu i płomieniem woskowej świecy. Oczyszczaną osobę sadza się wygodnie na krześle i obchodzi dookoła najpierw z płonącą świecą, a potem z dymiącym w naczyniu zielem, powtarzając w myślach lub półgłosem z czego się ją oczyszcza albo od czego uwalnia. Na koniec kreśli się w powietrzu nad głową oczyszczanej osoby znak krzyża ogniem i dymem.

Jeśli chcesz oczyścić siebie, wejdź z płonącą świecą w strefę dymu i dziękuj w myślach lub głośno za to, że energia ognia wypala i niszczy wszystko to, co Ci przeszkadza, a moc dymu oczyszcza Cię i odkleja od Ciebie wszystkie nieżyczliwe Ci energie lub myśli. Potem możesz wziąć prysznic i skorzystać z oczyszczającej siły wody.

 Werbena

Werbena tradycyjnie używana jest w rytuałach miłosnych i w czarach o ochronnym charakterze. Może być składnikiem mieszanek służących do oczyszczenia. Rozsypane po domu wysuszone ziele werbeny wprowadza do niego spokój i harmonię. Stosowana jest również w rytuałach na przyciągnięcie pomyślności finansowej.

Wrzos

Wrzos ma działanie oczyszczające, ochronne i wspomagające. Chroni przed agresją, zawiścią, złością. Może również noszącej go w woreczku osobie przynieść szczęście.

 

 

Rozmaryn

Palenie rozmarynu ma silne działanie oczyszczające. Rozmaryn również używany był w rytuałach miłosnych. Działa ochronnie i wspomagająco, przynosi spokój wewnętrzny. Sprzyja zachowaniu młodości fizycznej i duchowej.

 

Agnihotra


Agnihotra to specjalna mieszanka ziół dostępna w dwóch rodzajach: Agnihotra B i Agnihotra 8.

Spalanie mieszanki "B" służy do oczyszczania ludzi, miejsc i pomieszczeń, ochronie przed bytami astralnymi oraz działaniom określanych mianem egzorcyzmów. Stymuluje intelekt.

Mieszankę można z pozytywnymi efektami spalać raz na trzy dni przy osobie potrzebującej oraz oddziałując na nią poprzez jej zdjęcie umieszczone 15 cm od zewnętrznej krawędzi naczynia, w tej samej co ono płaszczyźnie.

Z walorów Agnihotry mogą korzystać osoby zdrowe, gdy potrzebna jest im specjalna opieka oraz takie, które mają poważne problemy psychiczne, przebywają w nieodpowiednim towarzystwie, borykają się z nałogami takimi jak alkoholizm czy narkomania.

Każdy człowiek dzięki oddziaływaniom opisywanej mieszanki ziół zostaje odcięty od negatywnych energii, dodatkowo stymulowany jest intelekt, dlatego nawet osoba z poważnymi ograniczeniami ma szansę odzyskać własną osobowość. Stopniowo sposób myślenia ulega zmianie i zwyczajny kontakt staje się możliwy.

Zioła "B" można również z pozytywnym skutkiem palić na zdjęciach osób zmarłych.

Mieszanka ziołowa Agnihotra 8 bardzo korzystnie działa na człowieka i środowisko. Może być z powodzeniem stosowana na terenach miejskich, rolniczych, w obrębie osiedli, w miejscu pracy czy zamieszkania, wszędzie tam, gdzie zależy nam na intensywnych i jednocześnie pozytywnych zmianach w otoczeniu i w strukturze energetycznej organizmów żywych. Spalanie mieszanki ma ogromne znaczenie w sensie ekologicznym, bowiem korzystnie oddziałuje na rośliny, zwierzęta, glebę, wodę, powietrze.

Zabudowania nie stanowią przeszkody dla siły działania ziół. Początkowo zabezpieczony zostanie obszar o promieniu 400 m. Każda kolejna wypalona porcja powiększa zasięg aktywności aż do maksymalnego zakresu działania na terenie o promieniu 6 km (przy paleniu systematycznym). Trwałość przemian utrzymuje się przez trzy doby. Popiół jest cennym nawozem, którym można wzbogacać ziemię w doniczkach i w ogrodzie.

Sposób użycia Agnihotry: Optymalne efekty daje spalanie mieszanek w trzydniowych cyklach: pierwszego dnia stosujemy zioła "B", drugiego zioła "8", potem jeden dzień przerwy. Czwartego dnia rozpoczynamy cykl od początku.
http://www.czarymary.pl/a_339_ziola_oczyszczania_energetycznego?gcmp=m110624&utm_source=getresponse&utm_medium=email&utm_campaign=cm_nieklienci&utm_content=Czy+wiesz%2C+kto+szkodzi+Tobie+i+Twoim+bliskim%3F+Bro%C5%84+si%C4%99%21
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 19:46:45 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bloryk profesionalmt2 federacjahartlandii telenovelasmundo gangptr