Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:53:39


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MYŚLI - moje?  (Przeczytany 77365 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #175 : Maj 22, 2012, 13:52:49 »

Cytat: Przebiśnieg
Czy to chodzi o pokazanie  Język

http://www.youtube.com/watch?v=6XF6wm7yP7c   Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #176 : Maj 22, 2012, 16:15:23 »

Nie da się nie zauważyć, że coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z działania procesów myślowych.  Cool
Jednak brak pewności tzw namacalnego potwierdzenia, lęk, obawy, przeszłość samoocena sprawiają, że nie do końca jesteśmy  ich świadomi działa w ten sposób, że zamiast myśleć przetwarza   się cudze twierdzenia, hasła, treści
Cóż czy to się komu podoba czy nie zasłyszane, czy przeczytane gdzieś wydawałaby się bez znaczenia informacje wywierają spory wpływ na nasze myślenie i sposób, w jaki postrzegamy świat.
I żeby było weselej  wpływają na nasz sposób reagowania i w jakimś większym lub mniejszym stopniu kształtują nasz charakter.
Nasza podświadomość jest bombardowana tysiącami informacji każdego dnia.
Jedni są tego świadomi,ale chyba się zgodzimy, że większość nie.
Pozwolę sobie wyciągnąć wniosek z moich własnych doświadczeń, że te tzw bombardowanie dużo ludzi zamienia bezmyślne bioroboty.(ta nazwę podpatrzyłem na tym forum i mi sie spodobała)
Od jakiegoś czasu staram się przebywając w jakimkolwiek miejscu publicznym, wśród innych ludzi: w sklepie, pracy zatrzymać się..
Wyciszony zauważam (odbieram) stały ostrzał bodźców dźwiękowych, emocjonalnych, mentalnych.
Widzę jak ludzie np. zajęci swoimi myślami wchłaniają różne hasła, informacje, poglądy, stany emocjonalne innych osób. (ostatnio katastrofę smoleńską)
Dużo z nas zgodzi się, że im głośniej, im więcej dźwięków, tym łatwiej rozbić pole energetyczne, a wraz z nim spokój człowieka.
Dodatkowo na naszą podświadomość oddziałują stale różnego rodzaju kolorowe reklamy  Jest to świadome kodowanie określonych wzorców zachowań, narzucanie modelu życia.
I żeby było weselej wszystko to dzieje się poza naszą świadomością.
Dużo ludzi  w taki sposób nieświadomy kształtuje sobie pogląd na świat, kształtuje   swoje upodobania i potrzeby.
Cóż  warto to zauważyć bo wtedy jest szansa by przejąć kontrolę nad pracą naszego umysłu.

Sprawdziłem, że  wyciszenie umysłu jest warunkiem stania się świadomym człowiekiem, a kontrola własnych myśli i reakcji umożliwia stanie się „właścicielem własnego umysłu i ciała”.
Co za tym idzie jest najlepszą obroną  przed kodowaniem stadnych zachowań.
W innym przypadku ktoś, kto nas zakodował przejmuje i utrzymuje nad nami kontrolę. Czy wypada się wtedy dziwić gwałtownymi reakcjami swoimi lub bliskich osób, pojawiającymi się bez widocznej przyczyny.
Przecież tkwi to w podświadomości i zapisach, które zostały tam umieszczone bez naszej wiedzy.
Stąd konieczność kontroli wszelkich reakcji: kuriozum
Udowodnij. Duży uśmiech
Sąd to instytucja, gdzie teoretycznie trzeba udowodnić.
Jeżeli jest ktoś na tym forum kto twierdzi, że sąd nigdy się nie pomylił i nigdy człowiek nie został niewinnie skazany to hm...
Ja np. jeżeli chodzi o tzw „techniki dowodowe”.mam dużo obiekcji
 Wystarczyło przedstawić nawet wątpliwego świadka, aby bez większych problemów skazać „winnego”na ciężkie więzienie, lub śmierć.
W orzeczeniach sądu winy były często „przerażające” i mocno działające na wyobraźnię zgromadzonej myślącej świadomie grupy ludzi Duży uśmiech
Tak sobie siedzę nad historycznym wyrokiem nad ,,czarownicą” ,,zajęła” się nią święta inkwizycja,
Udowodniono je jnp. kontakt z diabłem, ten seksualny też Cool Zły zabieranie krowom mleka, rzucaniem uroków na małe dzieci, które powodowały np. biegunki, pryszcze, wrzody, oskarżanie o spowodowanie śmierci itp. Duży uśmiech
To udowodnij było i jest  precyzyjnie reżyserowane!
Udowodnij – cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę – sprawdź Język
Medytuje Duży uśmiech
Tak medytuje oczywiście jest to fajne o ile nie staje się rytuałem.
Ci co medytują wiedzą bo doświadczyli, choć oczywiście, ciężko było by im to udowodnić, że w czasie wyciszenia umysłu gromadzona jest energia, czuje się choć nie zawsze takie hm ,,doładowanie”
Jednak pozwolę sobie zauważyć, że brak kontroli własnych reakcji powoduję  utratę większej części tej energii na „rozpatrywanie” nie swoich problemów.
Zebrana ilość energii pomnożona przez ilość ludzi (partię ojca dyrektora) to dopiero moc działania.
Cóż udowodnić namacalnie tego tez nie potrafię – jestem szczery
Wiem tylko bo to sprawdziłem osobiście, że Cisza umysłu umożliwia także korzystanie z wewnętrznej skarbnicy wiedzy i z dorobku, jaki gromadziliśmy przez wieki.
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę, choć chyba już ostatni raz na tym zacnym forum (płyta się zdarła),uważam że jednym z elementów rozwoju człowieka jest wyciąganie wniosków z doświadczeń , a następnie przekazanie ich innym.
Dodawanie tego co się wie do tego co wiedzą inni Synteza w Jedności (Całości) jak zwał...
skutkiem oczywistym takiej pracy jest to, że w  ten sposób pomnażamy wiedzę i poszerzamy świadomość.
Dobrze jest  mieć świadomość, że synteza, z drugim człowiekiem jest niezbędna do istnienia i do tworzenia nowego (innego) świata.
Oczywiście dla każdego co innego są tacy co oczekują pomocy z kosmosu, od stwórcy, aniołów, czy zbawiciela, który rzekomo oddał za nas życie  (nie jest to możliwe, bo każdy ponosi skutki swoich działań – jest to jedno z praw uniwersalnych.)
Wszystko jest w naszych rękach i oczywiście jesteśmy tego świadomi albo hm....
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 16:27:51 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #177 : Maj 22, 2012, 22:11:40 »

@Przebiśniegu piszesz
Cytuj
Sprawdziłem, że  wyciszenie umysłu jest warunkiem stania się świadomym człowiekiem, a kontrola własnych myśli i reakcji umożliwia stanie się „właścicielem własnego umysłu i ciała”.
W jaki  sposób wyciszenie umysłu nie kłóci się z przejmowaniem kontroli ? Przejmowanie kontroli to działanie z umysłu właśnie. Bo niby w jaki sposób przejmujesz kontrolę ?
Jeśli wyciszasz umysł to zanika jego aktywność . To nie on przejmuje kontrolę, gdyż staje się mało aktywny jak również wszelkie procesy w nim też się wyciszają.

Ale coś przejmuje kontrolę. Co to jest ?

Traktujesz umysł jak narzędzie w rękach myśliciela ? A niby w czym ten myśliciel myśli myśli, jak nie w umyśle? Jest w jakimś sensie poza umysłem ? A może w innym umyśle obok ? Mrugnięcie

Cytuj
Wiem tylko bo to sprawdziłem osobiście, że Cisza umysłu umożliwia także korzystanie z wewnętrznej skarbnicy wiedzy i z dorobku, jaki gromadziliśmy przez wieki.
No i właśnie , gdzie znajduje się ta wewnętrzna skarbnica ? No przecież nie w umyśle, bo ten znajduje się w Ciszy. Cisza to taki stan w którym nic nie gada i nie szamocze się. Jest cicho. A tu proszę, skarbnicę mamy i nawet tego, który korzysta z niej. Jeśli to harcowanie odbywa się poza umysłem to w takmi razie gdzie ? W jakimś umyśle typu B ,obok tamtego, który pogrążony jest w ciszy, czy też może zupełnie  poza Twoim umysłem, poza Tobą ?.

 No ale w takim razie tam POZA istniałby jakiś tajny depozycik do którego tylko Ty masz kluczyk i jak nikt nie widzi się do skrytki zakradasz ( umysł nie wie, bo jest wyciszony) ,a Ty klik klik i otwierasz sobie dostęp Duży uśmiech
To dość kuriozalny myk myślowy, bo sugerowałby, że w głowie znajduje się więcej niż jeden umysł, albo, że TY funkcjonujesz poza umysłem w ogóle.

Jest jeszcze jedna możliwość, że strefa poza umysłem , ta skarbnica , nie jest Twoja, ani nie zależy w żaden sposób od Ciebie. To jakby baza danych z kamery przemysłowej nagrywającej poczynania JA. Wyciszanie zaś umysłu to wprost - wyciszanie JA, czyli siebie aż do zera. Pamięć nie znika, ani skarby nie rozpływają się w powietrzu, a przeciwnie, dopiero wtedy są dostępne, lecz nie ma nikogo, kto by się do tego mógł dobrać ani nawet to zauważyć, bo w tej ciszy zasnął Mrugnięcie 

Cytuj
Stąd konieczność kontroli wszelkich reakcji: kuriozum
Tak to kontrolowanie jest kuriozalne Chichot

Cytuj
Udowodnij.
Wypada jakoś poprzeć swoje twierdzenia (pochodzące z tożsamości) . Można oczywiście uciąć wszelką rozmowę krótkim "wiem bo wiem, bo to moja wewnętrzna wiedza, która jest dowodem sama dla siebie" , lecz wiadomo jaki jest ciężar dowodowy takiego twierdzenia.
Pytanie o dowód odnosi się do tożsamości JA. Bo to ono feruje wyroki niczym sędzia. Ma swoje zdanie. Jeśli tak, to chyba na czyms je opiera ?
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #178 : Maj 23, 2012, 09:16:12 »

east
Cytuj
W jaki  sposób wyciszenie umysłu nie kłóci się z przejmowaniem kontroli ? Przejmowanie kontroli to działanie z umysłu właśnie. Bo niby w jaki sposób przejmujesz kontrolę ?
Sprawdź sam to porozmawiamy szacowny Język
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę alboś teoretyk alboś praktyk.
Z własnego doświadczenia wiem, że szkoda czasu na dyskusje z teoretykiem.
Cytuj
No i właśnie , gdzie znajduje się ta wewnętrzna skarbnica ?
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę nie tylko ja pozwoliłem sobie opisać osiągnięcie stanu Jestem.
Więc drugi czy trzeci raz opisywał go już nie budu Duży uśmiech
Gdzie jest?
Nie będę więcej zapytytywał o znajomość budowy całościowej człowieka.
Zadam tylko takie małe pytanie tatuś słyszy prośbę dziecka by opowiedział mu bajkę na dobranoc, prośba oczywiście jest o nowa bajkę bo te z książki dziecko już zna, gdzie więc sięga myślą szacowny tatuś czy mamusia czy babunia czy dziadunio, jakoś jak się chce to się potrafi i nawet nie pyta się gdzie sięgam i skąd ja to wiem. Duży uśmiech
Cytuj
No i właśnie , gdzie znajduje się ta wewnętrzna skarbnica ?
Te pytanie w ustach ogólnie mówiąc ezoteryka jest bardzo bardzo dziwne. 
Proszę .... Duży uśmiech
Moze ja zadam : gdzie jest centrum Wszechswiata?  Szok
Cytuj
Wypada jakoś poprzeć swoje twierdzenia
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę sprawdź sam, a w jaki sposób? to zostało już opisane oczywiście przez wielu ludzi  na tym forum choć nie tylko Język
Trzeba ruszyć szacowne dupsko, podjąć decyzje i sprawdzić Język
Hm w jaki sposób mogę udowodnić budowę energetyczną drzewa... bo nie wiem Zły
W jaki sposób mogę udowodnić, że drzewa przekazują sobie info np o pożarze o wyrębie... Cool
Jeden ze słowiańskich symboli X symbolizował krzyżowanie się światów -  energii i  materii, no cóż by to zauważyć (widzieć, odczuć) trzeba było nawiązać łączność, ze światem energii.
Nurek może opisać swoje doświadczenia w sposób najbardziej obrazowy, fachowy... jednak by zrozumieć jego doświadczenia trzeba zanurkować choć w sadzawce nawet pod opieka tatusia i mamusi....ale zanurkować wtedy się zrozumie pojmie bo się doświadczy inaczej będzie się wierzyło Język
Od siebie dodam, że sięganie do skarbnicy ponieważ jest proste jak trzonek szpadla budzi sprzeciw intelektu, (JA) który szybko się nudzi, więc cały czas potrzebuje nowych podniet, skomplikowanych łamigłówek kombinacji wszelakiej maści, a tu bęc proste jak drut. więc co, jak to, e coś nie tak, bo za proste. Duży uśmiech
,,...Dawniej wszystko było proste dla prostych ludzi przez prostych ludzi, więc siła się rożne doktory i profesory musiały napracować by to zagmatwać.."
Cóż za  ty prostaku nie którzy z nas długo się jeszcze będą obrażać Duży uśmiech
Fajnie też jak ktoś nie działa na zasadzie nie bo nie tylko jak nie tak to powiedz jak  Język
Moja Twoja.
Jak mogę sobie przywłaszczyć dorobek wszystkich tych, którzy pracowali tak długo i tak ciężko.
Ja do tego mogę tylko i wyłącznie dodać to co sam wypracowałem.
Działając na zasadzie Syntezy, mogę skorzystać z wniosków innych tak jak inni mogą skorzystać z moich są tacy co nazywają to współpracą.
Z całym szacunkiem i z za przeproszeniem skrytykować nawet najmądrzejszy tekst potrafi największy...
Coś tam tez pozwoliłem sobie opisać w poście Synteza i Analiza  Język
cytat który east zapomniał dodać Język Duży uśmiech
Cytuj
Oczywiście jakże inaczej wygląda, kiedy nowe informacje nie pasują do naszych treści.
Wyszukuje się wówczas wszelkie „niedociągniecia” i pomyłki przekazującego informacje. Przeważnie krytykujący z wielką mordą, bez argumentów zaczyna „dołować”, ubliżać, nie zgadzać się z treściami itp.
Na róznych forach można się zapoznać się z podobnymi reakcjami, ba zobaczymy cały „wachlarz” reakcji i zachowań ludzkich.
Udowodnij.
Takie jeszcze małe pytanie hm całkiem małe :
Tzw kundalini ma kolor zbliżony do karminowego, choć zdarzają się ludzie ludzie (ja spotkałem jednego), których kundalini jest czarne , (mój serdeczny przyjaciel spotkał dwie takie osoby wiec potwierdził.)
W każdym razie kundalini jest na bazie karminu jak mam to udowodnić szacowny east Duży uśmiech
Hm idąc dalej ta myślą jak mam udowodnić, że coś takiego jak tzw kundalini wogóle  istnieje Język

PS
To co pozwalam sobie napisać na tym szacownym forum jest w ogromnej większości wnioskami z moich doświadczeń, oraz wniosków z doświadczeń innych, które osobiście sprawdziłem i zwyczajnie działając na zasadzie syntezy dziele się tym. Nie próbuje nikogo przekonać dziele się Duży uśmiech
Wdzięczny jestem jak ktoś doda coś od siebie.
Nie reprezentuje żadnego autorytetu więc nie prowadzę rekrutacji Duży uśmiech
Co za tym idzie jest jedno miejsce w którym mam głęboko czy ktoś mi uwierzy czy nie. Duży uśmiech
Ja zaś sam niczego na wiarę nie przyjmuje jeżeli chodzi o tzw świat energii Duży uśmiech
Dodam jeszcze, że po mojemu Cisza nie znaczy odlot gdzieś poza świadomość.
Osiągając Cisze cały czas tą świadomość zachowuje. Tak jak jestem świadomy tego co się dzieje ,,na zewnątrz" Stan Ciszy pozwala mi zachować hm ...czujność co pozwala mi zauważyć różnego gatunku bocce, którymi na co dzień jest bombardowany każdy człowiek.
Naprawdę nie wiem jak to prościej napisać.
Może by na początku jak najdłużej koncentrować się na własnym oddechu.
Nie przyspieszać nie zwalniać zachować własny rytm.
Zauważyć, że gdzieś ucieka nam myśl wrócić oddech ...
I tak do czasu, aż ta myśl nam przestanie uciekać Język
Wtedy naprawdę można zauważyć wiele wspaniałych cudów, które do tej pory gdzieś nam umykały Duży uśmiech
pa Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 11:10:15 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #179 : Maj 23, 2012, 11:44:40 »

Cytat: Przebiśnieg
Wtedy naprawdę można zauważyć wiele wspaniałych cudów, które do tej pory gdzieś nam umykały   

Tiaaa, potwierdzam! Cudów Ci u nas dostatek.  Chichot Wciąż nie mogę wyjść z zadziwienia…
a jeden cud, to mnie dosłownie zamurował, potem umknął…  Duży uśmiech

Pa  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #180 : Maj 23, 2012, 11:48:53 »

ptak
Cytuj
a jeden cud, to mnie dosłownie zamurował, potem umknął…
Jak to udowodnisz wielce szacowna ptak Zły Duży uśmiech
pa
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #181 : Maj 23, 2012, 12:11:07 »

Kiedyś, jak byłam ciut młodsza, to często słyszało się o tzw. dowodach miłości,
cokolwiek miały one oznaczać.  Chichot
Teraz, dowód kojarzy mi się ze skomplikowanymi wyliczeniami, wzorami, szalonym Albertem, 
tudzież paroma innymi, niemniej od Alberta… i zawsze pojawia się stan bezradności,
gdy ktoś prosi o dowód. Bo czy są wzory na oczywistość?

Tak więc nie pytaj mnie kwiatuszku bielszy od śniegu… same cuda są dowodami…
Ty nim jesteś, gdy z taką determinacją, każdej wiosny przebijasz się przez twardą skorupę...  Mrugnięcie
pa   Duży uśmiech   
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 12:43:19 wysłane przez ptak » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #182 : Maj 23, 2012, 12:44:50 »

@Przebiśnieg
Cytuj
east
Cytuj "W jaki  sposób wyciszenie umysłu nie kłóci się z przejmowaniem kontroli ? Przejmowanie kontroli to działanie z umysłu właśnie. Bo niby w jaki sposób przejmujesz kontrolę ? "
Sprawdź sam to porozmawiamy szacowny
No to trochę takie odbijanie piłeczki brzmiące po belfersku : "Idź się naucz, a jak się nauczysz to wróć i JA Cię przeegzaminuję , a wcześniej to nie jesteś partnerem dla mnie ". "Mnie" to nie rusza, bo nie istnieję (prawie) ,ale brzmi sieriożnie i jak mądrze Chichot

Pytanie było o Twoje doświadczenie. Nie chcesz to nie musisz się nim dzielić (choć deklarujesz, że to robisz).

Cytuj
Od siebie dodam, że sięganie do skarbnicy ponieważ jest proste jak trzonek szpadla budzi sprzeciw intelektu, (JA) który szybko się nudzi, więc cały czas potrzebuje nowych podniet, skomplikowanych łamigłówek kombinacji wszelakiej maści, a tu bęc proste jak drut.
Kto sięga do skarbnicy i gdzie ona się znajduje, konkretnie , bez lania wody miało być, ale w porządku, skoro jest unik, to Twoja sprawa.

Otóż bez unikania odpowiedzi :  "Skarbnica" otacza każdą formę, dosłownie aż wlewa się wszystkim "dziurami" ciała Mrugnięcie Świadomość to jest żywa (proste jak trzonek szpadla). W niej jest wszystko bez konieczności podtrzymywania tego ,który ma niby sięgać do skarbnicy.

Cytuj
Cisza nie znaczy odlot gdzieś poza świadomość. Osiągając Cisze cały czas tą świadomość zachowuje.
O to właśnie chodziło , szacowny Chichot .Wyciszenie jazgotu z umysłu odsłania skarbnicę niezmierzoną. Nic nie zachowuje (w sensie posiadania ) świadomości, lecz to w niej możliwe  jest przejawianie się form jak również "oprogramowania" (Ciebie).
 
Cytuj
Tak jak jestem świadomy tego co się dzieje ,,na zewnątrz" Stan Ciszy pozwala mi zachować hm ...czujność

Sprawdziłeś, więc wiesz, że wyciszając "siebie" docierasz do Świadomości. Zachowana czujność nie daje jednak za wygraną i musi dopowiedzieć "jestem świadomy" Mrugnięcie Uparciuszek no no Chichot
Bez Ciebie nie ma niczego "na zewnątrz", ani "wewnątrz". Granice są pozorne. Stanowisz Jedno nawet z tym krzesłem , na którym wydaje Ci się, że siedzisz . W rzeczywistości lekko nad nim lewitujesz z powodu sił Van der Wallsa (słabego oddziaływania - odpychania), ale atomy ciała, spodni czy obicia krzesła niewiele różnią się między sobą, ponieważ  w 99,99999 % zawierają pustkę - pustkę pełną energii świadomości.
 Siły odpychania i przyciągania to właśnie brakujący ułameczek procenta wraz ze wszystkim co wydaje się ,że jest, a w tym jakiś niewielki promil , taki swoiście  "zagęstniony" (zamotany Mrugnięcie ) to Ty (ja, my, oni, tamci, ono ) Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #183 : Maj 23, 2012, 18:44:12 »

Nie odbijam piłeczki tylko zwyczajnie szczerze powiem, że nie chcę się wymądrzać.
Dodam tez ze kilka razy na ten i podobny temat na tym forum pozwoliłem sobie napisać
Powiem też,ze wg mnie każdy człowiek jest inny
Więc dla każdego co innego, zresztą nie mam ambicji pozować czy udawać jakiegoś guru - sam ich dokładnie solę i pieprzę
Jednak mogę opisać jak zaczynałem Cool
Zaczynałem od poznania praktycznego budowy całościowej człowieka
Sprawdziłem nie raz nie dwa więc z mozołem dalej, nawet potykałem się (a jestem gruby) Duży uśmiech
Znając już własną budowę  starałem się nie pozwalać by umysł używał mnie jak swojego narzędzia.
Zauważenie sprawiło, że dostrzegałem a jak widzisz to wiesz no bo widzisz  Duży uśmiech
Jak dobrze pójdzie to czujesz i słyszysz Język
Sam próbowałem (na początku z różnym skutkiem) podejmować decyzję, a później pozwalałem, by umysł zaczął swoje dylematy np.: co będzie przeszkodą, co się nie uda i dlaczego to takie a nie siakie.
Dostrzegałem to więc włączałem mu stopa zwyczajnie starałem się go zatrzymać.
Dostrzegałem, że to droga nie dość  że kręta to jeszcze donikąd
Obserwując (JA) umysł dostrzegłem podobieństwo do cyrkowego pieska
Ot wystarczy rzucić pieskowi piłkę, a on zacznie szukać.
Widząc to świadomie ja (nie JA w sensie intelekt) obierałem mu kierunek, który  mi , anie jemu odpowiadał.
Oczywiście na początku pojawiało się tyle pytań, niepewności, zwątpień, że normalnie stawały mi wszystkie włosy na plecach  (w innych miejscach też)
Aby temu  zaradzić postarałem się nauczyć go milczenia.
Jak?
Ano najsampierw zacząłem zezwalać wypowiadać się innym swoim częściom.
Fajna rzecz bo jak się zaczyna zauważać to się zauważy dostrzeże  wiele części, których w szamotaninie umysłu  nie zauważałem.
Będąc w Ciszy (nie medytacji)  udawało mi się coraz częściej dostrzec, że każda tzw  propozycja rozwiązania problemu serwowana przez umysł (JA)., pochodziła z przeszłości,  można by powiedzieć, ze starej taśmy.
Coraz częściej brak mi motywacji by zasiniały problem rozwiązywać za pomocą umysłu.
Oczywiście mogę podać ćwiczenie, które ja praktykuje ale hm jak już stwierdziłem dla każdego co innego
Pozwolę sobie tylko na stwierdzenie, że nawet 15 minut ciszy umysłu ma ogromne znaczenie Uśmiech
pa Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 18:46:51 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #184 : Maj 23, 2012, 20:02:05 »

Cytuj
Coraz częściej brak mi motywacji by zasiniały problem rozwiązywać za pomocą umysłu.
Tobie brak motywacji, co oznacza, że Ciebie też już prawie nie ma Duży uśmiech
Przebiśniegu , to już za pięć sekund dwunasta "jesteś" Mrugnięcie 15 minut ciszy umysłu w TERAZ  powinno załatwić sprawę Mrugnięcie
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #185 : Maj 23, 2012, 20:35:15 »

ptak
Cytuj
a jeden cud, to mnie dosłownie zamurował, potem umknął…   Duży uśmiech
Taaa podlewałem kwiatki w ogródku i też za siatka zobaczyłem jeden cud potem ... na mój widok cud umknął w popłochu dobrze, że bez krzyku Duży uśmiech
east
Normalnie jedno piwo więcej wypije Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #186 : Maj 25, 2012, 07:27:57 »

Cytuj
Oczywiście na początku pojawiało się tyle pytań, niepewności, zwątpień, że normalnie stawały mi wszystkie włosy na plecach  (w innych miejscach też)
Aby temu  zaradzić postarałem się nauczyć go milczenia.
Jak?
Ano najsampierw zacząłem zezwalać wypowiadać się innym swoim częściom.

Jak juz sie napijesz porzadnie to dokoncz ten wywod, bardzo ciekawie prawisz. Najbardziej istotne w tym opisie jest, ze dostrzegles ten umysl, bez tego nie da sie normalnie funkcjonowac, musialbys cofnac sie w wymiarze, a moze wlasnie tesknisz do innosci?

//Przebisniegu duzo masz tych wlosow na plecach?//
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #187 : Maj 27, 2012, 20:11:56 »

Fair Lady
Cytuj
//Przebisniegu duzo masz tych wlosow na plecach?//
Duży uśmiech
Chyba troszkę ponad normę Język
Co do reszty wywodu to proszę naprawdę proszę sprawdź.
To tak jak bym mówił , że robię wspaniałą kaszankę a do tego jest idealna na grillka  Duży uśmiech
Przepis mogę podać, ale czy rzeczywiście smaczna stwierdzisz jak skosztujesz Język
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 04:46:06 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #188 : Grudzień 10, 2012, 10:36:12 »

cytat za postem kolegi z portalu swietageometria.info/forum

Idea wszechświata jako "olbrzymiego mózgu" została zaproponowana przez naukowców i pisarzy science-fiction ponad kilkadziesiąt lat temu. Teraz fizycy University of California w San Diego twierdzą, że mają na to pewne dowody - podaje The Huffington Post.

Według badań opublikowanych w dzienniku "Nature's Scientific Reports", wszechświat rozszerza się podobnie jak mózg. Wyniki symulacji komputerowej sugerują, że naturalne sieci ewoluują zawsze w ten sam sposób, więc pewne nieodkryte jeszcze prawa natury mogą rządzić rozszerzaniem się podobnych systemów. Chodzi tu o różne rodzaje struktur, nawet tak odległych, jak połączenia pomiędzy komórkami mózgowymi czy wszechświatem.

Współautor badań, Dmitri Krioukov z University of California w San Diego powiedział, że choć geneza powstania takich systemów bardzo się różni, rozwijają się one w podobny sposób.
 Dla fizyka jest to natychmiastowy sygnał, że to może być brakujące ogniwo w rozumieniu tego, jak działa natura – powiedział w wywiadzie dla serwisu Space.com.

Używając równań względności Einsteina, które wyjaśniają, w jaki sposób materia zakrzywia czasoprzestrzeń, fizycy mogą prześledzić proces rozwoju wszechświata od czasów Wielkiego Wybuchu, który miał miejsce 14 mld lat temu. Krioukov postanowił zastosować ten algorytm w procesach rozszerzania się mniejszych sieci, takich jak systemy społeczne czy obwody mózgowe.

Zespół naukowców pod jego kierunkiem stworzył symulację komputerową, która podzieliła Wszechświat na najmniejsze z możliwych części, które następnie połączyła w potężną sieć.

Wynik eksperymentu okazał się zaskakujący. Okazało się bowiem, że symulacja dubluje się z innymi sieciami. Niektóre związki między podobnymi węzłami spowodowały ograniczenie rozrostu, podczas gdy inne pełniły rolę "skrzyżowań" dla innych połączeń. Na podstawie wyników badań naukowcy wykazali podobieństwo miedzy budową mózgu i wszechświata.

- Taka analogia pomiędzy małymi a dużymi sieciami nie może być przypadkowe - zaznacza Krioukov. - Dla fizyków to sygnał, że jakieś naturalne prawo pozostaje nadal nieodkryte – dodaje naukowiec.

(Huffington Post. MW)
-----------

Wobec powyższej,  "niepokojącej" analogii mającej już zwolenników wśród naukowców , pytanie o to skąd się biorą myśli staje się jakby bardziej przyjazne.
Z mózgu Chichot
Tyle, że z mózgu, jakim jest cały Wszechświat.
I jeszcze jeden możliwy wniosek . Rozważania o Wszechświecie w kategoriach inteligentnej Jednej Istoty to naukowy model na ... Boga Duży uśmiech
Jednocześnie - gdyby analogie między mózgiem ludzkim , a tym "wszechświatowym " się potwierdziły  - to pośredni dowód na Jedność.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #189 : Grudzień 10, 2012, 19:06:10 »

No wreszcie widzisz braciaku szacowny, a jak się mówiło Makro = Mikro to nie bardzo to trafiało co Język Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
zochna
Gość
« Odpowiedz #190 : Styczeń 01, 2013, 21:15:31 »

Chcę podzielić się moją uwagą na oglądany program sylwestrowy z Wrocławia.

Otóż po godz.24 ,/już w Nowym Roku/ na świetlnej dekoracji sceny,kilkakrotnie, jednocześnie pokazywało się 5 zegarów z jedną wskazówką - sekundnikiem.
Dziwnym i niezrozumiałym dla mnie było to, że każda wskazówka tych zegarów,
obracała się do tyłu, w lewą stronę.
Jako,że była to tylko jedna wskazówka, nie pokazywała żadnego czasu,tylko przez kilkanaście minut widać było te 5 zegarów z pełnym cyferblatem i tą wskazówką, biegnącą do tyłu.

Było mi jakoś dziwnie patrząc na te zegary i dlatego jestem zaciekawiona ,po co przygotowano taką dekorację , już w Nowym Roku.

Czy ktoś z Forumowiczów zwrócił na to uwagę, i jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #191 : Styczeń 01, 2013, 21:48:24 »

Jak dla mnie ta niby dekoracja jest mentalną manipulacją cofania obecnego wzorca pentagramu- 5 elementów do czasu przeszłego, energią ludzi , którzy patrzyli na to.

Ale to nic nie da , paradygmat jest przestawiony na nowy 13/22.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

managerzuzlowy world-anime madex truegaming halotupsy