Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 15:56:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AGENCI NA INTERNETOWYCH FORACH!!!  (Przeczytany 43539 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #50 : Listopad 05, 2012, 14:53:21 »

Oczywiście, Kiaro, każdy ma prawo do swoich poglądów.

Już raz zarzuciłaś publicznie Artqowi, że jest agentem. Bez dowodów.
Teraz, nazwałaś go trollem i agentem w domyśle.
I tylko dlatego, że Arteq w swojej zasadniczości wytknął Ci pomyłki.

Żądasz dowodów, sama ich nie dostarczając na własne zarzuty przeciw Artqowi.
Twoja sprawa, Twoja duchowość. Ale inni też mają oczy. I tyle. 

Pa  Duży uśmiech




Pobaw się Ptaku swoimi klockami sama... mnie w te Twoje rozprawki nie wciągniesz, juz od dawna te Twoje prymitywne gierki na mnie nie działają.
Dodawszy do niego fakt iż ty oczywiście wiesz lepiej ode mnie  co ja  mam w moich myślach!
Jak coś mi zarzucasz wprost iż powiedziałam to... czy tamto.... to poproszę dowody a nie jakieś kolejne blablanie.....  Duży uśmiech Język

Czy teraz Tobie energii brakuje szukasz sponsora? Ja nie!


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 14:55:52 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #51 : Listopad 05, 2012, 15:05:38 »

Dziękuję Kiaro, energii mam wystarczająco i na pewno Twojej mi nie trzeba. Może Tobie jej brakuje?

Widzisz, teraz ze mnie próbujesz zrobić wampira energetycznego, tylko dlatego, że mam odwagę pisać co widzę.
Cóż, typowe… sama sobie wystawiasz świadectwo.

Zaprzeczysz, że nazwałaś Artqa agentem i trollem?  Chichot
Dowody są i to twarde.  Duży uśmiech
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Listopad 05, 2012, 16:09:21 »

Nie Kate, nie lustruję ciebie, ani nikogo innego, nie mam na to ochoty nawet, a zresztą są tu inni, co się zajmują sprawami osobistymi, głównie poza swoimi. Ja czasami zauważam jakąś lukę i albo piszę ci wprost, albo naprowadzam, ale nie bierz tego osobiście, nigdy nie miałem zamiaru bawić się w czyjegoś nauczyciela. Takich tu mamy wielu, nawet niektórzy deklarują swoich mistrzów. Najdziwniejsze jest to, że "myślą, mową i uczynkiem" zupełnie nie przypominają tychże mistrzów i nie naśladują ich samych, ani ich nauk. Ale "dla każdego..." w/g naszego kolegi.
Lustratorów też mamy tak dużo, że każdy następny jest zbędny.
Szanowne Panie, gdy poparzyłem na tą dyskusję, to zgodnie z definicjami powyżej widzę, że trolowanie niesamowicie spowszechniało.
Efekt jest taki, że temat jak zwykle się rozmywa, do czego tym postem też się przyczyniam.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #53 : Listopad 05, 2012, 16:28:33 »


Ale bez problemu mogę zalać to forum postami z różnych nicków i IP.

IP jakie widzi choćby ten portal to IP z lokalnego nadajnika przydzielonego przez głównego Hosta,  a nie Twoje własne IP, które przydziela Ci serwer DHCP.
A tego IP nie zmienisz ! Bo jest to IP  pomiędzy brama nadajnika, a głównym Hostem Providera.
Jak nie wierzysz,  to niech Darek zablokuje na chwilkę Twoje IP jakie widzi ze strony logującego się blueray21 i spróbuj wejść na forum....

Tylko właśnie jakie IP widzi Darek ?

Więc od razu powiem, że Darek nie widzi Twojego, mojego, lub kogokolwiek innego prywatnego IP.
Moje prywtane IP przydzielone przez lokalnego Hosta na moim komputerze jest z końcówką  22.22.
Ale Darek nie widzi tego IP.
Widzi inne ?
Pytanie jakie ?

Więc nie da się (jak piszesz) zalać forum różnymi IP, bo o IP NIE TY decydujesz !



« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 16:38:12 wysłane przez Astre » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 05, 2012, 16:58:31 »

Astre, chodzi o IP w sieci internet, a nie lokalne, intranet itp.,  Darek widzi to IP, może być stałe tak jak moje, albo codziennie inne jeśli używasz ADSL np. Neostrady, ale zawsze jest i fakt można zablokować. Ale gdy zaloguję się na forum przez anonimowy proxy serwer, to zostanie przyklejony adres tego serwera, albo jeszcze częściej adres "pusty" i za każdym razem inny i nikt nie ma szans zidentyfikować źródła czyli mojego prawdziwego IP.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #55 : Listopad 05, 2012, 17:27:20 »

za każdym razem inny i nikt nie ma szans zidentyfikować źródła czyli mojego prawdziwego IP.

To w takim razie powiedz mi jak to jest ?
Dam przykład niedawno  z życia wzięty ?

Na jednym z forów, w którym też uczestniczyłem była wojna i Admin zablokował kilkanaście adresów IP między innymi mój.
I nie mogłem się na tym forum zalogować ze swojego kompa, nie mogłem z kompa sąsiada, ani innych znajomych w moim mieście.
Nie mogłem też zalogować się z kompa znajomego, który mieszka ok. 10km od mojej miejscowości.
Ale, mogła się zalogować moja córka, która mieszka w Krakowie - 180 km odemnie...
Pytanie proste jak drut ?
Jakie  IP ''widziało'' forum skoro nie mogłem się zalogować ze swojego kompa, ani komuterów znajomych  w moim mieście i pobliskim mieście, ale mogła zalogować się moja córa ?
Rozmawiałem z siecowcami i blebią, że to niemożliwe ?
Tylko jak niemożliwe, skoro  sam to sprawdziłem.
Wniosek prosty- sieciowcy/fachowcy figę wiedzą. I każdy  gada co wie, a nie co w rzeczywistości jest !

Więc pytanie wciąż to samo ?
Jakie do cholery IP w końcu widzi forum ?
  Skoro logowałem się z różnych komputerów i nawet z kompa znajomego w pobliskim mieście i się nie zalogowałem, bo pojawiał sie komunikat, że : Twój adres IP został zablokowany i skontaktuj się administratorem.
 


« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 17:50:39 wysłane przez Astre » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #56 : Listopad 05, 2012, 17:32:26 »

Astre, jest to prostsze niż myślisz. IP sobie a login... sobie. Kumunikat to tylko wywoływane zdanie, a nie ścisły opis rzeczywistej sytuacji. Gdybys z kompa znajomego założył nowy profil bez trudu mógłbyś "zajrzeć" na forum...
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #57 : Listopad 05, 2012, 17:39:43 »

Astre, jest to prostsze niż myślisz. IP sobie a login... sobie. Kumunikat to tylko wywoływane zdanie, a nie ścisły opis rzeczywistej sytuacji. Gdybys z kompa znajomego założył nowy profil bez trudu mógłbyś "zajrzeć" na forum...

Nie jestem tego pewien ?
Astre, jest to prostsze niż myślisz. IP sobie a login... sobie. Kumunikat to tylko wywoływane zdanie, a nie ścisły opis rzeczywistej sytuacji. Gdybys z kompa znajomego założył nowy profil bez trudu mógłbyś "zajrzeć" na forum...

Ale, dlaczego bez problemu zalogowała się moja córka mieszkająca w Krakowie i w moim imieniu wysłała do Admina zapytanie, bo ja w żaden sposób nie mógłem tego zrobić ?
Co to ?  Kraków posiada jakieś inne technologie obsługi sieci, czy co?, bo już naprawdę tego nie rozumiem ?...!
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 05, 2012, 17:43:54 »

To może być dość proste, admin zablokował strefę, czyli jakąś początkową część adresu. Prawdopodobnie nikt z twoich okolic nie uczestniczył w tym forum, albo też miał być blokowany jeśli był ktoś (chociaż jak widzę to teraz, niekoniecznie, bo potrzebny jest do kompletu login i hasło). W ten sposób pozbawił cię możliwości logowania z całej strefy adresów przyporządkowanych twojej lokalizacji. Gdybyś spróbował się zalogować przez anonimowy serwer proksy to zrobiłbyś to bez problemu, o ile nie zablokował nicka, a nie zablokował, skoro córka mogła się zalogować.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #59 : Listopad 05, 2012, 17:46:07 »

To może być dość proste, admin zablokował strefę, czyli jakąś początkową część adresu. Prawdopodobnie nikt z twoich okolic nie uczestniczył w tym forum, albo też miał być blokowany jeśli był ktoś (chociaż jak widzę to teraz, niekoniecznie, bo potrzebny jest do kompletu login i hasło). W ten sposób pozbawił cię możliwości logowania z całej strefy adresów przyporządkowanych twojej lokalizacji. Gdybyś spróbował się zalogować przez anonimowy serwer proksy to zrobiłbyś to bez problemu, o ile nie zablokował nicka, a nie zablokował, skoro córka mogła się zalogować.

Też tak myślę, że był taki cwany i zablokował całą okoliczna strefę adresów IP, bo innego wyjaśnienia nie można wogóle znaleźć.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Listopad 05, 2012, 17:51:35 »

To możliwe, wstawiasz w blokadę początkową część i dalej gwiazdki dla zapewnienia stałej długości. Tak to działa.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Listopad 05, 2012, 18:27:07 »

ukrywanie IP - potwierdzam - łatwizna i nie do wykrycia

dodatkowo - można smykać przez zdalny pulpit - trochę trudniejsze i wymaga kompana, który umożliwi korzystanie z jego kompa oraz z ... jego odpowiedzialności, bo wszystko potem będzie na niego (polecam poczytać o VNC i jego różnych odmianach)


http://pl.wikipedia.org/wiki/Virtual_Network_Computing
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 18:27:48 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Listopad 05, 2012, 18:31:31 »

jeszcze jedna sprawa, jeśli komputer jest podłączony poprzez router, można namierzyć tylko router miejscowo,-
a docelowy komp. może być na Wi-fi zupełnie gdzie indziej.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #63 : Listopad 05, 2012, 18:40:19 »

No dobrze, ale nadal nie wiemy kto jest tym/tymi agentami, bo dla potrzeb zapytania zakładam, że Kiara nie kłamała...
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #64 : Listopad 05, 2012, 21:09:16 »

blu
Cytuj
Nie Kate, nie lustruję ciebie, ani nikogo innego, nie mam na to ochoty nawet, a zresztą są tu inni, co się zajmują sprawami osobistymi, głównie poza swoimi.

No, skoro tak OTRZYMASZ to UPRAGNIONE  Mrugnięcie Zły rozgrzeszenie.

Co do faktow, to o jakiej Elzbiecie mowa.Coś

Bo pamietam z czasow FL, ze szybciutko po miom wstapieniu (wtedy) na to forum tu, otrzymalam post od Elzbiety, ktora prosila o ... moj- email... (sorry!, ale taka prawda).
Podalam lekkomyslnie.

Do dzis nie wiem, czemu az tyle spamu tam laduje.

P.S. Nie winie nikogo, ale pokazuje DROGE (jak zawsze!)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 21:10:18 wysłane przez Kate » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Listopad 05, 2012, 21:22:58 »

Kate, takie lokalne rozgrzeszenie, to tylko łechtanie ego, ale na tym przeglądzie życia w zaświatach to już nie działa i niestety nie  da się nic "załatwić". Tam jeszcze korupcji nie wymyślili.
Co do Elżbiety, jedna z większych zadym, aktualnie esencja powielona - szkoda czasu, nie ta energia.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #66 : Listopad 05, 2012, 21:57:48 »

blu

Cytuj
Co do Elżbiety, jedna z większych zadym, aktualnie esencja powielona - szkoda czasu, nie ta energia.

Coś Nic nie wiem oprocz tego, ze "ktos" wyludzil w sposob PODSTEPNY moj e-mail (ten stary od FL).
Czyli jaka latwa przyneta tu byla FL.

...

I dziwicie sie, ze ... odeszla...
Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #67 : Listopad 05, 2012, 21:59:13 »

Kate:
Zagladam tu tylko poczytac.Jednak nic sie tu nie zmienilo - obwinianie, naskakiwanie i tak dalej.Odnosnie tego co Napisalam do Fair Lady :

Punkty Forum (pf): 0


Wiadomości: 206



Zobacz profil Email Prywatna wiadomość (Online)
(Bez tematu)
« Wysłane do: Gość : Kwiecień 28, 2012, 23:10:51 »
Odpowiedz cytując | Odpowiedz | Usunąć tę wiadomość 
Jak sie masz Fair Lady:
Jezeli jest taka mozliwos  - bardzo Cie poprosze skontaktuj sie ze mna.
Milusiego dzionka - Ela

Odp: (Bez tematu)
« Wysłane do: Gość : Kwiecień 29, 2012, 13:18:30 »
Odpowiedz cytując | Odpowiedz | Usunąć tę wiadomość 
Dzien doberek:
Bardzo Ci dziekuje.Moj email adres to:
 esztuka0437@gmail.com
Wracam juz do pracy od poniedzialku.Pracuje na popoludniowa zmiane.Bardzo prosze nie denerwuj sie jezeli odpowiedzi beda pozniejsze.Roznica z Polska jest 6 godzin,
Serdecznie pozdrawiam - Ela

(Bez tematu)
« Wysłane do: Gość : Kwiecień 29, 2012, 22:37:59 »
Odpowiedz cytując | Odpowiedz | Usunąć tę wiadomość 
Droga Fair Lady:
Chcialabym Cie zapytac na temat numenorogli.Czy orjetujesz sie w temacie.Jezeli tak to byla bym bardzo zainteresowana, oczywiscie, jezeli bedziesz chciala sie ta wiedza ze Mna podzielic.
Bardzo Dziekuje.Milusiego dzionka - Ela
Nie prosilam nikogo o email adres jak widac powyzej.
Nastepnie
blueray21 "Co do Elżbiety, jedna z większych zadym, aktualnie esencja powielona - szkoda czasu, nie ta energia."
Bardzo Cie poprosze nie wypowiadaj sie na moj temat nie znajac mnie.A jezeli znasz tylko z opowiesci Krolowej Matki to bardzo prosze zachowaj swoje osady dla siebie.
Z powazaniem - Elzbieta
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #68 : Listopad 05, 2012, 22:01:51 »

Czy korzystając Elżbieto z okazji możesz/raczysz odpowiedzieć na moje jedno zapytanie - czy na wspólnej wycieczce do Egiptu, orientujesz się czy Kiara sama płaciła za wyjazd?
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #69 : Listopad 05, 2012, 22:03:12 »

Bzdury!

Robie niekonwencjonalne notatki, i wlasnie ten email Elzbiety, brzmial (wtedy) zupelnie inaczej.
 Zły
Ale to nie sprawa MOJEGO sumienia. Elu.

edit:

Az dziw birze, ze w formie Terminatora(cb) melduje sie ... glos z zzaswiatow, czy inny??

P.S. a TY blu ganiles mnie za robienie wydrukow!
Reka reke myje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 22:05:35 wysłane przez Kate » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Listopad 05, 2012, 22:04:10 »

Elżbieto, nie oceniam ciebie daleko mi do tego, tylko energię wydarzenia, znajomość nie ma tu nic do rzeczy, drugiej strony też nie znam.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #71 : Listopad 05, 2012, 22:06:54 »

Ale za zaproszenie na dzialke koliberka dziekowales.
To jak to jest z tym ... chceniem°°
Zapisane
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #72 : Listopad 05, 2012, 22:24:23 »

Kate Ja to skopiowalam z moich wiadmosci tu z forum.Admin moze to sprawdzic, dlatego prosze nie osadzaj.Tak dokladnie napisalam.Nie skopiowalam tylko tego co TY napisalas do Mnie Milusiego dzionka.
arteq: w odpowiedzi na Twoje pytanie, odpowiedz brzmi Nie Kiara za siebie nie placila.Wyjazd zostal Jej oplacony.
To wszystko pozdrawiam - Ela
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #73 : Listopad 05, 2012, 22:38:08 »

Pierwsza sprawa Twoje informacje są  absolutnie nieprawdziwe następny raz  je serwujesz wszystkim  , a druga sprawa kto wam dał  prawo ingerowania w moją prywatność i  w moje finanse? Jakim prawem rozpowszechniacie  po raz kolejny te kłamstwa?
Co siejecie to zbieracie i niech was nie dziwią te "zbiory"... pretensje do siebie.


Może należy ten tekst  przypomnieć dla opamiętania się co niektórych osób.



Walka z "mową nienawiści" w internecie: Prokuratura ma wytyczne

Prokurator generalny Andrzej Seremet podpisał wytyczne dla prokuratorów w sprawie ścigania "mowy nienawiści" w internecie. Poinformował o tym on sam podczas poniedziałkowej konferencji pt. "Mowa nienawiści w internecie: jak z nią walczyć?", zorganizowanej w Warszawie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Takie wytyczne zapowiedział Seremet już latem br., po adresowanym m.in. do niego apelu "Tygodnika Powszechnego". Była w nim mowa o żądaniu "podjęcia działań, a także inicjatyw ustawowych, które definitywnie położą kres poczuciu całkowitej bezkarności czy wręcz faktycznego przyzwolenia ze strony instytucji państwa na to, by w polskim internecie posługiwano się językiem nienawiści rasowej i wyznaniowej, językiem oszczerstw i pomówień".

Podczas konferencji Seremet powiedział, że wytyczne - które mają być ogłoszone na stronie Prokuratury Generalnej w internecie - mają m.in. dopomóc osobom pomówionym lub zniesławionym w sieci z motywów rasowych, narodowościowych, religijnych. Podkreślił, że anonimowość w sieci niektórzy błędnie utożsamiają z bezkarnością. Dodał, że do ścigania takich czynów nie potrzeba żadnych nowych przepisów, a problem leży w praktyce działań prokuratury.

Seremet zapewnił, że wyeliminowano już przypadki umorzeń śledztw lub odmowy ich wszczynania z powodu tzw. znikomej szkodliwości czynu. - W pierwszej połowie br. nie było ani jednego takiego przypadku - dodał. W tym czasie polskie prokuratury prowadziły 262 śledztwa o takie czyny; cztery z nich zakończyło się aktami oskarżenia.

Są też nowe śledztwa. Od trzech tygodni Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi postępowanie ws. nawoływania do waśni na tle narodowościowym i pochwalania faszyzmu na forum internetowym dziennika "Fakt" - podała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Wpisy te odnosiły się do walki z antysemityzmem w sieci, jaką niektórym portalom wypowiedział szef MSZ Radosław Sikorski. Latem warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo z jego doniesienia, uznając, że on sam może ścigać autorów antysemickich wpisów (minister odwołuje się).

W czasie konferencji prof. prawa Ewa Łętowska podkreślała, że nie trzeba zmieniać prawa by zastopować "mowę nienawiści" w sieci. - Chodzi o poprawienie praktyki prokuratury z wygodnej na niewygodną - dodała. Według niej "prokuraturze się nie chce, bo jej tak wygodniej, a statystyki można wypełnić pijanymi rowerzystami".

Administratorzy portali nie ponoszą dziś odpowiedzialności za bezprawne wpisy, jeśli się o nich wcześniej nie dowiedzieli - przypomniał radca prawny Grzegorz Wanio. Dodał, że część portali usuwa takie wpisy w kilka godzin po zgłoszeniu nadużycia, ale są takie, które czynią to nawet po kilku miesiącach. Podkreślił, że oddzielnym problemem dla pomówionego w sieci są trudności w ustaleniu danych osobowych oszczercy. Konferencję zorganizowano we współpracy z zakładami praw człowieka wydziału prawa UW i UMCS oraz Stowarzyszeniem Otwarta Rzeczpospolita.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/walka-z--mowa-nienawisci--w-internecie--prokuratura-ma-wytyczne,97790,1,1.html

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2012, 23:12:09 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #74 : Listopad 05, 2012, 22:42:56 »

Kiara, wspominała coś o oczernianiu i zażądała dowodów, proszę - masz go Songo powyżej. W kwestii innych "fantów" - prezentów był przekazany laptop - zamieściłem stosowny post.
To chyba wyczerpuje znamiona dowodów których żądaliście - w związku z tym wnoszę o wycofanie się z poprzedniej decyzji.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hejtforum radarodzicowsp289 pack-of-black-and-white swietadynastiatoftegard pegasus