Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 08, 2024, 16:54:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe prawo unijne  (Przeczytany 6251 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« : Luty 16, 2012, 10:00:57 »

Nowe prawo UE dopiero uderzy w prawa jednostki?


Logo dostawcy  PAP/Dziennik Gazeta Prawna | dodane (00:55)



Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki bardziej niż przepisy ACTA - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE ma dać Służbie Celnej możliwość kontroli małych paczek przesyłanych z krajów pozaunijnych bez względu na to czy nadawca jest osobą fizyczną, czy przedsiębiorcą. W dodatku za naruszenie prawa własności intelektualnej będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności także przewoźnicy czy firmy kurierskie. Wystarczy, że celnicy odkryją, że przewożone towary to podróbki, a będą mogli zniszczyć takie przesyłki bez decyzji sądu.

Dr Arkadiusz Michalak z Centrum Własności Intelektualnej w Krakowie twierdzi, że procedura niszczenia małych paczek bez decyzji sądu narusza fundamentalne prawo własności. W Parlamencie Europejskim toczy się w tej sprawie ostry spór między europosłami uważającymi, że rozporządzenie zbyt głęboko ingeruje w prawa jednostki, a zwolennikami walki z piractwem.

Jeśli nowe rozporządzenie zostanie przyjęte przez PE, będzie bezpośrednio stosowane w całej Unii, bez konieczności jego ratyfikacji przez poszczególne kraje, podkreśla "DGP".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ACTA-to-nic-Nowe-prawo-UE-dopiero-uderzy-w-prawa-jednostki,wid,14256711,wiadomosc.html?ticaid=1dee2
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2012, 10:09:55 »

..ciekawe, że w obie strony może być problem,-
otóż- mój brat był w Norwegii i musiałem mu wysłać chłodnice do auta Duży uśmiech ale paczka utknęła na głównej poczcie w Oslo,-
więc dzwonię do nich i pytam o co biega, a oni, że towar należy oclić i nie wiedzą co to jest Duży uśmiech
to tłumaczę co to jest Duży uśmiech i że to prezent od brata dla brata i w ogóle bez tej chłodnicy Duży uśmiech on nie może wrócić do kraju
no i puścili, ale co się natłumaczyłem to masakra Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 16, 2012, 13:52:49 »

dobra, dobra, wiadomo, że chłodnica była potzrebna do instalacji bimbrowej, wszak alkohol w Norwegi drogi no i zimno tam jak chol... znaczy niemiłosiernie.
Te, jakby braciak wracał to nie przywióżłby mi tuszy lososia wędzonego na zimno?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2012, 15:33:42 »

Z tym łososiem to prawda. Tam samemu można złowić.  Szwagier mojego brata przwiózł kiedyś sporych rozmiarów tuszę łososia na Święta. Wszystkie świąteczne potrawy rybne stanowił łosoś w różnych odmianach Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2012, 22:30:43 »

INDECT jako projekt Unii Europejskiej to oficjalnie "Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim". Jest przewidziany na lata 2009-2013. Jak nietrudno jest się domyślić jest on obecnie w bardzo zaawansowanym stadium. System ten umożliwia śledzenie obywatela na każdym kroku począwszy od internetu, przez laptop, telefon komórkowy, po kamery w komunikacji miejskiej i małe bezzałogowe samoloty latające nad miastami. Wszystkie te dane są analizowane i łączone w całość przez superkomputer, który ma za zadanie oceniać potencjalne ryzyko wystąpienia "nietypowego zachowania" monitorowanych obywateli. W praktyce wystarczy umieścić niewygodny i oceniony przez komputer jako "niebezpieczny" materiał w sieci, aby być na każdym kroku śledzonym za pomocą wszelkich dostępnych technologii, które będą stopniowo uzupełniać nasz obraz jako osoby.

<a href="http://www.youtube.com/v/gcrFt7z4080?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/gcrFt7z4080?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2012, 22:45:16 »

Oooooooooooooooo, to wszystko na to wyglada ze czlowiek nie bedzie mogl isc do lasu pipi zrobic.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2012, 22:58:18 »

Gorzej Coś Ja boję się przejść na światłach dla pieszych, bo ustawiony czas jest tak krótki, że zanim postawię stopę to już po....zawodach a kamerki mnie obserwują i nie daj boże abym złamał przepisy....wtedy jestem nagrany rozszyfrowany i mogę mieć niedługo wizytę panów w czerni w domu. Mrugnięcie Chichot Smutny
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 23:01:55 wysłane przez janusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2012, 07:31:18 »

..wygląda na to, że "faceci w czerni" "dokręcają śrubę" do granicy wytrzymałości materii,-
a ponieważ jej nie znają- mogą się poparzyć Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2012, 00:18:46 »

Oooooooooooooooo, to wszystko na to wyglada ze czlowiek nie bedzie mogl isc do lasu pipi zrobic.

Rafaelo ,satelity już dawno  mogą cię podglądać Duży uśmiech

Janusz ,nie przejmuj się ,w Krakowie jest to samo. Czasem czeka się długo na zielone ,a jak już się włączy to trzeba biegiem przechodzić.Zal mi tylko staruszków .
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 30, 2012, 21:39:16 »

Krisztina Morvai: Emocjonalny terror UE

<a href="http://www.youtube.com/v/ahMEFh6SObI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ahMEFh6SObI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Jako prawnik czesto spotykam się z kwestią przemocy emocjonalnej. W takich przypadkach sprawcę nie zadowala nic, co robi maltretowany partner. Zwracam się do mego rządu, by powiedział: dosyć już tego, odmawiam dalszej współpracy, a jeśli wam się to nie podoba, to występuję z Unii Europejskiej.

Tekst wystąpienia dostępny na: http://karasekus.blogspot.com/

► Parlament Europejski, Bruksela - 26 marca 2012 r.
► Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych
► Punkt obrad: Ostatnie wydarzenia polityczne na Węgrzech
► Mówca: Krisztina Morvai, niezrzeszona, Węgry
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 15:59:39 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.638 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sonsofhodor patrzdz meute-de-loups dragonworld stadniniakonna