Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 18:48:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piramidy - czemu miały służyć?  (Przeczytany 44369 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Lipiec 15, 2011, 20:47:48 »

Ach te piramidy.
Zaprzątają uwagę tylu ludziom i bytom.
Doszukujemy się w nich przeróżnych znaczeń, ukrytych przesłań itp., a czemu rzeczywiście służyły?
Dość długo jeszcze będziemy spekulować.

Ale pospekulujmy.  Duży uśmiech

Niektórzy twierdzą, ze służą one podniesieniu naszej świadomości, stąd organizują różne imprezy w tych budowlach, połączone nawet z medytacjami w "sarkofagu" itp., itd..
Inni dowodzą, że w obecnej chwili, czasach, możemy je wykorzystać do stworzenia "tarczy ochronnej" dla Ziemi i ludzi.
Jeśli dobrze poszperać, to znalazłoby się jeszcze kilka innych "przeznaczeń" dla tych budowli.
Szukamy, wymyślamy najdziwniejsze historie, a powód ich powstania być może jest dość prosty, by nie powiedzieć banalny.
O jednym z możliwych przeznaczeń powstania tych budowli wspomniałem ogródkowo w tym poście.

Zapraszam do "wynurzenia" swych przemyśleń.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2011, 21:37:01 »

No to otworzyłeś Darku  puszkę Pandory jeśli chodzi o "własne wynurzenia" w kwestii Piramid.

Gdybym ja miał to rozkminiać to napisałbym , biorąc pod uwagę dokładność obróbki kamienia, jego wagę , sposób ułożenia, usytuowanie samych Piramid, "posadzkę" na której zostały wybudowane, stabilność okolicznego terenu przez wieki, odniesienia astronomiczne itd,  to powiedziałbym, z logistycznego punktu widzenia, że w tych budowlach nie było żadnej przypadkowości, że to był genialny zamysł Architekta , dobrze wcześniej przemyślany i zorganizowany na każdym etapie budowy przez lata jej wznoszenia. Coś takiego wymyka się nawet najlepszym współczesnym architektom. Zatem cel musiał być na prawdę ważny i co ważniejsze  - oczywisty dla jego budowniczych i ich następców przez wszystkie lata , dziesięciolecia budowy - jeśli pozostaniemy przy tym, że wznieśli to ludzie.

Ale teraz datowanie. Kiedy to było ?  Jeśli przyjąć, że  12500 lat temu, jak wskazują ślady, to skąd taka wiedza, taka obróbka, taka dyscyplina, skoro byliśmy prymitywnymi ssakami wtedy niewiele bardziej zdolnymi od małp i nie znaliśmy koła ?
Nawet DZISIAJ wznieść coś takiego ,to byłoby nie lada przedsięwzięcie plus - trzeba by było mieć dobrą motywację i kupę kasy.

Dzisiaj tym bardziej musiałoby się to opłacić, a wartość to zawsze energia - elektryczna, czy inna. To też władza . Im większa władza tym większa motywacja. Tak świat kombinuje teraz. A wtedy, czy byliśmy inni ?

Jeśli więc rozpatrywać Piramidy, ich cel i sens , to znów musimy zrozumieć siebie , własne motywy ,siebie sprzed tysięcy lat.

I od tego należałoby zacząć
Od zrozumienia siebie.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 16, 2011, 12:18:52 »

Cytat: east
I od tego należałoby zacząć
Od zrozumienia siebie.

To również otwarcie "puszki Pandory". Duży uśmiech
Bo co to znaczy "zrozumieć siebie"? Każdy podejdzie do tego zagadnienia ze swojego punktu widzenia i to akurat dobre i pozytywne się wydaje, w przeciwieństwie do niemożności wyjścia w tych dywagacjach poza współczesne stereotypy. Dowody tego znajdujemy we wszelkich "naukowych" rozprawkach o tych budowlach, zamieszczanych przez naszych "uczonych" archeologów. Co zaś nas samych się tyczy, to wciąż drzemią w nas naleciałości religijne  Zły połączone z pseudonaukowymi wywodami archeologów Afro, które często nie pozwalają normalnie myśleć. Mrugnięcie I nie tylko w sprawie piramid. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 12:19:34 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipiec 17, 2011, 10:15:54 »

Szalom !!

Do ostrzenia żyletek ??
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Robin
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 17, 2011, 14:38:27 »

Do spania i odmładzania i do ..wiecie czego Duży uśmiech barneyos w piramidzie nie rosną włosy to po co ci żyletki ? Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 17, 2011, 15:04:09 »

wrzucam to tutaj, ale można przenieść,-
ciekawe- jest Enki, Samuel, i fioletowy płomień oraz 12 helis DNA..

Cytuj
Historia kryształów na Ziemi, Merkaba, DNA, Anunnaki i Projekt Cheops

z góry zaznaczam, że nie poruszałabym tego tematu i nie wspominałabym o pewnych osobach i organizacjach gdyby nie fakt, że to co chcą zrobić dotyczy całej Ziemi i wszystkich jej mieszkańców, a więc…

notka powiązana z wcześniejszymi wpisami, także tymi dotyczącymi Projektu Cheops

na stronie http://www.ezoszczecin.pl natrafiłam na poniższą informację

„Historia kryształów na Ziemi – krystaliczna technologia sprowadzona przez Anunnaków, (na podstawie antropologa Secharia Sitchin), wzlot i upadek Atlantydy (przekaz Archanioła Metatrona), inne dawne cywilizacje współistniejące z energią kryształów – otwarcie serca i połączenie z Duszą jako główny wyznacznik poziomu cywilizacyjnego.”

Napisałam więc do Ani, że nie zgadzam się z taką wersją historii… Jednakże Ania z Anunnaki czuje się mocno związana, a więc jej zdanie mnie w sumie nie dziwi.. Pisze przecież o sobie, że przyleciała na Ziemię pierwszym lotem razem z Enki jako jego oficer:

http://www.ezoszczecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=55

wspomina też o Fioletowym Płomieniu i o Autorim, oraz jego fundacji New Earth, a zarówno o jednym jak i drugim wspomina z kolei Samuel/Enki z Projektu Cheops.. Autori ma wziąć udział w wielkiej ceremonii Projektu Cheops 11 11 11 w Wielkiej Piramidzie, Merkaby Fioletowego Płomienia mają zdaniem Samuela/Enki ogromną moc.. ciekawe, że właśnie w najnowszym odcinku „podróżników z kosmosu”

http://zkosmosu.blogspot.com/2011/07/historia-motywacja-znaczenie-oraz.html

znajduje się pewien ciekawy fragment dotyczący właśnie Merkaby i Anunnaki

„Legiony Upadłych Aniołów Annunaki z kolektywu Upadłych Annu-Elohim, z D-11, mają nadzieję na sprowadzenie ludzkiego genomu do potencjału maksimum 11-tu nici Szablonu DNA hybrydowych Annunaki, zastępując potencjał minimalnego 12-to zwojowego „Chrystusowego” Szablonu DNA, który jest prawowitym dziedzictwem rodu Anielskich Ludzi. W swojej współczesnej pogoni za zdominowaniem Ziemskich Gwiezdnych Wrót – Korytarzy Amenti, Legiony Upadłych Aniołów Annunaki, mają nadzieję na obrabowanie ziemskich ludzi z ich uśpionego potencjału „Chrystusowej Anielskiej Rasy Ludzkiej”, poprzez tajną manipulację genetyczną (za pośrednictwem zniekształconych nauk o DNA, aktywacji bioenergetycznego pola Merkaba), oraz przez programy hybrydyzacji. Annunaki usiłują dokonać tego uwiedzenia ludzi, po to, aby zapobiec przed zmaterializowaniem się uśpionego 12-to Zwojowego potencjału DNA u ludzi, dzięki któremu, ludzie mogą odzyskać swoje dziedzictwo Anielskich Ludzi do służenia jako świadomi strażnicy Korytarzy Amenti.”

cdn…
http://salontajemnic.wordpress.com/2011/07/15/historia-krysztalow-na-ziemi/

a tu o samej piramidzie: http://salontajemnic.wordpress.com/2011/07/16/dzwieki-ktore-ozywiaja-piramide/

>Songo<,
pozwoliłem sobie na małe powiększenie cytatu.
Darek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 17:29:18 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipiec 17, 2011, 15:53:21 »

W sumie, może pozostać i tu, choć do kilku innych wątków również pasuje.
Ogólne rzecz ujmując, autor próbuje nas przekonać, że zamierzenia Oriona nie są tak szczere jak nas zapewniają. Z tym się zgadzam, ale te twierdzenia o 11 i 12 niciach naszego DNA w kontekście,na dodatek Jezusa, to już bajka na inny wątek i nie współgra z moim widzeniem tej sprawy. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lipiec 17, 2011, 16:06:02 »

dla mnie to wszystko razem to już też, jak to napisał JACK- tak mamałyga, że coraz bardziej wesołe są te teorie kosmiczno/kosmologiczno/ezoteryczno/astralne,-
no może brak w nich jeszcze Iluminatów, Katarów, i zabójców Ninja Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 16:06:23 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 17, 2011, 16:17:13 »

Problem polega na tym, że każdy z nas "musi" upiększyć swoim subiektywnym widzeniem świata to co jest czystą prawdą. Gdyby ograniczyli się do samego źródła przekazu - bez względu na jego pochodzenie, dużo łatwiej byłoby nam się w tym połapać, a tak mamy "mamałygę" religii, ezoteryki i czegoś tam jeszcze.
Na początku trudno się w tym połapać, ale z czasem klaruje się wszystko. Męty jeszcze unoszą się w "płynie", ale jest już przejrzystszy.  Duży uśmiech Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 16:18:16 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lipiec 17, 2011, 16:41:55 »

Męty jeszcze unoszą się w "płynie", ale jest już przejrzystszy.  Duży uśmiech Mrugnięcie

..choć teraz ponoć nie-pasteryzowane znowu lepsze Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 16:46:05 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 17, 2011, 19:37:42 »

Zatem poczekajmy sobie cierpliwie na ta wielką ceremonię 11. 11. 2011.

Przecież to tylko kilka miesięcy.


Kiara. Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 21:14:16 wysłane przez Kiara » Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 17, 2011, 20:56:16 »

Czemu mi(a)ły służyć piramidy? Ależ odpowiedź jest prosta: w 99% procentach były to grobowce ówczesnych władców i namiestników Egiptu i jego prowincji. Najwięcej piramid jest na terenie Nubii (w większości w dzisiejszym Sudanie):

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.narmer.pl%2Fpir%2Fpirnub_pl.htm&ei=LzwjTv-fNozHtAb67uG-Ag&usg=AFQjCNHdR_DZhbhMLBNMhMbdkD-aTpMazQ

Na tak zadane ogólne pytanie nie może być innej odpowiedzi.

Co innego z tą piramidą:

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=7&ved=0CDsQFjAG&url=http%3A%2F%2Ftajemnicepiramid.w.interia.pl%2Fcud.htm&ei=jT0jTq7FOMTysgbRvciSAg&usg=AFQjCNFCyoxhozbN8dhPk5fANDLD-z33LQ

a zwłaszcza z tymi:

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=7&ved=0CD4QFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.lagata.pl%2Ftopic%2F2973-piramidy-na-marsie%2F&ei=Az4jTsrNLsjOsga6iNi8Ag&usg=AFQjCNFUZlsnSHwEwqvhexi1iJIaIbrVHA

To już jest całkiem inna historia...

 Szok
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 20:58:17 wysłane przez krzysiek » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Lipiec 17, 2011, 21:14:07 »

Cytat: Kiara
Zatem poczekajmy sobie cierpliwie na ta wielką ceremonię 11. 11. 2011.

My o niebie, a Ty o chlebie.


Cytat: Krzysiek
Na tak zadane ogólne pytanie nie może być innej odpowiedzi.

Specjalnie tak zadałem pytanie by pozostawić pewną swobodę na przedstawienie różnych, może nawet "dziwnych" teorii.
Do mnie przemawiają jak do tej pory dwie.
1 - Piramidy są częścią systemu hydroelektrycznego
2 - Stanowią część potężnej instalacji militarnej o skali kosmicznej

Kto wie, czy oba te czynniki nie stanowią ich istoty. Dlatego, póki nie dowiemy się tego w 100%, nie powinniśmy ich tykać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 21:16:25 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 17, 2011, 21:54:03 »

Przyznam się teraz, że moja wypowiedź była nieco przekorna, by nie powiedzieć: prowokująca  Mrugnięcie Już dziesiątki razy na tym (i poprzednim) forum opowiadałem się za tezą, że Wielka Piramida jest nadzwyczajną budowlą (instalacją), mało mającą wspólnego z dziełem "rąk ludzkich", a zwłaszcza egipskich robotników z czasów Cheopsa.
Do wielkiej irytacji doprowadzają mnie opinie klasycznych egiptologów - z Z.Hawassem na czele - że to grobowiec faraona liczący niespełna 5 tys. lat. Na co nie ma żadnych dowodów! Łącznie z rzekomym napisem "Khufu", namalowanym w XIX wieku czerwoną farbą przez płk. Vise'a na jednym z kamieni stropowych "Komory grobowej króla". Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że jest to mistyfikacja i tanie fałszerstwo.

Jeszcze bardziej irytują mnie oficjalne koncepcje opowiadające, jak to z wielkim mozołem tysiące egipskich robotników wloką ogromne głazy na drewnianych belkach po pustynnym piachu, a potem po jakiejś rampie, na teren budowy tej piramidy. Przypomnę, że niektóre z tych "kamyków" ważą ok. 390 ton! Życzę powodzenia w pchaniu tych "maleństw"  Duży uśmiech Zwłaszcza do góry...  Widzicie oczami wyobraźni te drewniane belki, które nie pękają pod takim ciężarem? Tyle waży mniej więcej 10 współczesnych czołgów. Zakładając, że silny Egipcjanin jest w stanie przepychać po piasku ciężar o masie ok. 80 kg, to do takiego głazu potrzeba by było ok. 5.000 tys. chłopa. To jak duża powinna była być owa rampa, żeby ich wszystkich tam pomieścić?

Oczywiście NIE WIEM, czym były TAKIE  piramidy. Ufam w tej mierze teoriom Zecharii Sitchina, który dokładnie opisuje to w swoich dziełach i które polecam szerokiej publiczności  Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lipiec 17, 2011, 22:06:19 »

Cytuj
Oczywiście NIE WIEM, czym były TAKIE  piramidy. Ufam w tej mierze teoriom Zecharii Sitchina, który dokładnie opisuje to w swoich dziełach i które polecam szerokiej publicznośc

Masz rację Krzysiu nie wiem dlaczego ,ale mi tez nie odpowiadają oficjalne naukowe teorie o budowniczych piramid.Od zawsze wiedziałam że to dzieło rąk nie z tej ziemi  Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Lipiec 17, 2011, 22:08:34 »

Co do sposobu budowania piramid. W książce, o której wspominam na początku, przeczytałem, że niedawno Japończycy próbowali wybudować piramidę właśnie takimi metodami, ale nie tak "słusznych" rozmiarów jak ta w Egipcie, a tylko 20 metrowej. Niestety zadanie to przerosło nawet ich i zarzucili ten projekt. Oczywiście na skutek fiaska tego przedsięwzięcia informacja nie rozeszła się zbyt szerokim echem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 17:45:37 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 17, 2011, 23:45:20 »

Cytuj
    Fałszywe dane historyczne dotyczące pochodzenia i ewolucji ludzkiej są obecnie rozprowadzane na Ziemi, za pośrednictwem kontaktów "chanelingowych" od Legionów Upadłych Aniołów, od Plejadiańsko-Nibiriańskich Annunaki, Syriańskich Annunaki oraz Syriańskich "Dwunożnych Delfinów Ludzi-Annunaki. Niektórzy z nich fałszywie twierdzą, całkiem pobożnie, że ich legiony są Królewskim Rodem "Aveyon", samozwańczy "twórcy" ziemskiej rasy ludzkiej. Planeta Lira z 4-tej Gęstości, która była domem dla Gwiezdnych Wrót-11, była faktycznie miejscem pochodzenia Feliniańskiej Rasy Morskich-Małp Anyu. Rasa Anyu jest krzyżówką Rasy Elohei-Elohim z Rasą Bra-ha-Rama, która doświadczyła  genetycznego wypaczenia i zbuntowała się przeciwko Założycielom 250 miliardów lat temu, aby stać się Legionem Upadłych Aniołów Annu-Elohim, z D-11, z którego później wyłoniły się rasy mścicieli Annunaki, rasy Upadłych Aniołów Annu-Elohim. Współczesne linie Annunaki, twierdzące, że są "Królewskim Rodem Aveyon", są tak naprawdę "Upadłym Królewskim Rodem Aveyon". Rasa Upadłych Aniołów Anyu, która stała się Upadłymi Annu-Elohim, celowo przehandlowała swoją oryginalną genetyczną zdolność, do naturalnego utrzymywania minimum12-to Zwojowego Szablonu DNA "Potencjału Christos", charakterystycznego dla Założycielskich Ras Christos, w zamian za wypaczoną mutację 11-to Zwojowego Szablonu DNA. W wyniku usunięcia 12-tego Zwoju Szablonu DNA ze swojego wzorca genetycznego, Annu-Elohim pomyślnie zablokowali Rasy Założycielskie Breneau z 5-tej Gęstości, przed inkarnowaniem w linie ich rasy, dzięki czemu mogli swobodnie stworzyć samowystarczalny legion dominujących sił Upadłych Aniołów w naszym Matriksie Czasu. Ich intencjami były i wciąż są dręczycielska, wykorzystująca dominacja naszego Matriksu Czasu, oraz jego pól-życia, a także operacyjna kontrola nad 12-toma Głównymi Gwiezdnymi Wrotami Uniwersalnego Kompleksu Systemu Gwiezdnych Wrót w naszym Matriksie Czasu.
   Legiony Upadłych Aniołów Annunaki, obecnie fałszywie promują siebie, jako "oryginalnych stwórców rodu ludzkiego",  lub promują siebie jako ci którzy są Założycielską Rasą Christos, linią genetyczną wywodzącą się z "Królewskich Rodów", nie są oni "Chrystusową" rasą, tak jak twierdzą, ani też intencje ich nie są "Chrystusowe". Upadłe Legiony Annunaki, usiłują obecnie zwodzić ludzkość, aby stała się "galaktycznymi", zamiast "anielskimi" ludźmi, co jest słodko uwodzącym zakamuflowanym słowem, używanym przez nich do opisania ich zamierzonej, wypaczonej hybrydyzacji współczesnych ludzi.

Darek,popieram Twoj manifest:"rece precz od wszelkich manipulacji z Piramidami".Kiedys juz wspomnialem,
ze na pewno Pasy Allena(Pierscienie Allena,kto je tam umiescil?) sa zabezpieczeniem ochronnym przed smiercionosnym promieniowaniem kosmicznym i byc moze(nie mamy na to dowodow) sa wytworem sieci ziemskich piramid,czakramow jak i sieci geomantycznej Ziemi.Bez tych pierscieni zycie na Ziemi, w jakiejkolwiek postaci,nie mialoby prawa zaistniec.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 18:40:05 wysłane przez Kahuna » Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 18, 2011, 08:53:16 »

W ogóle jakim prawem ktoś powiedział, że piramidy zostały wybudowane?... Był przy tym, że tak gada?
Uważa tak, bo my budujemy i inaczej nie potrafimy?

A może zostały wyhodowane? Np. podobnie jak się hoduje kryształy na potrzeby układów scalonych?
A może piramidy to tylko czubek wielkiego kamiennego statku kosmicznego latających kamieniarzy kosmosu?
Itp, itp.

A po co są te piramidy?
Nikt nie wie!
I o to chodzi.
Egregor ludzi, którzy zastanawiają się PO CO jest już nadymany do granic możliwości.
I sobie zasysa. I rośnie w siłę.

Szedł sobie taki mały Antoś wielkolud kiedyś przez pustynię i wypadły mu z kieszeni kostki do gry. I zapadły się w piasek, że tylko czubki widać.

I to są te piramidy.
I niech ktoś udowodni, że nie mam racji! HA!

pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 08:54:02 wysłane przez between » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipiec 18, 2011, 10:50:18 »

Cytat: between
I to są te piramidy.
I niech ktoś udowodni, że nie mam racji! HA!

HA! Masz rację!  Duży uśmiech
A udowodnieniem, że jej nie masz niech trudzi się ten, kto swoją RACJĘ umieścić pragnie na czubku
osobistej piramidy własnych potrzeb. Tych rozpoznanych i tych jeszcze w pomrokach niejasnych.

A gdy już zajaśnieje ta jaśnie RACJA, piramidalnie wyhodowana z przeczuć własnych niedoborów,
a potem inny racjonalista swoją będzie windował w trudzie wielkim… to co wtedy… ?
No co wtedy?  Uśmiech

Pozdr.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Lipiec 19, 2011, 07:00:35 »

Szalom !!

Do ostrzenia żyletek ??


Ups, zapomniałem, ale teraz sobie przypomniałem.

Pratchett odkrył całą prawdę - piramidy nie ostrzą żyletek, piramidy przenoszą żyletki wstecz do czasu, gdy były one ostre !!  Duży uśmiech

I właśnie temu miały służyć piramidy !!!
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 01, 2011, 11:11:07 »

Cytat: between
W ogóle jakim prawem ktoś powiedział, że piramidy zostały wybudowane?... Był przy tym, że tak gada?
Uważa tak, bo my budujemy i inaczej nie potrafimy?

A może zostały wyhodowane? Np. podobnie jak się hoduje kryształy na potrzeby układów scalonych?
A może piramidy to tylko czubek wielkiego kamiennego statku kosmicznego latających kamieniarzy kosmosu?
Itp, itp.


Jak zapewne wiecie, kamienne bloki przylegają do siebie tak ściśle, ze nawet szpilka się nie prześliźgnie przez szczelinę.

Kamienne Bloki.
Ka-mienne bloki,
znów zwracam uwagę na  SŁOWO 'kamień:
Ka-mień

blok, jak sama nazwa wskazuje - ma funkcje blokowania. Blokada.

Słońce pada tylko na pierwszą warstwę, a pozostałe sa izolowane!
romień slońca nie omija Kamieni.. bo kątowo linie propagacji tak biegną.


..i teraz(jak i wielokrotnie wczsniej) gdybym miał dobrze oskryptowane forum, korzystajac z funkcji pluginu tablet - draw & atchement
narysowałbym dwie alternatywne (alter-Natywne, Równolegle Rodzone) piramidki...


Jeden typ,
gdzie Promieniowanie i Radiacja jest kaskadowo filtrowana dla ochrony Etapów rozwoju form życia. (Jak wspominałem wyżej)

i

Drugi typ, 
Gdzie Słońce oraz jego promienie, poprzez zakrzywienie czasoprzestrzenie propaguja
omijając Kamienne kaskadowe warstwy izolacyjne (poniewaz nie sa ograniczone kątowym (promienistym) usytuowaniem kaskady.

Te piramidy są 'niewidzialne'.
Tu Promień dociera rownolegle i jednocześnie naraz na wszystkie poziomy (niezaleznie od kata i od ległości),
ponadto echo pro-mienia na kazdym etapie odwzorowuje tę mechanikę komunikacji (procedurę).
Zatem mamy tu wielokrotna kompresję.
Dodatkowo każde echo promienia trafia na podPoziom gradientowy(pietro wyznaczane miarą/rozdzielczością kwantu).

..to wszystko jest funkcja procesu który w skrócie sygnifikuje gliph "E".


Cytuj
Pratchett odkrył całą prawdę - piramidy nie ostrzą żyletek, piramidy przenoszą żyletki wstecz do czasu, gdy były one ostre
Mrugnięcie Czy osoby które były  w piramidzie, zauwazają że ich zęby...
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 11:31:51 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #21 : Sierpień 16, 2011, 16:02:30 »

do mnie najbardziej przemawia teoria o odlewaniu bloków piramidy na miejscu ( od podstawy do wierzchołka piramidy ) teorię wysunął jakiś naukowiec chemik udowadniając że egipcjanie doskonale znali chemię i procesy fizykochemiczne zachodzące w surowcach kopalnych w pobliżu piramid . O tym już ktoś pisał na naszym forum podając linki , niestety nie pamiętam kto i kiedy . Rzecz była o kapłamie egipskim Amnepotehu czy jakoś tak który był uważany za wielkiego alchemika. Wszystkie prace mogły być wykonane ręcznie bez użycia zaawansowanych technologii , co naukowiec udowodnił a także niezwykła precyzja wykonania ze względu na fakt iż jest to odlew ( przyleganie bloków , gładkość ścianek naczyń ) z danych z piramidy odczytał składy niektórych mieszanek które po analizie połączył osiągając zaskakujące efekty np. sztucznego marmuru.Oczywiście przez świat nauki został wyśmiany bo jego rozwiązanie teori budowy wielkich piramid było za proste .
Może i proste ale skuteczne , czas budowy był bardzo krótki .
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 16, 2011, 16:24:54 »

Ja czytalam,odnosnie budowy piramid,ze zostaly one po prostu wykute w skale,tak jak Sfinks.
Sfinks zostal wykuty z ogromnej gory,ktora tam stala i podobno piramidy rowniez zostaly tak samo wykute a nie transportowane z duzych odleglosci,zreszta sami wiecie.
Moze kiedys sie dowiemy jak bylo naprawde.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #23 : Sierpień 16, 2011, 16:54:58 »

@zodiakus71
Cytuj
do mnie najbardziej przemawia teoria o odlewaniu bloków piramidy na miejscu ( od podstawy do wierzchołka piramidy )
Masz na myśli te wieleset tonowe granitowe bloki w samym sercu Piramidy, których nie ma w pobliżu wielu wielu kilometrów ? Ten lity granit też wylano Coś
@greta
Cytuj
Ja czytalam,odnosnie budowy piramid,ze zostaly one po prostu wykute w skale,tak jak Sfinks.

Wykute z ponad dwóch milionów ściśle dopasowanych kawałków ? To nie lepiej było obkuć całą górę po wierzchu tak, aby wyglądała jak Piramida, zamiast każdy bloczek osobno, a potem to mozolnie składać ?
No i jak wyżej, skąd się w środku góry znalazł ten granit, którego nigdzie nie ma w pobliżu ? No i gdzie się podziały  pozostałości po skutej wielkiej skalnej górze ?
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 16, 2011, 18:55:41 »

Nie mam pojecia.Tak,jak powiedzialam,czytalam taka hipoteze i tyle.
Do przemyslenia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 companions managerzuzlowy truegaming kursor