Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Październik 16, 2021, 18:59:07


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kamienne kręgi Bliskiego Wschodu  (Przeczytany 3402 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« : Wrzesień 17, 2011, 11:03:13 »

16 wrz 2011

Niezwykłe kamienne kręgi można zobaczyć od Syrii po Arabię Saudyjską. Z powierzchni ziemi są niewidoczne i dopiero z powietrza widać wyraźny zarys nieregularnych kół, o których stworzenie trudno jest podejrzewać naturę.Te na zdjęciach pochodzą z oazy Azraq i odkryto je podczas tworzenia mapy satelitarnej terenu. Porównuje się je do geoglifów w Nazca, ale wg. mnie jest to złe porównanie, które prowadzi w ślepą uliczkę. Niemalże identyczne, nieregularne koła odkrył w południowej Afryce Michael Tellinger, który całkowicie poświęcił swój czas i energię na rozwiązanie ich zagadki. Tellinger uważa, że takie koła były czymś w rodzaju ogniwa i służyły pozyskiwaniu energii. Wg. Tellingera twórcami tych kół jest jakaś starożytna cywilizacja, która żyła na Ziemi przed nami – być może byli nimi Anunnaki, których historię odczytał z sumeryjskich glinianych tabliczek nieoceniony Zecharia Sitchin, a być może ludzie którzy zbudowali Göbekli Tepe, tzn. mieszkańcy mitycznej Atlantydy, Lemurii czy Mu.Archeolodzy badający kamienne kręgi Bliskiego Wschodu, ostrożnie oceniają ich wiek na co najmniej 2 tys. lat. Ich średnica sięga od 25 do nawet 70 metrów. Wyszkoleni w klasycznych akademiach archeolodzy nie mają pojęcia czemu mogłyby służyć takie struktury i podobnie jak w przypadku tych z południowej Afryki widzą w nich zagrody dla zwierząt – co z nawet z logicznego punktu widzenia jest nonsensem (wiele pomieszczeń wewnątrz kręgu nie ma otworu wejściowego).Obecnie nad wyjaśnieniem tajemnicy kamiennych kręgów pracuje australijski archeolog David Kennedy, który natrafił na wzmiankę o ich istnieniu we wspomnieniach angielskich pilotów latających nad tym rejonem z pocztą w latach 20-tych zeszłego wieku. Okazało się wówczas, że żyjący na pustyni Beduini mimo, że nigdy nie patrzyli na swoją krainę z wysoka, świetnie zdawali sobie sprawę z istnienia takich kręgów nazywając je „budowlą dawnych ludzi”.David Kennedy gubi się w domysłach jaki był cel tworzenia takich kamiennych struktur. Nie jest także pewien jaką metodę zastosować, aby stwierdzić przybliżony wiek kręgów. Wiek 2 tys. lat oparty jest jedynie na przypuszczenia tych, którzy obawiają się, że odkrycie śladów sięgającej głęboko w przeszłość kultury może kompletnie wywrócić historię regionu i wysłać na śmietnik pracę wielu prominentnych profesorów, których nazwiska niekiedy nadaje się renomowanym uniwersytetom. Co ciekawe, niektóre z kręgów wpisane są w centrum innych struktur o których wiadomo, że zostały stworzone co najmniej 9 tys. lat temu. Za każdym razem nie ulega wątpliwości, że kamienny krąg jest znacznie starszy niż to, co zbudowano dookoła niego – nigdy odwrotnie.

Nikt do tej pory nie badał tych kręgów, dzięki czemu wyniki prac archeologicznych dostarczą pewnie jeszcze niejedną niespodziankę.

http://nowaatlantyda.com/2011/09/16/kamienne-kregi-bliskiego-wschodu/

Również tu:  http://www.infra.org.pl/historia-/archeologia-i-dzieje/1151-arabskie-nazca
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 11:28:18 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2011, 15:56:18 »

Może kręgi, o których mowa w poniższym artykule nie są kamienne ale również ciekawe:

"Kręgi " na pustyni w rejonie Tybetu
sob., 2011-09-24 12:37


http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1099:qkrgiq-na-pustyni-w-rejonie-tybetu&catid=44:swoje&Itemid=125

W połowie sierpnia udokumentowano powstanie bardzo ciekawych formacji na pograniczu Tybetu i Chin. Pisze się o nich "kręgi zbożowe", ale nie mają one nic wspólnego ze zbożem - powstały na obszarze posolankowym - być morze dawnego jeziora.

Formacja jest ogromna - ma około półtora kilometra  średnicy - i jest starannie zaaranżowaną przestrzenią układająca się w kolisty wzór - jak na poniższym zdjęciu.Zwlekałem z publikacją tej informacji prawie 2 tygodnie obserwując poświęcone jej posty w sieci - licząc na to, że ktoś się czegoś dopatrzy. Jak dotąd nic takiego się nie stało. Nie wiadomo ani kto to zrobił, ani jak to zrobił, ani też w jakim celu.Jedyna nowinka "w tym temacie" to cyniczne wykorzystanie tego miejsca do celów reklamowych pewnej samochodowej korporacji.  Treść reklamy sugeruje, że to właśnie samochodami tej korporacji wykonano te wzory na powierzchni ziemi. Troszkę mnie to poruszyło, ale czy cynizm reklam korporacyjnych jest tego wart?

 

Źródło: http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1099:qkrgiq-na-pustyni-w-rejonie-tybetu&catid=44:swoje&Itemid=125

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kregi-pustyni-w-rejonie-tybetu
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

variabler watahasnu ptasiekamerki ppiz wiedzmin