Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czerwiec 25, 2024, 11:51:47


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piramidy - czemu miały służyć?  (Przeczytany 46187 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 14, 2012, 13:24:52 »

Na stronie: http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/01potop/potop.htm autor wyjaśnia te kwestie w sposób dość zbieżny z moim postem:
"Należy chyba przyjąć, że jeden ze znanych nam, ostatnich wielkich kataklizmów prawdopodobnie wydarzył się około 12,5 tysiąca lat temu. Tu nauka mówi o zakończeniu epoki lodowcowej "z wielkim hukiem", o gwałtownej zmianie klimatu, o bliżej niesprecyzowanym kataklizmie. Także na okres 12,5 tysiąca lat temu Artur Poznansky ocenia czas kataklizmu w Tiahuanaco.

Czy był to jedyny Potop? Prawdopodobnie nie. Według listy królów babilońskich (WB 444) po Potopie, w Sumerze rządziło 23 królów przez około 24,5 tysiąca lat. Zakładając, że mówią o Potopie, ale nie o ostatnim kataklizmie sprzed 12,5 tysiąca lat temu, należałoby umiejscowić go na minimum 37 tysięcy lat temu (24,5+12,5). Drugą "datę" podaje Zecharia Sitchin: pierwszy raz Nefilim odwiedzili Ziemię 450 tys. lat temu. Potop miał miejsce po 120 okrążeniach Nibiru wokół Słońca jakie upłynęły od pierwszych odwiedzin. Obliczenia wskazują na 18 tysięcy lat przed napisaniem tekstu przez Sumerów. Zakładając, że pierwszego opisu tego Potopu dokonano z początkiem panowania królów po Potopie, datę należy przesunąć jeszcze głębiej i to na 55 tysięcy lat temu (18+24,5+12,5). On sam umieszcza Potop na ponad 20 tysięcy lat temu. Gdyby jednak za pierwsze odwiedziny przyjąć datowanie Diodora (473 tysiące lat) Potop odsunie się jeszcze dalej, bo aż na 78 tysięcy lat wstecz i wygląda to dość ciekawie, bo Abu Zaid Al-Balhi budowę piramid umieszcza na 72 tysiące lat temu."

Prześledźmy tok rozumowania. Sumerowie nie mogli pisać o ostatnim kataklizmie, gdyż królowie "po Potopie" panowali około 24,5 tysiąca lat, więc czas od ostatniego kataklizmu jest po prostu za krótki, a i ostatnią cywilizację Sumerów umieszczamy około 5 tysięcy lat temu. Zakładając, że tego typu wydarzenie powinno rozpoczynać historię każdej cywilizacji, to czas zapisu należało by umieścić w początkach tej cywilizacji. Dlaczego te najstarsze źródła nie wspominają o kataklizmie opisywanym przez Platona? Sądzę, że ta cywilizacja nie była świadkiem tego kataklizmu. Jej już nie było lub całkowicie zginęła w tym właśnie kataklizmie."
Od siebie dodałbym jeszcze, że Wielka Piramida miała być wybudowana po zagładzie Atlantydy w celu ochrony Ziemi i ludzi przed podobnym, kolejnym kataklizmem, który już wtedy prawdopodobnie został przewidziany. Myślę, że prawidłowa odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące powyższego problemu znajduje się pod Sfinksem i tutaj mógłby przydać się Projekt Cheops i Misja Faraon gdyby obie strony znalazły wspólny język.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 14, 2012, 13:36:39 »

Dla mnie to było tak naprawdę 4 x 26 tys lat temu ( no prawie 26 tys ) jesteśmy na końcu 4 cyklu po 26 tys , który otwiera nam szansę przekroczenia wymiaru.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Maj 08, 2012, 20:26:11 »

W jednym z wątków >> >east< napisał:

Cytat: east
Istnienie piramid poznamy po tym, jak ich działanie się uaktywni . Tylko czy rozpoznamy ,że efekty działań pochodzą od nich ?

Postanowiłem przenieść tu tę część dyskusji by nie czynić ofa we wskazanym wątku.
Coraz bardziej skłaniam się ku twierdzeniu by nie powiedzieć, że jestem pewien, iż piramidy stanowią istotną, choć nie jedyną część jakiegoś ogólnoziemskiego systemu energetycznego.
Zapewne poznamy ich, a może raczej odczujemy ich oddziaływanie ale nie znaczy to, że będziemy tego świadomi. W wątku o siatce energetycznej Ziemii >> zamieściłem cytat wskazujący na istnienie dwóch różnych siatek i każda z nich jest w posiadaniu przeciwnych sobie sił. Jeśli rzeczywiście tak jest i uaktywnienia, o których zaczęła >Channel< od tego posta >> są wynikiem działania naszych "hodowców" to nie mamy się co łudzić na uświadomienie sobie tych i wielu innych faktów. W moim przekonaniu znaczyłoby to, że ich opcja "Królestwa Bożego/Nowego Jeruzalem" i błogostanu wygrała  Smutny, a przekonanie to wynika z faktu, iż owe piramidy wchodzą w skład tych z Atlantydy, a więc zdominowanej przez "hodowców".
Ufam, że jednak tak nie jest, że jednak udało się przejąć kontrolę nad systemem energetycznym Ziemi tym, którzy próbują odwrócić sytuację.
Ciekawe i ciężkie zagadnienia ale zrazu spieszę wyjaśnić, że nie czekam na jakichś innych zbawców, jednak w tej materii (energetyka skalarna, kwantowa) nie mamy jeszcze nic do gadania i musimy zdać się na łaskę i niełaskę "sił wyższych". / Zły  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #53 : Maj 08, 2012, 21:43:38 »

Opcja dominacyjnych Atlantów, którzy doprowadzili do stanu w którym żyjemy obecnie nie wygrała i nie ma żadnych szans na wgranie nawet najmniejszego wariantu swojego planu! I na szczęście!
Wszystkie główne punkty energetyczne ziemi , mające znaczenie i wpływ na cały proces ewolucji i przestrojenia wibracyjnego procesów wzniesienia zostały aktywowane we właściwym momencie i poruszyły wszystkie pomniejsze energetyczne procesy.

Stało się , trwało to 9 lat ale udało się i to jest najważniejsze.Jedynym prawdziwym i właściwym sposobem otworzenia dostępu i aktywowania czakr ziemi było DNA z kodem zapisanym w każdej z nich. Nie było niem  i nie będzie nigdy innej możliwości wpływu na te procesy, bo są zakodowane w sekwencjach  wibracyjnych tego kodu. Aktywacja następuje w określonym czasie galaktycznych ustawień względem Gwiazdy Matki ( ustawienie planet oraz przekaz energii słońca, fale elektromagnetyczne) gdy "klucz" DNA stanie w tych miejscach w owym czasie.

Każda sekcja musiała się zgrać z odpowiednim wzorcem galaktycznym zdeponowanym w ziemi w bardzo krótkim czasie  oddziaływania nań 100% wzorca. Jak to wytłumaczyć? tak jak włożenie klucza do zamku tylko w określonej pozycji jest aktywny by być w przestrzeni przekręcenia go i otworzenia drzwi. Gdy chociaż trochę wychodzi poza wzorzec już nie zadziała cały proces, połączony z innym zamkami.
dlatego tak bardzo ważne były wzorcowe kody w odpowiednim miejscu i czasie.

Nie mamy żadnych powodów do obaw stało się to co jest przeznaczeniem ewolucji Ludzkości i Ziemi, jakich słów użyjemy żeby nazwać ten proces? to nie jest najważniejsze.
Ważne jest iż ta przez wiele tysiącleci tworzona energetyczna blokada wokół ziemi nie zadziałała tym razem i już nie zadziała. Ona 4 lata temu straciła główną moc zasilania i pomału traciła swoją gęstość , za moment zniknie całkowicie z naszej przestrzeni. zobaczymy zupełnie inną rzeczywistość , a dopiero później nastąpi przejście  w wyższa wibrację.

Teraz mamy czas na pracę nad sobą szkoda go tracić na rozważania i oceny innych , niech sami zajmą się sobą i swoimi pogmatwanymi drogami.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #54 : Maj 08, 2012, 23:55:52 »

Aktywacja następuje w określonym czasie galaktycznych ustawień względem Gwiazdy Matki ( ustawienie planet oraz przekaz energii słońca, fale elektromagnetyczne) gdy "klucz" DNA stanie w tych miejscach w owym czasie.
Czy mógłbym prosić o informację:
- jaki to był czas i skąd wiadomo, że to "ten" akurat czas?
- jak musiały być ustawione planety?
- no i które planety - wszystkie? tzn. co np. z Plutonem?
- czy większe/największe planetoidy też musiały brać udział w grze?


i dodatkowo:
jak aktualne Twoje zapewnienia o nastaniu "nowej jakości" mają się do aktualnej sytuacji na świecie - wzrost agresji, nienawiści, braku poszanowania. Tak ma wyglądać wyrwanie się z jakiś "blokad"? W takim razie jakie to były blokady - pozytywne (hamujące nienawiść) czy negatywne (zezwalające na np. upadek moralności)?

i doskonale pamiętam jak w 2009 r. zapewniałaś - powołując się na swoją "wiedzę" - że to już ten czas i wszystko co oparte na kłamstwie i obłudzie upadnie do końca 2009 r... jakoś ma się całkiem dobrze, niestety. TAk samo jak zapewnienia, że doskonale rozpoznajesz energie - ośmieszenie się gdy w wymysłach Mory do których potem się przyznał, Ty wcześniej bezdyskusyjnie zapewniałaś, że rozpoznałaś... samcia...   
Jak wobec tego ktoś kto rzetelnie patrzy na Twoje dotychczasowe zapewnienia ma Tobie wierzyć, skoro co chwila wtopa?   
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 00:04:41 wysłane przez arteq » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #55 : Maj 09, 2012, 10:38:25 »

Dariusz cyt.
Cytuj
W moim przekonaniu znaczyłoby to, że ich opcja "Królestwa Bożego/Nowego Jeruzalem" i błogostanu wygrała  , a przekonanie to wynika z faktu, iż owe piramidy wchodzą w skład tych z Atlantydy, a więc zdominowanej przez "hodowców"
Ciekawe spostrzezenie, moglbys to jakos rozwinac, bo wg mnie ci "hodowcy" tu zupelnie kto inny. Atlantydzi wlasnie stoja po przeciwnej stronie.
//Ci "hodowcy" to wlasnie to Jeruzalem//.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 10:38:44 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #56 : Maj 09, 2012, 11:19:05 »

arteq

Cytuj
Czy mógłbym prosić o informację:

Otrzymasz ją we właściwym czasie, skoro tak długa bytność na forum i zdeponowane tu informacje jeszcze ci nie pomogły w zrozumieniu interesujących cię zagadnień. Jest to dowód iż czas jasnego ich zrozumienia jeszcze nie nastał. Zatem życzę ci dużo cierpliwości w oczekiwaniu na ten właściwy czas dla ciebie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #57 : Maj 09, 2012, 14:55:12 »

Marna manipulacja - bo to nie chodzi o mozliwość rozumienia danej informacji tylko o fakt, że takowa po prostu nie padła. Pytania są bardzo proste, tylko jak się łga i opowiada dyrdymały to później trzeba kręcić i unikać odpowiedzi... jak zawsze w Twoim przypadku, co mogę wykazać bez trudu na podstawie Twoich postów...

Kolejny unik Kiaro i nic więcej.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Maj 12, 2012, 22:59:41 »

Dariusz cyt.
Cytuj
W moim przekonaniu znaczyłoby to, że ich opcja "Królestwa Bożego/Nowego Jeruzalem" i błogostanu wygrała  , a przekonanie to wynika z faktu, iż owe piramidy wchodzą w skład tych z Atlantydy, a więc zdominowanej przez "hodowców"
Ciekawe spostrzezenie, moglbys to jakos rozwinac, bo wg mnie ci "hodowcy" tu zupelnie kto inny. Atlantydzi wlasnie stoja po przeciwnej stronie.
//Ci "hodowcy" to wlasnie to Jeruzalem//.


Dość długo szukałem informacji o tym, a zapomniałem, że utworzyłem wątek tego dotyczący >>.
To dość zagmatwane do krótkiego wyjaśnienia dlatego proponuję Ci zapoznać się z tymi tekstami. Pomimo, iż już kilkakrotnie wyraziłaś swoje zdanie o tych doniesieniach to jednak polecam poświęcić odrobinę swego cennego czasu i prześledzić. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 23:00:34 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #59 : Maj 13, 2012, 09:42:40 »

Przesledzilam.
Niby jasne, ze to czesc siatki, ale podajesz //za nowaatlantyda.com// taki cytat:
"To magazynowanie energii jest naturalną funkcją tworzywa z którego budowano struktury czy świątynie w takich miejscach. Zazwyczaj stosowano do ich budowy kamień, który w sposób naturalny ma dużą zawartość kwarcu, przez co napełniał się on energią jak pamięć komputera dzięki maleńkiemu ziarenku kryształu jakie znajduje się w procesorze."

I wlasnie jak funkcjonuje pamiec komputera?
Tu jest pies pogrzebany, ze tylko garstka to wie.
Gdy pare lat temu z euforia rzucalam sie w wir tworzenia programikow, zauwazylam, ze jednak sa to tylko klocki lego:) niby mozna bylo cos nowego stworzyc, ale klockow przemienic juz sie nie dalo. Pisalam nawet do centrali MS, ze dlaczego tak jest, na to nawet mi odpowiedzieli (bogowie:), ze sa to patenty!
Biblioteki zarezerwowane, w ten sposob podzielono sie siatka energetyczna w celu wydojenia maluckiego.
Jak zreszta do dzis dziala w przypadku telekomunikacji.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #60 : Maj 13, 2012, 12:19:27 »

Niestety tak jest teraz w naszym świecie fizycznym , tu przyznaję Ci racje, ale w bliskiej przyszłości zmieni się i to.

Kiara. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #61 : Maj 25, 2012, 21:50:32 »

Piramidy egipskie nie wchodziły w skład systemu energetycznego piramid z Atlantydy ponieważ zostały wybudowane po jej zagładzie, do której przyczynili się sami Atlanci. Wielka Piramida jest kluczem do systemu energetycznego Ziemi gdyż jako jedyna jest zsynchronizowana z jej energią.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #62 : Maj 25, 2012, 22:08:20 »

Interesowałoby mnie źródło tej informacji. Są już jakieś dowody na lokalizację Atlantydy i wiedza o jej piramidach? Kurczę - ciekawe!
Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #63 : Maj 26, 2012, 21:46:59 »

Dowody na temat usytuowania przynajmniej części kontynentu Atlantydy posiada rząd USA. Około roku 2000 na jednym kursie z pewną panią z Kanady dowiedziałem się, że amerykańska ekipa badawcza nakręciła pod wodą film z fragmentem lądu, który na pewien okres czasu wypiętrzył się bliżej powierzchni oceanu. Ponoć na tym lądzie widoczne były budowle i coś w rodzaju  autostrady bądź długiego pasa startowego. Członkowie ekipy po zejściu na większą głębokość zaczęli trochę fiksować. Rząd USA utajnił ten film bodajże na 25 lat a po upływie tego okresu został on wyemitowany w telewizji ale w późnych godzinach nocnych i dalej słuch o tym filmie zaginął.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 27, 2012, 21:45:53 »

Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

dyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.
Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 
Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 
Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.


Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną.

 
Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

http://innemedium.pl/wiadomosc/piramidy-moga-byc-starozytnymi-elektrowniami
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kotytomy faon babyshower saigo-no-chi cyganie