Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 14:24:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anomalie w naturze  (Przeczytany 54507 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Czerwiec 22, 2010, 17:59:06 »

To zalicza się bardziej do anomalii:

"Niezliczone" żaby spadły z nieba
17:15, 22.06.2010 /ENEX, PAP

NIECODZIENNE ZJAWISKO NA WĘGRZECH


Na Węgrzech zamiast deszczu z nieba spadły... żaby. Ten atak płazów..

W niewielkiej miejscowości na Węgrzech spadł deszcz żab. Jak twierdzą mieszkańcy, żab była "niezliczona" ilość. Agencyjne zdjęcia zdają się to potwierdzać: na ulicach pozostały ślady, a sporo zwierzaków nadal skacze po okolicy.

...

http://www.tvn24.pl/-1,1661849,0,1,niezliczone-zaby-spadly-z-nieba,wiadomosc.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2010, 21:37:20 »

A Francuzi pewnie żałują, że to nie u nich takie darmowe papu spadało z nieba, niczym biblijna manna  Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 06, 2011, 19:14:28 »

Na Białorusi ponownie w tym roku zakwitly jabłonie
wt., 2011-09-06 08:26


Kwitnąca polska jabłoń

W różnych częściach Rosji ostatnio donosi się o kwitnięciu różnych gatunków drzew co jest niezwykłym zjawiskiem w sierpniu a zwłaszcza w pewnych szerokościach geograficznych nie posiadających wielu wegetacji rocznie. Do podobnego zjawiska doszło na Białorusi. Tam zakwitły jabłonie.

Niezwykłe zjawisko miało miejsce w Grodnie , na dzikiej jabłoni, która rośnie na dziedzińcu mieszkań pojawił się kwiatostan.

 Według zastępcy dyrektora Stowarzyszenia "Grodnoplodovosch" Nicholas Kimezhuka to  zjawisko nienormalne i rzadko występuje w przyrodzie. Zazwyczaj jabłka kwitną od 20 maja. Być może, drzewa owocowe na wiosnę nie miały wystarczającej ilości składników odżywczych do tworzenia kwiatostanu.

 Zgodnie z logiką na drzewach jabłoni kwitnących w sierpniu, jabłka powinny być dostępne w zimie. Jednak  ​​owoc nie może powstać z powodu mrozu.

 
Źródło:
http://www.vgr.by/all-last-news/7442-news-yablonya

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bialorusi-ponownie-w-tym-roku-zakwitly-jablonie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 19:34:07 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 06, 2011, 22:34:40 »

GMO dotarło do Białorusi  ;]
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 06, 2011, 22:39:20 »

A u mnie na działce kwitną i dojrzewają truskawki. Ale gdzie im tam do tych czerwcowych! Pachną nieźle, ale są twarde i chrupiące. Mimo wszystko jest radocha  Chichot
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 07, 2011, 05:30:53 »

"ósmy pasażer nostromo"- już tu jest...  Coś

Spontaniczna mutacja lub efekt eksperymentów genetycznych
admin, ndz., 2011-09-04 11:41

<a href="http://www.youtube.com/v/eH-KNJYvLSA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/eH-KNJYvLSA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

W Gwatemali urodził się prosiaczek z głową przypominającą humanoida. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że dziwne stworzenie ma jakiś związek z pojawiającymi się na tym obszarze dziwnymi światłami.

Świnka o dziwacznym wyglądzie urodziła się w odległej wiosce, Santa Cruz El Chol. Mieszkańcy wsi Gwatemali twierdzą, że świnia z głową przypominającą ludzką ma związek z wizytami gości z przestrzeni kosmicznej. Twierdzą, że widziano unoszące się na niebie obiekty w nocy jej narodzin.

Bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem powstania tak dziwnego stworzenia jest mutacja genetyczna, która mogła nastąpić spontanicznie albo mogła być wynikiem jakichś eksperymentów genetycznych. Całkiem niewykluczone, że światła obserwowane w tej okolicy były tak naprawdę helikopterami a w tej okolicy po prostu są prowadzone jakieś badania.

PS. stary szaman hopi miał jednak racje  Buzia na kłódkę
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2011, 08:25:12 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 09, 2011, 21:12:33 »

Skoro mowa o anomaliach w naturze.
W Łodzi również zaobserwowałem coś "dziwnego". Zwróćcie uwagę na pierwsze dwie fotki, drzewa rosną nawet w oknach i to całkiem dobrze się mają bo widać, że już leciwe. Duży uśmiech Mrugnięcie





A poważniej, kolejne dwie fotki uczyniłem 08.09. br.. Przyjrzyjcie się dokładniej im. Przedstawiają kasztanowca, który w większej części już czuje jesień i zbrązowiał, pogubił masę liści ale ... .
No właśnie, ten kasztan w pewnej części swej korony zakwitł i wypuścił nowe listki.
Zdjęcie robiłem telefonem o rozdzielczości 5 mpix. i stąd możemy mieć problemy z dokładnym zauważeniem tego "zjawiska", ale wyraźnie widać tam kwiatostan.





I aby było ciekawiej 10-go ukazał się taki artykuł:

Kolejne anomalie biologiczne, w Mołdawii kwitną kasztany
sob., 2011-09-10 10:00

<a href="http://www.youtube.com/v/0l3tZJmmlM4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/0l3tZJmmlM4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

...

http://zmianynaziemi.pl/wideo/kolejne-anomalie-biologiczne-w-moldawii-kwitna-kasztany

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 10:32:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Enigma
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 09, 2011, 21:49:15 »

Darku... czyżby i tobie zdarzyło sie 'nabić posta'  Duży uśmiech  Mrugnięcie

To faktycznie cuś nie tak jest, u mnie orzech laskowy zawiązał właśnie kwiatki na owoc, pomimo że te właśnie dojrzewają na krzewie. Te 'kwiatki' to takie granulki na łodyżce, jakby kotki tylko dłuższe nie chciało mi sie wierzyć, ale to nie wygląda na nic innego.
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 09, 2011, 21:54:31 »

Hehehe, to się uśmiałem Enigma Uśmiech hehe
To Cię złapała Darku Mrugnięcie
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 09, 2011, 22:15:24 »

Osobiście znam kilka świni wśród tzw. humanoidów, to i odwrotnie też może się to zdarzyć  Duży uśmiech Tak, czy owak - sir Darvin przewraca sie w grobie...
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 10, 2011, 09:54:48 »

Cytat: Enigma
Darku... czyżby i tobie zdarzyło sie 'nabić posta'   Duży uśmiech  Mrugnięcie

Cytat: Tomasz
To Cię złapała Darku  Mrugnięcie

Nie, nie nabijam sobie postów, po prostu przygotowałem miejsce na zamieszczenie fotek, których sam nie umiem wstawić i muszę korzystać z życzliwej pomocy innych. Stąd tylko uśmieszek jako znacznik gdzie mają być fotki, które ubiorę w całość.

To  miłe, że również czuwacie i pomagacie w pilnowaniu porządku na naszym forum. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 10, 2011, 10:27:16 »

Cytuj
Zgodnie z logiką na drzewach jabłoni kwitnących w sierpniu, jabłka powinny być dostępne w zimie. Jednak  ​​owoc nie może powstać z powodu mrozu.

A może jabłoń wie coś, czego my nigdy byśmy nie dopuścili do siebie - to mianowicie, że nie będzie zimy ? Mrugnięcie

Jest jeszcze jedno, bardziej prawdopodobne wytłumaczenie. Kiedyś obserwowałem podobne anomalie na jednej posesji, kiedy to właśnie późną jesienią drzewa wypuszczały pąki, ale przyszedł mróz i potem przez całą zimę wyglądało to jakby drzewa ( i nie tylko, bo krzaczki również ) zatrzymały się w czasie. Kiedyś  zauważyłem prace ekip elektromontażu w studzienkach chodnika tuż przy tej posesji - wymieniali  kable elektryczne grubości przedramienia ! - i to całkiem sporo tych kabli było. Tam musiał być jakiś węzeł energetyczny, co musiało powodować powstanie silnego pola elektromagnetycznego i to pole mogło zakłócać cykl wegetatywny roślin .
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 10, 2011, 10:32:41 »


A może jabłoń wie coś, czego my nigdy byśmy nie dopuścili do siebie - to mianowicie, że nie będzie zimy ? Mrugnięcie

przypomniało mi się czytając to, coś o tych trzmielach,-
co to nie powinny latać, i jak to ładnie wyjaśnił pewien biolog- "być może z punktu widzenia fizyki, trzmiel nie powinien latać, z tym że, trzmiel nic o ty nie wie i lata" Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Enigma
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 10, 2011, 22:56:12 »

Nie, nie nabijam sobie postów, po prostu przygotowałem miejsce na zamieszczenie fotek, których sam nie umiem wstawić i muszę korzystać z życzliwej pomocy innych. Stąd tylko uśmieszek jako znacznik gdzie mają być fotki, które ubiorę w całość.

To  miłe, że również czuwacie i pomagacie w pilnowaniu porządku na naszym forum. Duży uśmiech

Achaa...

Ależ Darku, ja nie miałam zamiaru nikogo 'łapać'  Mrugnięcie wrecz przeciwnie spodobał mi sie pewien luz jaki tu zapanował  Język  Duży uśmiech

Osobiście znam kilka świni wśród tzw. humanoidów, to i odwrotnie też może się to zdarzyć  Duży uśmiech Tak, czy owak - sir Darvin przewraca sie w grobie...

Zapewne, skoro ze świni wyłazi człowiek i na odwrót.  Zawstydzony
Gwoli ścisłości, pisząc o kotkach na łodygach miałam na myśli coś w rodzaju kulek bazi.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 11, 2011, 10:36:04 »

Uzupełniłem już posta nr 9.

Cytat: Enigma
Ależ Darku, ja nie miałam zamiaru nikogo 'łapać' 

Ależ >Enigmo<, ja nie miałem zamiaru przypisywać Ci takich intencji.  Mrugnięcie Duży uśmiech

EDYCJA:

przepraszam, oprawiłem posta nr 4, nie 9
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 23:15:36 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 11, 2011, 22:23:33 »

Do czego przyroda jest zdolna Uśmiech
Polecam obejrzeć te kilka fotek: http://chomikuj.pl/ciso12/Anomalia+w+przyrodzie
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 12, 2011, 17:26:55 »

No to fotka z leszczyny



Z prawej orzeszek, a z lewej takie trzy wystające dziabągi, to właśnie kwiatostan krzewu  Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 16, 2011, 19:58:44 »

No to mamy leszczynę, kasztany, jabłonie i teraz:

Na Białorusi zaczynają ponownie kwitnąć wiśnie
pt., 2011-09-16 07:45

<a href="http://www.youtube.com/v/Y3wh14KnBmU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Y3wh14KnBmU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

W Mohylewie na Białorusi zaczynają pojawiać się kwiatostany wiśni. Białe kwiaty były przykryte gałęziami drzewa, które rośnie na ulicach w dzielnicy mieszkaniowej "Zadneprove".

ak informuje profesor Kuleszow z Wydziału Biologii Mohylewskiego Uniwersytetu, kwitnące w połowie września drzewa owocowe to zjawisko jakkolwiek nietypowe, ale w ostatnich latach nie zbyt rzadkie. Ciepła jesień pomaga ponownemu kwitnieniu.

(Tu aktywna mapka)

Zdaniem ekspertów, jeśli drzewa mogły się przeziębić, wiosną wiśnie po prostu nie zakwitną, ale teraz zaczynają nadrabiać stracony czas. Może należy ponownie wybrać się do lasu na jagody?



Źródło: http://ctv.by/news/~news=56986

http://zmianynaziemi.pl/wideo/bialorusi-zaczynaja-ponownie-kwitnac-wisnie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 24, 2011, 16:22:07 »

Pies w owczej skórze (!?)
27 mar 2011

To coś w sam raz dla sceptyków, zwłaszcza, że weterynarze mówią, że jest to niemożliwe, ale wszystko wskazuje na to, że chińska owca urodziła… pieska.

Futro pieska do złudzenia przypomina owcze runo ale jego pysk, nos i łapy są najwyraźniej psie. Liu Naiying ma pod opieką tysiące owiec na kilku pastwiskach w prowincji Shaanxi. Sprawdzając, czy z owcami jest wszystko w porządku, nieoczekiwanie zauważył, że jedna z nich liże nowonarodzone jagnię w trawie. Jagnię było wciąż mokre. Kiedy podszedł bliżej od razu zauważył, że jagnię nie wygląda tak jak zazwyczaj wyglądają małe owce i raczej przypomina psa w owczej skórze. Liu Naiying jest pasterzem od 20 lat i nigdy nie spotkał się z podobnym zjawiskiem.



Teoretycznie psy i owce to osobne gatunki zwierząt i nie mogą krzyżować się ze sobą, więc według naukowców nie ma możliwości, aby pies zapłodnił owcę. Dlatego wg. nich to, co znalazł na pastwisku chiński pasterz jest niczym więcej jak dziwacznie wyglądającą owcą, która przez wybryk natury wygląda jak pies…

http://nowaatlantyda.com/2011/03/27/pies-w-owczej-skorze/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Październik 02, 2011, 13:47:38 »

Rośliny błędnie interpretują ciepło i rozpoczynają drugą w tym roku wegetację
ndz., 2011-10-02 11:21


Kwitnący bez z Białorusi

W całej Europie i w części Azji dochodzi do niezwykłego zjawiska. Krzewy i drzewa zdają się nie uzmysławiać sobie nadchodzącej zimy i zaczynają wchodzić w druga tego roku wegetację.

Objawia się to ponownym kwitnieniem jabłoni, kasztanów i wielu innych roślin. Doniesienia o tego typu zjawiskach spływają z terytorium Rosji i państw ościennych. Jest też bardzo dużo informacji tego typu spływających z Polski. Drzewa kwitną na przykład na krakowskich Plantach.

Naukowcy przyznają, że kwitnienie roślin jesienią jest zjawiskiem niepożądanym i nieprawidłowym, ale zachodzi, dlatego, że nienormalne ciepło powoduje oszukanie naturalnych indykatorów nadchodzącej wiosny.

Ten rok jest jednak pod tym względem wyjątkowy. Zjawisko to nie pozostanie z pewnością bez konsekwencji, ponieważ nadchodzące nieubłaganie chłody sprowadzą spore kłopoty na kwitnące rośliny. Wiele z nich może tego nie przetrwać i będzie to ich ostatnie kwitnienie.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosliny-blednie-interpretuja-cieplo-rozpoczynaja-druga-w-tym-roku-wegetacje
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 02, 2011, 21:03:01 »

Bardzo jestescie przyzwyczajeni do pór roku?

 Cool

(pamietacie co było 2-3 lata temu?)





..a może już czas przestać się kręcić wkoło..





                                                           ..tego słońca?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 21:29:45 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Październik 02, 2011, 21:06:06 »

Cytat: PHI
..a może już czas przestać się kręcić wkoło...
                                                                          ..słońca?

Masz jakąś alternatywę?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 02, 2011, 21:33:20 »

Cytat: PHI
..a może już czas przestać się kręcić wkoło...
                                                                          ..słońca?

Masz jakąś alternatywę?

Do wyboru do koloru.


                         ..aktualnie mam trochę dupereli na głowie,
ale jak znajdę chwilke - to się rozejrzę za jakimś gustownym słoneczkiem
(albo moze zajaramy jakieś nowe nieśmigane jeszcze)
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 03, 2011, 08:59:39 »

Bardzo jestescie przyzwyczajeni do pór roku?
[...]
(pamietacie co było 2-3 lata temu?)
To była taka zima bez zimy. Mnie akurat to pasowało.

W ogóle ciężko się przyzwyczaić do czegoś co sie ciągle zmienia.
Wystarczy, że człowiek się przyzwyczai do chodzenia w koszulce i trampkach a tutaj zaraz "jesień idzie i rady na to nie ma" i trzeba szukać cieplejszych ubrań.
Mnie by tam pasowało, żeby nie było pór roku i mniej więcej stała temperatura +25 w dzień, +15 w nocy.

..a może już czas przestać się kręcić wkoło..
Phi jak zwykle swoimi postami prowokuje więcej pytań niż coś wyjaśnia Uśmiech
Żeby nie było pór roku nie trzeba zaprzestawać się kręcić. Wystarczy zlikwidować pochylenie osi ziemskiej.

[...]
                         ..aktualnie mam trochę dupereli na głowie,
ale jak znajdę chwilke - to się rozejrzę za jakimś gustownym słoneczkiem
(albo moze zajaramy jakieś nowe nieśmigane jeszcze)

A stare się już nie nadaje? Całkiem ładnie świeci. Owszem, może trochę dziurawe i dmucha w naszą stronę.
Ale pogoda jest ostatnio całkiem ok.

pozdrowaśki
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 09:00:20 wysłane przez between » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 03, 2011, 09:25:46 »

A mnie się tam podoba bardzo nasze słońce i chcę żeby było i przekazywało nam wszystko co jest najlepsze dla nas. Jak komuś nie na rękę to są inne miejsca w kosmosie , na co czekać?

W Krakowie przed wejściem na Wawel ( otrzymałam zdjęcie) rosną trzy kasztany , dwa po bokach w jesiennej szacie a ten w środku cały okwiecony na biało. Rozpoczął cykl wiosenny , w Ojcowie kwitną magnolie , ptaki zakładają rodziny plotą gniazda i znoszą jajka.
Dlaczego tak?
Świat się rozdziela , odchodzący to jeszcze jesień , przychodzący to już wiosna, jednak energetycznie jeszcze na siebie działają , bo są w pobliżu siebie.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

informatyka pack-of-black-and-white forumwatachyzielonegoamuletu pegasus swietadynastiatoftegard