Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 20:25:38


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Akupunktura  (Przeczytany 7920 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« : Marzec 02, 2012, 14:29:34 »

Sądzę , że akupunktura /akupresura i medycyna chińska (udrażnianie kanałów energetycznych - meridian ) mają bardzo dużo wspólnego.
Tę wspólną część zagospodarowali - w sprytny sposób - zachodni naukowcy.

Oto jakie były początki:
Cytuj
W 1796 r. Anglik Perkins zaproponował by wykorzystać elektryczność statyczną do wzmocnienia efektu klasycznej akupunktury.

W 1825 r. francuski lekarz Sarlandjer napisał książkę „Wykład o elektroakupunkturze, moksie i akupunkturze”(medycynie japońskiej). Sarlandjer doprowadzał do tkwiących w ciele igieł ładunek elektryczny. Był on autorem idei elektrycznej analgetyki igłowej (elektroigłoanalgezji).
(..)

Reinhold Voll - twórca metody biorezonansowej

Bezspornym jest fakt, że każda żywa istota, każdy jej układ i narząd, każda tkanka i każda komórka emituje prąd elektryczny i pole elektromagnetyczne. Diagnostyka bazująca na tym zjawisku opiera się na znajomości dokładnie określonych wartości liczbowych owych pól elektromagnetycznych. Możliwe jest ustalenie, czy narząd emituje pole odpowiadające zdrowemu organowi, czy uległ on procesowi patologicznemu. Co więcej, znane są częstotliwości emitowane przez każdą poszczególna bakterię, wirusa, pasożyta.

Np. komórki zdrowej wątroby emitują inne pole elektromagnetyczne, niż komórki tej samej wątroby, w której znajduje się jakiś pasożyt, wirus, czy przebiega proces chorobotwórczy.
(..)
Unikalność i skuteczność metody polega na połączeniu praktycznej wiedzy wschodu i zachodniej szkoły medycyny.
(..)
 Metoda diagnostyki elektroakupunkturowej Volla pozwala ocenić stopień równowagi w obwodzie drgań elektrycznych wytwarzanych przez narządy i tkanki. Wartość napięcia prądu stałego podczas badania diagnostycznego punktów meridianów za pomocą urządzenia Volla nie przewyższa naturalnych dla organizmu wielkości sygnałów w organizmie.

EAV powinna być pojmowana przez lekarzy jako uzupełnienie medycyny klinicznej w dziedzinie diagnostyki i terapii nie zaś jako coś, co miałoby ją zastąpić.

Zasadniczą cechą odróżniającą diagnostykę elektroakupunkturalną od innych metod jest zastosowanie specjalnie dla niej opracowanego osprzętu i sposób nacisku aktywną elektrodą na BAP.

R. Voll odkrył i opisał dziesiątki nowych punktów diagnostycznych umieszczonych na 12 tradycyjnych i 8 odkrytych i opisanych przez niego kanałach (meridianach).
więcej tu :
http://www.igya.pl/diagnostyka/584-diagnostyka-i-terapia-biorezonansowa.html

Potęga niealopatycznej medycy tkwi w synergii Mrugnięcie .. Tak na chłopski rozum - częstotliwości zdrowia powinny w przypadku pisków czy szumów usznych pomóc !

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 22:12:32 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2012, 14:23:32 »

Akupunktura ma za zadanie oczyszczenie z blokad energetycznych (deformacji miesniowo-neuronowej). To tak jakby wlaczyc dodatkowy (awaryjny) system zasilania. W rzeczy samej przeprowadzana powinna byc przez osoby doswiadczone.
Pisze to na wlasnym przykladzie. Pomoglo mi (w sprawach urazu ortopedycznego) i bede polecac innym.
Nic nie boli, dziwnie sie wyglada, i w moim przypadku pojawilo sie uczucie blogosci, i sennosci, jakis wewnetrzny relaks. Jedyne co zbudzilo we mnie lekki niepokoj to to, ze balam sie iz zasne i spadne z lozka z tymi iglami:)
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 31, 2012, 18:57:41 »

Początki akupunktury

Akupunktura jest metodą leczniczą, której początków należy doszukiwać się na starożytnym Wschodzie- głównie na terenach Japonii, Mongolii i Chin. Najstarsze chińskie dokumenty donoszące o skuteczności akupunktury w leczeniu chorób oceniane są na 2000 lat. Legendy głoszą, że pomysł leczenia poprzez nakłuwanie fragmentów ciała wziął się od żołnierzy, którzy otrzymując strzały z włóczni odczuwali ból w innych częściach niż zaatakowane. Swój renesans i rozwój badań, akupunktura przeżyła w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy naukowcy amerykańscy udali się na poszukiwania tradycyjnych metod chińskiej medycyny naturalnej i rozpowszechnili, między innymi akupunkturę, na całym świecie.

 

Na czym polega akupunktura?

Głównym zadaniem akupunktury jest redukowanie stale odczuwanego przez pacjenta bólu, z którym często nie radzi sobie medycyna konwencjonalna. Ból jest wrażeniem na tyle subiektywnym i niemożliwym do zmierzenia przez zaangażowanych w terapię lekarzy, że czasem pacjent odczuwa go  chronicznie, mimo braku racjonalnych przesłanek i przyczyn. Ból ten jednakże nie może być ignorowany i wymaga leczenia.
Alternatywą dla farmakologii staje się wtedy na przykład akupunktura. Inne wskazania  do akupunktury to na przykład choroby narządu ruchu, niedowłady, powikłania neurologiczne czy tez leczenie nikotynizmu.

Podczas wykonywania zabiegu akupunktury używa się igieł wykonanych z metali szlachetnych – złotych lub srebrnych, którymi nakłuwa się odpowiednie punkty na ciele. Wedle tradycyjnej chińskiej medycyny naturalnej ciało człowieka jest mapą, na której zaznaczone są punkty odpowiadające za poszczególne narządy wewnętrzne.

Skuteczność zabiegu jest oceniana różnorodnie, ważne jednak by odbyć serię zabiegów, zanim stwierdzimy, czy akupunktura w sposób realny pomaga na nasze dolegliwości, czy też nie jest metodą dla nas.

Akupunktura wspomaga, ale nie zastępuje  tradycyjnego leczenia

Nie wszystkie z działów medycyny naturalnej zasługują na taką samą uwagę, jednak warto próbować wybrać najlepszą kurację dla siebie i cieszyć się jej efektami w postaci odprężenia psychicznego i fizycznego. Akupunktura może okazać się świetnym remedium zarówno na zmęczenie, stres jak i być pomocna w leczeniu wielu schorzeń. Bezwzględnie natomiast nie wolno przerywać samodzielnie tradycyjnego leczenia, które jest jedyną gwarancją powrotu do zdrowia.

http://akupunktura.biz.pl/


Akupunktura w pigułce

Akupunktura jest to starożytna metoda leczenia wywodząca się z Chin. Według tradycyjnej medycyny chińskiej jest stosowana w nie zmienionej formie od około 2 tysięcy lat.

Zasady akupunktury wywodzą się z taoistycznej i dualistycznej koncepcji rozumienia wszechświata
i opierają się na zrozumieniu natury pewnej formy energii życiowej nazywanej w Chinach qi.

Leczenie polega na wbijaniu specjalnych, pełnych igieł w punkty na skórze leżące na przebiegu tak zwanych meridianów. Stymulację tych punktów osiąga się dzięki manipulowaniu igłami, podgrzewaniu igieł lub bezpośrednio punktów cygarami moxy 9mieszanki ziołowej), poprzez stosowanie akupresury, masażu chińskiego (Tui Na) i baniek.

Lekarz zajmujący się akupunkturą stawia diagnozę w oparciu o bardzo dokładnie zebrany wywiad, badanie języka i tętna. Następnie w zależności od rozpoznania dobiera punkty do stymulacji. Badanie języka i tętna oraz wypytywanie o zmianę samopoczucia odbywa się przed każdym zabiegiem,
co umożliwia weryfikację dobranych punktów.

Kwalifikując pacjenta do leczenia akupunkturą, lekarz rozważa czy dana choroba nie wymaga równoczesnego leczenia konwencjonalnego. Tak jest na przykład z nadciśnieniem tętniczym czy astmą oskrzelową. Bywa, że należy czasowo zrezygnować z akupunktury i zachęcić pacjenta do leczenia zgodnego z zasadami medycyny zachodniej. Tak jest w przypadku nowotworów czy niestabilnej choroby wieńcowej. Podobnie jak w całej medycynie należy uwzględnić wskazania i przeciwwskazania.

Do zabiegów używa się igieł, jednorazowych – do wyrzucenia po zabiegu lub wielorazowych
– do sterylizacji. W tym drugim przypadku każdy pacjent otrzymuje własny komplet igieł. Najczęściej stosowane są igły o grubości 0,35 – 0,25 mm i długości 4 – 10 cm.

Podczas zabiegu pacjent odczuwa najpierw niewielkie ukłucie (może nic nie czuć), a następnie pewien dyskomfort o charakterze tępego bólu, rozpierania, mrowienia lub prądu. Przeciętnie stosuje się kilka
do 20 igieł podczas jednego zabiegu.

Dla Chińczyka wyjaśnieniem fenomenu powrotu do zdrowia po nakłuwaniach jest zasada zrównoważenia qi i zapewnienia swobodnego przepływu qi. Naukowcy również próbują wyjaśnić mechanizm działania igieł na nasz organizm. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wykonano
i opublikowano wiele prac na ten temat. Wnioski z tych badań wciąż nie są satysfakcjonujące,
jednak przynajmniej częściowo zbliżają nas do zrozumienia tego, co na wschodzie poznano empirycznie.

Uważa się, że akupunkturowe punkty skóry wyróżniają się budową i właściwościami. Zawierają one większą niż inne miejsca na skórze ilość wszelkiego typu skórnych zakończeń nerwowych i mają mniejszą oporność elektryczną.

Obecnie uważa się, że istnieją trzy mechanizmy działanie akupunktury. Neurofizjologiczny, humoralny
i genowy. Według pierwszej hipotezy, stymulacja punktu wywołuje odruch skórno-trzewny, podobnie
do działania odwrotnego, gdy zaburzenie w obrębie narządu powoduje tkliwość skóry w określonej lokalizacji. Niektórzy autorzy uważają, że istnieje odruch somatyczno-autonomiczny z centrum
w podwzgórzu /1 .

Z kolei teoria bramkowania tłumaczy przeciwbólowe działanie akupunktury. Przyjmuje się, że pobudzanie jednych włókien, powoduje hamowanie przewodzenia bólu przez inne włókna.

Postępy w badaniach dowiodły, że mechanizmy działania akupunktury są bardziej złożone. Pojawiła się teoria hamowania korowego, czy też wpływu akupunktury na układ hormonalny/2. Stwierdzono też,
że stymulacja punktów akupunkturowych, powoduje wydzielanie oksytocyny, opioidów, beta-endorfin
i tym samym wpływ na ból, ciśnienie krwi, temperaturę /3. Wykazano wpływ akupunktury, poprzez podwzgórze, na układ współczulny oraz wpływ hamujący beta-endorfin podwzgórza, wydzielanych
pod wpływem nakłuć, na ośrodek wazamotoryczny oraz znaczący wpływ na cały układ autonomiczny, wpływ neurotransmiterów na układ hormonalny czy wzgórza na ból przewlekły oraz regulację osi podwzgórze-przysadka-gruczoły wydzielania wewnętrznego.

Inne teorie mówią o neuropochodnej stymulacji genu dla neuropeptydów/4 (obecnie udowodniono zwiększoną ekspresję 68 genów/5 po zastosowaniu akupunktury). Akupunktura wpływa na poziom cytokin jako neuromodulatorów odpowiadających za kontrolę organizmu – tzw. Teoria wzgórzowo-
-neuronalna/6.

Z kolei opioidopodobne peptydy, wydzielane jako odpowiedz na zabiegi, uważane są za czynniki wpływające na układ immunologiczny/7. Udowodniono, że akupunktura zmienia poziom beta-endorfiny, somatostatyny, endogennych opiatów i VIP/8

W obliczu tych nowych koncepcji wydaje się, że meridiany i qi są popularnym wyjaśnieniem skomplikowany mechanizmów neurotransmisji, a akupunktura wpływa na większość podstawowych mechanizmów homeostazy i regulacji organizmu.

 

/1 Acupuncture & Electro-Therapeutics Research. 21(2):119-31, 1996 Apr-Jun

/2 Wiener Medizinische Wochenschrift. 131(5):123-6, 1981 Mar 15

/3 Department of Physiology, University of Göteborg, Sweden

/4 University of Missouri, Columbia, USA

/5 Asan Institute for Life Sciences, University of Ulsan College of Medicine 138-736, Korea. Journal of Biochemistry & Molecular Biology. 35(4):420-7, 2002 Jul 31.

/6 Academy of Pain Research, San Francisco, Medical Hypotheses. 43(5):285-302, 1994 Nov.

/7 Department of Cardiology, Karolinska Institutet, Huddinge, Sweden-Neuropeptides. 32(6):543-8, 1998 Dec.

/8 Department of Medicine, University of Rochester School of Medicine and Dentistry, New York 14642, USA. -American Journal of Physiology. 271(3 Pt 1):G524-30, 1996 Sep.

http://www.akupunktura.net/pigulka.html






http://www.akupunktura.net/atlas/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 01, 2012, 10:33:11 »

Tutaj tablice po polskiemu:


http://refleksoterapia.pl/index.php?chm=22
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 01, 2012, 11:05:27 »

Prosze zwrocic uwage, ze na schematach przedstawia sie z reguly symetryczny obiekt. A rzadko kto jest taki "idealny". Ok 70-80% ludzi ma problemy z kregoslupem! Akupunktura uwolni energie z blokad, ale to bedzie START! Poczatek, dalej trzeba wyrobic sile w miesniach i wloknach. O tym sie juz nie mowi. Wiedza to calosc, wiec nie da sie jej zrozumiec, gdy mysli sie wyrywkowo.
Kto stosuje akupunkture musi dalej isc, np. polecam Gi-Gong.
To taka sugestia, bo na prawde pomaga!
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy fifa11 magicalespackluporum madex kursor