Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Lipiec 03, 2022, 02:47:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magnetyzm Ziemi  (Przeczytany 6307 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« : Marzec 13, 2011, 13:50:26 »

Spotkałem się z twierdzeniem, że miejsca o najmniejszym i największym oddziaływaniu magnetycznym wykazują również silne oddziaływanie na ludzi. Np. miejsca o silnym oddziaływaniu pola magnetycznego skupiają ludzi o skrajnych/sztywnych poglądach, ludzi nieskorych do zmiany swego światopoglądu, przekonań itp., itd.. Nie ma to za wiele wspólnego z czakramami dlatego pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek.
W związku z tym mam zapytanie do forumowiczów bardziej obeznanych w tej sprawie:
gdzie w Polsce występuje najmniejsze oddziaływanie magnetyczne?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2011, 11:02:22 »

Pytanie "GDZIE" ma sens jedynie wraz z KIEDY,
..bo to MAPA bardzo  dynamiczna,
zmienia sie niekiey nawet wiele razy na sekunde, w zaleznsci od miejsca..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 11:49:11 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2011, 11:27:20 »

Bardzo możebne. Nie znam się na tym ale widzę żeś w temacie więc proszę Cię  o konkretniejsze informacje.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 07, 2011, 11:54:16 »

aktualnie, w związku z finalną fazą przebiegunowania
ziemia ma 'turbulencje' magnetyczne.

Wystarczy otorzyc 'oczy' i..
..patrzec, patrywać, petrać, Rockać, Godać, Bożyć, skałac, scalac, zCAŁEĆ, pełnieć, pełnić,
P-O-Strzegać.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2011, 13:23:28 »

Darek, no na tym forum.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2011, 15:41:00 »

Biegun Północny bardzo szybko „migruje” w kierunku Rosji. Poważne zamieszanie czeka nie tylko nas, poza kłopotami z nawigacją statków i samolotów, ogromne problemy będą miały migrujące zwierzęta – podaje internetowe wydanie „ The Independent”.

Naukowcy twierdzą, że biegun magnetyczny Ziemi ulega stałym zmianom, a od 3 do 7 razy w ciągu miliona lat dokonuje się zamiana bieguna północnego na południowy. Istnieją na to dowody w postaci zmian struktury głębokich warstw skalnych. Jednak w ciągu ostatniej dekady prędkość, z jaką magnetyczny biegun północny się porusza, wzrosła trzykrotnie, osiągając 60 km rocznie. To najwyższa wartość w historii pomiarów.

Biegun magnetyczny Ziemi to nie to samo, co biegun geograficzny, czyli punkt najbardziej wysunięty na północ lub południe. Jest wobec niego przesunięty – w 2005 roku północny biegun magnetyczny miał współrzędne 82,7° N 114,4° W, a południowy 85°50 S, 65°47 E. Powstawanie pola magnetycznego wokół naszej planety jest związane z jej wewnętrzną budową. Sercem Ziemi jest zbudowane głównie z żelaza jądro, które otacza półpłynny płaszcz. Ciśnienie wewnątrz jądra jest 5000 razy wyższe niż na powierzchni Ziemi. Ruch ładunku elektrycznego w głębokich warstwach Ziemi sprawia, że wokół całej kuli ziemskiej tworzy się pole magnetyczne.

Dotychczas magnetyczny biegun północny znajdował się w Kanadzie, w pobliżu Wysp Ellefa Ringnesa. Obecnie przemieszcza się na zachód, w kierunku Rosji. Mimo iż naukowcy od dawna wiedzą, że ulega on zmianom w czasie, obecna prędkość przesunięcia może być niepokojąca. Wszystko wskazuje na to, że zamiana biegunów może się dokonać szybciej niż się spodziewaliśmy. Jakie będą tego konsekwencje?

Przede wszystkim odczują to pracownicy transportu wodnego i powietrznego. Nawigacja bazuje tu właśnie na odczytach nowoczesnych kompasów. Brenda Geoghagan, rzecznik międzynarodowego lotniska w Tampa na Florydzie (USA) poinformowała, że nawigatorzy już teraz musieli wprowadzić wiele zmian w systemie kontroli lotów, ponieważ dane dotyczące położenia samolotów w powietrzu nie zgadzały się z faktycznym stanem.

Rządowa Administracja Lotnicza (US Federal Aviation Administration) podaje, że umiejscowienie północnego bieguna zmienia się o 1 stopień w ciągu 5 lat i nakazuje wszystkim lotniskom aktualizację parametrów lotów. Jeżeli dojdzie do całkowitej zamiany biegunów, kompasy zwariują, a wraz z nimi wszystkie urządzenia nawigacyjne. Jeżeli konstruktorzy sprzętu nawigacyjnego oraz nawigatorzy statków i samolotów nie dokonają na czas reorganizacji, czeka nas komunikacyjny chaos.

Jednak zamieszanie w transporcie to nie jest jedynym globalnym problem. Ludzie łatwo dokonają usprawnienia sprzętu, korzystają także z innych sposobów nawigacji, na przykład satelitarnej (GPS), więc mogą się całkowicie uniezależnić od wskazań pola magnetycznego. Gorzej ze zwierzętami. Wiele gatunków, głównie ptaków, wykorzystuje instynktowne poczucie kierunku podczas migracji, wynikające ze zdolności wyczuwania pola magnetycznego przy pomocy magnetoreceptorów. Gdy nie będą w stanie rozpoznać kierunku, mogą się zgubić, a nawet zginąć. W przypadku zwierząt, które migrują w celach rozrodczych może dojść do wyginięcia całych gatunków.

Ostatnia zamiana biegunów miała miejsce 780 tys. lat temu, zanim po Ziemi chodził człowiek, trudno jest więcej stwierdzić jaki rzeczywiście będzie miała na niego wpływ. Istnieją także sugestie, że zamiana biegunów pola magnetycznego sprawi, że Ziemia będzie bardziej narażona na różne zagrożenia z kosmosu – pole magnetyczne stanowi tarczę, chroniącą planetę m.in. przed szkodliwym działaniem wiatru słonecznego. Alarmujące dane dotyczące siły słonecznych wybuchów, w powiązaniu z anomaliami bieguna magnetycznego, nie wróżą nic dobrego. Taki nieszczęśliwy zbieg okoliczności może okazać się dla Ziemi katastrofalny w skutkach!
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 10, 2011, 20:08:56 »

Cytat: Dariusz
gdzie w Polsce występuje najmniejsze oddziaływanie magnetyczne?

Cytat: arteq
Darek, no na tym forum.

 Duży uśmiech
Wniosek z tego, że to bardzo pozytywne zjawisko, jakie zaobserwowałeś, bo wedle zasłyszanej i w związku z tym zamieszczonej przeze mnie informacji w postaci tego wątku gdyż mały magnetyzm oddziałuje pozytywnie. Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.019 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sp92 worldofdogs female-vs-male poszukiwacze pentamon