Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2024, 17:54:42


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 360271 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #600 : Sierpień 16, 2009, 20:53:35 »

Arteq, nigdy nie doczekamy się od Kiary dowodów, lepiej jest wmawiać wszystkim, że jest tak jak Kiara pisze, a dowody są bardzo trudno dostępne i dlatego nie można tu ich zaprezentować. Kiara ma taką metode na obrzucanie błotem KRK - wmawianie jakichś niczym nie uwiarygodnionych bzdur i przekonywanie, że nie da się tego udowodnic, więc należy jej uwierzyć na słowo.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #601 : Sierpień 16, 2009, 20:57:00 »

Moze to wy udowodnicie iz moja wiedza nie jest prawdziwa a bajka kk tak?
Ja nie musze udawadniac prawdziwosci moich slow. Wy chcac je podwazyc tak.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #602 : Sierpień 16, 2009, 21:00:10 »

O kurde, Ty mi zarzucasz że jestem wielbłądem i to ja mam udowadniać że nim nie jestem? Chyba całkiem poprzewracało Ci się w głowie - to Ty zarzucasz KK kłamstwa, więc proszę o dowody.

Przesadziłaś w tym swoim "sprycie".
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #603 : Sierpień 16, 2009, 21:18:13 »

Argument biblijny nr 1 - 1. list do Koryntian, rozdz. 14, wersety 33-38:
"33 Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, lecz pokoju.
Tak jak w każdym zborze świętych, 34 kobiety w zborach niech milczą, bo nie pozwala się im mówić, lecz
niech będą podporządkowane, jak to i Prawo oznajmia. 35 Jeśli więc chcą się czegoś nauczyć, niech w domu
pytają własnych mężów, bo rzeczą hańbiącą jest dla kobiety mówić w zborze.
36 Cóż zatem? Czy od was wyszło słowo Boże albo czy tylko do was dotarło?
37 Jeżeli ktoś uważa się za proroka albo za obdarzonego duchem, niech uzna, co do was piszę, ponieważ jest
to przykazanie Pańskie. 38 Ale jeśli ktoś jest w niewiedzy, to pozostaje w niewiedzy."

Argument biblijny nr 2 - 1. list do Koryntian, rozdz. 11, wersety 1-3:
"1 Stańcie się naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.
2 A chwalę was, ponieważ we wszystkim o mnie pamiętacie i mocno trzymacie się tradycji, jak wam je
przekazałem. 3 Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest
mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg. "



Arystoteles uważający kobietę za naturalną deformację mężczyzny, zbudował wizję patriarchalnego społeczeństwa, w którym każda z płci ma ściśle określone role wynikające niejako z ich natury. Najważniejszym elementem jego teorii, który zasadniczo wpłynął na doktrynę chrześcijańską jest pogląd, iż istnieje podział na rządzących i rządzonych – to z natury mężczyzn wypływa ich zdolność do rządzenia, natomiast z natury kobiet płynie brak tej zdolności, a w konsekwencji ich całkowite podporządkowanie władzy męskiej.  Wpływ Arystotelesa na chrześcijaństwo nie może jednak być przeceniany. Mylny byłby pogląd, że jest on widoczny tylko w pracach Augustyna z Aquinas. Wpływał on pośrednio na całe chrześcijaństwo od czasów jego powstania.(Sawyer,1999:151)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 21:31:35 wysłane przez Kiara » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #604 : Sierpień 16, 2009, 21:20:38 »

Kiaro, nie byłoby takiego oburzenia z naszej strony, gdybyś nie przyjmowała za każdym razem tego o czym piszesz za pewnik. Jeżeli ja nie jestem czegoś pewien, to wyraźnie zaznaczam, że uważam tak i tak, ale mogę się mylić. W oczach wielu forumowiczów stałaś się przez takie zachowanie mało wiarygodna.

Kiaro, już wiem czemu nie piszesz nic o Islamie. Odpowiedź jest prosta - bo na forum prawdopodobnie nie miałabyś kogo denerwować postami krytycznymi wobec Islamu, dlatego byłoby to dla Ciebie bezcelowe pisanie. Doskonale sobie zdajesz sprawe, że jak napiszesz jakąkolwiek bzdure na temat KK, to do dyskusji zaraz włączymy się my obrońcy niesprawiedliwie szkalowanego Kościoła.
I chyba było trochę prawdy w czyimś poście sprzed kilku miesięcy, w którym zarzucono Ci, że jestes wampirem energetycznym.
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #605 : Sierpień 17, 2009, 03:58:30 »

Droga Kiaro!
Listy Pawla z Tarsu do Koryntian bardzo,bardzo sie zdezaktualizowaly,
ale te n/t milosci sa niedoscignione i sa czysta poezja i wzorem dla
wspolczesnych piewcow tego tematu.Jestes Polka i choc miedzkasz poza
jego granicami(Francja),to powinnas wiedziec i byc dumna z faktu,ze
to wlasnie polski KK,przed I-sza wojna swiatowa,oficjalnie koronowal
Maryje na Krolowa Polski-choc byly sprzeciwy i glosy,ze korona nalezy
sie Jezusowi.Byly i sa nadal wskazania Watykanu aby nie wynosic Najsw.
Marii Panny ponad Jej Syna,ale i tu najwiecej do powiedzenia maja Ci
(wyznawcy),ktorzy tworza kosciol i jego wspolczesnosc,a nie wladze
koscielne.Co bylo a nie jest,nie pisze sie w rejestr.Amen.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 04:04:24 wysłane przez Kahuna » Zapisane
Hans Olo
Gość
« Odpowiedz #606 : Sierpień 17, 2009, 12:53:12 »

Dostałem raporty, ale nie widzę by były choć w 1% słuszne. Miłego rozmawiania.
Zapisane
Robson
Gość
« Odpowiedz #607 : Sierpień 17, 2009, 18:29:54 »

Nie, Mari tylko Marii.

Jest wiele odmian tego imienia. W jednej z wersji o Robin Hoodzie, lektor czytał fonetycznie Marion jako "Miriam'.
Uważam, że Maryja to faktycznie dawne spolszczenie obecnego imienia Maria. Jak poczytać dawne ksiązki lub gazety to często trafia sie "y: w miejscu obecnego "j" lub j w miejscu "i" czy odwrotnie.
Nie bardzo rozumiem,  co co chodzi w tej dyskusji ? Komuś jest żal, że NMP ma tak na imię ?
 
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #608 : Sierpień 17, 2009, 19:13:22 »

Może utwórzmy nowy watek, bo dywagacje na temat imienia mało mają wspólnego z "upadkiem religii".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 19:15:05 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #609 : Sierpień 17, 2009, 19:31:22 »

15 sierpnia swieto WESTY - HESTI , patronki kobiet , kobiecosci i ogniska domowego.



Prastara patronka ogniska domowego i panstwowosci, postac duzo starsza niz kult Maryjny.
http://www.historica.pl/?section=rzym_prowincje&kraina_id=14&dzial_id=-2&action=roleplayWiecej&id=77

http://pl.wikipedia.org/wiki/Westa

Inaczej Hestia.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Hestia

Baskijska historia wielkiej Bogini.

http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/aurea_catena_gnosis/dobkowski_baskowie1.htm
Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 19:48:46 wysłane przez Kiara » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #610 : Sierpień 17, 2009, 19:45:05 »

rzeczywiście... krwiożercza Westa (Hestia) to idealna patronka dla Kiary ;P

EDIT:
ten pierwszy link kieruje do kalendarza w grze fabularnej - ja bym się na nim nie opierał ;P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 19:54:31 wysłane przez Val Dee » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #611 : Sierpień 17, 2009, 20:16:36 »

Argument biblijny nr 1 - 1. list do Koryntian, rozdz. 14, wersety 33-38:
"33 Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, lecz pokoju.
Tak jak w każdym zborze świętych, 34 kobiety w zborach niech milczą, bo nie pozwala się im mówić, lecz
niech będą podporządkowane, jak to i Prawo oznajmia. 35 Jeśli więc chcą się czegoś nauczyć, niech w domu
pytają własnych mężów, bo rzeczą hańbiącą jest dla kobiety mówić w zborze.
36 Cóż zatem? Czy od was wyszło słowo Boże albo czy tylko do was dotarło?
37 Jeżeli ktoś uważa się za proroka albo za obdarzonego duchem, niech uzna, co do was piszę, ponieważ jest
to przykazanie Pańskie. 38 Ale jeśli ktoś jest w niewiedzy, to pozostaje w niewiedzy."
A na jakie prawo się powołuje autor? Czyż nie na jeszcze po-judaistyczne, utworzone przez Żydów? Czy w chwili powstawanie tych listów istniały już zbory chrześcijańskie? Nie, nie istniały - więc odnosi się to jeszcze do naleciałości żydowskich. Nie słyszałem i nie czytałem aby Jezus ustanawiał takie prawo.
 
Argument biblijny nr 2 - 1. list do Koryntian, rozdz. 11, wersety 1-3:
"1 Stańcie się naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.
2 A chwalę was, ponieważ we wszystkim o mnie pamiętacie i mocno trzymacie się tradycji, jak wam je
przekazałem. 3 Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest
mężczyzna
, a głową Chrystusa jest Bóg. "

Tak samo jak podczas przysięgi małżeńskiej, jednak ten cytat nie oddaje całości sprawy. Chodzi tutaj [z tą "głową"] o to, że to na mężczyźnie spoczywa obowiązek utrzymania rodziny - w tym oczywiście kobiety. To on jest wszak głową rodziny - wszyscy znamy to powiedzenie, często dodawane jest, że kobieta jest szyją która tą głową kręci. Dlatego to mężczyzna ma za zadanie podejmować mądre i rozsądne decyzje - które mają być z pożytkiem dla całej rodziny.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #612 : Sierpień 17, 2009, 20:17:15 »

Cytat: Val Dee
ten pierwszy link kieruje do kalendarza w grze fabularnej - ja bym się na nim nie opierał ;P

Mnie wyświetla się dobrze, nie ma nijakich girer.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #613 : Sierpień 17, 2009, 20:19:14 »

Darek, poczytaj no dobrze treści zawarte na stronie.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #614 : Sierpień 17, 2009, 20:24:31 »

Cytat: Val Dee
ten pierwszy link kieruje do kalendarza w grze fabularnej - ja bym się na nim nie opierał ;P

Mnie wyświetla się dobrze, nie ma nijakich girer.

to coś o wspomnianym portalu:

"HISTORICA.pl to wortal rozrywkowo-edukacyjny - źródło tekstów związanych ze starożytnością i jednocześnie internetowa gra fabularna (tzw. "roleplay").

Podstawowe sekcje serwisu stanowią widoczne w nagłówku "światy" (Rzym, Egipt, Świat Celtów), w których znajdziesz zarówno teksty historyczne (poziome menu w nagłówku) jak i rozbudowaną zawartość gry fabularnej. Centrum naszego Świata jest Rzym - najbardziej rozbudowana z sekcji, w której znajdziesz odnośniki do prowincji Imperium Romanum (każda z prowincji zarządzana jest przez samych użytkowników - Namiestników, Kwestorów, Prefektów)."

a więc rzetelnym źródłem wiedzy to on na pewno nie jest...
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #615 : Sierpień 17, 2009, 20:26:39 »

Cytuj
Czerwiec
9.   Westalia – najważniejsze uroczystości ku czci Westy połączone z  pielgrzymkami do jej świątyni.

To cytat z tej strony.

Tak, sa tam gry, ale myślę, ze Kiara podając tę stronę chciała zwrócić uwagę na kalendarz i owo "święto".
Pozostałe linki przez nią podane rozwijają temat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 18:04:25 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #616 : Sierpień 22, 2009, 10:58:39 »

Oni by chcieli decydować o tym, czy Kiara jest czegoś pewna czyteż nie.
to już niessamowite jest!!! 

Ale najciekawsze było przyzwolenie modów na ten proceder,
co pozwoliło nam dokładnie zobaczyć ten mechanizm.


udało im sie zdezorientować nieco przeciążony support forum
i pod pozorem usuwania wulgaryzmów usuniete zostały niewygodne wątki
promując tym samym nieSprawiedliwość Wielkiej Wagi.

Tak wykorzystuje się Literalne prawo w służbie zalegalizowanego bezprawia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 13:51:55 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #617 : Sierpień 22, 2009, 20:56:31 »

Nie ma obawy nikt nie posiada takiej sily by wymusic na mnie cokolwiek. A juz napewno pod presja reformatorow katolickich nie zmienie pewnosci siebie w stosunku do mojej wiedzy i odczuc z nia zwiazanych.Nic z tego.

Tak wiec gdy ktos jest pewien iz ja pisze nieprawde niech   zostanie ze swoja pewnoscia w swojej swiadomosci i nie wymusza na mnie akceptowania swojego swiatopogladu. Dla niego tak moze byc , i niech tak bedzie.Zwiazane jest to z dostepem jego  tylko do czesci wiedzy i na tym buduje swoj swiatopoglad.
Moja pewnos mojej wiedzy jest 100% dla mnie prawdziwa  i tylko na tym bede sie opierala i pisala. Jedyne czemu ufam i ufac bede to wiedzy mojej Duszy i nia bede sie dzielila.
Zadne ksiazki zwiazane z historia  nie sa dla mnie wiarygodne w 100% , sa fragmety , ktore sa prawdziwe ale nigdy nie calosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps.Symeon sa fora poswiecone Islamowi, interesuje Cie ten temat? Zaden problem przenies sie tam i dyskutuj do woli. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 20:58:41 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #618 : Sierpień 22, 2009, 21:15:38 »

No tak - każdy kto nie zgadza się z Tobą to automatycznie się myli, lub w lżejszej odmianie - nie ma pełni wiedzy. Pycha i zarozumialstwo.

Kiaro, to może i Ty zastosujesz się do Twojej własnej rady - ależ są fora w poświęcone przekazom od myślicieli i Twoją "wiedzą", interesuje Cie ten temat? Zaden problem przenies sie tam i dyskutuj do woli. Powodzenia....

Tylko "uczniów" Ci tam niestety brakuje.

Dla mnie wyłania się z tego bardzo wyrazisty obraz: nie zależy Ci na uwalnianiu człowieka z oków "religii", nie zależy Ci na oświeceniu człowieka, nie zależy Ci na dążeniu do prawdy. Zależy Ci na kreowaniu się na wszechwiedzącą - i do tego potrzebujesz "uczniów". Zależy Ci na atakowaniu KK.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #619 : Sierpień 22, 2009, 21:17:19 »

Źródło "wiedzy" niesamowicie wiarygodne i rzetelne.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #620 : Sierpień 22, 2009, 21:22:04 »

Zrodlo wiedzy bardziej  rzetelne niz przekaz katolicki o istnieniu grzechu pierworodnego, na czym opiera sie praktycznie cala teoria dogmatow KRK.

Naprawde smiechu warte. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #621 : Sierpień 22, 2009, 21:26:49 »

Spokojnie, poczekamy na zapowiedziany przez Ciebie upadek religii - jeszcze max 2,5 miesiąca. Zobaczymy jak wiarygodna jest Twoja "wiedza"...

Jeżeli chcesz to się śmiej - nie uwiarygodni to jednak Twoich wywodów.
Natomiast Księga Rodzaju jest namacalnym źródłem.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #622 : Sierpień 22, 2009, 21:35:54 »

RodzRaju,  Rod z Raju.. tam się skryba p...
..otknął podczas skrybania.


/zapytuję jeno... jesli sie walną? zjadł literę?/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 21:37:24 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #623 : Sierpień 22, 2009, 21:37:35 »

Otoz ja nikomu nie nazucam o czym ma pisac i nie zabraniam pisania w temacie o ktorym pisze. Jak mnie cos nie interesuje to nie czytam i nie dyskutuje.
Natomiast od dluzszego czasu istnieje na forum grupa katolickich wymuszaczy uznawania przekazow religji KRK jako jedyna prawde prawdziwa i prawa.Niestety tak nie jest. Z tym nie potraficie sie pogodzic, walczycie z kazda informacja odkrywajaca falsz tej doktryny. Usilujecie osmieszyc kazda osobe , ktora odkrywa oblude tej ideologji.
Takie grupy pojawily sie na roznych forach dyskusyjnych, to nowomodna akcja osmieszania wiedzy ezoteryczno - duchowej.
Dlaczego? bo tu jest duza grupa mlodych ludzi, ktorym juz sie nie da wcisnac tego falszu i zaklamania. Ci ludzie odchodza od kosciola. Zmniejsza sie ilosc owieczek, a moze barankow?
Wyspecjalizowane i wyszkolone grupy pojawiaja sie jako "ratownicy" zblakanych duszyczek? Dlaczego nie pozwala sie na otworzenie sie swiadomosci mlodych ludzi? dlaczego ciagle straszy sie ich roznymi pieklami demonami , szatanami , itp...?
Do Boga droge kazdy ma w swoim sercu, wystarczy go sluchac.Nikt nie zbladzi, ale KRK straci poddanych, i kim bedzie wladac? kto zasili kasy tej religji? Z kogo pociagnie sie energie?

Wiec szturmem na fora lowic zblakane baranki zeby stado bylo w odpowiedniej ilosci. Jak starsi odejda a mlodzi nie chca przyjsc to koscioly opustoszeja?
Lepiej wiec wymuszac strachem powrot niz zaakceptowac wolna wole ludzi.
Polityka, polityka i jeszcze raz polityka.... , naprawde nic sie nie zmienilo przez te 2000 lat.
Ale nie ma obawy zmieni sie, wszystko ma swoj czsas, jest rozkwit i jest przekwit, nic nie trwa nieskonczenie.

atreq , czyzby w kosciolach zabraklo Ci ludzi z ktorymi podyskutujesz o interesujacych cCie zagadnieniach spokojnie, miast ciagle wymuszac na mnie rozne rzeczy?
Dla mnie Twoj obraz wylonil sie jako zbawca ludzi na forum przed informacja prawdziwa odslaniajaca prawdziwa ideologie tej religji. Gdybys byl tak zaabsorbowany wiara, nie tracil bys czasu na czcze dysputy z ludzmi , ktorzy o KRK maja inne zdanie niz .Ty
Powiedz szczerze placa Ci za to?



Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 21:43:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #624 : Sierpień 22, 2009, 22:08:43 »


Wyspecjalizowane i wyszkolone grupy pojawiaja sie jako "ratownicy" zblakanych duszyczek?


Tak Kiaro, zostałem tu przysłany przez Opus Dei, żeby bronić Kościoła, płacą całkiem nieźle, wkońcu to organizacja Kościelna Mrugnięcie
Kiaro, jak takie rzeczy (o służbach specjalnych Watykanu na tym forum) pisał kolega PHIRIOORI, to zupełnie się tym nie przejmowałem, ale kiedy patrze na Twoje wypowiedzi to własnym oczom nie wierze. Na forach są osoby, które bronią Kościoła, ponieważ widzą, że Kościół jest niesprawiedliwie atakowany, widocznie niektórzy nie mogą pozostać na tego typu ataki obojętni. To nie są "agenci Watykanu".

[edit]

Oni by chcieli decydować o tym, czy Kiara jest czegoś pewna czyteż nie.
to już niessamowite jest!!! 

Ale najciekawsze jest PRZYZWOLENIE ADMINÓW na ten proceder



Ostatni udało im sie ogłupić moda/admina, który nie kompletnie odróżnia wagi spraw.
i pod pozorem usuwania wulgaryzmów usuwają niewygodne wątki promując tymsamym nieSprawiedliwość Wielkiej Wagi.

Literalne prawo w służbie zalegalizowanego bezprawia.

Przecież usunięto tylko tego posta, w którym obraziłeś Artq'a. Myślę, ze admini się nie dadzą tak łatwo oglupić, to była tylko stanowcza reakcja na poważne złamanie regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 22:22:54 wysłane przez Symeon » Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.256 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mexicas telenovelasmundo film amigos world-of-pandas