Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 22:57:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ludzie z silna intuicja.  (Przeczytany 28267 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Blad
Gość
« Odpowiedz #25 : Styczeń 14, 2009, 19:16:53 »

Dariusz powiem więcej, bardzo często ją  "olewamy" bo wychodzimy z założenia że jakoś to będzie
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 14, 2009, 19:23:12 »

Czyli ... czas najwyższ zmienić ten stan rzeczy.
Zapisane
patch
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 14, 2009, 20:55:33 »

Aby intuicja działała musi wiedzieć do czego dążymy i czego chcemy.
Jeśli intuicja działałaby w sobie dowolnym momencie to do diabła z taka intuicją.

Nie odbierz tego posta, gdyż że to już drugi w którym klikam w odniesieniu do Twych wypowiedzi, jako ataku na Ciebie.
tak mnie coś naszło na wylanie swoich przemyśleń.
Otóż myślę, że ona doskonale wie "do czego dążymy i czego chcemy". Nasza intuicja według mojego pojmowania to nie jakieś ciało migdałowate, czy szyszynka, ale nasza wyższa jaźń czyli ta większa część nas, która jest z nami w ciągłym kontakcie, bądź też jak niektórzy to określają, jest to nasz anioł stróż. Tak więc "oni" doskonale wiedzą czego chcemy. Problem polega na tym, że my nie umiemy odczytywać przekazywanych przez tę intuicję sygnałów. Z tego właśnie powodu jeteśmy w stanie, w swej nieświadomości, przypisywać jej terminy: "Jeśli intuicja działałaby w sobie dowolnym momencie to do diabła z taka intuicją."
Dlatego też bardzo słusznie dalej w swoim poście zauważyłeś, że powinniśmy wciąż uczyć się rozpoznawać sygnały, które nam podaje owa intuicja.


Myślę, że jesli intuicja działa w celu, który ona zna, czyli sami go nie wybralismy, albo wybralismy bo przypadkiem oba cele mogą byc takie same, to jest to chyba zaprzeczenie wolnej woli.
Dywagujmy dalej: skoro intuicja nakierowuje nas na jedyne słuszne cele (wg intuicji) , a my mamy swiadomie inne cele to mozemy nie posłuchac intuicji.
Co z wolna wolą, jesli czyjąś wolna wola jest uaktywnienie intuicji w domenie wskazówek co do swiadomie wybranych celów?
Czy to mozliwe? czy wtedy bedzie to inna intuicja?
Zakładasz istnienie przeznaczenia?
Przecież przeznaczenie neguje wolna wolę bo nie wszystko możemy skoro coś musi się stać.

PS.cieszę się, że chcesz wytknąć mi błąd, niescisłość, bądź głupotę. Odsyłam do opracowań Bortelliego nt. erystyki. Motywem moim jest to, że to czemu zaprzeczamy na wstepie wypowiedzi jest prawdziwą nasza motywacją (vide cytat Twojej wypowiedzi)
Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 14, 2009, 22:49:31 »

Myślę, że jesli intuicja działa w celu, który ona zna, czyli sami go nie wybralismy, albo wybralismy bo przypadkiem oba cele mogą byc takie same, to jest to chyba zaprzeczenie wolnej woli.

Widzisz, nie jestem specem czy jakimś guru w tych sprawach więc to co piszę , to tylko moje  (przynajmniej na te chwilę) przemyślenia, wnioski.
Otóż, cel w jakim działa intuicja jest tożsamy z tym jaki sami wybraliśmy. jednak ów wybór jest dla nas dziś wielką niewiadomą. Dokonywaliśmy go zanim wnikneliśmy do płodu, który również sami wybraliśmy. To też nic tu nie stanowi zaprzeczenia naszej wolnej woli, problem w tym, że po dokonaniu już konkretnego wyboru i wejściu w dane życie zostaje nam "wykasowana" pamięć. Stąd właśnie biorą się nasze rozterki, czy też obwinianie opatrzności itp..

Dywagujmy dalej: skoro intuicja nakierowuje nas na jedyne słuszne cele (wg intuicji) , a my mamy swiadomie inne cele to mozemy nie posłuchac intuicji.

Hm, ona nie nakierowuje nas "na jedyne słuszne cele" lecz na drogę - jako całość, ogólny cel -, a nasze obecne "swiadomie inne cele" są tylko naszym ograniczonym postrzeganiem obecnej rzeczywistości. Ta z kolei nie musi mieć zbyt dużo wspólnego z "wcześniej" wybranym planem. Ten nakreśla już nasze ograniczenie cielesne.

Co z wolna wolą, jesli czyjąś wolna wola jest uaktywnienie intuicji w domenie wskazówek co do swiadomie wybranych celów?
Czy to mozliwe? czy wtedy bedzie to inna intuicja?

Wolna wola zawsze taką pozostaje. jednak nie należy mylić obecnie (w tym życiu) wybranych celów z tymi wybranymi przed zejściem w aktualne wcielenie. Tak więc "intuicja" jest zawsze ta samo, rozbierzność wynika z niezrozumienia, z niewiedzy, z nieświadomości wcześniej podjętych decyzji.

Zakładasz istnienie przeznaczenia?
Przecież przeznaczenie neguje wolna wolę bo nie wszystko możemy skoro coś musi się stać.

Oczywiście, jednak nie należy go mylić z tym "przeznaczeniem" tak mylnie postrzeganym dziś przez większość z nas. I owo "przeznaczenie" w najmniejszym stopniu nie umniejsza naszej wolnej woli. podjeliśmy wcześniej pewne decyzje, że chcemy w tym życiu doświadczyć tego i tamtego. jednak czy doświadczymy tego, jest już tylko i wyłącznie naszą obecnieżyjącą decyzją.  Czy podejmiemy rękawicę rzuconą sobie samemu przed inkarnacją, to już tylko i wyłącznie nasza sprawa a podjęcie bądź odrzucenie tego "wyzwania" jest oczywiście rezultatem naszego osobustego rozwoju duchowego.

PS.cieszę się, że chcesz wytknąć mi błąd, niescisłość, bądź głupotę. Odsyłam do opracowań Bortelliego nt. erystyki. Motywem moim jest to, że to czemu zaprzeczamy na wstepie wypowiedzi jest prawdziwą nasza motywacją (vide cytat Twojej wypowiedzi)
Pozdrawiam :

Broń boże chopie, nie chcę i nie mam najmniejszego zamiaru wytykać ni Tobie, ni nikomu innemu jakichkolwiek błędów. być może to co sam do tej pory napisałem jest jednym wielkim błędem, czy nawet głupotą.




Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 14, 2009, 23:53:47 »

Ależ trochę zagmatwaliście z tą intuicją.  Uśmiech
Wg mnie, wcale nie ogranicza ona wolnej woli, czyli naszego świadomego wyboru w teraz. Można przecież posłuchać głosu intuicji lub nie. Nie słuchając najczęściej wychodzi się  na tym źle, bo intuicja (czymkolwiek ona jest) ma szerszy ogląd i z tej pozycji wie, co będzie nam najlepsze. Tylko, że my mamy ograniczone widzenie i dlatego nie potrafimy docenić daru podpowiedzi. To tak, jakbyśmy działali sobie na szkodę.
Albo inaczej, wydłużali drogę do realizacji celu. Bo w końcu i tak dojdziemy do tego, co wybieramy, chociaż okupione to będzie przykrymi doświadczeniami (naszą nauką).

Poza tym intuicja przecież nie narzuca określonych celów (Wyższej Jaźni), ona dostosowuje się do naszych małych wyborów w życiu, doradzając jedynie w ich najdoskonalszej realizacji. A my sami przekonujemy się z czasem, na jakimś głębszym poziomie, czy były to wybory służące nam, jako istocie duchowej, czy tylko zaspokajające kaprysy ego.

Patrząc z tej perspektywy, intuicja zawsze jest dobrym doradcą, nawet, jeżeli doradza w „złym” wyborze, który przecież de facto też nam służy. Bo człowiek uczy się na błędach, nabywając w ten sposób mądrości.
Czyli, można powiedzieć, że intuicja, to instrument do powodzenia w życiu, chociaż samo powodzenie różnie jest rozumiane przez różnych ludzi.

Jeszcze inaczej, intuicja, to nie narzucanie przeznaczenia z góry, lecz pomoc w realizacji  wyborów, czyli świadomie kreślonego losu. A to, czy jest on zbieżny z naszym planem przedurodzeniowym, zależy od  wsłuchania się i rozumienia jej przekazu.
A kiedy intuicja staje się silna? Gdy z niej korzystamy.  Uśmiech
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #30 : Styczeń 16, 2009, 10:16:40 »

Aby intuicja działała musi wiedzieć do czego dążymy i czego chcemy.
Jeśli intuicja działałaby w sobie dowolnym momencie to do diabła z taka intuicją.

Nie odbierz tego posta, gdyż że to już drugi w którym klikam w odniesieniu do Twych wypowiedzi, jako ataku na Ciebie.
tak mnie coś naszło na wylanie swoich przemyśleń.
Otóż myślę, że ona doskonale wie "do czego dążymy i czego chcemy". Nasza intuicja według mojego pojmowania to nie jakieś ciało migdałowate, czy szyszynka, ale nasza wyższa jaźń czyli ta większa część nas, która jest z nami w ciągłym kontakcie, bądź też jak niektórzy to określają, jest to nasz anioł stróż. Tak więc "oni" doskonale wiedzą czego chcemy. Problem polega na tym, że my nie umiemy odczytywać przekazywanych przez tę intuicję sygnałów. Z tego właśnie powodu jeteśmy w stanie, w swej nieświadomości, przypisywać jej terminy: "Jeśli intuicja działałaby w sobie dowolnym momencie to do diabła z taka intuicją."
Dlatego też bardzo słusznie dalej w swoim poście zauważyłeś, że powinniśmy wciąż uczyć się rozpoznawać sygnały, które nam podaje owa intuicja.


Zwierzęta mają też intuicję. Czy twoim zdaniem w takim wypadku także mają anioła stróża?
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #31 : Styczeń 16, 2009, 10:18:10 »

Zwierzęta mają instynkt i zmysły czulsze od naszych.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #32 : Styczeń 16, 2009, 14:02:49 »

Wyższość człowieka nad zwierzętami polega na odbiorze i przekazywaniu wyższych uczuć, których zwierzęta nie mają i bazują jedynie na instyktach. Wyższość, jeżeli można tak powiedzieć, jest tylko innością, inną formą. Zwierzęta zamiast intuicji mają dostępną telepatię, porozumiewają się za pomocą świadomości zbiorowej. Intuicja to możliwość zbierania informacji z bardzo szerokiego pola świadomości, instynkt to informacje z pola świadomości wąskiej grupy duchowej.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #33 : Styczeń 16, 2009, 19:59:05 »

Wyższość człowieka nad zwierzętami polega na odbiorze i przekazywaniu wyższych uczuć, których zwierzęta nie mają i bazują jedynie na instyktach. Wyższość, jeżeli można tak powiedzieć, jest tylko innością, inną formą. Zwierzęta zamiast intuicji mają dostępną telepatię, porozumiewają się za pomocą świadomości zbiorowej. Intuicja to możliwość zbierania informacji z bardzo szerokiego pola świadomości, instynkt to informacje z pola świadomości wąskiej grupy duchowej.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Thotal miałeś kiedys psa? jego wierność jest dokładnym zaprzeczeniem tego co mówisz.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Styczeń 16, 2009, 21:01:09 »

Witaj Thotal,
Cytuj
Wyższość człowieka nad zwierzętami polega na odbiorze i przekazywaniu wyższych uczuć, których...
hmm,oprocz szamanow i mistykow wszelkiej masci zaprzecza Ci chociazby psycholodzy, zoolodzy ktorzy
wypieli sie na oficjalna wykladnie nauki oraz te osoby, ktore przestaja ze zwierzetami na codzien.
Ci pierwsi twierdza np. ze czlowiekiem "rzadzi" zwierze, ze mozliwa jest komunikacja i inne zaleznosci.
Ci drudzy obserwuja stale takie zachowania zwierzat , ktore nie da sie zredukowac do instynktow.

Cytuj
Intuicja to możliwość zbierania informacji z bardzo szerokiego pola świadomości, instynkt to informacje z pola świadomości wąskiej grupy duchowej.
instynkt, sklonny bym byl przypuszczac, ze funkcjonuje na poziomie molekularnym, niezaleznym od
swiadomosci ( bodziec - natychmiastowa reakcja )
pozdrawiam
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #35 : Styczeń 16, 2009, 23:10:27 »

Mam psa, rozumiemy się bez słów, na moje telepatyczne hasło pies jest gotowy do wyjścia na spacer. On z kolei "powiadamia" mnie o pustej misce na wodę i chęci do zabawy, ale wyższych uczuć raczej nie ma. Ma potrzeby, potrzebuje bliskości i kontaktu fizycznego, wyraźnego podziału w hierarchii naszego stada (rodzinnego) i zagwarantowania własnej pozycji w tym stadzie. Wierność psa jest odwzajemnieniem poczucia bezpieczeństwa dawanym mu przez stado.

Niewątpliwie zwierzęta będące bardzo blisko człowieka mają możliwość ewoluowania dzięki wyższym uczuciom, odbieranym od człowieka, one się tego uczą, i być może reinkarnują już na wyższym poziomie.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #36 : Listopad 02, 2010, 11:43:28 »


(...)Dlatego odrzucanie wiedzy innych, szukanie jej TYLKO w sobie, do niczego nie prowadzi. Ponadto, nie zgadzam się z twierdzeniem, że człowiek sam jest swoim najlepszym nauczycielem. Owszem, wiele rzeczy można poznać za pomocą własnej intuicji. Ale nie podzielam flafikowatego poglądu, że intuicja jest najlepszym nauczycielem - intuicja tak samo mocno może nas zmylić i sprowadzić na manowce, jak i słuchanie innych.

Użyłeś nieprawdopodobnego paradoksu, otóż cechą intuicji jest to, że nas nie myli, gdyż pochodzi bezpośrednio z WNĘTRZA, z przestrzeni PRAPOCZĄTKU- MYŚLI. Czasem  mamy obce sugestie i podszepty. Intuicja zaś, jest to nagłe olśnienie, błysk, impuls; nie pojmujesz intelektualnie takiego nagłego zwrotu akcji w postaci tego wewnętrznego imperatywu; czasem jest to tak cichutki głosik, natomiast ten ciut głośniejszy, to nie podpowiedź z Wnętrza. Niektórzy potrafią to rozróżnić. Natomiast intuicja nie zawodzi nigdy i to soook miał zapewne na myśli.

Podpowiedzi innych nie zawsze są manipulacją, ale wypływają z chęci pomocy, dobrej woli, i bywają istotnie słuszne, gdyż po coś są uczniowie i Mistrzowie, których zadaniem jest otwierać nas na nieznane obszary rzeczywistosci, na nowe doświadczenia i wreszcie na Wnętrze. I choć są to nierzadko bardzo ważne drogowskazy, to ostateczną i niezawodną odpowiedź zawsze znajdziemy w naszym Wnętrzu. Problem tkwi gdzie indziej: na ile bowiem i kto ma z nim kontakt, i czy nie myli tego faktu z intelektualnym spekulowaniem, nawet jeśli przejawia się w postaci bardzo cichych podpowiedzi.


« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 15:20:37 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Listopad 20, 2010, 10:36:25 »

Sluchanie intuicji to kontakt z dusza  wlasna. Jedni maja wiekszy inni mniejszy a jeszcze inni nawet gdy slysza wcale nie korzystaja z jej podpowiedzi.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 15:34:14 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 20, 2010, 14:48:07 »

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Gnosis&ei=8NDnTM-9DIrKswag68GPCQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCQQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dgnosis%26hl%3Dpl%26biw%3D1260%26bih%3D538%26prmd%3Db


http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.river-styx.net/spirit-gnosticism.htm&ei=bdDnTI7RA5D1sgatpaizCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CC8Q7gEwAzgU&prev=/search%3Fq%3Dsacred%2Bogdoad%2Bjesus%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1260%26bih%3D538%26prmd%3Db

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.revelation2seven.org/WebPages/SideLinks/TheNumber666.htm&ei=4tHnTIPpI8OSOubH3ccK&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=7&ved=0CEsQ7gEwBg&prev=/search%3Fq%3Dogdoad%2B888%26hl%3Dpl%26biw%3D1260%26bih%3D538%26prmd%3Db
Zapisane
purattu
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 20, 2010, 15:31:47 »

kiara sorry ale Mrugnięcie kontakt z dusz-om wlasn-om...
ciekawie sie to czyta
takie to rozbrajajace....

OM
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 15:32:09 wysłane przez purattu » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #40 : Listopad 20, 2010, 15:35:01 »

kiara sorry ale Mrugnięcie kontakt z dusz-om wlasn-om...
ciekawie sie to czyta
takie to rozbrajajace....

OM


Widac najbardziej o to OM chodzi....


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 15:35:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #41 : Listopad 20, 2010, 21:25:44 »

przeciwieństwem intuicji byłoby outtamcity


in-tu-ic-Ja
out-tam-ci-Ty

 Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 21:27:24 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Listopad 21, 2010, 18:32:26 »

Phi, gdyby nie ograniczenia językowe (angielski i polski) wychodziłyby ci ciekawsze słowa niż outtamcity Chichot
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
purattu
Gość
« Odpowiedz #43 : Listopad 22, 2010, 16:32:24 »

ja poprosze w jezyku chaldejskim
serio
prosze
moze byc hebrajski
albo hindi ostatecznie
bo gdyby nie moja intuicja to mnie by juz dawno nie bylo..
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Styczeń 21, 2012, 16:13:14 »

Potęga Intuicji
21 sty 2012



Intuicja to jedno z najpotężniejszych narzędzi jakimi został obdarzony człowiek i od niego samego zależy w jaki sposób użyje go we własnym życiu. Taki wniosek można wyciągnąć z  książki Penny Peirce – „Frequency”. Penny Peirce jest utalentowaną wizjonerką i pionierką ruchu intuicyjnego. Oprócz pisania książek organizuje seminaria, na których trenuje biznesmenów, trenerów sportowych psychologów i wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć i wykorzystać w codziennej działalności zawodowej bardziej spirytualne podejście do świata.

Penny Pierce zaczynała swoją karierę jako grafik w wielkiej korporacji. Jak sama mówi – taka twórcza praca pozwalała jej utrzymywać intuicję w ciągłej gotowości po to, by w sposób pozawerbalny zrozumieć osobę dla której pracowała: jej charakter, potrzeby i oczekiwania. I nie ma w tym nic dziwnego, bo niemalże każdy z nas używa intuicji w rozwiązywaniu najrozmaitszych problemów codziennego życia. Tak naprawdę intuicja jest najpotężniejszą ze wszystkich naszych umiejętności, bo pomaga nam przetrwać, dlatego powinniśmy używać jej jak najczęściej.

Nasze ciało jest w nieustannej wibracji pod wpływem zewnętrznych bodźców. Jesteśmy wręcz przeładowani informacjami. To ciągłe bombardowanie sprawia, że mamy kłopot aby je zaabsorbować, zrozumieć i wyciągnąć z nich wnioski. Potrzebna jest więc nam do tego szybsza i bardziej bezpośrednia droga. Takim bezpośrednim poznaniem jest właśnie intuicja, dzięki której w jednej chwili wiemy czy mamy rację czy nie, bez konieczności posiadania dowodów potwierdzających trafność tej oceny. Dzięki intuicji nie tylko wiemy co należy zrobić, ale natychmiast rozumiemy wszystkie niuanse związane z problemem, który właśnie rozwiązujemy.

To dlatego w ciągle przyspieszającym życiu, potrzebny jest nam nowy rodzaj percepcji, która pozwoli przyswoić liczbę informacji jakie nieustannie otrzymujemy i intuicja świetnie się do tego celu nadaje. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba zrezygnować z osiągnięć nauki czy też ze wskazań logiki. Intuicja jest narzędziem, jest pierwszym ze zmysłów który chwyta problem. Wielu ludzi odrzuca jednak podpowiedzi jakie daje intuicja i dopiero po fakcie ze zdumieniem mówi: „wiedziałem/am, że tak się stanie!”

Nasz rozum w sposób automatyczny stara się odizolować intuicję od naszej percepcji, dlatego należy stworzyć takie warunki, aby powstał rodzaj porozumienia z samym sobą po to, by zaufać pierwszemu wrażeniu. Takie podejście można w sobie wypracować poprzez trening i w ten sposób nauczyć się nie tylko słuchać takich impresji ale i do nich mówić.
Możemy sami sobie zadać pytanie: „Dlaczego zauważam akurat to a nie co innego? Dlaczego myślę, że to właśnie się wydarzy?” Taki dialog sprawia, że naszemu intuicyjnemu wnętrzu możemy zaufać.

W powszechnym przekonaniu wierzy się, że to kobiety działają bardziej intuicyjnie od mężczyzn. Jest w tym sporo racji bo „uzwojenie” mózgu kobiet jest nieco inne niż u mężczyzn. Kobiety np. mają więcej włókien łączących prawą półkulę z lewą, dlatego sposób w jaki podchodzą do problemu jest bardziej bilateralny – czyli obie półkule rozwiązują problem w tym samym momencie. Dla odróżnienia, mężczyźni podchodzą do problemu unilateralnie, poprzez użycie najpierw lewej półkuli a dopiero później prawej. Mężczyzna musi podjąć świadomą decyzję aby zezwolić sobie na intuicyjne podejście do problemu, gdy tymczasem u kobiet intuicyjność pojawia się w sposób naturalny, przemieszana z twardą i konsekwentną logiką.
Intuicja nie ma jednego źródła. Pochodzi z wyższego wymiaru lecz także z fizycznej rzeczywistości. Intuicja jest jak system operacyjny który łączy w jedną całość nasze ciało (hardware) i umysł (software), tworząc świadomość.

Ciało często jako pierwsze wykrywa np. zagrożenie, tworząc rodzaj intuicji instynktownej. Intuicję taką odziedziczyliśmy w spadku prawdopodobnie po naszych zwierzęcych (być może) praszczurach. Ciało wyłapuje jakiś sygnał, który odpala system nerwowy położony wzdłuż kręgosłupa. Kręgosłup prostuje się nagle tak jak to widzimy u zwierząt stających „słupka” i wypatrujących zagrożenia. Taki sygnał zostaje następnie przekazany do dolnej partii mózgu. U człowieka radosny instynkt wytwarza uczucie przyjemnego ciepła a niepokój sprawia, że mamy wrażenie leżenia pod ciężkim, zimnym, namokniętym kocem…

Kiedy takie uczucie przesuwa się do środkowej partii mózgu, natrafia tam na nasze sensory i dopiero tam intuicja objawia się w swojej pełnej formie. Czujemy wibrację, słyszymy głosy w głowie, mamy wizje, flesze… Niektórzy czują nawet zapachy. Następnie uczucie wędruje do górnej partii mózgu, gdzie nabiera ono określonego znaczenia. Wszystko nagle nabiera sensu i to jest ten moment w którym zwykle chwytamy się za głowę z okrzykiem: „Aha!.” W tym właśnie momencie uświadamiamy sobie całą sytuację.

Intuicja jest więc percepcją bezpośrednią, która dzieje się „tu i teraz”, bez potrzeby posiadania logicznego dowodu na to że jest ona właściwa. Jest to percepcja w której wie się wszystko na temat problemu – za jednym zamachem i najczęściej taka właśnie ocena jest właściwa.



Niektóre nasze intuicyjne wnioski mają swój początek w naszym ciele, ale odbieramy także informacje wyższej świadomości, pochodzące jakby ze świata istniejącego w innym niż nasz wymiarze. Tak więc intuicja podnosi się w stronę naszego mózgu ale także na niego opada i nie jest to jakieś zjawisko nadprzyrodzone – tak po prostu (wg Penny Peirce) zbudowany jest człowiek.

Takie odbieranie świata sprawia, że człowiek czuje silną potrzebę uczestnictwa w duchowym misterium. W momencie gdy staramy się otworzyć w kierunku wiedzy intuicyjnej, wchodzimy w stan podwyższonego uduchowienia. Jest to doznanie mistyczne, które ma połączenie z Naturą. Prawdziwa i szczera intuicja zawsze łączy człowieka z duchem. Dla Penny Peirce intuicja jest najważniejszym narzędziem w interakcji z otaczającym nas światem. Intuicja wg niej powinna być używana codzienne. Intuicja odbiera sygnały jakie wysyła ciało i podąża za nimi sprawdzając dokąd ją one zaprowadzą. Penny Peirce wierzy, że przy częstym używaniu intuicji trening czyni mistrza i z czasem używa się jej w sposób perfekcyjny. Należy tylko uważać, aby nie pomylić emocji z intuicją. Czasem czegoś mocno się pragnie, lub nie chce się zrobić komuś przykrości i na podstawie tych emocji podejmuje się decyzje, które najczęściej nie okazują się najlepsze i wpada się przez to w kłopoty. Dlatego podchodząc intuicyjnie do problemu należy unikać ekscytacji i być jak najbardziej neutralnym. Właściwie odebrana intuicja sama wpływa na samopoczucie, budując zadowolenie, a nawet wesołość i dziecięcy wręcz entuzjazm. Rozpoznajemy ją korzystając z doświadczenia i różnych błędów popełnionych w przeszłości.

Niektórzy ludzie boją się używać intuicji. Boją się, że poprzez taką otwartość dowiedzą się czegoś złego. Ale to oznacza, że tak naprawdę nie ufają oni samym sobie. Wierzą, że świat zewnętrzny ich przerasta, separuje się od nich i przytłacza. Dlatego tak ważne jest aby zaufać samemu sobie, bo dzięki temu można uzyskać wiele cennych informacji. Należy nauczyć się o nie pytać i wcale nie trzeba dowiadywać się wszystkiego na raz. Penny mówi, że „Trzeba wiedzieć, kiedy należy wiedzieć, kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna”. Nie ma sensu wiedzieć zbyt wiele o rzeczach odległych – ważne jest to co jest tuż za rogiem i o to należy pytać.

Więcej zdumiewających informacji na temat intuicji można znaleźć w książce Penny Peirce – „Frequency”

Więcej informacji o samej autorce można znaleźć na stronie: http://www.penneypeirce.com/

http://nowaatlantyda.com/2012/01/21/potega-intuicji/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 16:15:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #45 : Styczeń 21, 2012, 16:34:45 »

Cytuj
Dla odróżnienia, mężczyźni podchodzą do problemu unilateralnie, poprzez użycie najpierw lewej półkuli a dopiero później prawej. Mężczyzna musi podjąć świadomą decyzję aby zezwolić sobie na intuicyjne podejście do problemu, gdy tymczasem u kobiet intuicyjność pojawia się w sposób naturalny, przemieszana z twardą i konsekwentną logiką.
Intuicja nie ma jednego źródła. Pochodzi z wyższego wymiaru lecz także z fizycznej rzeczywistości. Intuicja jest jak system operacyjny który łączy w jedną całość nasze ciało (hardware) i umysł (software), tworząc świadomość.

Bardzo fajna książka, może trzeba rozważyć jej zakup Uśmiech
Jeśli chodzi o męskie podejście do sprawy, to jest ono bardziej pragmatyczne, oparte na logice i dowodach. I te ostatnie dowody w nauce doprowadziły mnie w końcu do uznania intuicji za realną, rzeczywiście dzialającą siłę Natury ściśle związaną ze Świadomością.
Nie zwalnia to już z szukania dowodów i praw jakimi posługuje się intuicja.

Rzeczywistość materialna opiera się na twardych prawach i umiejętności ich zastosowania, a nie na nagłych przebłyskach intuicji (póki co).
Dlatego okiełznanie intuicji będzie równoznaczne z pełnym wyzwoleniem z uzależnień od Sytemu.
Zobaczcie jednak jakie zagrożenia niesie powszechność nowej wiedzy o intuicji i świadomości

Cytuj
Penny Peirce jest utalentowaną wizjonerką i pionierką ruchu intuicyjnego. Oprócz pisania książek organizuje seminaria, na których trenuje biznesmenów, trenerów sportowych psychologów i wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć i wykorzystać w codziennej działalności zawodowej bardziej spirytualne podejście do świata.
Innymi słowy trenuje tych, których na to nowe narzędzie stać.
Czyżby znów świat wielkiego biznesu miał być  o krok przed "ciemnymi" masami ? Znów chodzi tylko o kasę i sposób na życie ?
Na szczęście Pani Peirce nie jest jedyną ,która niesie dobre wieści światu.
Najwięcej dobrej intuicji niosą zwykli ludzie i to za darmo Chichot
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #46 : Styczeń 21, 2012, 16:39:19 »

Cytat: east
Innymi słowy trenuje tych, których na to nowe narzędzie stać.
Czyżby znów świat wielkiego biznesu miał być  o krok przed "ciemnymi" masami ? Znów chodzi tylko o kasę i sposób na życie ?

Nie zupełnie i zapewne to widzisz. Duży uśmiech
Po prostu, kobitka umie wykorzystać próżność nadzianych kasą. Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #47 : Styczeń 21, 2012, 17:05:19 »

Nom i mam nadzieję, ze za tę ich kasę wraz ze swieżo "uzyskaną" intuicją naleje im trochę oleju do głowy Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.145 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

norwegland szkolamagii stadniniakonna kl7 sanguisregum