Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 07:37:52


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wolontariusze - pomoc przy wykopaliskach  (Przeczytany 76008 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Bober
Gość
« Odpowiedz #125 : Styczeń 13, 2009, 12:25:07 »

Lepiej nich Modzio zamknie temat przed następną pełnią  Szok Duży uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #126 : Styczeń 13, 2009, 12:54:27 »

kurde zapisujecie się na te forum ponieważ widzicie w tym projekcie słuszną sprawę, może w końcu zaczęli byście, nie tylko widzieć ale też działać, a nie kłócicie się o byle bzdury, a jeszcze jedno po to jest się wolontariuszem żeby robić coś z serca, a nie ciągle szukać dziury w całym... .
Ja nie jestem na tym forum bo widzę coś w tym projekcie (tym bardziej jakąś słuszną sprawę). Ja widzę na tym forum wielu wartościowych ludzi którzy czasami maja odmienne od mojego spojżenie na otaczający mnie świat i warto ich wysłuchać.  Każdy ma prawo do własnego zdania, chcesz jechać jako wolontariusz?? jedź, (nikt a przynajmniej ja nie zabraniam - szanuję twoje zdanie) ale .. wprawdzie temat dotyczy pomocy przy wykopaliskach - ludzie czasami chca wiedziec więcej i poznać zdanie innych osób. to też należy uszanować
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 12:58:52 wysłane przez Blad » Zapisane
sharki_vip
Gość
« Odpowiedz #127 : Styczeń 13, 2009, 21:22:02 »

Ja jak już pisałem, też chętnie bym pojechał, ale na razie jest to nie możliwe z powodów finansowych -studenci za bogaci nie są :p kiedyś na pewno się wybiorę. Zresztą mam pare takich miejsc które chciałbym zobaczyć, prócz Egiptu czy Azji jest to między innymi Chitzen Itza.
Zapisane
Maxwelldnb
Gość
« Odpowiedz #128 : Styczeń 21, 2009, 19:45:16 »

Jestem zafascynowany Projektem Cheops , śledze postępy od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu znalazłem wiele informacji z różnych źródeł , krajów na tremat prawdopodobieństwa ocalenia ziemi przed katastrofą , poprzez "uaktywnienie" Wielkiej Piramidy , jeśli nie jest to błędna zbiorowa interpretacja danych dostarczonych przez lata prac , oraz wszelakich przekazów w tym tych otrzymanych przez panią Lucynę Łobos (najdokładniejszych jakie udało mi się znaleźć) jako grupa stawiająca sobie za cel ratowanie ziemi  mamy bardzo moło czasu ...wiąże się to jednak z pewnymi poświęceniami i nie ukrywam że do egipskiej NRS trzeba mieć anielską wręcz cierpliwość...
...mieszkam obecnie w UK i żyje bez zobowiązań i jestem gotów całkowicie poświęcić się pracy przy wykopaliskach , zdaje sobie sprawe z kosztów jakie trzeba ponieść by dołączyć do przedsięwzięcia , są one zamieszczone na stronie Projektu Cheops .
...Zastanawia mnie czy istniałaby możliwość by stać się częścią projektu na stałe , mam tu na myśli prace przez cały okres trwania wykopalisk przy Wielkim Labiryncie jak również przy planowanych na potem pracach przy Grobowcu Faraona Cheopsa.
...Generalnie rzecz ujmując gotów jestem włożyć serce we wszystko co dotyczy ratowania naszej przyszłości , bo przecież cóż nam po wszyskim do czego dążymy , dobrach duchowych i materialnych , realizacji marzeń , karierze zawodowej itp. jeśli w ciągu kilku lat przestaniemy istnieć.
...Dajmy sobie szanse na osiągnięcie tego ,  poprzezka jest wysoko lecz ten skok wart jest wszelkich wyrzeczeń.
e-mail Maxwelldnb@poczta.fm
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #129 : Styczeń 21, 2009, 20:00:32 »

Jestem zafascynowany Projektem Cheops , śledze postępy od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu znalazłem wiele informacji z różnych źródeł , krajów na tremat prawdopodobieństwa ocalenia ziemi przed katastrofą , poprzez "uaktywnienie" Wielkiej Piramidy , jeśli nie jest to błędna zbiorowa interpretacja danych dostarczonych przez lata prac , oraz wszelakich przekazów w tym tych otrzymanych przez panią Lucynę Łobos (najdokładniejszych jakie udało mi się znaleźć) jako grupa stawiająca sobie za cel ratowanie ziemi  mamy bardzo moło czasu ...wiąże się to jednak z pewnymi poświęceniami i nie ukrywam że do egipskiej NRS trzeba mieć anielską wręcz cierpliwość...
...mieszkam obecnie w UK i żyje bez zobowiązań i jestem gotów całkowicie poświęcić się pracy przy wykopaliskach , zdaje sobie sprawe z kosztów jakie trzeba ponieść by dołączyć do przedsięwzięcia , są one zamieszczone na stronie Projektu Cheops .
...Zastanawia mnie czy istniałaby możliwość by stać się częścią projektu na stałe , mam tu na myśli prace przez cały okres trwania wykopalisk przy Wielkim Labiryncie jak również przy planowanych na potem pracach przy Grobowcu Faraona Cheopsa.
...Generalnie rzecz ujmując gotów jestem włożyć serce we wszystko co dotyczy ratowania naszej przyszłości , bo przecież cóż nam po wszyskim do czego dążymy , dobrach duchowych i materialnych , realizacji marzeń , karierze zawodowej itp. jeśli w ciągu kilku lat przestaniemy istnieć.
...Dajmy sobie szanse na osiągnięcie tego ,  poprzezka jest wysoko lecz ten skok wart jest wszelkich wyrzeczeń.
e-mail Maxwelldnb@poczta.fm

Na początek mała rada - nie pisz w dwóch wątkach tych samych postów, bo na wejściu Cię Admin opier... przy ;] A odp ode mnie masz w drugim wątku, w którym napisałeś.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #130 : Styczeń 21, 2009, 20:02:03 »

Najpierw radzę Ci przeczytać także posty na tym forum.
Zapisane
Maxwelldnb
Gość
« Odpowiedz #131 : Styczeń 22, 2009, 17:37:59 »

przykro mi ... cóż pojade jako turysta i pod osłoną nocy będę kopał i robił za 3 Język:P
Pewnie są strażnicy z bronią i noktowizorami... nie szkodzi po elitarnym szkoleniu M.A.T nie stanowi to problemu. Generalnie chodzi tylko o to żeby przyspieszyć prace w Egipcie.Język:P
Dzięki i pozdrawiam
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #132 : Styczeń 24, 2009, 00:05:31 »

Nie zapomnij saperki.O noktowizory się nie martw.Najbliższy w Strefie Gazy.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #133 : Styczeń 24, 2009, 03:15:10 »

przykro mi ... cóż pojade jako turysta i pod osłoną nocy będę kopał i robił za 3 Język:P
Pewnie są strażnicy z bronią i noktowizorami... nie szkodzi po elitarnym szkoleniu M.A.T nie stanowi to problemu. Generalnie chodzi tylko o to żeby przyspieszyć prace w Egipcie.Język:P
Dzięki i pozdrawiam

Kolega był w Kairze i chciał podejść do Sfinksa bo Wielka Piramida była akurat zamknięta w tym dniu  - nie dość, że był tam płot z drutem kolczastym jak w Oświecimiu, to był pod PRĄDEM i obok stało dwóch uzbrojonych po zęby KOMANDOSÓW, którzy mu delikatnie zasugerowali, żeby odszedł stamtąd a gdy chciał im wręczyć bakszysz to wycelowali w niego karabiny!!! dasz sobie radę z TYM? nie ma to jak egipska gościnność...

Kapłan 718'
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #134 : Styczeń 24, 2009, 09:02:46 »

to czego tam aż tak pilnują - tyle czasu i jakoś mogli wcześniej zwiedzać
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #135 : Styczeń 24, 2009, 11:02:13 »

Oni sami nie wiedzą,czego pilnują.W upale we łbach im się miesza i zamiast ochraniać pilnowane mienie i turystów przed terrorystami sami do nich celują.
Zapisane
Maxwelldnb
Gość
« Odpowiedz #136 : Styczeń 24, 2009, 16:56:20 »

   Chronią to Co jest  najcenniejsze w ich ojczystej ziemi.....i może sami oni nie wiedzą co się tam znajduje (czego dokładnie strzegą) , ale ktoś kto ich tam postawił wie. Jest wiele potencjalnych zagrożeń , w tym inni którzy wiedzą i chcieliby posiąść ziemię na której są niezliczone skarby i wiedza sięgająca czasów nam niepamiętnych.
Ich nastawienie nie jest przyjazne bo taka ich praca;] , mają być swego rodzaju gwarancją że nikit się nie dostanie do sfinksa czy piramid "bocznymi drogami"...Postawcie się tam w ich sytuacji ktoś ofiarowuje bakszysz....to może być przecież łapówka...tego raczej nie puszczą płazem to dla nich obraza , jeśli ktoś myśli że może "ich kupić". W tradycji muzułmańskiej dawniej był to dar dobrej woli lecz dziś to najczęściej niestety łapówa.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #137 : Styczeń 24, 2009, 17:41:39 »

Ty na 100 procent nigdy nie byłeś w Egipcie,bo kompletnie piszesz w ciemno.2 miesiące temu osobiście dawałem bakszysz uzbrojonemu żołnierzowi,który mnie o to poprosił.Tam u nich to normalka,że żołnierzyk,który pilnuje na przykład piramidy,czy innego obiektu przed dewastacją sobie dorabia prosząc o bakszysz,pszy okazji daje sobie zrobić zdjęcie lub sam robi turyście.Oni nie są skutecznie przeszkoleni i dlatego tak się zachowują.Pozatym kolego Maxwelldnb dziwię Ci się,że dla Ciebie wystarczy,jak przełożony tych żołnierzy wie po co tam stoją-oni w/g Ciebie mogą nie wiedzieć.Jak on nie wie po co tam stoi,to jak on może reagować prawidłowo w różnych sytuacjach?
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #138 : Styczeń 24, 2009, 18:29:11 »

Może to oftopowe pytanie, ale co to ten bakszysz?
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #139 : Styczeń 24, 2009, 18:33:21 »

łapówka !!! Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #140 : Styczeń 24, 2009, 20:03:31 »

Bakszysz to nie łapówka,tylko jałmużna.Łapówki biorą urzędnicy o bakszysz nagminnie proszą kobiety,dzieci,bezrobotni i wielu innych mających kontakt z turystami.Nawet w hotelach się to zdarza,choć w hotelach z reguły daje się obsłudze bez prośby.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #141 : Styczeń 24, 2009, 20:08:38 »

jeżeli ktoś przyjmuje korzyść materialna w celu odstapienia od czynności prawnych ( w tym wypadku żołnierz, który pilnuje, za drobna opłata pozwala na wejscie) to łapówka
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #142 : Styczeń 24, 2009, 20:25:25 »

A jeśli dajemy żołnierzowi dolarka,bo wyciągnął rękę mówiąc przy tym "bakszysz" to jest to jałmużna.Jeśli zapłacisz mu za coś,co Ci przyniesie korzyść to będzie łapówka.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #143 : Styczeń 24, 2009, 20:29:07 »

1 lub 2 USD.  Duży uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #144 : Styczeń 24, 2009, 21:00:31 »

Damn... a jak moherka daje w kościele na tacę, to co to jest? Z jednej strony łapówka (bo tak się łatwiej do nieba dostać), z drugiej haracz (bo jak nie da, to sąsiadki będą miały o niej złe zdanie), a z trzeciej strony jałmużna... Durny przykład, ale nazwijmy, jak chcemy, ważne że wiemy, o co chodzi ;]
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #145 : Styczeń 24, 2009, 21:03:10 »

mialem coś napisać ale sie zamknę,...................................... tene masz racje
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #146 : Styczeń 28, 2009, 22:46:04 »

Bez kitu a co ten"  biedny " AW miał napisać - dajemy łapówki - bakszysz ładniej brzmi tak orientalnie  Niezdecydowany Łapówka:)

Definicja z Wiki :

Bakszysz - rodzaj napiwku, a raczej coś w rodzaju zawoalowanej jałmużny, obyczaj związany z religią islamu nakazujący wiernym dzielenie się częścią swoich dochodów z biednymi, a żeby biednego nie urazić darowizną w postaci czystej jałmużny pretekstem może być nawet symboliczna pomoc, czy po prostu zwykła uprzejmość, którą się wynagradza właśnie bakszyszem.

Obecnie bakszysz przybrał rozmiary przemysłu żerowania na zagranicznych turystach, którzy proceder ten zamiast napiwku często określają jako zwykłą łapówkę, którą trzeba często ofiarować za rzeczy, których bezpłatna dostępność wydaje się dla turystów oczywista.
Zapisane
radoslaw
Gość
« Odpowiedz #147 : Czerwiec 05, 2009, 16:03:06 »

Radzę z kopaniem uważać i nie przesadzać z głębokością
http://www.youtube.com/watch?v=hAuPvn9DGIE&eurl=http%3A%2F%2Fdavidicke%2Epl%2Fforum%2Fpodziemne%2Dreptilia%2Dskie%2Dmiasto%2Dodkryte%2Dpod%2Degiptem%2Dt228%2Ehtml&feature=player_embedded
pozdrawiam

====================================================

http://davidicke.pl/forum/podziemne-reptilia-skie-miasto-odkryte-pod-egiptem-t228.html

Scaliłem posty
Darek

Radek, kto jak kto, ale Ty chyba umiesz korzystać z "modyfikuj wiadomość.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 20:39:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #148 : Czerwiec 06, 2009, 18:13:36 »

Gadzie miasteczko.
Ciekawe, ile jeszcze jest takich?
Czyli teraz już wiadomo, dlaczego tak jaszczurkom się śpieszy do tej inwazji na Ziemię.
Bo dzieci im płaczą, pod ziemią. Duży uśmiech
Za 2 latka to się dopiero cuda zaczną.Uśmiech
Tylko filmować.Uśmiech
Pozdrawiam. Cool
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #149 : Październik 05, 2010, 10:00:40 »

Wolontariat już dawno jest nieaktualny dlatego wątek zamykam, do czasu zmiany sytuacji.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 2 3 4 5 [6] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumhumorystyczne julandia obozyjenieckie brygadaszarika naszemaluchy