Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 05:18:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Z zycia KK w Polsce.  (Przeczytany 958 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafaela
Gość
« : Lipiec 29, 2011, 18:35:39 »

piątek, 29 lipca 2011
Radio Maryja: Szwedzi z Polsatu i moherowi obrońcy Jasnej Góry

Ojciec Rydzyk utrzymuje, że ekipa Polsatu, która usiłowała relacjonować pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, zachowywała się jak Szwedzi napadający na Jasną Górę. Wtedy orężny czyn grupy moherowych beretów, która przy pomocy parasoli, drzewca biało-czerwonej flagi, łokci i kończyn górnych próbowała powstrzymać najeźdźcę, nie byłby atakiem na dziennikarzy, tylko słusznym przejawem patriotyzmu i wiary.
Problem w tym, że posłowie z komisji kultury inaczej zinterpretowali zajście na jasnogórskich błoniach, uznali, że uniemożliwianie pracy dziennikarzom to przejaw cenzury, potępili incydent i wskazali na odpowiedzialność organizatorów pielgrzymki. Jakby tego było mało, wezwali Radio Maryja i współpracujących ze stacją polityków do stonowania emocji budzących atmosferę nienawiści.

No to ojciec dyrektor pokazał im tonowanie emocji:
- Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi! Szwedzi się tam wdzierali! – krzyczał o polsatowcach. - Ale Polacy obronili. A tutaj ten plac modlitewny. Trzeba zapamiętać nazwiska również tych tzw. dziennikarzy, którzy to są. Mówicie jedni drugim. Niech wiedzą sąsiedzi wszyscy, niech wszyscy wiedzą kto to jest. Jak tak można? Jak można bez akredytacji, bez zgody! My mamy prawo zapraszać sobie kogo chcemy. To jest nasze przyjęcie, nasza duchowa uczta, nasze świętowanie. A nie będziemy wszystkich, którzy chcą rozrabiać! Jaka to bezczelność jest, i tej komisji, i tej Krajowej Rady ... To jest bezczelność! ja się tylko dziwię, że to są katolicy!
(RM, 27.07.11, godz. 01.37)



A w ogóle, to nie słuchacze zaatakowali ekipę Polsatu, tylko ta prowokowała, a jak to nic nie dało, rzuciła się na sto tysięcy sympatyków ojca dyrektora:
- Jak można! To zamiast nas przeprosić, tego człowieka, którego kopali przeprosić, tych ludzi, którym przeszkadzali w modlitwie przeprosić – agresorów my mamy przepraszać. No ludzie, gdzie my jesteśmy – oburzał się o. Rydzyk. 
(RM, 27.07.11, godz. 01.31)

Później zakonnik zaapelował do „wszystkich prawdziwych słuchaczy Radia Maryja”, żeby pokazali posłom z komisji kultury, że nie dadzą zniszczyć rozgłośni:
- Musimy się ruszyć i zacząć pisać, będziemy podawali też numery faksu, numery telefonów, ale i chodźcie też do tych posłów. I wiedzcie o tym: wybory się zbliżają. Zapamiętajcie ich, kto robi krzywdę Polsce i kto występuje tak przeciwko Radiu Maryja. To jest do czasu. Zapamiętać i koniecznie iść do wyborów i właściwie zagłosować.
(RM, 27.07.11, godz. 01.40)

Oczywiście nie chodzi o parlamentarzystów PiS-u, bo ci nie wzięli udziału w głosowaniu nad opinią komisji w sprawie zajścia na Jasnej Górze. Nazwiska tych, którzy podpadli ojcu dyrektorowi odczytała na antenie posłanka z Torunia Anna Sobecka. Bo trzeba demaskować zło.

Tymczasem reporterka Polsatu News Ewa Żarska ośmieliła się zdemaskować zło w torunskiej rozgłośni i odpowiedziała ojcu Rydzykowi:
"Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana ostatnie wypowiedzi dotyczące m.in. mojej osoby i wydarzeń na Jasnej Górze 10 lipca 2011 pragnę poinformować Pana, że porównywanie naszej obecności w Częstochowie do oblężenia Jasnej Góry przez wojska szwedzkie z 1655 jest co najmniej niestosowne i zakrawa na braki w wiedzy historycznej (bo mimo wszystko nie chce podejrzewać urojeń). W przeciwieństwie do Szwedów, my w nieco mniejszej jednak liczbie - dwie osoby, przyjechaliśmy wykonywać nasze obowiązki zawodowe w wolnym demokratycznym kraju". 

Oświadczenie wydano w języku polskim, nie szwedzkim. Chociaż kto ich tam wie, może przetłumaczyli.

sobota, 23 lipca 2011
Z archiwum Głosu Rydzyka: Hicior Radia Maryja

Fani ojca Rydzyka mają nowy hymn. Światowa prapremiera kawałka napisanego przez Kapelę znad Baryczy odbyła się na antenie Radia Maryja w sobotę przed południem. Termin jest nieprzpadkowy. Utwór został skomponowany i nagrany specjalnie na XVI pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbyła się 12 i 13 lipca.
Wpadająca w ucho melodia i głęboki tekst gwarantują, że to będzie prawdziwy hicior - do słuchania na dancingach i prywatkach, w Ciechocinku i Chicago.



A refren leci tak:
Dziś tylko Radia Maryja mogę słuchać
i oglądam tylko telewizję Trwam.
Bo tylko ojcu Rydzykowi mogę ufać,
po Janie Pawle tylko on pozostał nam.
Radio Maryja póki my żyjemy
nie zginie nigdy, choć ma złego wroga.
Z ojcem Rydzykiem, rodziną staniemy,
za jego dziełem stoi Matka Boga.

Jesteście gotowi? No to jazda!

Chcecie więcej? Proszę bardzo - pierwsza zwrotka.

wtorek, 19 lipca 2011
Z Archiwum Głosu Rydzyka: CZY 0572 pozdrawia Radio Maryja

W pogodną, wtorkową noc słuchacze Radia Maryja mogli wysłuchać wspomnień z czasów młodości Tadeusza z Czeladzi - dla wtajemniczonych symbol „Ce Zet Igrek 0572”.

Tadeusz, który zatelefonował do toruńskiej rozgłośni wyznał ojcu prowadzącemu audycję, że ma niemal sto lat, a w jego rodzinnym domu w Białej Podlaskiej koło Terespola [w pobliżu Janowa Podlaskiego, gdzie są te konie arabskie (w Łomazach)] na stole zawsze był miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”.
Rzecz - jak określił precyzyjnie CZY 0572 -  działa się w latach 40., przy końcu 50.
- Byłem wtedy taki malutki, miałem 12 albo 22 centymetry, nie pamiętam - relacjonował Tadeusz.
W każdym razie mamusia prosiła go, żeby w drodze do szkoły wpłacił pieniądze na wydawnictwo Teresin koło Sochaczewa.
- I także dzisiaj mamy ogromne zobowiązanie żeby wspierać polskie i katolickie media - podchwycił z entuzjazmem prowadzący audycję redemptorysta, który nie podał swojego symbolu.



- Ja wiem o co chodzi, mamusia wiedziała 50 lat temu i będę wdzięczny, jeśli będą wiedzieli o tym moi synowie i wnukowie - zgodził się z nim 0572. I pozdrowił o. Rydzyka i słuchaczy Radia Maryja.
My też wiemy o co chodzi. To tak tylko jakby co ;-)
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-of-pandas telenovelasmundo devilssoldiers kalinowatyper zabojcy