Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 16:36:58


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ''Władcy Ziemi'' - O czym nie mówi nam Sitchin i inni ''wtajemniczeni''  (Przeczytany 18240 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« : Styczeń 24, 2012, 14:49:16 »

Michael Heiser - Anunnaki i Czuwające Wężowe Istoty (O czym nie mówi nam Sitchin)

Przedstawiam wam długo oczekiwany wykład Dr Mikea Heisera o analizie starożytnych tekstów biblijnych, ugarykich, sumeryjskich czy babilońskich ogólnie wykład dotyczy zazębiających się podobieństw pomiędzy teologią biblijną a późniejszym judaizmem. Ten bardzo trudny wykład podnosi niejako bardzo wysoko poprzeczkę jaką stawiamy w naszych poszukiwaniach starożytnych dowodów na istnienie Wężowych zmiennokształtnych istot i początków ludzkiej rasy. Dzięki niemu zrozumiecie jak bardzo trudne jest to zadanie, jak bardzo dokładnym i uczciwym trzeba być w tych poszukiwaniach jak wielką trzeba mieć wiedzę aby zmierzyć się z tym tematem. Tacy ludzie jak Z. Sitchin czy L. Gardner oszukali zbyt wielu ludzi korzystając z ich niewiedzy czy zwykłej naiwności. Prawda jest trudna do ustalenia, nie mniej ten wykład uświadomi wam ponad wszelką wątpliwość że "Czuwający" konkretnie drugie pokolenie nadal rządzi tym światem, to nie oni stworzyli ludzi,nikt z nich.Jedyne czego się dopuścili to odebranie ludziom nieśmiertelności (długiego życia). Symbolem tych istot "Czuwających o wężowym wyglądzie" jest tzw "Wszystkowidzące Oko" To one stworzyły ten system religijny bo ich jedynym celem jest być czczonym jak bogowie i żądają składania ofiar, ale do tych wniosków dojdziecie już sami. Mam nadzieję że ten wykład uświadomi wam jaka przepaść dzieli "alternatywne" źródła informacji od historycznej prawdy. Zapraszam do obejrzenia w skupieniu, bo to bardo ważny wykład, bez zrozumienia tego co się wydarzyło w przeszłości, nigdy nie zrozumiemy tego co się dzieje teraz i jakie są ich plany, jak się temu przeciwstawić.

<a href="http://www.youtube.com/v/LsMyS_UmPX0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/LsMyS_UmPX0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/QeCfXhsEQQw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/QeCfXhsEQQw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/X4PUD43UG_A?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/X4PUD43UG_A?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/d3niggOSEMw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/d3niggOSEMw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/GkMow9vCs9U?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/GkMow9vCs9U?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 23:41:30 wysłane przez janusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2012, 22:54:26 »

Chylę czoła dla pracy, jaką włożył ten gość w opracowanie tego materiału.
Podziękowania również dla >redmuluca< za spolszczenie. Duży uśmiech
Dość celne spostrzeżenia wyciągnięte tylko na podstawie analizy starych tekstów.
Myślę, że jeśli w dalszych poszukiwaniach odrzuci konotacje religijne to osiągnie lepszy, głębszy wgląd.
Rzeczywiście, Anunnaki wg niektórych doniesień mili wygląd ludzio/węży lub ludzio/delfinów.W ich kontekście warto również wspomnieć, że są oni podrasą utworzoną do celów "bojowych" przez tzw. "upadłych aniołów", czyli rasy odstępcze.
Rephaim, o których wspomina się kilka razy w filmie, to nie "demony", a przedstawiciele jednej z głównych ras odstępczych. Są oni nadrzędni w stosunku do Anunnaki i przedstawianie ich jako "bogów" świata podziemi, otchłani jest mydleniem oczu. Głównym celem ich tu pobytu jest niedopuszczenie do odbicia "kuli i korytarzy Amenti"  - mówiąc jasnym językiem chodzi o portale czasoprzestrzenne.
Tak, w telegraficznym skrócie, tę sprawę przedstawiają co z "Ligii Opiekunów".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 08, 2012, 21:29:51 »

gdzies to wklejalem ale tu tez sa jakies powiazane informacje

http://www.zbawienie.com/nasienie_weza.htm
Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 11, 2012, 16:55:51 »

Pan dr Michael Heiser najwyraźniej wystąpił w roli obrońcy jedynych i niepodważalnych prawd Biblii usiłując w nieudolny sposób podważyć wszelkie teorie stojące w sprzeczności z Biblią. Jakoś nie przyszło mu do głowy, że owe  prawdy nie były spisywane przez naocznych świadków zdarzeń a są jedynie powieleniem  starszych o kilka a może nawet kilkadziesiąt tysięcy lat podań  jak chociażby kwestia samego potopu oparta najprawdopodobniej na akadyjskim eposie o Gilgameszu. Istnieją również przypuszczenia, że ten epos oparty jest z kolei na jeszcze starszych zaginionych źródłach. Trudno też zrozumieć ograniczenie  naukowca który przyznaje, że wyrazy zawarte w słowniku sumeryjskim są wieloznaczne ale dla niego zapis z babilońskiej listy królów "Kiedy przeminął potop, królestwo po raz wtóry zstąpiło z nieba. W Kis było królestwo" wcale nie oznacza, że Anunaki przylecieli statkami kosmicznymi. W takim razie dr Heiser powinien wytężyć swój umysł do granic możliwości i podać jaka jest jego wizja przybycia istot materialnych z nieba (kosmosu). Podobnie wikła się w wyjaśnienie istoty Boga Jahwe, która została doskonale skomplikowana przez samych kapłanów spisujących poszczególne Księgi. Kapłani mając (być może w czasach niewoli babilońskiej) do dyspozycji stare podania  w pełni zdawali sobie sprawę, że pod tym imieniem występował En-li, En-ki jak również być może Archanioł Gabriel (wg. autora książki "Potomkowie Dawida i Jezusa" to właśnie Archanioł Gabriel przekazał przykazania Mojżeszowi). Kapłani żydowscy tworząc religię opartą na jednym Bogu musieli w jakiś sposób "rozmydlić" ten problem. Dlatego właśnie dr Heiser z dumą tłumaczy sformułowania zawarte w Biblii w stylu "On jest Jahwe i jakby nim nie jest" czy też "mamy Jahwe manifestującego się inaczej". Dlatego też myślę, że szkoda czasu na wysłuchiwanie tak tendencyjnych i nie naukowych wywodów przedstawiciela świata nauki.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 11, 2012, 19:54:55 »

Cytat: Ramzes
Dlatego też myślę, że szkoda czasu na wysłuchiwanie tak tendencyjnych i nie naukowych wywodów przedstawiciela świata nauki.

Myślę, że mimo wszystko warto zapoznać się z tymi informacjami. Choć tendencyjne to jednak uzmysławiają pewne aspekty, choćby te na które się powołujesz.Duży uśmiech
Dla wielu to ciekawe wskazanie kierunku.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2012, 15:27:40 »

Uważam, że tych aspektów może być znacznie więcej. Najbardziej dziwi mnie fakt, że naukowcy nie mogą stanąć ponad swoje ograniczenia religijne i nie widzą bądź nie chcą widzieć spraw, które kładą się cieniem na ich tok rozumowania. Podstawową sprawą jest fakt, że kapłani tworząc religie na określonym etapie rozwoju ludzkości  utożsamili Anunaki (jakby nie było fizyczne istoty) z Bogiem Stwórcą Wszechrzeczy. Dodatkowo przypisali im przeważnie negatywne ludzkie cechy jak złość i gniew. W ten sposób na bazie kilku bogów powstał jeden gniewny Bóg Jahwe utożsamiony z Bogiem Stwórcą. Dlatego też myślę, że pomijanie tego aspektu jest punktem wyjściowym do wszystkich błędnych rozważań naukowych na bazie Biblii, w tym wywodów mających na celu obronę zawartych w niej prawd.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2012, 16:26:44 »

Uważam, że tych aspektów może być znacznie więcej. Najbardziej dziwi mnie fakt, że naukowcy nie mogą stanąć ponad swoje ograniczenia religijne i nie widzą bądź nie chcą widzieć spraw, które kładą się cieniem na ich tok rozumowania. Podstawową sprawą jest fakt, że kapłani tworząc religie na określonym etapie rozwoju ludzkości  utożsamili Anunaki (jakby nie było fizyczne istoty) z Bogiem Stwórcą Wszechrzeczy. Dodatkowo przypisali im przeważnie negatywne ludzkie cechy jak złość i gniew. W ten sposób na bazie kilku bogów powstał jeden gniewny Bóg Jahwe utożsamiony z Bogiem Stwórcą. Dlatego też myślę, że pomijanie tego aspektu jest punktem wyjściowym do wszystkich błędnych rozważań naukowych na bazie Biblii, w tym wywodów mających na celu obronę zawartych w niej prawd.

tak się narodził gniewny Bóg w znanej nam dobrze religii, ale wypadało by zacząć od tego kiedy to wszystko miało miejsce,-
ponieważ pewne artefakty znalezione na ziemi świadczą o tym, iż możemy mieć do czynienia z 5 "światem" po zagładzie 4 pierwszych, i tu pojawia się pytanie, czy to unicestwienie jest zaplanowanym działaniem "kosmicznych ogrodników", którym nie wyszły poprzednie światy, czy jest to zaplanowane o wiele "wyżej" i zanim pojawiła się materia, i co ma na celu całe to mataczenie "świata nauki"?
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 13, 2012, 10:30:51 »

To nasza najtrudniejsza praca jak do tej pory pod względem poziomu trudności, wykład absolutnie obowiązkowy choć nie ukrywam ze niełatwy. Mieliśmy tę przyjemność nawiązać kontakt z Dr Heiserem który jest bardzo skromnym człowiekiem, jako jedyni przetłumaczyliśmy jego pracę na jakiś inny język. Jego wiedza w tym temacie jest absolutnie imponująca. Jego podejście oraz przedstawione argumenty naukowe nie pozostawiają  żadnych wątpliwości. Wykład wymaga skupienia ale warto.
Przekroczyliśmy magiczny krąg bajek Sitchina i odkryliśmy.... Język

do pobrania:
http://www.radiobc.org/DI/filmy/HEISER/Michael_Heiser_Annunaki.avi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 11:49:22 wysłane przez redmuluc » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 13, 2012, 10:54:47 »

Tak sie sklada, ze ten wyklad juz duzo wczesniej ogladalam w necie. Podziw za tlumaczonko!
Material ciezki i zakrecony, jak te weze:)

Duzo jest mowy o watchersach i zamieszkiwaniu glebi Ziemi. Odbiorca skojarzy od razu, ze chodzi o jakies czelusci, dziury, kopalnie, a wcale nie. Ziemia ta (prawdziwa) //my widzimy hologram// wyglada zupelnie inaczej - to Agharta.

Ale o tym innym razem.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 29, 2012, 21:50:10 »

Chyba warto powrócić do tego wątku.

Cytat: Liga Opiekunów
Obecnie "Wielka Biała Nadzieja" przebudzenia społeczeństwa New Age została "włączona" do stacji " Illuminati NET-Broadcasting ", przez którą "channelowany materiał" przechodzi; nie jest "przypadkiem", że informacje tak wielu channelerów otrzymujecie jako komplementarne. Przeważnie CAŁOŚĆ tego materiału prowadzi nas z powrotem do absolutnego fałszu, że "cała ludzkość została stworzona jako starożytna pierwotna hybryda niewolniczej rasy przez starożytnych Anunnaki", a więc powinniśmy się cieszyć widząc się dzisiaj jako ich "dzieci". Ta pokręcona historia, wraz z innymi kłamstwami dotyczącymi "Historii Chrystusa" i różnych innych okresów starożytnych o historycznym znaczeniu, jest to celowo wymyślona fałszywa historia rasy najeźdźców ET obecnie "rozgłaszanych" w sieci Illuminati, dokładnie powstrzymując nas od pamiętania lub odkrywania potężnej prawdy i aktualnych potencjałów naszego prawdziwego dziedzictwa Anielskich Ludzi.

Wielu współczesnych "channelerów", którzy wprowadzają zniekształcone informacje z sieci Iluminatów nie są świadomi, że otrzymują informacje z tego źródła, a więc sami są wprowadzani w błąd w takim samym stopniu jak ogół populacji, który podąża za ich dezinformacją (tak jest to również w przypadku wielu historycznych channelerów i ich publiczności).

cdn
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 30, 2012, 07:15:15 »

Obecnie "Wielka Biała Nadzieja" przebudzenia społeczeństwa New Age została "włączona" do stacji " Illuminati NET-Broadcasting ", przez którą "channelowany materiał" przechodzi; nie jest "przypadkiem", że informacje tak wielu channelerów otrzymujecie jako komplementarne. Przeważnie CAŁOŚĆ tego materiału prowadzi nas z powrotem do absolutnego fałszu, że "cała ludzkość została stworzona jako starożytna pierwotna hybryda niewolniczej rasy przez starożytnych Anunnaki", a więc powinniśmy się cieszyć widząc się dzisiaj jako ich "dzieci". Ta pokręcona historia, wraz z innymi kłamstwami dotyczącymi "Historii Chrystusa" i różnych innych okresów starożytnych o historycznym znaczeniu, jest to celowo wymyślona fałszywa historia rasy najeźdźców ET obecnie "rozgłaszanych" w sieci Illuminati, dokładnie powstrzymując nas od pamiętania lub odkrywania potężnej prawdy i aktualnych potencjałów naszego prawdziwego dziedzictwa Anielskich Ludzi.

Dzięki Darek ale daj mi źródło do tej informacji, kto to mówi.
My dochodzimy do prawdy, jednak nie tylko na tym forum większość ludzi śpi, a temat daliśmy konkretny:

Horus-Ra jako archonowy, pasożyt pozaziemskiego pochodzenia:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8220.0

ale nikt z was nie ma też odwagi o tym napisać...a temat jest niezwykle istotny, a wagi tych informacji nie dostrzegliście, napisaliśmy z czym mamy doczynienia i na jakim poziomie. Dlatego mnie nie dziwi milczenie. Może pogadajmy o Erze Wodnika ? albo innych bzdetach jak Transformacja 2012?
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 30, 2012, 08:53:27 »

To jest fragment tłumaczenia jakie robię "Podsumowania 2" Ashana Deane umieszczony w wątku 'Wyższa & Niższa Ziemia" -
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8163.50
Tekst źródłowy:
http://www.azuritepress.com/New%20Comers/intro_topic_summary_2.php
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Astre
Gość
« Odpowiedz #12 : Maj 30, 2012, 10:52:34 »

To jest fragment tłumaczenia jakie robię "Podsumowania 2" Ashana Deane umieszczony w wątku 'Wyższa & Niższa Ziemia" -
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8163.50
Tekst źródłowy:
http://www.azuritepress.com/New%20Comers/intro_topic_summary_2.php


Myślałem, że Redmuluc zna wujka google i nie trzeba mu palcem pokazywać źródła informacji.

Może pogadajmy o Erze Wodnika ? albo innych bzdetach jak Transformacja 2012?

Może dla Ciebie transformacja to bzdety. Jak dla mnie nie musisz  innym insynuować co jest bzdetą, a co nie, w myśl swoich własnych światopoglądów.


Głównym celem ich tu pobytu jest niedopuszczenie do odbicia "kuli i korytarzy Amenti"  - mówiąc jasnym językiem chodzi o portale czasoprzestrzenne.
Tak, w telegraficznym skrócie, tę sprawę przedstawiają co z "Ligii Opiekunów".

Wszystko wskazuje na to, że tak.

Niemniej jednak rzecz nie polega na tym, aby rozlewać łzy robić z siebie ofiarę i pisać .... o ludzie patrzcie jacy to jesteśmy nieszczęśliwi, bo archontowie robią na koło dupy i temu podobne rzeczy....
Tak właśnie działają meinstreamowe media. Skupiają Twoją uwagę na jednym, po to, abyś nie dostrzegał drugiego.

A tu drugie nazywa się -TWOJA ŚWIADOMOŚĆ. To Twoja świadomość jest jedyną ochroną i obroną przed czymkolwiek, a nie informacje o ''ludziach wężach'', Reptylianach itp...
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby o tych istotach wiedzieć. Lecz należy rozróżnić, że informacje o tym nie zmienią świata, więc możemy o nich sobie pisać jeszcze przez najbliższe 2000 lat . I co z tego ?

Więc nie dam się wciągnąć w pułapkę i  tracić  życiowe energie na tych istotach. Mi to głęboko wisi, że istnieją i robią to i tamto.
Nie zgadzam się oczywiście z tą wielowymiarową manipulacją i tym wielowymiarowym dramatem, ale nie zgadzanie się - nie rozwiązuje jeszcze żadnych problemów !
Miliardy ludzi nie zgadza się z bratobójczymi wojnami, ale one wciąż trwają. Więc jak widać czarno na białym świadomość wojen, świadomość tego zła, jak i opór niczego nie zmienia. Dlaczego ?
Bo jak uczą nawet w akademickich progach : świadomość zła jest złem, świadomość dobra jest dobrem, świadomość krzywd jest krzywdą itd....



Zatem jedyną rzeczą, która cokolwiek może zmienić jest wzrost świadomości każdej jednostki. Nie mylić tylko informacje o tym, lub o tamtym ze świadomością.

Problem jednak jest głębszy co dostrzega chyba DAREK I KIARA.
Polega on na tym, że nasza obcięta matryca DNA do dwóch nici nie zapewnia szerokiego dostępu do świadomości co powoduje, że pasożyty dalej będą, lub mogą działać.
Zatem dla tych przebudzonych, otwartych, ludzi wielkiego serca otwierają się Wrota Amenti.
I jest to jedyna droga ucieczki z tego Matriksa i reaktywacji swojej istoty. Czyli, alegorycznie mówiąc powrót do ''DOMU''.
Więc, nie interesuje mnie ten cały koleś Horus-Ra, wężowe istoty, archontowie i w ramach rozsądnej dystrubucji życiowych energii nie mam zamiaru poświęcać na to czasu.

Interesuje mnie to co ja dla siebie mogę zrobić. Bo za mnie nikt nic nie zrobi i żadnej odpowiedzialności nie weźmie.
Muszę zrobić to sam.....

 

 
 

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 11:08:54 wysłane przez Astre » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 30, 2012, 11:05:45 »


Problem jednak jest głębszy co zauważyłem dostrzega DAREK I KIARA.
Polega on na tym, że nasza obcięta matryca DNA do dwóch nici nie zapewnia szerokiego dostępu do świadomości co powoduje, że pasożyty dalej będą, lub mogą działać.
Zatem dla tych przebudzonych, otwartych, ludzi wielkiego serca otwierają się Wrota Amenti.
I jest to jedyna droga ucieczki z tego Matriksa i reaktywacji swojej istoty. Czyli, alegorycznie mówiąc powrót do ''DOMU''.
Więc, nie interesuje mnie ten cały koleś Horus-Ra, wężowe istoty, archontowie i wramach rozsądnej dystrubucji życiowych energii nie mam zamiaru poświęcać na to czasu.

Interesuje mnie to co ja dla siebie mogę zrobić. Bo za mnie nikt nic nie zrobi i żadnej odpowiedzialności nie weźmie.
Muszę zrobić to sam.....

 

 
 


x2
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #14 : Maj 30, 2012, 11:25:04 »

Cytat: Astre
[…] To Twoja świadomość jest jedyną ochroną i obroną przed czymkolwiek, a nie informacje o ''ludziach wężach'', Reptylianach itp... […]

[…] Zatem jedyną rzeczą, która cokolwiek może zmienić jest wzrost świadomości każdej jednostki. […]

[…]Interesuje mnie to co ja dla siebie mogę zrobić. Bo za mnie nikt nic nie zrobi i żadnej odpowiedzialności nie weźmie.
Muszę zrobić to sam..... […]

Nic dodać, nic ująć.  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #15 : Maj 30, 2012, 12:26:27 »

@Astre
Cytuj
świadomość jest jedyną ochroną i obroną przed czymkolwiek, a nie informacje o ''ludziach wężach'', Reptylianach itp..
Zgoda. Tyle, że nie Twoja świadomość, ponieważ Ty jej nie posiadasz na własność. ŚWIADOMOŚĆ - jest ochroną.
Cytuj
Interesuje mnie to co ja dla siebie mogę zrobić. Bo za mnie nikt nic nie zrobi i żadnej odpowiedzialności nie weźmie.
Muszę zrobić to sam.....
TY niczego zrobić nie możesz ponieważ TY ... jesteś algorytmem. Programem wbudowanym w interfejs i jako taki fizycznie nie istniejesz Mrugnięcie Ale jako Istnienie to tak .
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #16 : Maj 30, 2012, 12:51:46 »

TY niczego zrobić nie możesz ponieważ TY ... jesteś algorytmem. Programem wbudowanym w interfejs i jako taki fizycznie nie istniejesz Mrugnięcie Ale jako Istnienie to tak .

Wszystko jest kwestią przyjętej nomenklatury za pomocą, której próbujemy definiować.
Więc jeżeli zmienimy nomenklaturę, to wiele rzeczy się zmienia. Jedne sprawy się zazębiają, a inne rozchodzą ....

 Jestem jednak zwolennikiem umiarkowanego aprioryzmu. Czyli  myślenia NIE oderwanego od konkretów i jednostkowych faktów.
 Zatem Twoje  poglądy mogą stanowić redukcję pomiędzy TYM co uznaje TWÓJ rozum, a tym co istnieje  obiektywnie. Myślę, że wiele rzeczy, o których piszesz o identyfikacji JA/TY to pewne przekonania, z którymi  jakoś trudno Ci się rozstać dlatego ich tak często TUTAJ wałkujesz.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 12:55:14 wysłane przez Astre » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Maj 30, 2012, 12:54:47 »

Astre
Bardzo dobry post świetne refleksje....
Cytuj
Interesuje mnie to co ja dla siebie mogę zrobić. Bo za mnie nikt nic nie zrobi i żadnej odpowiedzialności nie weźmie.
Muszę zrobić to sam.....
Zgadzam się z nimi w 100% wszystko robimy sami dla siebie i podnosząc swoją wibrację podnosimy całość , zwyczajnie przemieniamy ją pozytywnie. te "cuda o tym i o tamtym...." są sensacjami na których blokujemy naszą uwagę miast na sobie, bo trwają one tyle czasu ile poświęcamy im energii. jak zwracamy się ku sobie one przestają istnieć.
Tak jak światło gdy dajemy żarówce energię świeci gdy nie dajemy nie świeci, nawet brak wiary w te "cuda wianki" odbiera im możliwość oddziaływania na nas. to bardzo proste , ale kto by w to wierzył?
A swoją drogom algorytm to wzorzec już ustalonych działań zachowań..... nie zupełnie tak jest. Jest wzór początkowo końcowy natomiast same działania prowadzące do rezultatu są miliardami kombinacji indywidualnymi dla każdej indywidualności świadomościowej. Ważne jest tylko finalne rozświetlenie a nie droga prób , błędów i korekt  do niego.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 12:59:26 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #18 : Maj 30, 2012, 13:23:03 »

@Kiara
Cytuj
brak wiary w te "cuda wianki" odbiera im możliwość oddziaływania na nas. to bardzo proste , ale kto by w to wierzył?
Tak to działa. Brak wiary (przekonań) w "cud-wianek" odbiera możliwość jego oddziaływania na Istnienie. Życie pięknie się układa bez kontrolera. Tylko co innego pisać o tym, a co innego to sprawdzić w życiu.
@Astre
Cytuj
Myślę, że wiele rzeczy, o których piszesz o identyfikacji JA/TY to pewne przekonania, z którymi  jakoś trudno Ci się rozstać dlatego ich tak często TUTAJ wałkujesz.
Trochę z powodu o jakim napisałeś (rozpuszczanie ja to proces), a trochę dlatego, żeby to było pokazane wszem i wobec ponieważ ... to ważne. To jest element Przebudzenia. Nie taki zawarty w grubych knigach wydanych dla kasy i utrzymania "siebie" ,ale taki element, który jest bezpośrednim doświadczeniem. Im więcej Przebudzonych tym świat się szybciej przemieni.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #19 : Maj 30, 2012, 14:41:48 »

@ east

Cytuj
@Kiara
Cytuj
brak wiary w te "cuda wianki" odbiera im możliwość oddziaływania na nas. to bardzo proste , ale kto by w to wierzył?
Tak to działa. Brak wiary (przekonań) w "cud-wianek" odbiera możliwość jego oddziaływania na Istnienie. Życie pięknie się układa bez kontrolera. Tylko co innego pisać o tym, a co innego to sprawdzić w życiu.

tylko jest jedno ale...... czym innym jest twórca zasilający swoją  energiom wiary swój lub cudzy  twór myślowy. a już zupełnie czym innym ten twór który bez zasilającej go energii istnieć nie może.

Kiara Uśmiech Uśmiech

 
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #20 : Maj 30, 2012, 16:09:16 »

@Kiara
Cytuj
a już zupełnie czym innym ten twór który bez zasilającej go energii istnieć nie może.

Tak, racja. Energią zasilającą dla tego "tworu" mogą być przekonania o jego istnieniu tak mocno zakodowane, że wydają się być istotą tego tworu. Żadne argumenty nie docierają do "tworu". On je wszystkie odrzuca a priori ponieważ gdyby dopuścił to by go ubyło Mrugnięcie (albo jemu ubyło np. dumy własnej). Kiedy energia go zasilająca przestanie dopływać, albo też jej częstotliwość wzrośnie tak, iż wyjdzie poza pasmo na którym pracuje "twór" wówczas ten "twór" sam zniknie tak, jakby nigdy nie istniał. Bo nie istnieje, a tylko energia ,którą zasysa stwarza pozory jego istnienia.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Maj 30, 2012, 16:48:14 »

@ east Jeżeli masz na myśli ciało materialne to tak , zgadzam się z Tobą. To Energia, nasze JA zasila materię byśmy My nasze JA mogło się przez nią przejawiać. Ja , to nie ciało materialne a tylko jego kreacja istniejąca tylko wówczas gdy posiada wystarczająco dużo energii. kiedy zaczyna jej brakować lub są zaburzenia w jej przepływie pojawiają się choroby i śmierć ciała ale nie JA, bowiem ono jest wieczne i niezniszczalne nigdy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 16:48:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #22 : Maj 30, 2012, 19:24:14 »

@Kiaro
Cytuj
Ja , to nie ciało materialne a tylko jego kreacja istniejąca tylko wówczas gdy posiada wystarczająco dużo energii.
Dokładnie o tym jest pisanie. Ja to nic materialnego, a tylko kreacja istniejąca wyłącznie wówczas , gdy posiada energię do jej podtrzymania. Chichot I radość byłaby wielka, gdybyś nie dodała :

Cytuj
... ale nie JA, bowiem ono jest wieczne i niezniszczalne nigdy.
Czasami rozpoznanie wydaje się już tuż tuż ,ale zaraz trzaśniesz coś takiego . Kiedy tak wierzysz z uporem, ze JA jest niezniszczalne i wieczne to brzmi jak dogmat kościelny -niepodważalny przez samo założenie Mrugnięcie Bo to jest nic innego jak wiara , niemalże religia ocierająca się o fanatyzm Mrugnięcie
Dziwne ,że w jednym poście padają dwa zdania jedno po drugim  tak diametralnie róźne. Trudno Cię zrozumieć Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Maj 31, 2012, 08:33:12 »

no, fajnie sobie prawicie ale czas chyba wracać do myśli przewodniej tego wątku.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madex wild-reign managerzuzlowy fifa11 halotupsy