Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 23:23:41


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co z tym Końcem Świata?  (Przeczytany 47120 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hiacynt
Gość
« Odpowiedz #50 : Grudzień 21, 2012, 00:12:00 »

Moment przesilenia zimowego to 21.12.2012 o godzinie 12:12 w tym roku, więc jeszcze śpij spokojnie.
Chociaż już nawet niebiańscy wyluzowali w przekazach i piszą że koniec świata będzie niezauważalny.
No koniec świata... Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 00:13:17 wysłane przez hiacynt » Zapisane
Byt
Gość
« Odpowiedz #51 : Grudzień 23, 2012, 05:37:19 »

Koniec świata nie wyrobił się w terminie. Żadnych przemian też nie dostrzegam, choć ja to pewnie niegodzien jestem Uśmiech
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #52 : Grudzień 27, 2012, 19:29:57 »



Ktos musi przegrac, aby wygrac mogl ktos.

 Zły
 
dedykuje: Lucyferowi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 19:31:38 wysłane przez Kate » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #53 : Grudzień 27, 2012, 21:17:39 »

Pozwolę sobie dodać do tego co piszecie szacowni, że wcześniej pozwoliłem już sobie napisać o tzw ,,Przekonanych" Uśmiech
W starym procesie za czasów działalności tzw guru i rożnej maści autorytetów, bardzo wielu ludzi ulegając tzw pierwszemu impulsowi wiarę w boga zamieniło na wiarę w guru i co za tym idzie treści przez niego podane.
Nieraz działo się tak, że dany guru miał ,,szlachetne intencje", ale hm są tacy co twierdzą że szlachetnymi ideami jest wybrukowane piekło. Uśmiech
Prawdziwy nauczyciel uczy wszystkiego co wie i co umie więc po jakimś czasie uczeń staje się mistrzem i  powinien iść swoją drogą , a jeżeli się spotka z dawnym mistrzem to tylko na zasadzie syntezy, tzn wymiany wniosków z doświadczeń. Uśmiech
Cóż niezwykle mało nauczycieli zarzuciło budowanie swojej wyjątkowości i wolało pozostać Człowiekiem Uśmiech
Skutki tego zbierają i moim skromnym zdaniem to dopiero początek (oczywiście nie mam zamiaru nikomu źle życzyć) Uśmiech
Co do końca świata to moim zdaniem dla twórców starego procesu tzw końcem świata był właśnie koniec tego procesu.
Koniec wszystkiego co znali i co kontrolowali.
Dodam jeszcze że katastroficzne wizje które tak były na topie to było odbicie tego co oni pragnęli co chcieli nam zafundować.
Tak jak rak który toczy ciało żywiciela i w końcu je uśmierca sam przecież też ginąc Cool
Na szczęście nic z tego co zamierzali nam zafundować a to pandemie, epidemie, wojny globalne czy też światowe nie udało im się.
Ot przypominają teraz Zakon Krzyżacki po chrzcie Litwy niby są, istnieją ale stracili duszę - potrzebę istnienia - przestali być potrzebni, a funkcjonowanie ich straciło zasadność Uśmiech
Teraz każdy kowalem swojego losu i to co posiej to zbierze Uśmiech
Oczywiście można znowu zamiast nawiązać łączność ze sobą uwierzyć komuś innemu lub w coś innego toć dla każdego co innego Uśmiech
Tylko czy dać się nabić kolejny raz w butelkę nie będzie ...hm dziwne Uśmiech
Czy wtedy nowe pretensje aby będą zasadne Uśmiech
to pa Duży uśmiech

Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #54 : Grudzień 27, 2012, 22:03:35 »

jest jeszcze  inna strona medalu tego samego, czyli tzw. kwestii guru, bądź guru wydumanych. otóż, są uczniowie i "uczniowie", co to wygodni i leniwi są i nie chce im się pójść dalej,  żądają zatem, by za nich myślano, tworzono i wiedzono...  Mrugnięcie. jakie tego konsekwencje? ano, przejawiają osobniki takie coraz bardziej pretensjonalne zachowania, a więc min. wymuszają odpowiedzi godne Boga Najwyższego, skoro ten jakoś nie do końca ich usatysfakcjonował w innym systemie wierzeń. I tak guru ma absolutnie przejąć rolę Wszechwiedzącego i we wszystkim Doskonałego, bo jak nie, to: ........................................................................................!!!!

i tak pojawia się z coraz większą intensywnością i częstotliwością cały wachlarz ataków, specjalno-prowokacyjnych pytań, przycinków, demaskacji, szyderstw itp. itd... wystarczy tylko trochę wiedzieć więcej, i otrzymać gratisowo(!?) szansę, by być poddanym takiej obróbce. 

trudno, bowiem wybaczyć, że nie otrzymuje się gotowych odpowiedzi na tacy, że ten, który wie ode mnie więcej, nie jest doskonały i nie daje mi np. eliksiru nieśmiertelności, czy recepty na szczęście. no, ale i tak posiada więcej, więc wszystkie sztuczki są dozwolone, by nieco, lub jak najwięcej nachapać się takiej darmowej energii, bo ten "idiota" dzieli się nią w nieopanowany, albo i tak w wystarczający sposób, by się pomimo wszystko podpiąć i jak najwięcej wydoić.

jaki z tego wniosek? to istotnie nie czas na guru,
i nie czas na chapanie!
bo się jednemu i drugiemu nieźle w kość dostanie.

reszty powielał nie będę, bo się mój Przedmówca jednoznacznie bardzo i dobitnie wypowiedział i to nie raz jeden, zresztą...



 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 03:59:02 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #55 : Grudzień 27, 2012, 23:31:58 »

A w Yellowstone gejzery nieźle "pykają". Jakby diabeł pod nimi rozpalił  Zły

http://www.nps.gov/features/yell/live/live4.htm

Nie byłbym więc taki wyrywny w odtrąbianiu końca świata, bo to, co tam widać może w każdej chwili nieźle dupnąć i będzie wielkie ździwko  Afro
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudzień 28, 2012, 10:19:05 »

Yellowstone zawsze był aktywny "gejzerowo", raz mocniej raz słabiej, nic w tym dziwnego... nie ma co niepotrzebnie się napinać.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #57 : Grudzień 28, 2012, 11:11:56 »

Cytat: koliberek33
jest jeszcze  inna strona medalu tego samego, czyli tzw. kwestii guru, bądź guru wydumanych. otóż, są uczniowie i "uczniowie", co to wygodni i leniwi są i nie chce im się pójść dalej,  żądają zatem, by za nich myślano, tworzono i wiedzono...

Jest jeszcze trzecia strona medalu tego samego… i czwarta, piata, dziesiąta….  Chichot
I choć medal jeden, stron ma nieskończoną ilość, więc żaden guru, ani uczeń nie stanowią o awersie,
czy rewersie medalu, bo każdy układ jest niepowtarzalny i co innego oznacza.

Jeden worek, to dobry jedynie dla kota w nim kupowanego.  Chichot Najlepiej czarnego, co by potem można było
na niego (znaczy, tego kota) winę zwalić za wszystko… jak nie daj boże drogę nam przebiegnie,
po uwolnieniu z tego worka.  Mrugnięcie
Co do lenistwa uczniów nie będę się wypowiadać, bo tu już ktoś niezmiennie deklaruje swoje lenistwo,
jak również niechęć do wszelkiej maści guru.  Duży uśmiech

Dodam jedynie do tego, co szacowni piszecie, że jaki guru, taki uczeń.  Duży uśmiech
Zaś jeśli chodzi o guru wydumanych, to niech się dalej dumają w głowach, co to same nie potrafią.
Osobiście, wspieram producenta lokalnego (czyli głowę własną) a dumki nawet lubię, szczególnie te na dwa serca.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
mevlanka
Gość
« Odpowiedz #58 : Grudzień 28, 2012, 11:19:12 »

Już tydzień "PO" końcu świata; u mnie nic się nie zmieniło... ;( Głupi nic nie zmądrzeli, ślepi nadal nie widzą a głusi nie słyszą...
Czekam zatem na nowe obliczenia; pewnie wkradł się jakiś błąd w rachubach i wkrótce poznamy nową datę. Chichot
Marzy mi się nowy, uporządkowany świat... eeeech! Mrugnięcie, czego sobie i Wam życzę! Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudzień 28, 2012, 11:21:06 »

Dodam do tego co piszecie szacowni, że jak się pamięta iż każdy kowalem swojego losu to pretensji się nie ma do nikogo no chyba, że do siebie Uśmiech
Kto podejmuje decyzję? ja czy ....?
No na pewno ja więc ....? Uśmiech
Znaczy się ja nawarzyłem piwa Mrugnięcie, ale wypić to ma je kto inny Cool
Oczywiście są tacy co deklarują, że jeden facet poświęcił się za wszystkich hm znaczy się nie dopowiedzieli czy z tej planety czy i z innych planet no ale co tam podobno się poświęcił no więc nie ma się czym martwić i nic nie trzeba robić bo wystarczy ich poprosić o przebaczenie, a oni wstawią się u ...i po krzyku  Uśmiech
Cóz dla każdego co innego Duży uśmiech
Szacowna ptak leniwy jestem to prawda, ale u w.szacownej koliberek się zjawie Język
i wtedy wyrwę kilka piórek z jednego szacownego tyłka Chichot
to pa Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Grudzień 28, 2012, 11:32:27 »

na człowieka mocniej niż wiara, działa tylko obietnica,-
ciekawe skąd się wziął taki mechanizm?


"Boże dlaczego nie mogę wygrać w Lotto?,-
B.- a może byś chociaż jeden kupon skreślił" Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 11:36:33 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #61 : Grudzień 28, 2012, 11:35:15 »

Cytat: przebiśnieg
Szacowna ptak leniwy jestem to prawda, ale u w.szacownej koliberek się zjawie 
i wtedy wyrwę kilka piórek z jednego szacownego tyłka   

Niech no zgadnę, czyj to tyłek pójdzie na skubanie?  Chichot Chyba nie ptaka, prawda?  Duży uśmiech
Bo szacowny, to on nie jest, znaczy ten kuperek ptasi.   Duży uśmiech

A wracając do kowala, losu i czarnego kota, to osobiście znam takich, co to win za swój los
w innych szukają. Ciekawe, czy znajdują? Ale to już insza inszość, bo przecież ktoś winny musi być
według mniemanologii stosowanej. Ja tam swoje piwo piję.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #62 : Grudzień 28, 2012, 11:51:48 »

Przebisnieg cyt
Cytuj
Szacowna ptak leniwy jestem to prawda, ale u w.szacownej koliberek się zjawie

Ale sie usmialam!  Chichot
Ostatnio wyczytalam pewien post koliberka wlasnie, ze jest taki malucki Mrugnięcie, maciupci, ze przycupnie w kaciku u Przebisniega na grilliku, a tu nagle widze, ze odwrotny scenariusz jest bardziej pozadany.

Psst! A moze spotkajta sie w polowie drogi??

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 11:52:21 wysłane przez Kate » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #63 : Grudzień 28, 2012, 12:18:36 »

koliberek w odpowiedzi wyjaśnia, iż bardzo ogólnie  potraktował bardzo myśl. którą poddał Szacowny Przebisnieg. i do nikogo personalnie nie było to skierowane. nie ma też tu mowy o winach , czy zrzucaniu winy na co, czy kogokolwiek. jeśli tak to wybrzmiało, to koliberek w piersi się bije i przeprasza, bowiem nie zawierał żadnej treści takiej jego post, a to co napisał poza winą czy nie winą się dzieje, bowiem, to raczej kwestia oczekiwań, życzeń, ale tak  od zawsze już jest... i ten mechanizm jedynie koliberek uzmysłowić próbował, na który, ot warto zwrócić uwagę i nic ponadto. 

..prywatnie także koliberek nikogo za nic winą nie obarcza, widzi jedynie pewne zależności, ale nic ponadto; jednakże bierze za nie  odpowiedzialność, jeśli się w takowe uwikłał. zatem de facto, nie ma też do nikogo pretensji, pomimo nierzadko czyjegoś współdziału w jego historii. traktuje to jako proces, doświadczanie. i może o tym wprost i uczciwie powiedzieć, ale nie obciążać, a to jest przeogromna różnica. mało tego, w głębi swojej świadomości uważa za sprzymierzeńców jednostki pomagające mu na różny sposób w doświadczaniu takim.

Ptak
bardzo ciekawie napisał, że : jaki guru taki uczeń, podobnie chciał napisać i koliberek, ale pomyśłał był też o Jezusie pisząc swój post, i zaniechał myśli tej skądinąd bardzo słusznej, bowiem  iście, różnie z tymi uczniami było...


serdecznie pozdrawiam przedmówców moich Szlachetnych. Uśmiech


 Uśmiech Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 12:23:13 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #64 : Grudzień 28, 2012, 12:52:39 »

Cytat: koliberek33
Ptak bardzo ciekawie napisał, że : jaki guru taki uczeń, podobnie chciał napisać i koliberek, ale pomyśłał był też o Jezusie pisząc swój post, i zaniechał myśli tej skądinąd bardzo też słusznej, bowiem  iście, różnie z tymi uczniami było...

…i dlaczego zaniechanie koliberkowe w wyrażeniu myśli nastąpiło? Otóż, po przyjściu innej myśli 'oceniającej',
że niektórzy uczniowie niegodni byli Jezusa. A wszak sam Jezus nikogo nie wywyższał ani pomniejszał.
Skąd więc taka skłonność w nas? Ano z ocen.
Z ocen też bierze się przesadna dbałość o to, co kto o nas pomyśli, a z tego niewolnictwo własne i niepotrzebne
tłumaczenie się, gdy jakieś nożyce uderzą w jakiś stół.  Mrugnięcie

Chyba east ma rację, że haczą nam tożsamości.  Chichot  I wiszą później one na tych hakach, ukrzyżowane
oraz cierpiętnicze. Czasami z oskubanymi kuperkami, albo w stanie znieczulonym po paru piwkach wypitych
za przewiny własne.  Duży uśmiech

Zaznaczam, że piszę bez jakichkolwiek odniesień personalnych, na wypadek, gdyby ktoś chciał się tłumaczyć.  Język
Ważne, by obserwować siebie we własnym wnętrzu, dostrzegać co nas porusza i dlaczego. To właściwy trop.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #65 : Grudzień 28, 2012, 13:26:59 »

...zatem koliberek nie tłumaczy więcej się... Mrugnięcie czy uczniowie Jezusa byli godni, czy niegodni? iście oceną to pachnie, (słowo god ność - od boga się wywodzi, jak by nie spojrzeć.); niemniej, słuchały go ponoć tłumy, a wiernych zostało tylko 12-tu , w tym Piotr - ta Opoka zaparł się aż trzy razy z lęku o tożsamość własną właśnie Chichot ( jakże symboliczna to liczba) Jezus - Słońce i 12 planet na orbicie, etc...etc..... ?


zdrawka Wysokolatajacemu i nie tylko Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 13:37:04 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #66 : Grudzień 28, 2012, 13:34:54 »


Ważne, by obserwować siebie we własnym wnętrzu, dostrzegać co nas porusza i dlaczego. To właściwy trop.  Mrugnięcie

Utrafiłaś w samo sedno Duży uśmiech To właściwy trop. Ale nie zatrzymuj sie po drodze. Idź nim do końca.. Obierz tą "cebule" z warstw Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #67 : Grudzień 28, 2012, 14:03:41 »

Cytat: koliberek33
czy uczniowie Jezusa byli godni, czy niegodni? iście oceną to pachnie, (słowo god ność - od boga się wywodzi, jak by nie spojrzeć.)

Ano pachnie….  Mrugnięcie

A słowo godność, faktycznie znaczy ni mniej ni więcej, jak nieść, tudzież dźwigać Boga.  Chichot
Jednym łatwo idzie, bo Boga widzą we wszystkim, innym trudno, bo Bóg wg nich, to niedościgła
doskonałość.  Duży uśmiech
A ja wam powiem, że Bóg, jeśli jest, to jest jaki jest.  Mrugnięcie Taki sam jak to, co z niego zrodzone, czyli z całą
paletą barw. I nie ma co się stresować, bowiem wszystko, co zrobisz jest boskie, z natury swojej.  Chichot
Tak samo jak człowiek i zwierz (także w jednym), boskie są.  Duży uśmiech

Co do propozycji easta odnośnie obierania cebuli, to po ostatniej warstwie nic nie zostaje.
Czyli, koniec… świata?  Chichot


To pa, zdrówka wszystkim!  Mrugnięcie
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #68 : Grudzień 28, 2012, 14:13:49 »

...a kupka tego"ścierwa", czyli łupinek to, co? czyli nic nie ginie, a poza łupinką jeno ta pusta, czyli łaski pełna, pustka! Uśmiech

JHWH -jestem, który jestem (?) Mrugnięcie więc o co chodzi Chichot


 Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 14:16:10 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Grudzień 28, 2012, 15:44:15 »

...a kupka tego"ścierwa", czyli łupinek to, co?
to nic ...spełniły SWOJE zadanie i odpadły.
Cytuj
a poza łupinką jeno ta pusta, czyli łaski pełna, pustka! Uśmiech

... która stanowi "rdzeń" każdej rzeczy, każdego atomu, każdej in-formacji .

Cytuj
JHWH -jestem, który jestem (?) Mrugnięcie więc o co chodzi Chichot
Nazywać pustkę Pustką to już nazbyt wiele , a co dopiero twierdzić, ze jest jakimś imieniem Mrugnięcie

Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Grudzień 28, 2012, 15:50:45 »


Co do propozycji easta odnośnie obierania cebuli, to po ostatniej warstwie nic nie zostaje.


dlatego cała przyjemność w obieraniu/rozbieraniu Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #71 : Grudzień 28, 2012, 23:59:41 »

Już tydzień "PO" końcu świata; u mnie nic się nie zmieniło... ;( Głupi nic nie zmądrzeli, ślepi nadal nie widzą a głusi nie słyszą... Czekam zatem na nowe obliczenia; pewnie wkradł się jakiś błąd w rachubach i wkrótce poznamy nową datę. Chichot
Bingo! Jest już pomysł na nową, szczególną i chwytliwą datę:
13.13.2013  :]


Mam dla Was wszystkich propozycję, obejrzyjcie sobie film pt. "Kumare. Guru dla każdego".
Dosłownie jakbym widział nasze forum - nawet bardzo nie trzeba wielu forumowiczów naturalizować... Jest tyle podobieństw w ludzkich zachowaniach, że aż dziwne, że nie czerpano stąd inspiracji do scenariusza - przynajmniej nic o tym nie wspomniano. Naprawdę zachęcam.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #72 : Grudzień 30, 2012, 00:39:15 »

A skąd ta druga "13" w dacie? Jest jakaś reforma kalendarza, o której nic nie wiem?  Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #73 : Grudzień 30, 2012, 09:55:01 »

A skąd ta druga "13" w dacie? Jest jakaś reforma kalendarza, o której nic nie wiem?  Duży uśmiech
To jest owo "naturalizowanie" by Arteq Duży uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #74 : Grudzień 30, 2012, 09:57:12 »

no ma byc 13 znak zodiaku Uśmiech i wogole 13 ksiezycow Uśmiech

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wkrotce-bedziemy-mieli-13-znak-zodiaku,1,4112218,wiadomosc.html

pozatym ma przyleciec kometa

http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1415:kometa-2012-si-ison&catid=44:swoje&Itemid=125

a pozatym i tak no future Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.145 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 masterjayz-games ganghg everyone black-for