Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 17:49:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 359226 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #850 : Grudzień 29, 2009, 21:41:56 »

Tak, określił. Zarówno jako pewnego rodzaju ascezę pomagającą w zadumie i przemyśleniach. Jak także drogę/czynność mająca na celu postawienie się w sytuacji ludzi potrzebujących. Jak również poruszana jest kwestia czysto biologiczna - oczyszczenie i wytchnienie dla organizmu.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #851 : Grudzień 29, 2009, 21:46:36 »

Równie dobrze można twierdzić, że ustanowił chodzenie po wodzie i umieranie na krzyżu...
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #852 : Grudzień 29, 2009, 22:55:36 »

Post według KK, to poświęcenie się dla jego sprawy.
Nie ważny jest rozwój jednostki, dlatego nikt nie mówi oficjalnie, że dzięki odpowiedniej diecie i praktykom zwiększają się możliwości bezpośredniego kontaktu ze światem duchowym - BOGIEM
KK nie dopuszcza do rezygnacji z pośredniczenia w relacjach człowiek - Bóg i dlatego wszystkie rytuały są powierzchowne z ukrytym przesłaniem.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #853 : Grudzień 30, 2009, 08:42:49 »

Prosiłem wielokrotnie - nie przedstawiajcie własnych opinii i osądów jako oficjalne stanowisko KRK.
To może zaraz z brzegu - bardzo często w KRK można usłyszeć cytowane słowa Jezusa "gdzie 2 lub 3 zbierze się w imię moje tam ja jestem pośród nich" - proszę bardzo - bezpośredni kontakt z Bogiem, nie ma słowa o tym, że jedym z uczestników musi byc kapłan. Niniejszym w/w cytat zadaje kłam Twoim stwierdzeniom.
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #854 : Grudzień 30, 2009, 09:50:02 »

a co do cieleciny:
Byc moze w tej biblijnej retoryce Nalezałoby też odróżnic bydlęta i cielęta
od owcząt i baraniąt..

..wszak mamy tu wskazania na dwa różne pola zodiaku: Wołu(Byka) oraz Barana.

Symbolika Barana  (jako początek nowego cyklu)  ciekawie łączy się z tym całym ofiarowaniem barana, jak również ukrzyżowaniem Jezusa ("Baranka bożego"). Ja bym tu widział taki obrazek myślowy - "zabicie nowego, trzymanie się starego".
Ale żyjemy (czy wciąż?)  przecież w epoce Ryb. Rybia symbolika (kiedy wszystko co miało się zdarzyć już się zdarzyło, a nic nowego jeszcze nie przyszło) ciekawie pasuje do tego ciągłego "mordowania" nowego. Co więcej Ryba to symbol chrześcijan.

Symbolika Byka (jako ugrzęźnięcie w "ziemi", przejaw materialnej, fizycznej strony egzystencji, ) także można jakoś łączyć ze "złotym cielcem".  Ciekawie to wszystko także współgra z horoskopem Polski, w którym Byk jest bardzo silnie umocowany.

Ech... jakoś to wszystko się łączy...  ale jak?. może ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 09:50:58 wysłane przez jeremiasz » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #855 : Grudzień 30, 2009, 14:27:08 »

Nie napisałam ze obecny papież prowadzi wojny... Co do prezentera to nazywani sa zwykłymi 'czytaczami' a papież ma byc autorytetem w sprawach wiary (jest wykształcony i wybierany przez biskupów). Nie jem miesa od wielu lat, nie lubie sie tym przechwalac ale skoro zaczełam ten temat, to chyba dlatego ze boli mnie ze ludzie nie potrafią odmówić sobie jednego dnia, tym bardziej że post piątkowy tez nie jest przestrzegany. Ogólna łatwość i powszechność praktyk sprawia że idzie sie na łatwizne, a rzeczywiste znaczenia są zacierane. Tv nie lubie, internet ograniczam sporo. Dla mnie post ma znaczenie symboliczne, zachowujac go podtrzymujemy tradycje. Nawet potrawy świąteczne są inne niż pozostałe w roku, aby Wigilia była dniem święta. Wyobraźcie sobie teraz że jemy w ten wieczór kotleta schabowego z kiszonym ogórem - cała ta magia gdzieś by sie rozmyła - właśnie to mnie zmartwiło.
Wracając do ciemnego ludu, to na gospodarce też nie jedzono miesa codziennie, lecz raz w tyg w niedziele. Zwierząt nie było na tyle duzo i uzupełniano diete nabiałem (mleko, masło, ser). Czy to było niedobre? W mojej rodzinie ludzie dożywali lat 90, a śmierć jeśli nie przyszła w śnie, to człowiek potrafił wyczuć swój koniec żegnając sie z bliskimi i po prostu zasypiał (powszechne było oddanie ducha na sianie). Nie chce być namolna, ani nie wymagam chodzenia po wodzie jednak jesli nie pielegnuje sie tradycji, lub zapomina o jej znaczeniu to bezpowrotnie coś tracimy, dając sobie wmówić najnowsze promocje 'jak w supermarkecie' Mrugnięcie

Zodiakalne ryby to znak ostatni w zodiaku przed Baranem (poczatek-wiosna-głowa). Całość stanowi pewne koło a kazdy znak ma przypisane cechy, Ryby jednak są trudne do sklasyfikowania ponieważ wiele razy słyszałam że 'kazda ryba jest inna'. W symbolice ciała ryba odpowiada za stopy - to czego nie bierze sie pod uwage, lub poświeca mało uwagi. W podświadomości jednak ukrywa sie nawet to o czym nie chcemy wiedziec, jako że człowiek równiez stanowi pełnie (np w stopach mamy receptory odpowiadające za wszystkie narządy - przydatne w akupresurze). Epoka Ryb dla mnie bedzie odkrywaniem tego co zostało głeboko ukryte i czego nie jestesmy świadomi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 14:27:58 wysłane przez Enigma » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #856 : Grudzień 30, 2009, 14:33:35 »

Dzisiaj post - ten jeden dzień w tygodniu to żadne wyzwanie. Jest taki wybór dań, potraw bezmięsnych, że praktycznie tego nie zauwazymy - nadal mówię o jednym dniu w tygodniu, a nie powstzrymaniu się od jedzenia mięsa długofalowo. Niech każdy z nas otworzy lodówkę [własna albo mamusi] i się o tym przekona - jaki wybór.
Dwa pokolenia temu na wsi praktycznie pościło się przez cały okres Wielkiego Postu - i ludzie dawali radę. Teraz najcześciej brak postu związany jest z 2 aspektami:
1. przekonaniami [nie-katolicy]
2. lenistwo

Co do wyboru papieża - wybiera go konklawe, czyli kardynałowie.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #857 : Grudzień 30, 2009, 14:50:12 »

Dzisiaj post - ten jeden dzień w tygodniu to żadne wyzwanie. Jest taki wybór dań, potraw bezmięsnych, że praktycznie tego nie zauwazymy - nadal mówię o jednym dniu w tygodniu, a nie powstzrymaniu się od jedzenia mięsa długofalowo. Niech każdy z nas otworzy lodówkę [własna albo mamusi] i się o tym przekona - jaki wybór.
Dwa pokolenia temu na wsi praktycznie pościło się przez cały okres Wielkiego Postu - i ludzie dawali radę. Teraz najcześciej brak postu związany jest z 2 aspektami:
1. przekonaniami [nie-katolicy]
2. lenistwo

Co do wyboru papieża - wybiera go konklawe, czyli kardynałowie.
Artqu czy wziałeś też pod uwagę to że ,ktoś moze nie mieć pieniędzy i je poprostu to co ma w lodówce ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #858 : Grudzień 30, 2009, 14:51:56 »

Oczywiście że tak. Produkty mięsne nie należą przecież do najtańszych, prawda? Ile za 1 kg kiełbasy masz np. jajek, chleba, makaronu, kaszy czy też ryżu.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #859 : Grudzień 30, 2009, 21:54:31 »

Artku, wg wiary katolickiej papieza wybiera Bog poprzez konklawe-kardynalow.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #860 : Grudzień 30, 2009, 22:29:56 »

To nie Bóg wrzuca kartki do urny lecz kardynałowie mający wolną wolę. kardynałowie, owszem przed wyborem modlką sie o Boże błogosławieństwo i pomoc dla najlepszego wyboru.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #861 : Grudzień 30, 2009, 22:35:46 »

Czytalam ze sa natchnieni przez Boga.

Wlasnie napisalam ze przez konklawe- kardynalowie (co sie robi podczas konklawy, to chyba kazdy wie)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 22:38:42 wysłane przez Rafaela » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #862 : Grudzień 30, 2009, 22:37:29 »

Uściśliłbym: modlą się o natchnienie.
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #863 : Grudzień 31, 2009, 11:18:07 »



Ukraina: Popieraj Janukowycza, albo bądź przeklęty

W wyborach prezydenckich albo zagłosujesz na Wiktora Janukowycza, albo będziesz przeklęty - takie ultimatum postawił swym parafianom ksiądz prawosławny w jednej ze wsi obwodu rówieńskiego w zachodniej części Ukrainy.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/ksiadz-albo-zaglosujesz-albo-badz-przeklety,1417793







Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #864 : Styczeń 03, 2010, 23:23:59 »

Papież przebaczył sprawczyni ataku na niego

 co za ulga. Widać mój stanowczy protest dotarł do 7-nieba, gdzie uruchomiono specjalną procedurę nawrócenia  Chichot  Ile może zdziałać szczera modlitwa o nawrócenie grzeszników! <biją dzwony>

Wysłanie różańca bardzo chwalebne, wzorem polecenia modlitwie błądzących jest dla mnie o.Rydzyk. Czy można sie dziwić ze babunie tak go kochają?  Buziak

=========================================================

Co jest arteq, dlaczego nie ma tu jeszcze napisane <tylko nie myśl sobie ze jesteś mądrzejsza od papieża...>

co sie z Tobą dzieje, mam nadzieje że zdrowie dopisuje

Scaliłem posty
Darek

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 17:12:18 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #865 : Styczeń 05, 2010, 16:59:21 »

Hmmm
Pisanie dwóch postów pod rząd to jakaś metoda zwrócenia na siebie uwagi?

A tak z innej beczki:
- papież nie wybaczył to źle
- wybaczył - też źle

jak więc wg Ciebie powinien się zachować?
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #866 : Styczeń 05, 2010, 17:39:30 »

Enigma, a czego ode mnie oczekujesz? Co chciałabyś usłyszeć? Dlaczego uważasz [tak domniemam] że nie stać mnie na obiektywny osąd tylko ślepo, bez względu na fakty obstawać w obronie dostojników KK? W sumie trochę szkoda, że masz tak o mnie tak marny osąd, ale Twoja wola.

Ironię w odniesieniu do BXVI doceniłem, całkiem zgrabna i rzeczowa.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #867 : Styczeń 05, 2010, 17:46:05 »

Hmmm
Pisanie dwóch postów pod rząd to jakaś metoda zwrócenia na siebie uwagi?

Ależ oczywiscie, jednak post był skierowany do arteq, martwi mnie że ten spadek aktywności

Cytuj
A tak z innej beczki:
- papież nie wybaczył to źle
- wybaczył - też źle

Ależ skąd, wybaczył - dobrze. Myśle nawet ze teraz Susanna Maiolo sie przynajmniej zawstydzi  Język
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #868 : Styczeń 05, 2010, 17:49:32 »

Enigma, a czego ode mnie oczekujesz? Co chciałabyś usłyszeć? ...

O, jeest. Drogi arteq oczekuję ciągłego zainteresowania, moimi głupimi postami (czyli tego samego co zazwyczaj)
Wiesz dobrze że bez twoich docinek, czuje się wybitnie zaniedbywana...

<love arteq...love>
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #869 : Styczeń 05, 2010, 18:05:08 »

Hmmm... myślisz jednak, że jestem po prostu bezinteresownie złośliwy, coś jakby "dla zasady". Nie, tak nie jest.

Czytam Twoje posty i zauważyłem w Twoim zachowaniu ogromną różnicę w porównaniu do wcześniejszej bytności na forum. Osobiście oceniam ją in +. Nawet miałem zapytać o to ale uznałem za zbędne, ale skoro wyrwałaś mnie do tablicy... to napisałem.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #870 : Styczeń 05, 2010, 18:12:15 »

Ty złośliwy? nie, zaczepiam cie tylko dlatego właśne ze "stać cie na obiektywny osąd'

Wyrywam cie z tego spokojnego letargu, bo jakoś tak przycichłeś. A przecież wiesz kto bedzie śmiał sie w 21.12.12r ? Ty  Język  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 18:17:04 wysłane przez Enigma » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #871 : Styczeń 05, 2010, 18:24:41 »

Rozczaruję Ciebie. Nie zamierzam się śmiać - zdaję sobie sprawę, że to będzie traumatyczny dzień dla wielu osób. Być może nie będą chcieli się do tego oficjalnie przyznać, ale to w co tak wierzyli, to w imię czego tracili honor i wiarygodność - upadnie. Obawiam się, że w pewnych przypadkach może skończyć się to załamaniem nerwowym lub nawet gorzej...
NA bazie 2012 wyrosło wiele zrzeszeń mających znamiona sekt, a jak uczy nas smutna historia zdarzały się również masowe samobójstwa [które jednak należałoby nazwać zabójstwami].
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #872 : Styczeń 05, 2010, 21:24:37 »

No to uspokoiłeś mnie. Po ostatnim poście, widze że nadal jesteś sobą  Uśmiech 2 A jak bedzie,zobaczymy...
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #873 : Styczeń 05, 2010, 22:57:31 »

Rozczaruję Ciebie. Nie zamierzam się śmiać - zdaję sobie sprawę, że to będzie traumatyczny dzień dla wielu osób. Być może nie będą chcieli się do tego oficjalnie przyznać, ale to w co tak wierzyli, to w imię czego tracili honor i wiarygodność - upadnie. Obawiam się, że w pewnych przypadkach może skończyć się to załamaniem nerwowym lub nawet gorzej...

Uśmiech Się chłopie lepiej martw o siebie a nie o czyjąś wiarygodność i honor Uśmiech

pozdrawiam

ps. typowe
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 08:46:38 wysłane przez jeremiasz » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #874 : Styczeń 05, 2010, 23:00:13 »

O siebie też się martwię, jak również o to aby ludzie w przypadku upadku ich sekt nie zrobili sobie krzywdy. Opisane zachowanie miało niestety wielokrotnie miejsce.
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar turback 1sdh improwicze miastomorthal