Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 15:25:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Centaurowie  (Przeczytany 23461 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« : Październik 16, 2011, 19:52:04 »

east,
Cytuj
Nie bardzo rozumiem po co Ci ta wiedza.
ale ja wcale o nią nie zabiegam, ona sama przychodzi. Czytam książke a ona się pojawia, patrzę przez okno i zaczyna mi się coś ładnie układać, rozmawiam z kimś i po chwili łup! coś się rozjasniło. Nawet kiedy śpię, przychodzi ta wiedza.  Duży uśmiech
Poza tym jak już wiem , otwierają się nowe możliwosci, choćby takie, że mogę ostrzec inych. Albo
przygotować się wcześniej a nie czekać co mi na głowę spadnie. Opcji bez liku.
Podam Ci przykład. W trakcie naszych ostatnich rozmów dowiedziałem się wreszcie kim byli centaurowie i jaką ważną właściwość posiadali.
Cytuj
Weryfikacja to jest proces składający się z wielu upadków.
ale nie jedyny  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 19:00:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2011, 20:21:43 »

Cytat: acentaur
  W trakcie naszych ostatnich rozmów dowiedziałem się wreszcie kim byli centaurowie i jaką ważną właściwość posiadali.

Ale chyba nie byli psychopatami, Ci centaurowie? I jakąż to ważną właściwość posiadali?
Możesz podzielić się wiedzą? Może da się ją przenieść na grunt ludzki?  Uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2011, 22:01:13 »

Ptak,
Cytuj
Ale chyba nie byli psychopatami, Ci centaurowie? I jakąż to ważną właściwość posiadali?
Możesz podzielić się wiedzą? Może da się ją przenieść na grunt ludzki?
no nie wiem, niektórzy wolą uporczywie uczyć się tylko na błędach.  Uśmiech
Jak to zwykle się działo i dzieje, różni manipulatorzy usiłowali zakłamać rzeczywistość a biedna reszta ludzkości skwapliwie uczyła sie tych "mądrości" .  Klasa centaurów nie dość, że została przerobiona
na jakieś hybrydy, to jeszcze opatrzono ją projekcją osobowości psychopatów. No nie całej osobowości, ona jest tak bogata, że jej części starczyły jeszcze na kilka innych klas.
Centaur potrafił mianowicie odróżniać psychopatów od normalnych ludzi.  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2011, 22:27:57 »

no nie wiem, niektórzy wolą uporczywie uczyć się tylko na błędach.  Uśmiech
Jak to zwykle się działo i dzieje, różni manipulatorzy usiłowali zakłamać rzeczywistość a biedna reszta ludzkości skwapliwie uczyła sie tych "mądrości" .  Klasa centaurów nie dość, że została przerobiona
na jakieś hybrydy, to jeszcze opatrzono ją projekcją osobowości psychopatów. No nie całej osobowości, ona jest tak bogata, że jej części starczyły jeszcze na kilka innych klas.
Centaur potrafił mianowicie odróżniać psychopatów od normalnych ludzi.  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech

Czyli między bajki można włożyć opis wyglądu centaurów? Kim zatem byli?
Ludźmi o jakichś specjalnych właściwościach i możliwościach? Bogami?
Możesz szerzej na ich temat?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 17, 2011, 09:31:17 »

.. pewnego pięknego poranka centaur Nessos porwał żonę atlety [Herkulesa], Dejanirę, najprawdopodobniej urzeczony jej pięknem. Herkules jednak w moment się zorientował i wypuścił celną strzałę w kierunku Nessosa. Umierający centaur polecił Diapirze, że jego krew jest niezawodnym eliksirem miłosnym. Naiwna kobieta posłuchała jego rady. Uprała herkulesową koszulę w wodzie wraz z krwią przebiegłego kopytnego. Atleta założywszy ją nie miał szans. Nie od miecza, nie od ognia tylko od własnej, naiwnej żony zginął waleczny i niepokonany bohater.

http://www.histurion.pl/historia/starozytnosc/grecja/centaur.html

No i wierz tu kobiecie Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 17, 2011, 09:54:16 »

Albo centaurom....  bowiem gdzieś tkwi nadal to ziarno kłamstwa.....  Mrugnięcie Duży uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 10:02:57 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 17, 2011, 09:58:00 »

Wniosek - trzeba wybierać mniej naiwne żony Uśmiech A jeśli już się taka trafi to mieć swoją pralkę i swoje brudy prać samemu Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 17, 2011, 10:02:18 »

Wystarczy  "badać krew przyjaciół domu".....

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Październik 17, 2011, 11:07:28 »

Ptak,
Cytuj
Czyli między bajki można włożyć opis wyglądu centaurów? Kim zatem byli?
no i widzisz jak wesolo sie zrobilo. Ludzie maja radoche i niech tak pozostanie.
Ale jakby ktoś chciał jednak coś wiedziec....to wygląd centaurów i innych stworów jest rzeczywiście bajką. Centaury się nigdzie nie rodzą, to człowiek nimi się staje.  Uśmiech To mamy już od prehistorycznych czasów, stworzenia-hybrydy, pół ludzie-pół zwierzęta obdarzeni nadzwyczajnymi własnościami i wiedza, później przekompilowano to na ludzi-wilków, ludzi-węży, których
należy po prostu jak robactwo wytępic. Niedouczony człowiek zawsze był powierzchowny i jego głupawe skojarzenia
odzwierciedlały własny schizofreniczny stan. Szczytem infantylizmu są te opowieści z bohaterami ze znakiem krzyża walczącymi ze złem pełzającym, pływającym i fruwającym a czasem dwunożnym. To wszystko robi ta sama ręka, wyniszczenie fizyczne plus pieczęc na psychice w postaci prymitywnego mitu.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 17, 2011, 11:21:18 »

Czyli takie na przykład mity greckie to szczytowy przejaw głupoty evnt. schizofrenii ? Dzisiaj raczej powiedzielibyśmy, że to  "s-f". Lub samo "f".
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 17, 2011, 12:00:39 »

No to pozostało nam tylko jedno .. nie wierzyć centaurom ,nie wierzyć kobietą , nie wierzyć mitom , a tak w ogóle to nie wierzyć i już!
I sprawa będzie załatwiona definitywnie, tylko po co wierzyć w te nowe wieści? Przecież to znowu wiara Zły Coś Duży uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Październik 17, 2011, 14:57:59 »

Cytuj
Czyli takie na przykład mity greckie to szczytowy przejaw głupoty evnt. schizofrenii ?
Cytuj
No to pozostało nam tylko jedno .. nie wierzyć centaurom ,nie wierzyć kobietą , nie wierzyć mitom , a tak w ogóle to nie wierzyć i już!
reakcje przeszły moje najśmielsze oczekiwania, tak trzymac, tak trzymac.  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 17, 2011, 15:08:58 »

I tu jest sedno , taka wiara w niewierzenie nikomu i niczemu właśnie niektórym jest bardzo potrzebna.
W tym sęk. Ale kto by w to wierzył Coś Duży uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Październik 18, 2011, 09:38:48 »

niestety muszę sam zapychac ten wątek informacjami i tłumaczyc krok po kroku, to co mamy i w mitach grackich i w chrześcijaństwie, a co jakoś wejśc do głów nie chce.  Uśmiech
Zawsze się znajdzie ktoś z wdzięcznym cytatem, linkiem do jakiegoś opracowania czy filmu z Youtube.i będzie dalej powielał bezmyślnie bzdury  o tysiącach lat tradycji. To miłe zajęcie, bo można zawsze się podeprzec morzem takoż bzdurnych opracowań i sens już sam w tym morzu tonie.
<<.. pewnego pięknego poranka centaur Nessos porwał żonę atlety [Herkulesa], Dejanirę, najprawdopodobniej urzeczony jej pięknem. Herkules jednak w moment się zorientował i wypuścił celną strzałę w kierunku Nessosa. Umierający centaur polecił Diapirze, że jego krew jest niezawodnym eliksirem miłosnym. Naiwna kobieta posłuchała jego rady. Uprała herkulesową koszulę w wodzie wraz z krwią przebiegłego kopytnego. Atleta założywszy ją nie miał szans. Nie od miecza, nie od ognia tylko od własnej, naiwnej żony zginął waleczny i niepokonany bohater.>>
No proszę, i już wszyscy myślą, że gdzieś tam w Grecji czy obszarze morza śródziemnego, w jakimś bliżej nieokreślonym czasie, ale napewno przed naszą erą, miało miejsce  przykre dla herosa wydarzenie. Pewnie gdzieś ktoś jeszcze wygrzebie zdjęcia kawałka wazy czy fragmentu płaskorzeźby przedstawiającej  motyw śmierci bohatera i już układanka gotowa.
Wszystkie mity, więc i greckie też, dotyczą ducha. Mnogośc bogów i bogiń wyraża różne przejawy ducha w materii i funkcjonowanie samego ducha. Dodatkowe postacie (np. Dejanira ) jak i różne hybrydy ( syreny )  czy potwory ( np.Gorgony) uwypuklają tylko te przejawy, koloryzują na potrzeby przekazu. Wracając do przygody Heraklesa, te trzy postacie są jednym i tym samym duchem, zagubionym w materii. Strzała to zainicjowanie jakiegoś procesu, tu skierowanego przeciw wiedzy , której Dejanira=ego nie rozumiała ale bezrozumnie wykorzystac chciała. Taki jest sens tego mitu.
Centaur to stan ducha i przejawia się w różny sposób, zresztą tak jak i inne aspekty.
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Listopad 13, 2011, 21:30:01 »

Tak się składa, że słowo koń po hebrajsku to "svs" wymawiane "sus". W słowie Jezus występuje
właśnie ten rdzeń.
Więc Je-sus symbolicznie oznacza boskiego konia. Ale nie jest to jedyne symbolicznie znaczenie .  Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 22, 2011, 23:13:53 »

Tak się składa, że słowo koń po hebrajsku to "svs" wymawiane "sus". W słowie Jezus występuje
właśnie ten rdzeń.
Więc Je-sus symbolicznie oznacza boskiego konia. Ale nie jest to jedyne symbolicznie znaczenie .  Uśmiech

Hej Ace ventura,

Widze ze budowanie monoteizmu ma sie calkiem dobrze ... daje do myslenia i wyjasnia dlaczego Echnaton tak nienawidzil starych bogow, ze ich kaplanow pewnie rowniez odyslal do owczesnego psychiatryka. I pomyslec ze niezrownowazenie jednego goscia stalo sie w dziejszych czasach podwalinami wspolczesnego umyslu i normy - slowem racjonalizmu.

Swoja droga slowo Sus w pochodznych asus, esus wiaze wierzchowca z oslem - Asem. Przyjmujac robocze zalozenie odnosnie Hyksosow ktorzy czcicli osla jak wykazuja znaleziska archeologiczne oraz znaczenie slowa Aton przyjete w hebrajskim jako Adon lub Adonaj na oznaczenie tegoz samego osla i imie Echnatona jako duszy osla mozna zrozumiec dlaczego to zwierze zarowno inteligentne i bystre czesto uwazane jest za synonim glupoty.

Pozdrawiam,
por. hebr. Aton - female donkey
PS. A liczba ich byla sto? Jak w slowianskim brzmi okreslenie liczby 100? Jezeli to prawda to od kogo pochodza zydzi?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 23:21:48 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 22, 2011, 23:24:14 »







Cytuj
PS. A liczba ich byla sto?


Arystoteles
Ari-Sto-Tell`es
Ari-Sto-rzekłwszy
Ari-100-mówca
Aristomówca


A Ty używasz Asusa, czy Aristo?
(btw. temu preziowi wymoczonemu od aristo kiedyś 3 auta w 1 dzień rozbiłem. Telekinetycznie. Tak mnie wnerwił. W tym Jedno zony było). Marsowe maniFestacje.


===========

Myślałbykto, że wątek Centaurowie jest o koniach!

..podczas gdy o Bykach temat.
I to takich, które USTALAJĄ CENY.
Taurus = Byk
Cen - Taurus , to najwyraźniej Byk Cen

no chyba że Bycza Cena z tą grąmatyką kłopoty zawsze Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 23:35:06 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Listopad 23, 2011, 21:47:33 »

nagumulululi,
Cytuj
Hej Ace ventura,
a witaj, witaj. Długo Twa nieobecność trwała ale cieszę sie, ze się przełamaleś. Tylko dlaczego? Przeciez wiesz, e szybko Twoje konstrukty
natrafić muszą na.... całkiem odmienne sądy. Ale ja z  góry zapewniam, że mi to zupełnie nie przeszkadza.

Cytuj
Widze ze budowanie monoteizmu ma sie calkiem dobrze ... daje do myslenia i wyjasnia dlaczego Echnaton tak nienawidzil starych bogow, ze ich kaplanow pewnie rowniez odyslal do owczesnego psychiatryka.
a dlaczego sądzisz, że jeden Bóg o wielu emanacjach, przejawach, aspektach jest gorszy od panteonu Bogów, w sumie reprezentujących taką samą paletę aspektów i przejawów. Aha, bez monoteizmu nie mielibyśmy racjonalizmu? Ciekawe.

Cytuj
Swoja droga slowo Sus w pochodznych asus, esus wiaze wierzchowca z oslem - Asem
ale także to łacińskie suis, wymawiane wlasnie "sus" czyli świnka. Więc można temu Je-sus przypisać różne konotacje, raz z koniem, raz z osłem a raz ze świnią. Ale  symbolika osła w biblii czy u hebrajczyków , zbliżona zresztą do symboliki tego zwierzęcia z mazdaizmu ( trójnogi osiołek o 6 oczach i 9 mordach, 2 uszach i jednym rogu ) jest oczywista i reprezentuje LUDZKOSC i związana z nią liczbę 6. Wszystko co można o tym ośle powiedzieć, można też i o ludzkości-człowieku, inteligencja ale przykryta strachem, seksualność ale jakaś wstydliwa.......

Cytuj
A liczba ich byla sto? Jak w slowianskim brzmi okreslenie liczby 100? Jezeli to prawda to od kogo pochodza zydzi?
myślisz , że się w końcu dokopaleś?  Więc dlaczego sam tego nie powiesz? No i czy to nie za słaby dowód?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 21:48:15 wysłane przez acentaur » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 23, 2011, 23:00:56 »

Hej Ace,

Prawdopodobnie u zrodla samego monoteizmu tkwi meta historia paranoika przesladowanego przez swoje ofiary (przyklad Echnatona jako jeden mozliwy archetyp), ktorych panicznie pragnie sie ich pozbyc aby samodzielnie sprawowac rzady - teorie totalitarnych umyslow tkwiacych u zarania zachodniej cywilizacji i nie tylko. Kto wie, moze teoria stawiajaca Echnatona na rowni z Edypem i komplksem Edypa ma racje bytu. Gdyby to nie bylo prawda to liczba 19 nie ujawnilaby Hitlera i Stalina a jak wiadomo 19 to liczba Apollina.

Problem jednak w tym ze niestety to nigdy do ciebie nie przemowi, poniewaz rozumiem twoj punkt widenia i zdaje sobie sprawe ze jest nie do przeskoczenia. Natomiast wart potepienia jest twoj brak szacunku dla rzeczy ktorych pojac nie mozesz, za pomoca stwierdzen o schizofrenicznych archaicznych ludziach poprzednich epok. Tak wlasnie rodzil sie monoteizm. A juz klasykiem wladzy rozumu byl Sokrates, ktory podobnie twierdzil ze opowiesci o centuarach i  ich wygladzie to brednie. A jak wiadomo ta sama wyrocznia ktora okreslila go najmadrzejszym, jednoczenie skazala go na smierc za sciagniecie zarazy. Dodam, ze w twoim mniemaniu zapewne religia egipska przepeliona symbolika i zwierzetami to bednie rowne bredniom starogreckim - uwierz mi, przeceniasz wlasny rozum, redukujac zrozumienie swiata tylko do rozmiarow osobistych interpretacji, nie pozostawiajac "cienia" zalazka dla tego czego pojac nie mozesz, to wlasnie zlota zasada monoteizmu - to czego pojac nie moge, po prostu nie istnieje.

Czlowiekowi zachodu, takiemu jak ty, przydalaby sie odrobina buddzymu i slowa pustka (nie odczytane z wikipedii, ale zrozumiane po latach), czyli nicosc, z ktorej jednak wszystko pochodzi, no ale co tam, w swiecie zachodnim co jakis czas pojawia sie wybitny naukowiec wyglaszajacy genialne teorie, ktore po czasie obala nastepny, a to jawi sie niczym wieczna tulaczka od jednego klamstwa do drugiego, ale jakos wszystko sie toczy, wiec bawmy sie. Cokolwiek by nie powiedziec i tak pewnie zredukujesz to do znanych ci pojec, ego i ducha, czyli u ciebie wszystko jest jednym, przeciez bogiem - Jahwe przeciez. Problem taki ze nic z tego nie wynika. Bo nigdy nie wyzwolisz sie z wladzy boga i wszystko co wymyslisz zawsze bedzie na jego chwale - to troche taka rola nieswiadomego klakiera klaskajace totalitarnemu wladcy, nawet jezeli bylby morderca i oszustem.

Do nieczgo sie nie dokopalem, nawet jezeli to i tak nie pisalbym o tym, nawet jezeli to zapewne w niewielkim procencie. Po prostu daje ci do zrozumienia ze warto szukac tajemnicy liczby sto, nawet jezeli wydaje ci sie ze poznales juz setki wykladni na ten temat. Problem w tym ze te setki wykladni przeczytales leczz nigdy nie odnalazles ich na wlasnej drodze.

Prawde mowiac to z tego wszystkiego co bylo na forum , chocby w nawizaniu do twojego Ego, pewnego razu East pisal o przekazie od jakiegos szamana i to jedyna rzecz warta zastanowienia , reszta to wytwory umyslu i okreslenie ich stanu za pomoca projekcji.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 23:32:28 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 24, 2011, 12:47:01 »

Witaj nagu,
Wiesz, przychodzisz tutaj i kolejny raz opowiadasz mi jaki to ja beznadziejny przypadek bo Twoim zdaniem jestem......oraz......a także........ To wszystko pewnie ciekawe teorie ( tak, tylko teorie, bo mogę je odwrócic i tak opisac Ciebie ). Ja widzę problem gdzie indziej, to tylko Ty wmawiasz mi różne niemożnosci  a sam stawiasz granicę, którą nigdy nie przekroczysz czy przekroczyc nie chcesz. Przekreślileś wszystko inne poza tym co sam wyznajesz, a raczej
co wykonujesz. I teraz co chcialbys? abym sie odmienił, odkrzyczał jedna wiarę a oddal się nicości czy mrokowi. Przyznam , że nie bardzo rozumiem o co Ci tak naprawdę chodzi.
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #20 : Listopad 24, 2011, 12:58:52 »

Ot, emanacje podzielonego UMYSŁU i tyle…

Pustka jest umysłem, umysł pustką… a budda siedzi i myśli…  Mrugnięcie
Zapisane
acentaur


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 24, 2011, 15:23:44 »

ptak,
Cytuj
Ot, emanacje podzielonego UMYSŁU i tyle…
wiesz, centaur przewala się z jednego boku na drugi i coś tam wie. No i zajmuje się tym
Cytuj
reszta to wytwory umyslu i okreslenie ich stanu za pomoca projekcji.
i nie mysli , ze jest jeszcze cos innego. Ale stoi z tym w opozycji do innych, którzy skręcaja się aby ując w jakikolwiek sposób los w swoje ręce.
Ehh, posłucham sobie dobry metal.... Duży uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #22 : Listopad 24, 2011, 15:49:59 »

Ej, ace! Te emanacje podzielonego UMYSŁU dotyczą nas wszystkich, nie tylko centaurów.
A drugi cytat nie mój, więc nie odniosę się do tej części Twojej odpowiedzi.  Duży uśmiech
Pozdr.
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 24, 2011, 17:34:26 »

Witaj nagu,
Wiesz, przychodzisz tutaj i kolejny raz opowiadasz mi jaki to ja beznadziejny przypadek bo Twoim zdaniem jestem......oraz......a także........ To wszystko pewnie ciekawe teorie ( tak, tylko teorie, bo mogę je odwrócic i tak opisac Ciebie ). Ja widzę problem gdzie indziej, to tylko Ty wmawiasz mi różne niemożnosci  a sam stawiasz granicę, którą nigdy nie przekroczysz czy przekroczyc nie chcesz. Przekreślileś wszystko inne poza tym co sam wyznajesz, a raczej
co wykonujesz. I teraz co chcialbys? abym sie odmienił, odkrzyczał jedna wiarę a oddal się nicości czy mrokowi. Przyznam , że nie bardzo rozumiem o co Ci tak naprawdę chodzi.
pozdrawiam

Witaj Ace,

Powiedzialem ci ze otacza mnie twoj archetyp w postaci kilku blisko sprofilowanych osob, stad nie traktuj tego jako czystego zabiegu ad personam. To tylko rozmowa z wyznawcami wilczego drzewa, piesni zuka i latki milosci. Po prostu jestes na moim talerzu analitycznym, bo pewne byty nie daja mi spokoju z pewnych wzgledow i nazywaj to jak chcesz.

Nie pisalem ze jestes beznadzeijnym przypadkiem lecz odnioslem sie do twojego podpisu pod wyzywajacymi slowami Easta o glupocie mitow.

Od kiedy ja zwracam sie ku ciemnosci? Przeciez nie ide sobie posluchac metalu aby poczuc sie dobrze? Ot mamy swiatlosc rozumu poprez unicestwienie, a raczej zagluszenie. Poglady to nie tylko gloszone slowa ale pelny obraz osobowosci skrzydlatego wilka, ktoz inny niz Rock?Rukh?Uśmiech)) To raczej na odstrasznie, nie denerwuj sie, bo pewnie masz maly wplyw na to jak dziala "twoja" grupa.

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 17:36:53 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 24, 2011, 19:42:27 »

Ace,

Problem umyslu i jego wladzy lub w ujeciu alchemicznym intelektu czyli merkurego hermesa, dawce madrosci nurtuje mnie od dawna szczegolnie w powiazaniu ze wspolczesnym kryzysem cywilizacji. Poniewaz osobiscie sadze iz archtyp zyda wiecznego bankiera najblizej uosabia archetyp merkurego - wusublimowanego intelektu, ktory nieuchronnie prowadzi swiat do destabilizacji w wyniku swojej chciwosci. W alchemi merkury to symbol sprytnego oszusta , nie zapominajmy o tym ze intelekt to spryciarz, zwykle prowadzi dusze umarlych do tartaru a wystarczy przeczytac troche bibli ze w czasach ostatecznych rozliczenia wladzy dokonuja posiadacze - apokalipsa Jana. Umysl chce posiasc wszystko i czasami prowadzi na skraj urwiska. Merkury to poslaniec, rtec ktora przypomina metal - robi to na zlecenia r=bogow.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 19:46:34 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszemaluchy forumhumorystyczne obozyjenieckie the-world-is-magic julandia