Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 02:01:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KIEDYŚ TU BYŁA POLSKA  (Przeczytany 5960 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« : Styczeń 04, 2012, 22:07:17 »

Do skrobnięcia tego tematu zainspirowała mnie częściowa wypowiedź Astre ( a później powtórzona przez songo )  iż
Cytuj
nikt z mieszkańców tej ''krainy'' o nazwie - Kiedyś tu był Polska
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2274.msg89319#msg89319

Czy na prawdę uważacie , że Polski już nie ma ? A jeśli tak, to co jest ?
Czy powyższy cytat nie uwłacza Polakom, którzy na prawdę czują się nie tylko mieszkańcami tej krainy, ale również utożsamiają się z polskością ?

Mam bowiem wrażenie, że do głosu coraz częsciej dochodzą w Polsce ruchy ksenofobiczne, nastawione anty-wszystkiemu, co pochodzi spoza Polski, które zamiast promować to, do jest w nas ,Polakach, piękne i dobre jedynie kierują nienawiść przeciwko wszystkiemu. Nawet przeciwko własnemu narodowi, odmawiając tej "krainie"  poczucia tożsamości.
Dziwnie to brzmi.
Co o tym sądzicie ? Czy nie zostały tu przekroczone pewne granice ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 22:08:59 wysłane przez east » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2012, 23:12:36 »

Czy na prawdę uważacie , że Polski już nie ma ? A jeśli tak, to co jest ?
Czy powyższy cytat nie uwłacza Polakom, którzy na prawdę czują się nie tylko mieszkańcami tej krainy, ale również utożsamiają się z polskością ?



Właśnie dlatego, że czują się Polakami, że czują się mieszkańcami tej Ziemii mają cywilną odwagę powiedzieć, że tu kiedyś była Polska.
Między innymi na  www.racjonalista.pl  możesz sobie odnaleźć ( bo mi sie w tej chwili nie chce szukać) bardzo mądre i poparte historycznymi faktami artykuły,  które wyjaśnią Ci czarno-na białym  dlaczego kiedys tu była Polska.
Więc przeczytaj może najpierw 40 stron wiarygodnego maszynopisu, aby móc mieć  jakieś odnośniki do tematu, którego rozpoczynasz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 23:35:10 wysłane przez Astre » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2012, 09:26:27 »

Nie interesuje mnie kopiowanie 40 stron maszynopisu, tylko jakie zdanie na ten temat mają forumowicze.
Nie będziesz mi dyktował co mogę, a czego nie mogę rozpoczynać i ewentualnie po jakiej lekturze.

Mam nadzieję, że temat się rozwinie.
pozdr
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 05, 2012, 09:36:37 »

ja bynajmniej nie uważam tj. w tytule,-
ale opowiem pewną krótką historię innego narodu który walczył o niepodległość-
otóż odzyskali ją i swoje państowo, prawie w całości, lecz podpisując końcowe postanowienia w umowie została zawarta klauzula o tym,
że pozostają w dominium, niestety ci co żądali absolutnej niezależności ochszcili tych pozostałych zdrajcami narodu i zaczęła się bratobójcza wojna domowa.
Efektem są jak w każdej wojnie kolejne ofiary, ale to co najgorsze nienawiść żyje sercach braci i sióstr do dziś a mieszkają pod jednym dachem.

pozdro z memento Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 05, 2012, 11:38:24 »

No właśnie. Mam wrażenie, że ponad wszystko liczy się własna wizja Polski, niż dobro narodu rozumianego jako ludzie po prostu.
Chociaż deklaracje są jak najbardziej słuszne, to w imię wyobrażeń o tożsamości - w podanym przez Ciebie przykładzie - ludzie zabijają się na wzajem. To jest paranoja jakaś.
Jest to dla mnie równie niezrozumiałe jak uzasadnienie Astre

Cytuj
Właśnie dlatego, że czują się Polakami, że czują się mieszkańcami tej Ziemii mają cywilną odwagę powiedzieć, że tu kiedyś była Polska.
Przecież jest to Polska , tylko już inna. Nie taka ,jak w wizjach pewnej grupy społecznej. Inna po prostu. Równie dobrze można powiedzieć, że kiedyś była Polska ( słowiańska ), a teraz to tylko kraina chrześcijańska. A przecież dziś wielu ludzi jest dumnych z miana Polaka-katolika. I nie ma potrzeby toczyć wojen o tożsamość lepszą lub gorszą. Jeśli czujesz się Polakiem, a mieszkasz od lat w Niemczech, to jesteś Polakiem tak samo jak ten, który mieszka od lat w Rosji. Liczy się indywidualne poczucie, a nie jakieś kryteria wąskiej grupy intelektualistów.
Żeby lepiej to wyjaśnić posłużę się przykładem Węgier.

Od początku 2012 r. na Węgrzech weszła w życie nowa konstytucja. Według niej, rządząca krajem do 2010 r. partia socjalistyczna jest „organizacją przestępczą”.

http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2024&NrSection=10&NrArticle=218897&IdTag=3790
Jak można w demokratycznym państwie prawa wykluczać w ten sposób - nazywając ich przestępcami - ludzi o poglądach socjalistycznych ? Przecież mają prawo do swoich poglądów i nie są przestępcami.

W artykule jest więcej krytyki ,która zarzuca Orbanowi "faszystowskie pomruki".
Z kolei wielu polskich internautów chwali Orbana za jego odważną obronę tożsamości narodowej.
Chodzi mi o to, że coraz mniej widzimy w człowieku człowieka, a coraz więcej jest podziałów względem poglądów. Jedni odmawiają drugim prawa do poczucia się tym, kim zechce.

Czy ludzie nie mogliby normalnie współegzystować obok siebie budując swój światopogląd, ale nie kosztem innych ?

Czasami mam wrażenie, ze ludzie potrafią się jednoczyć jedynie w obliczu wspólnego zagrożenia. Kiedy za długo panuje pokój to sami stwarzają sobie te zagrożenia rozpoczynając wojny między sobą. Wynika to z darwinowskiego rozumienia świata w którym trwa ciągła rywalizacja, w którym słabszy musi zginąć. Dochodzi do tego, że "prawdziwy Polak"  stwierdza że Polski nie ma.
Jeśli tak uważasz Prawdziwy Polaku, to zbuduj sobie gdzieś kraj pt "Prawdziwa Polska" taką, jaką chcesz widzieć i w niej zamieszkaj.
Wydaje mi  się zresztą, że nie tylko Polska, ale cały świat powoli dzieli się ( niczym to międzywymiarowe dzielenie się Ziemi ) na ludzi rozumiejących potrzeby ludzkości i realizujących je poprzez globalną  współpracę (Avaaz, protesty Oburzonych, 99%),  a tych, którzy najchętniej podzieliliby świat na izolowane Państwa narodowe.
 
Integracja oraz izolacjonizm.
Jedni straszą drugich zagrożeniami.

ps. W dzisiejszych ,szybko się zmieniających czasach "Kiedyś tu była Polska" odnosi się do przedziału miesiąca, dwóch wstecz. Tego pędzącego pociągu raczej nie da się już wyhamować.
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2012, 00:02:16 »

Nie interesuje mnie kopiowanie 40 stron maszynopisu, tylko jakie zdanie na ten temat mają forumowicze.
Nie będziesz mi dyktował co mogę, a czego nie mogę rozpoczynać i ewentualnie po jakiej lekturze.



  @East
Nie rozumiem Twojej postawy twórczej ....
Najpierw sam jako założyciel  tematu  powinieneś poczuć się zobowiązny napisać swoje wnioski i przemyślenia, w oparciu faktologiczne dane. Stąd pojawiła się moja propozycja, abyś poczytał choć co nieco, co dotyczy przemian ustrojowych, gospodarczych, kulturowych, światopglądowych społeczeństwa przynajmniej w powojennej Polsce i na podstawie analizy owych danych
określił swoje zdanie.
Dobrze by było gdybyś określił jeszcze przypisy, z których korzystałeś.
Tymczasem Ty działasz zupełnie odwrotnie.Żądasz od czytelników, aby wyrazili swoje zdanie. Zdanie w oparciu o co ?
Taka dyskusja jest nieprecyzyjna, mało twórcza, bo nie chcę użyć innych przymiotników.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 00:10:47 wysłane przez Astre » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2012, 01:07:59 »

@Astre
Cytuj
Tymczasem Ty działasz zupełnie odwrotnie.Żądasz od czytelników, aby wyrazili swoje zdanie. Zdanie w oparciu o co ?
Taka dyskusja jest nieprecyzyjna, mało twórcza, bo nie chcę użyć innych przymiotników.
Nie działam w oparciu o Twoje wytyczne. Poruszył mnie ten temat w sposób w jaki to jasno wyraziłem i w ten sposób go zredagowałem,  co wcale grzechem nie jest. W kolejnym poście wyłożyłem swoje zdanie. Nie rozumiem czego Ty oczekujesz ode mnie i w ogóle czemu mam się Tobie tłumaczyć ?
Kiedy człowiek pisze od siebie , to mu żadne przypisy nie są potrzebne. Jeśli kogoś poruszy ten temat to wątek będzie miał swoją kontynuację, jeśli nie to wyląduje w koszu. I tyle.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 16, 2012, 00:34:11 »

Ale ktoś grubymi nićmi szyje !!!!

Dlaczego ten mój post wylądowal w smietniku?
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7723.0

Czyżbym ujawnił jakiś SEKRET.  Czyżby ktoś stąd znał już te niecne plany i pragnie je urealnić? i niewsmak mu taka predykcja?
KTÓŻ to wie doskonale, co tu ukryć pagnie?!
Jakież przekonania dają tak naiwne nadzieje, ze "kolejny raz się uda"?  Tonący brzydko się chwyta.
No dobra Mrugnięcie bądźmy poważni:
..wówczas też się nie udało. Ktoś tam sobie święcił omylkowe tryumfy.
To wszystko jest już opisane. Udokumentowane ..i opublikowane.  Poza kontrolą w tym stylu (przez lat wiele).
Lecz nie ujrzą przed czasem Ci którzy swe oblicze ujawnić zmuszeni.


..zatem zmieniam swój NIEDOZWOLONY pogląd.
Rzeczywiście (nieprzypadkiem się rzeczy dzieją).

errata:
było:
"będzie też najprawdopodobniej kolejną próbą wielkiej manipulacji.
(wykorzystując nadzieje i dobre intencje kilku naiwnych,
którzy w dobrej wierze przyslużą się zlej sprawie)."

Mój poglad EWOLUAOWAL:
"będzie też najprawdopodobniej kolejną próbą wielkiej manipulacji.
(wykorzystując podlość i perfidję jednych, nadzieje innych, a dobre intencje kilku naiwnych,
którzy w ZŁEJ wierze przyslużyć się spróbują ZŁEJ sprawie)."

Mam pytanie:
Kto na tym forum moderował tę wypowiedź?
Jaki punkt regulaminu nagiął by to uzasadnić?




« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 00:51:28 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fugazi 1sdh twojareklama lolwfpolska blackmoon