Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 26, 2018, 10:55:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AGENCI NA INTERNETOWYCH FORACH!!!  (Przeczytany 16646 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Styczeń 26, 2012, 01:05:24 »

 
 
 
 
 
 
AGENCI NA FORACH INTERNETOWYCH!

1. Dr R. Brzeski napisał:

W sytuacji, gdy brak formalnych zapór dla dezinformacji rośnie gwałtownie znaczenie samoobrony obywateli, indywidualnego oporu przed zalewem kłamstwa. I w tej sferze można wyróżnić następujące czynniki obronne:

• możliwie szeroka wiedza. Im więcej wiemy generalnie i o przeciwniku, tym łatwiej nam rozpoznać i odeprzeć dezinformację, wykryć fabrykację i ustrzec się manipulacji.

• korzystanie z różnorodnych źródeł informacji, ułatwia ich weryfikację, a po wykryciu informacji zmanipulowanych lub sfabrykowanych umożliwia lokalizację źródła dezinformacji.

• wiedza o sobie, o swoich silnych i słabych stronach.

• unikanie myślenia, że przeciwnik myśli i zachowuje się tak jak ja. Takie myślenie, to najpewniejsza droga do samo-dezinformacji. Należy zakładać, że przeciwnik jest inteligentny i przewrotny.

• czujność – należy być zawsze przygotowanym na nieznane techniki, metody i rozwiązania.

• ustawiczne kształtowanie i umacnianie porządku moralnego opartego o system odwiecznych wartości, gdyż jest to najskuteczniejszy mechanizm samosterowania społecznego zarówno na płaszczyźnie ośrodka decyzyjnego jak i całej społeczności (narodu). Porządek ten można i należy wpajać na poziomie rodziny, ponieważ wyniesione z domu solidnie ukształtowane zasady są niezwykle trudne do wykorzenienia.

Wiarygodność informacji sprawdza się w oparciu o posiadaną wiedzę, wiarygodność posiadanej wiedzy w oparciu o przestrzegane zasady moralne, wiarygodność zasad moralnych w oparciu o 10 przykazań.

—————————————————–

2. Nowa strategia agentury – jak rozpoznać agenta?

Zamiast cenzury mamy dwa główne nurty zwalczania Prawdy na necie.
1. Władze same zakładają fałszywe witryny tzw. poszukiwaczy Prawdy, których celem jest wzbudzenie zaufania. Po uzyskaniu tegoż, fałszywe witryny starają się wprowadzać informacje błędne, niesprawdzone, wręcz śmieszne, aby zaufanie czytelnika do niezależnych mediów w poważny sposób podważyć. Jednym z przykładów takiej działalności jest prof. Fetzer, rzekomy poszukiwacz prawdy o 911.
2. Drugim, równie ważnym czynnikiem jest uczestnictwo agentów dezinformacji na wszelkich większych grupach dyskusyjnych. Celem ich jest ośmieszanie oraz czasami poważne groźby w kierunku dyskutantów, którzy rozpowszechniają materiały z witryn niezależnych od elity, materiały godzące w cele elity globalistów oraz przez elitę nieocenzurowanych.

Jak rozpoznawać agentów?
Przede wszystkim są zawsze ze sobą zgodni i solidarni względem siebie! Nawet największe gafy kolegi po fachu zbywane są milczeniem i kolega jest nadal gorliwie wspierany, bez względu na wagę bzdury, którą napisał. Przeciętny człowiek, nawet z nikłym wykształceniem będzie myślał, będzie miał wątpliwości, będzie zadawał pytania, będzie dociekał, kwestionował, domagał się dodatkowych wyjaśnień, będzie sam sprawdzał i będzie porównywał jedne opinie ekspertów z opiniami z opiniami przeciwnymi. Jest to normalne zjawisko dla każdego, kto szuka prawdy. Agent, na wszelkie informacje osłabiające czy obnażające wspierany przez niego system zawsze powie – NIE oraz wyśmieje. Jest on zawsze aktywny w tematach mogącym szkodzić interesom Globalistów. Agent nie ma wątpliwości że wszystko, co napisano jest błędne, nawet, jeżeli tego nie przeczytał! Agenci nawet nie dopuszczają możliwości, że może istnieć alternatywna odpowiedź, wyjaśnienie czy też można mieć rzeczywiście jakieś poważne wątpliwość. Dla agenta wszystko jest jasne i wyraźne i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Agent uważa wszystkich z nim się nie zgadzających za idiotów. Agent wykazuje bezkondycyjne oddanie ideologii Globalistów. Innymi słowy – agent to BETON! Najczęstszą strategią jest natychmiastowa riposta na forum, negująca wiadomość czy opinię forumowicza bez jakichkolwiek podstaw, czy dowodów w postaci linka, zazwyczaj na żenująco niskim poziomie. Najczęściej odpowiedź pojawia się w ciągu kilku minut a nawet sekund od umieszczonego materiału.
Drugorzędnym celem takiego postu jest spam – odsuwanie ofensywnego materiału na dalszy plan, aby czytelnikowi uniemożliwić dostęp do szkodliwej globalistom informacji. Jeżeli czytelnik nie zna owych zasad, więc nie przeczyta owego materiału. W takim przypadku straty propagandzistów są minimalne. Po za tym trudno się szuka czegokolwiek w na wielu stronach przeładowanych głównie spamerstwem agentów.
Inne taktyki: Przede wszystkim unika się detalicznej dyskusji w temacie, ośmiesza źródło oraz autora, podważając w ten sposób wiarygodność podanych informacji. Co bardziej ‘inteligentni’ agenci (takich jest niewielu!) wyszukują pozorne błędy, przejęzyczenia czy też przypadki nieświadomego wykorzystania materiałów podanych przez witryny dezinformacyjne. Wyrywa się pozorne błędy z kontekstu i szykanuje tego, który to napisał. Nawet w przypadku podania rzetelnej informacji ze źródła pro rządowego, jak np. BBC czy CNN, (jeżeli źródła te posuną się do przekazania prawdy) agenci także ośmieszą takie źródła, aby w ten sposób skutecznie zakrywać przestępstwa oraz manipulacje władz.
Agenci dezinformacji unikają fachowej dokumentacji.
Jeżeli już któryś z nich coś zacytuje, będzie to albo nieudolna witryna mająca na celu neutralizację szkodliwych wiadomości albo niewiele warta Wikipedia, która nie jest w żadnym wypadku miarodajnym źródłem informacji. Taką taktyką propagandziści uzyskują brak zaufania do grup dyskusyjnych oraz niechęć do korzystania z nich, ponieważ ich krzykliwy ton i język, obelgi i szyderstwa odstraszają wielu od jakiejkolwiek dyskusji. Głównym celem agentów jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się szkodliwych dla konspiratorów informacji oraz ponowne zapędzenie delikwenta przez skrzynkę dla idiotów – Telewizję!.
Dlatego żaden agent nie będzie wdawał się w detaliczną dyskusję, ponieważ nie ma on żadnych szans na logiczną oraz inteligentną dyskusję i przekonanie czytelników grup do tego, że to on przekazuje prawdę i zwalcza oszustów i prowokatorów.

Kiedy już nic nie zdaje egzaminu – propagandziści posuwają się do chamskich obelg, przekleństw w stosunku do każdego, kto ośmieli się zabrać głos w dyskusji i posiadać odmienną opinię, od oficjalnej wersji rządowej.

Całość tu: [aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=2631]

—————————————————–

3. Wszystko można usprawiedliwić stosując manipulację i socjotechnikę:

tu macie podobna sytuację
http://torrenty.org/torrent/321433
Gościu niejaki konku usprawiedliwia wszystkie zbrodnie Izraela, tak jakby wybijanie Palestyńskich dzieci było czymś niezbędnym …Nie odpowiada na niewygodne mu pytania …manipuluje treścią filmu ,stara się ośmieszyć oraz sprawić że wszystko co nie pochodzi z USrAelskich mediów nie jest warte zaufania …dodam do tego jeszcze że moje komentarze zwyczajnie znikały (wielu brakuje) a na uploadowanie książki o planach elity z przed 100 lat otrzymałem maila od adminów z informacją cytuję „Nie wolno ” taki był powód odrzucenia torrenta „NIE WOLNO” kto nie wierzy to mam screena ….
ps w trzecim poście odpowiadam na idiotyczny komentarz nie jakiej maggi który usuneła bo był totalnie idotyczny zaznaczam że ja sam nie jestem w stanie usunąć ani edytować nic ….jednak pejsaci mogą …co robili notorycznie.. źródło: prawda.info

—————————————————–

4. Sposób na niepokorne witryny „na antywirusa”.

Sposób ten polega na wtyczkach agentury do popularnych programów antywirusowych / firewalli. Polega to na tym, że gdy wchodzisz na niewygodną dla władzy stronę, pojawia się komunikat, że witryna jest źródłem ataków, ew. źródłem złośliwego oprogramowania i nie powinniśmy tam wchodzić. Ostatnio spotkało to mnie: wszedłem na bardzo popularną wyszukiwarkę hostów i lokalizacji IP, i wtedy ukazał mi się komunikat: „witryna jest źródłem ataków. zabierz mnie stąd!” np taki:

http://img13.imageshack.us/img13/7843/20090504125531.jpg

i komunikaty typu:

3 maja czytelnicy AFER PRAWA zostali zaskoczeni informacją:
Witryna www.aferyprawa.com została zgłoszona jako witryna stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.
Tego rodzaju witryny mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.
Niektóre szkodliwe witryny celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich to witryny, na które nastąpiło włamanie.
Czy ta informacja ma związek z ogłoszonym na stronach AP ogólnopolskimi protestami osób poszkodowanych przed sądami apelacyjnymi i prokuratorami w całym kraju?
Czy to ma być reakcja „togowych” na ogólnopolski protest dot. ich bezkarności, braku odpowiedzialności i łamaniem praw obywatelskich w sądach i prokuraturach?
Tylko niektórzy czytelnicy dali się zwieść tym fałszywym informacjom, większość stałych czytelników bez obaw (chociaż z trudnościami) wchodziła na strony czasopisma. Niemniej, nasi informatycy postarają się sprawdzić komu zależy na sianiu paniki wśród czytelników i wykasowaniu czasopisma z Internetu. źródło: prawda.info

—————————————————–

5. Polskojęzyczni urzędnicy jako agentura na forach?

Wystarczy spojrzec na komentarze pod newsami z Onetu zeby zobaczyc jak wyglada praca tych ludzi o ktorych piszesz. Pod jakimkolwiek artykulem nie zwiazanym z polityka, bez wzgledu na temat artykulu jest masa spamu o charakterze propagandowym: „I co **matolki, jak tam wasz wodz…” „I co ***omaniaki jak tam wasi bracia…” i setki innych tekstow w tym stylu. Obecnie prym wiodą w tym główne partie, chociaz troche Mikk – Maków sie tez udziela.
Celem sa zawsze portale i serwisy z duza spolecznoscia (Onet, WP, O2, Interia) oraz duze fora dyskusyjne skupiajace spora liczbe uzytkownikow. To lepsze niz manifestacje czy propaganda na ulicach – tu mozna przekazywac byle co, a i tak trafi to na spora grupe odbiorcow (nawet nieswiadomych – nie musisz sie zgadzac z tym co pisza, wazne ze przeczytasz).
Gdzies byl juz poruszony ten temat, rzekomo sporo polaczen jest rejestrowanych z komputerow urzednikow. Niestety, mamy ere informacji a internet jest idealny do agitacji. Mozna pisac wszystko i wszedzie, co daje pole do popisu dla manipulacji. W koncu co raz trafi do sieci tak szybko nie znika. Najwieksza bzdure czy prawde mozna promowac/podwazyc i ciezko jest ostatecznie wszystko zweryfikowac. źródło: prawda.info

cd...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2012, 01:05:56 »

cd....

—————————————————–

6. DEZINFORMACJA od A do Z – czyli jak rozpoznać kreta na forum.

1. Nie widzieć, nie słyszeć zła, nie mówić o nim. Niezależnie od tego co wiesz, nie mów o tym, szczególnie jeśli jesteś osobą publiczną. Jeśli się o czymś nie mówi, to się to nie wydarzyło i nie trzeba się tym zajmować.

2. Udawaj niedowierzanie i oburzenie. Unikaj dyskutowania o kwestiach kluczowych i skup się na sprawie pobocznej, którą można wykorzystać do pokazania, że temat jest krytyczny wobec innej grupy lub tematu tabu. Nazywa się to też gambitem “jak śmiesz!”

3. Stwórz pogłoski. Unikaj rozmawiania o tematach, twierdząc że wszystkie pomówienia, niezależnie od pochodzenia i dowodów, są plotkami i zwykłymi oszczerstwami. Możesz wykorzystać inne, niekoniecznie prawdziwe oskarżenia. To działa szczególnie dobrze w wypadku milczącej prasy, ponieważ wtedy te “wątpliwe pogłoski” są jedynym źródłem informacji dla publiki. Jeśli możesz skojarzyć źródło z Internetem, użyj tego do podkreślenia, że jest to “fałszywa pogłoska” rozpowszechniana przez dzieciaki, która nie ma pokrycia w faktach.

4. Wykorzystuj wątłe argumenty. Znajdź albo wymyśl słaby argument u oponenta, który łatwo będzie obalić, co sprawi, że w oczach innych uczestnikow będziesz górą. Stwórz problem, który bezpiecznie można implikować w oparciu o twoją interpretację oponenta, jego argumentów bądź sytuacji albo wybierz najsłabszy aspekt z najsłabszych oskarżeń. Wzmocnij jego znaczenie i zniszcz go w taki sposób, aby stworzyć wrażenie, że rozprawiłeś się ze wszystkimi argumentami, zarówno prawdziwymi, jak i sfabrykowanymi, jednocześnie unikając rozmowy na główny temat.

5. Zwódź oponentów przez wyśmiewanie i wyzywanie. Jest to tzw. “podstawowy atak na kuriera”, który ma wiele wariantów. Przypnij przeciwnikowi łatkę, taką jak “prawicowiec”, “liberał”, “komuch”, “terrorysta”, “radykał”, “rasista”, “fanatyk religijny”, “zboczeniec” (w Polsce – “antysemita”, “ksenofob”) i tak dalej. To sprawia, że inni będą mniej chętni wspierać przeciwnika, żeby nie narazić się na zakwalifikowanie do którejś z tych grup, a ty unikniesz konfrontacji z kwestią zasadniczą.

6. Uderzaj i uciekaj. Na forum publicznym przypuść krótki atak na przeciwnika lub jego pozycję i zwiń się, zanim usłyszysz odpowiedź, albo po prostu ją zignoruj. To doskonale działa w Internecie i listach do redakcji, gdzie można stworzyć cały szereg nowych tożsamości i nie trzeba się tłumaczyć ze swoich zarzutów – po prostu przypuść atak, nigdy nie dyskutuj o głównym temacie i nigdy nie odpowiadaj na odpowiedzi przeciwnika, ponieważ to może zwrócić uwagę na punkt widzenia przeciwnika.

7. Zakwestionuj motywy. Przeinaczaj albo uwypuklaj fakty, tak żeby mogły świadczyć o tym, że twój przeciwnik ma ukryte osobiste motywy lub jakieś uprzedzenia. To zmusza przeciwnika do obrony.

8. Powołaj się na autorytet. Przedstaw się jako ktoś z kręgu autorytetow i wykorzystaj jak najwięcej żargonu i “szczegółów”, aby pokazać, że jesteś “tym, który wie”, i po prostu powiedz, że to, co mówi oponent, to nieprawda, nie wdając się w dyskusję i nie demonstrując konkretnie dlaczego ani nie cytując żadnych źródeł.

9. Udawaj głupka. Nieważne, jakie dowody albo jakie logiczne argumenty są podawane, nie wdawaj się w dyskusję i ogranicz się do twierdzenia, że nie mają one żadnej wartości, są bez sensu, niczego nie dowodzą, są nielogiczne albo nie wspierają wniosku. Dla uzyskania najlepszego efektu – mieszaj ile się da.

10. Mów, że oskarżenia oponenta to stare sprawy. Pochodna “wątłego argumentu” – zwykle w łatwo dostrzegalnych sprawach o dużej skali ktoś szybko wystąpi z oskarżeniem, z którym można sobie łatwo poradzić albo zrobiono to już w przeszłości. Jest to rodzaj inwestycji na przyszłość – na wypadek problemów z opanowaniem sytuacji. Kiedy taki rozwój wypadków jest do przewidzenia, już na wstępie użyj metody “wątłego argumentu” i uporaj się z nim w ramach wstępnego programu awaryjnego. Następne oskarżenia, niezależnie od ich wartości i zasadności, bedą zazwyczaj kojarzone z pierwotnym zarzutem i odrzucone jako zwykłe wracanie do starych spraw i nie będzie potrzeby odnoszenia się do nich w jakikolwiek sposób. Jeszcze lepiej, jeśli oponent był powiązany z pierwotnym źrodłem oskarżenia.

11. Ustanów odwroty i odwołuj się do nich. Przyznaj się do drobnej pomyłki, którą popełniłeś nieumyślnie, ale daj do zrozumienia, że przeciwnik stara się wszystko wyolbrzymić i stworzyć wrażenie, że zbrodnia jest większa, niż w rzeczywistości. Inni potem mogą wspomóc ten obraz, działając na twoją korzyść, a nawet powszechnie nawoływać do zakończenia całej tej bzdurnej afery, bo przecież “zrobiłeś już to co należy”. Jeśli umiejętnie się to przeprowadzi, zyskuje się sympatię publiki za “przyznanie” się do błędu, bez konieczności ustosunkowywania się do poważniejszych kwestii.

12. Zagadki nie mające rozwiązania. Pokazując szereg wydarzeń otaczających przestępstwo i ogromną liczbę osób zaangażowanych, stwórz wrażenie, że problem jest zbyt skomplikowany, by dał się rozwiązać. To sprawi, że publika szybciej straci zainteresowanie.

13. Logika Alicji w Krainie Czarów. Unikaj dyskusji o sprawie poprzez wsteczne rozumowanie albo wykorzystując pozornie dedukcyjną logikę, która wyprzedza wszelkie rzeczywiste zdarzenia. [Na przykład: jeśli by to faktycznie miało miejsce, to prasa już dawno by o tym pisała. Skoro nie pisała, nie miało to miejsca. Inny wariant - "na pewno ktoś by sypnął".]

14. Domagaj się kompletnych rozwiązań. Unikaj kwestii domagając się od przeciwnika natychmiastowego rozwiązania sprawy. Najlepiej działa w połączeniu z punktem 10.

15. Naginaj fakty do innych wniosków. To wymaga kreatywnego myślenia, o ile przestępstwo nie zostało popełnione z myślą o awaryjnym wyjaśnieniu.

16. Znikające dowody i świadkowie. Jeśli coś nie istnieje, nie jest faktem i nie będziesz musiał się do tego odnosić.

17. Zmieniaj temat. Używane przeważnie w połączeniu z innymi sztuczkami. Znajdź sposób na zmianę tematu dyskusji wykorzystując zgryźliwe albo kontrowersyjne komentarze w nadziei na skierowanie uwagi na nowy, łatwiejszy temat. To działa wyjątkowo dobrze w towarzystwie, które może “spierać się” z tobą na nowy temat i spolaryzować uczestników dyskusji, aby uniknąć głównego tematu.

18. Rozbudzaj emocje, antagonizuj i podpuszczaj przeciwników. Jeśli nie potrafisz nic innego, prowokuj i besztaj oponentów, aby sprowokować ich do emocjonalnej odpowiedzi, która uczyni z nich głupców, sprawi, że oni sami będą postrzegani jako nadgorliwi, a ich materiał jako mniej spójny. Nie tylko uda ci się uniknąć głównego tematu, ale możesz dalej działać, nawet jeśli ich emocjonalna odpowiedź o niego zahaczy, skupiając się na tym, jak przeciwnik jest “wrażliwy na krytykę”.

19. Zignoruj prezentowane dowody i domagaj się dowodów niemożliwych. Jest to wariant “zgrywania idioty”. Niezależnie od tego, co przeciwnik przedstawi na forum publicznym, uznaj materiał za nieistotny dla tej kwestii i domagaj się dowodów, których przeciwnik nie będzie w stanie dostarczyć (mogą istnieć, ale nie być w zasięgu, mogą już być zniszczone albo skonfiskowane, jak w wypadku broni użytej przez zabójcę). Aby całkowicie uniknąć dyskusji, możesz być zmuszony do zdyskredytowania mediów lub książek jako źródeł, odmowienia uznania świadka za wiarygodnego, albo nawet zaprzeczenia, że słowa rządu lub innych władz mają jakiekolwiek znaczenie.

20. Fałszywe dowody. Kiedy to tylko możliwe, wprowadź nowe fakty lub wskazówki stworzone z myślą, aby wprowadzić rozdźwięk między dowodami przeciwnika. To działa bardzo dobrze w wypadku przestępstw z planem awaryjnym, w których wypadku często faktów nie da się łatwo odróżnić od elementów sfabrykowanych.

21. Wezwij Sąd Najwyższy, Specjalnego Oskarżyciela albo inne wysoko postawione ciało. Możesz osłabić cały proces z korzyścią dla siebie i skutecznie zneutralizować wszystkie delikatne kwestie bez otwartej dyskusji. Powołane dowody i zeznania muszą zostać utajnione. Na przykład, jeśli masz swojego prokuratora, może ci to zapewnić, że Sąd Najwyższy nie zobaczy żadnych użytecznych dowodów, które będą szczelnie zapieczętowane i niedostępne dla późniejszych badaczy. Po uzyskaniu pozytywnego werdyktu, sprawę można uznać za oficjalnie zamkniętą. Zwykle technika ta stosowana jest w celu uznania winnym niewinną osobę, ale może również pomóc przy wrabianiu ofiary.

22. Stwórz nową prawdę. Stwórz swoją grupę ekspertów, autorów, przywódców albo wpłyń na już istniejące struktury, które mogą pomóc sprokurować przychylne zeznania, badania naukowe albo opinii społecznej. W ten sposób, jeśli będziesz musiał już dyskutować o temacie, możesz robić to autorytatywnie.

23. Stwórz większe zamieszanie. Jeśli powyższe nie za bardzo pomaga w odwróceniu uwagi od wrażliwych kwestii albo nie chroni przed niekorzystnym relacjonowaniem przez media wydarzeń, których toku nie da się zatrzymać (jak np. toczące się procesy), stwórz nowe, zastępcze tematy medialne (albo spraw, żeby prasa tak je potraktowała). To pozwoli ci odwrócić uwagę mas.

24. Uciszaj krytyków. Jeśli powyższa metoda nie zadziała, zastanów się, jak permanentnie usunąć przeciwników z obiegu, tak abyś już nie musiał się odnosić do sprawy. Można to osiągnąć przez morderstwo, aresztowanie i zatrzymanie, szantaż, albo oczernienie poprzez ujawnienie materiałów służących do szantażu, albo przez zwykłe zastraszenie i inne groźby.

25. Zniknij. Jeśli posiadasz istotne tajemnice albo wydaje ci się, że ziemia pali ci się pod stopami i nie wytrzymasz temperatury, żeby uniknąć problemów – opuść teren.


http://kefir2010.wordpress.com/2011/10/09/agentura-wplywu-hasbara-dezinformacja-i-mechanizmy-prania-mozgow-na-forach-i-blogach-9-pazdziernika-2011/
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 26, 2012, 08:21:49 »

naiwnością byłoby myśleć, że nic takiego nie ma miejsca..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 26, 2012, 10:04:48 »

Hehe, swojego czasu zgodnie z zarzekaniami się Kiary opartymi - a jakże! - na jej wewnętrznej "wiedzy" - podobno również byłem nasłanym agentem czy jakąś tam bojówką... :]  ba nawet dowiedziałem się bywałem na innych pod jakimś tam nickiem - oczywiście rónież tam jej "wiedza" pozwiliła mnie rozpoznać bez pudła.

Zapewne są na necie różne krecie roboty, dlatego bądźmy czujni ale nie popadajmy w paranoję.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 26, 2012, 10:32:38 »

Tak, tak, bądźmy czujni..

 Uśmiech Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 26, 2012, 12:24:10 »

naiwnością byłoby myśleć, że nic takiego nie ma miejsca..
songo podpadasz pod punkt 13ty Mrugnięcie
arteq pod punkt 10ty Uśmiech

A ja tu spełnię punkt 9ty Chichot

Nawiasem mówiąc autor tego artykułu zadał sobie wiele trudu, aby widzieć wszędzie Agentów. Niewinna wypowiedź też może być wzięta za agenturalizm. Mnie tam szkoda na to energii.

Owszem dobrze wiedzieć, że tacy agenci  istnieją, ale to jest cena wolności internetu, którą wspieramy przecież.
Jedyna obrona to wiedza.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 26, 2012, 12:54:49 »

Artykuł nie jest świętym wyznacznikiem kanonu ( bynajmniej dla mnie) jest tylko zauważeniem faktu , który istnieje. Nikt kto jest agentem na forum nie przyzna się do tego , oczywistym jest iż zaprzeczy i będzie ośmieszając wszystko ignorował informacje.

Ja nie będę nikogo dopasowywać do żadnego punktu , to nie o to chodzi , ale o świadomość żeby nie dawać się prowokować takim ludziom.

Każde forum jest tematyczne ludzie pojawiają się by dyskutować w tych tematach , to naturalne , ale są tez tacy , którzy jedynie aranżują awantury między ludźmi i zdecydowanie zawsze rozmywają tematy oraz zmieniają ich kierunki dyskusyjne. I takim ludziom nie powinniśmy się dać "podprowadzać w maliny". Bo oni robią to świadomie i z premedytacją.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 12:58:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2012, 20:18:33 »

Ten przekaz świetnie nadaje się do tego miejsca bowiem manipulacja jednostkami i masami podlega tym samym zasadą.

Warto go bardzo uważnie przeczytać i wyciągnąć wnioski.
Nie muszą być używane wszystkie techniki równocześnie , stosowane są te , które niezbędne są  w danym momencie.

Kiara Uśmiech Uśmiech

10 strategii manipulacji
.
Oto, oparta o pracę amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego,
lista „10 strategii manipulacji” przez establishment.


1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3 – STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4 – ODWLEKAJ ZMIANY

Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA


Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.


7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE


Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

http://mariamuir.com/2011/12/10/noam-chomskys-10-strategies-of-manipulation-by-the-media/


http://krystal28.wordpress.com/
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2012, 20:20:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 02, 2012, 22:02:25 »

Cytuj
Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze”

I to jest , być może, nasza największa broń - pozytywna intencja. Ogromny potencjał , lecz potrzeba do tego uświadomienia sobie jak wielka jest to moc i jak z niej korzystać.

Cytuj
Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną
Na szczęście coś z tej wiedzy się przebija poprzez zasłonę do mas. Nie jesteśmy już tacy głupi i ciemni.
Chociaż z drugiej strony system edukacji wtłaczając przez tyle szkolnych lat do głów określone wykształcenie oraz wizję świata skutecznie sprawia, że umysły ludzkie (tych, co mają się za niegłupich) nie tylko, że nie są zdolne do rozpoznania prawdy o rzeczywistości, to jeszcze same bronią fałszywego obrazu świata, ponieważ został on im wpojony do głów od dziecka. Nawet jeśli się burzą, to w ramkach dozwolonych przez system.

Czasami lepiej nie być wytresowaną małpą do myślenia wyłącznie w określonych kategoriach, za to z przedrostkami mgr, dr., prof. przed imieniem i nazwiskiem.

Pozwólmy sobie na swobodę wyobraźni oraz innego postrzegania spraw codziennych .

Tak na prawdę to żadni agenci nie mogą nic zrobić, dopóki nie damy się omotać ich siecią intryg. Te punkty warto znać, lecz chyba nie ma sensu nieustannie poprzez te punkty patrzeć na otaczający nas świat, gdyż będzie to tworzenie więzienia dla samego siebie.

Nawet, jeśli ten wredny agent rozpozna człowieka i doniesie komu trzeba , to co masz takiego do stracenia, człowieku ?
Jeśli będziemy wolni wewnątrz nas, to i Wszechświat taką wersję nas samych, oraz naszego otoczenia, będzie wspierał. Właśnie dlatego, ze jesteśmy z nim połączeni, jesteśmy Jednym .

Może to i naiwne, ale "wszystko będzie dobrze "  Chichot
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marzec 11, 2012, 20:14:36 »

Próbowałem wejść na stronę "Zmiany za Ziemi" i wyskoczyła mi taka informacja (to już tłumaczenie przez google):

Cytat: Tłumacz Google
Strony off-line

Strona jest obecnie niedostępna z powodu problemów technicznych. Prosimy spróbować ponownie później. Dziękuję za zrozumienie.

Jeśli jesteś opiekunem tej stronie, proszę sprawdzić ustawienia bazy danych w pliku settings.php i upewnić się, że dostawcą usług hostingowych na serwer bazy danych jest uruchomiony. Aby uzyskać pomoc, zobacz instrukcję obsługi lub skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.

Błąd mysql było: Użytkownik user_cypriano już czynne więcej niż "max_user_connections 'Przyłącza.

Ciekawe, czy to tyko technika, czy ktoś im mąci.
Nie przypuszczam by mieli swą stronę na "darmowych forach" jak nasze forum.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ramer
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 12, 2012, 09:24:07 »

Wczoraj na Polsacie w wiadomościach o 19 był reportaż z nimi, w którym podany był adres strony.
Najwidoczniej nie wyrabiają serwery po takiej reklamie.
Poruszany temat "dziwne dźwięki dochodzące z wnętrza ziemi"
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 12, 2012, 10:32:07 »

coraz więcej ciekawych serwerów ma problemy z przeciążeniem, a czasami powodem jest rutynowa konserwacja,-
ale przecież można "zawalić" serwer celowo- tak jak ze stronami rządowymi Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Uduchowiony Piotr
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 17, 2012, 13:18:37 »

praktycznie większość tego forum, działające w imieniu projektu cheops podpada pod te wszystkie paragrafy, które wymieniłaś kiara.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 13:19:44 wysłane przez Piotr » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 17, 2012, 13:35:51 »

Powiedziała bym raczej iż niektóre osoby usiłują wprowadzić tu te zasady , usiłują odwracać uwagę , zmieniać tematykę , wymuszać niezgodę między forumowiczami.

A czy są na tym forum agenci? Pewnie są , a nawet na pewno są bo na takich forach zawsze są pewne służby. Jedni się nie ujawniają inni robią to okazjonalnie a jeszcze inni specjalnie się nie kryją wiedząc iż przeciętny człowiek nie może inm tego udowodnić.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 17, 2012, 13:42:21 »

Ciekawskich nie brakuje.Kilka razy byli "nawiedzency".Probowali szumnie sie wypowiadac,a pozniej znikali.I sluch po nich zaginal.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 17, 2012, 13:47:42 »

A to są ciekawe przypadki bo niby mieli dużo do powiedzenia, a po kilku postach ciach i głucho po ich bytności się stało.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 17, 2012, 13:52:23 »

 Mrugnięcie
praktycznie większość tego forum, działające w imieniu projektu cheops podpada pod te wszystkie paragrafy, które wymieniłaś kiara.
Skoro wiekszosc forum podpada , to biorac to na logike jest to centrum agentow .. Wiec to tak jakby wiekszosc agentow wprowadzalo sie wzajemnie w blad , ale po co ? Nie ma w tym logiki
Kazdy wie co mu w duszy gra , a co nie. Uśmiech
Piotrze pozostaje Tobie skorzystac z wiedzy jaka tutaj jest lub szukac bezpiecznego miejsca , gdzie nie ma , az tak duzej rzeszy agentow .  Mrugnięcie
Na dobra sprawe nawet Kiara mimo , ze zalozyla ten watek moze byc agentem np. myslicieli  Mrugnięcie no i niech sobie bedzie jesli tak chce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 14:36:11 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 17, 2012, 14:56:53 »

No bo jestem i wcale tego nie ukrywam, jestem agentką od myślących inaczej! Duży uśmiech Duży uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 18, 2012, 14:13:46 »

Co do tych Agentow to jasne, ze sa!
Ale bardziej aktywni byli jakies 3-4 lata temu. Mysle, ze ich glupota polegala na zbyt szybkim ujawnieniu swych intencji. Nie docenili ludzkiego sprytu.
Agenci to zwykli kapusie, ktorzy zbieraja dane z wpisow, analizuja i dopasowywuja do zycia realnego, gdyz oni doskonale wiedza skad my "nadajemy".
Najlepiej ich zignorowac, znudzi im sie w koncu.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Marzec 23, 2012, 00:28:58 »

Na naszym forum pojawiło sie   paru Język  Skłócają ludzi ,rozwalają dyskusję itd...
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 00:30:07 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Marzec 23, 2012, 00:35:46 »

Ich czas jest krótki Duży uśmiech Natępujące szybko ''zmiany'', mają ponoć ''wykurzyć'' ich z naszej planetki Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 00:36:16 wysłane przez janusz » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 03, 2012, 07:44:26 »

oj janusz, janusz... jakże naiwne stwierdzenie. agenci byli zawsze. byli, są i będą. mogą się przyczaić, mogą dokonać taktyczny odwrót ale nigdy nie odpuszczą. są jak rottweilery.
Zapisane
Constantin
Gość
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 03, 2012, 14:50:10 »

No dobra wydało się jestem agentem Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 03, 2012, 16:06:41 »

No dobra wydało się jestem agentem Uśmiech

To przyznaj się jeszcze czyim jesteś agentem? Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 03, 2012, 20:40:02 »

A gdzie sie podzial nasz gorliwy agent nr.1 Arteq , zawsze co swoj, to swoj.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lodz warriorsidiot zielonypyl kluczzmierzchu castlecraft