Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 16:38:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświecenie  (Przeczytany 37745 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #25 : Maj 18, 2012, 05:26:35 »

east
Cytuj
..a potem wszystko wraca do "pudełka"
Miłego grania.
Celnie east bardzo celnie Duży uśmiech
Pozwolę sobie tylko zauważyć, że w cyklu reinkarnacyjnym po wejściu do pudełka, z planszy zostawały(przynajmniej powinny) tylko wnioski z doświadczeń reszta była anihilowana  Zły
Jak zaczynaliśmy nową grę rozkładana była nowa plansza, zresztą przez nas samych Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Maj 18, 2012, 06:52:15 »

east
Cytuj
..a potem wszystko wraca do "pudełka"
Miłego grania.
Celnie east bardzo celnie Duży uśmiech
Pozwolę sobie tylko zauważyć, że w cyklu reinkarnacyjnym po wejściu do pudełka, z planszy zostawały(przynajmniej powinny) tylko wnioski z doświadczeń reszta była anihilowana  Zły
Jak zaczynaliśmy nową grę rozkładana była nowa plansza, zresztą przez nas samych Duży uśmiech

dodałbym jeszcze coś, co pozostaje po "grze"- wartość dodana(+)- Doświadczenia Chichot

pozdro Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 06:52:48 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #27 : Maj 18, 2012, 08:38:51 »

@songo
Cytuj
dodałbym jeszcze coś, co pozostaje po "grze"- wartość dodana(+)- Doświadczenia
Tak , ale to pozostaje poza "pudełkiem". Nie ma już gry. Można się wspólnie napić ... czego kto lubi , pośmiać i pożartować, ponieważ gra wróciła do pudełka Mrugnięcie
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Maj 18, 2012, 08:49:27 »

@songo
Cytuj
dodałbym jeszcze coś, co pozostaje po "grze"- wartość dodana(+)- Doświadczenia
Tak , ale to pozostaje poza "pudełkiem". Nie ma już gry. Można się wspólnie napić ... czego kto lubi , pośmiać i pożartować, ponieważ gra wróciła do pudełka Mrugnięcie

dokładnie,-
pudełko to matrix/iluzja Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 08:53:23 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #29 : Maj 18, 2012, 09:15:03 »

Jest jeszcze jedno "pudełko" , wewnątrz "nas". To ,które wyposażone jest w pełen zestaw "chwytaków" do grania. Poza pudełkiem-grą są one nieaktywne. Ale niech tylko pojawi się marchewka .....  jakakolwiek. Może nią być nawet "oświecenie-ascendencja". Nawet "unikanie zaimków" , jak w "moim" przypadku. Ktoś nazwał to "upośledzonym oświeceniem" hehehe .. celnie.
Kiedy się już zaczęło to trzeba to weryfikować do samego końca, uczciwie. Czas nie gra tu roli.

To i tak nie ma żadnego znaczenia. Sprawy dzieją się właściwie, swoim torem. Każdy, niczym kosa,  kiedyś trafi na swój "kamień".
Może być to cokolwiek do czego przywiązuje się zaje.... ważonść .
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #30 : Maj 18, 2012, 09:32:43 »

east Duży uśmiech
Cytuj
Może być to cokolwiek do czego przywiązuje się zaje.... ważonść
Oj to prawda.
Jak byłem już w pracy to nagle przyszło mi ze mogłem gazu nie wyłączyć pod patelnią Z politowaniem
Ponieważ chodzę na piechtę to biegiem udałem się do domu.
Biegłem szedłem, przewracałem się, turlałem, podnosiłem się ....
Jak zobaczyłem domostwo w jednym kawałku to odetchnąłem Duży uśmiech
Teraz po trzy razy sprawdzam gaz itd.
Co się z siebie ośmiałem to druga sprawa  Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #31 : Maj 18, 2012, 09:58:41 »

Duzo zostalo powyzej napisane o grze. Wlasnie to oswiecenie polega na tym, ze jest sie swiadomym swej roli na planszy. Mnie to nie przeszkadza, uwielbiam grac, w gry towarzyskie, nie lubie hazardu.

Przebisniegu - psycholog radzi - w sytuacji, gdy wciaz nie jestesmy siebie pewni, czy zamknalem drzwi, wylaczylem gaz itd. nalezy przywolac w myslach pomocnika. Np. postac krasnoludka, ktory zapewni, ze nie ma obaw wszystko jest w porzadku i jak przyjdzie mysl strachu, to krasnoludek ja odgoni grozac paluszkiem.
Fajna, prosta metoda i dziala!
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #32 : Maj 18, 2012, 10:09:31 »

@Fair Lady
Cytuj
Wlasnie to oswiecenie polega na tym, ze jest sie swiadomym swej roli na planszy
To jest jedna z pułapek, jak całe "oświecenie" zresztą. Och, jaki ja świadomy, jaki ja oświecony, jaki ja wzniesiony ... - to kolejne tożsamości , iluzje zbudowane w toku "gry". Rozwiewają się bez śladu, kiedy plansza trafia do pudełka Chichot

Oświecenie na niczym nie polega. Nic nie możesz zrobić, aby je osiągnąć Duży uśmiech To nie polega na robieniu czegoś.
Ono tu już JEST. Zarezonuje to będziesz wiedziała. Nie zarezonuje - to żadne wymyślanie nie pomoże.
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #33 : Maj 18, 2012, 10:18:10 »

Cytuj
Zarezonuje to będziesz wiedziała.
No wlasnie, jak zarezonuje, to wylaze z pudelka i zaczynam gre;)
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #34 : Maj 18, 2012, 10:32:29 »

To jesteś graczem, czy planszą ? Czy może poza graczem i planszą ... ?
hmmmm
Pojawia się plansza, to i "tożsamość gracza" wyłazi z wewnętrznego pudełka.
hmmm
Mężczyzna jest gotowy, kobieta się pojawia ( i odwrotnie też ) Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Maj 18, 2012, 10:39:50 »

..świadomość na którym polu tej gry się znajdujemy- to już dużo,-
ale to dopiero początek, małe oświecenie- ale wielki krok aby opuścić gre/matrix(chyba że ktoś chce dalej grać Duży uśmiech)
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #36 : Maj 18, 2012, 10:40:48 »

Jestem graczem dla mnie. Dla innych byc moze jestem plansza.
Mezczyzna jest gotowy, kobieta sie pojawia... ale sie usmialam Duży uśmiech
Opiekun jest gotowy aga. Znasz east kobiety bez opiekuna? Bo ja nie.
Ale znam kobiety bez mezczyzny.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #37 : Maj 18, 2012, 10:57:43 »

Znam wolne kobiety. Niestety bywa, że z tej wolności czynią sobie nieuchwytny, nawet dla samych siebie , ideał. To też iluzja. Będzie uciekać póki ją gonisz. Póki jest "goniący", albo inaczej - poszukiwacz Mrugnięcie

A śmiej się. Śmiech to zdrowie. Wiesz chyba o tym ,że pozawerbalne komunikaty działają wielce skutecznie ? Nie kontrolujesz tego ,co przychodzi i jak przychodzi. Gotowość to stan wobec którego Wszechświat nie może pozostać obojętny. Nie zawsze dostaje się to ,co tożsamość oczekuje, ale zawsze to, co jest właściwe. Niekiedy jest śmiesznie , aż człowiek sam się puka w czoło . Jak durne oczekiwania mogą sprowadzić na "manowce" . Ale nauka pozostaje, że "gotowość" to nie są oczekiwania, to stan bycia. Różne ćmy przylatują, nie ma się co podniecać od razu Chichot

Najbardziej wytrwałe nie tłuką się szaleńczo o szkiełko, tylko przycupną spokojnie tuż tuż, na granicy zabójczego żaru. W pewnej odległości ogień nie pali, ale ogrzewa Chichot
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #38 : Maj 21, 2012, 20:21:05 »

Co do tzw wolnych kobiet.
Znam Kobietę teoretycznie związek małżeński praktycznie wolna i niezależna.
Ciało, żelazne (dużo energii)
Wielokrotnie z nią współpracowałem i zawsze dla mnie był to wysiłek (jeżeli mówimy o fizycznym to gigantyczny)
Praktyk.
Jej syn
Opłaca się z nim troszkę po przebywać dużo własnych wniosków, bardzo neutralne spojrzenie na wiele doświadczeń, brak autorytetów więc i tzw stania na baczność Duży uśmiech
Uważam, że jeżeli mówimy o wolnych ludziach to to jest Wolny Człowiek.
Znam też inną kobietę
Panna (teraz już stara)
Piękne posty, potężna wiedza
Teoretyk i w dodatku hm potrafi skupić dużo męskiej energii ina sobie mimo, że mężczyzn ma w głębokim poważaniu Mrugnięcie
Teoretyk bo jej działanie kończy się na deklaracjach, zero praktyki (doświadczeń)
W odróżnieniu od tej pierwszej jak by to rzec nie kompletna.
Oczywiście mniemanie o swojej wyjątkowości bardzo wyskoie aż dziw że jakiej sekty nie założyła Duży uśmiech
znaczy ta druga Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #39 : Maj 21, 2012, 22:28:42 »

Przebiśniegu , skoro o kobietach cudownych mowa ...

Podobne rozpoznanie do Twojego było, ale wnioski nieco inne. Kobieta młoda, piękna, wolna, niesamowicie intuicyjna, bardzo niezależna, wglądy takie, że powala każdego tzw "oświeconego" na obie łopatki.. - ta kobieta porzuca to wszystko na rzecz twardej , przyziemnej praktyki życia. A raczej daje się prowadzić losowi, "swojej gwieździe" czy jak to tam nazwać. To co jest TERAZ robi najlepiej jak potrafi próbując żyć pełnią życia w środku "oka cyklonu".

Nie ma zakończenia tej historii, bo życie kwitnie ,a bezpośrednie doświadczenie wywiodło ją daleko ode "mnie".
Wiesz , początkowo było oczekiwanie , jakieś nadzieje, marzenia , a teraz jest uwolnienie i wielkie wsparcie w "jej" drodze. Niech miłość prowadzi, bo to energia.

Chodzi o to, że nikt nie ma prawa oceniać istnienia , bo nie znamy dróg ostatecznych, ani żadnego finału.Tylko wydaje się ,że JA wie . Ten teoretyk, tamten praktyk.
Nie.
To są energie ściśle powiązane ze wszystkim tym, w czym istnienie się przejawia. Każda ścieżka mogłaby być też Twoją ścieżką więc nie ma co projektować ocen bo to tak, jakbyś oceniał innego-siebie . Trudno to nawet nazwać.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Maj 21, 2012, 22:47:08 »

Drogi Przebiśniegu tak naprawdę, to każdy mało wie o drugim, a szczególnie o jego wnętrzu. Aby zrozumieć działanie bliźniego, musi w każdym z nas nastąpić ascendencja, oświecenie, które poprzez poznanie, ukaże nam prawdę również o nas samych. Smutny
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #41 : Maj 22, 2012, 11:50:04 »

Szacowny janusz Uśmiech
Dokładnie, dodam tylko, że ja staram się przede wszystkim poznać siebie Uśmiech
Jednak jeżeli widzę kobietę w stroju toples to mogę stwierdzić, że widziałem jej piersi i nie jest to osąd.
W teoretyku nie oceniam co ma w środku, nie oceniam co myśli, w co wierzy ... tylko jak realizuje to co wie  Duży uśmiech Zresztą staram się nie oceniać bo zwyczajnie można popełnić błąd i dodatkowo nikomu i niczemu to nie służy. Z politowaniem
Jednak widząc, zauważając, że drwal odwrotnie trzyma siekierę stwierdzam fakt i chyba jest to różnica, zauważyć - a ocenić (nie widząc nie sprawdzając)
Teoretycznie ten drwal może mieć wielka wiedzę na temat rąbania drewna Język niestety jest teoretykiem co można stwierdzić zauważając błędy w realizacji tego co wie, jest jeszcze gorzej jak drwal kupuje już porąbane drewno bo zwyczajnie nie ma chęci samemu je porąbać, mimo iz napisał na ten temat wiele postów
Stwierdzając fakt odwrotnego trzymania siekiery nie sprawdzam co on ma w środku bo nie ma takiej potrzeby ....
Chyba wyjaśniłem Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 11:56:01 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Maj 22, 2012, 17:43:23 »

 Przebiśniegu Coś
Nie za bardzo trafia do mnie twoje tłumaczenie. Błędy popełniamy wszyscy, bo to miejsce gdzie teraz przebywamy jest po to aby się czegoś nauczyć. Dlatego postępowanie drwala jest jego wyborem i nic nam do tego, jeśli wyrządzi sobie krzywdę. Będzie to jego krzywda i jego problem (no chyba, że poprosi o pomoc). Zbierając wiedzę  korzystamy również z doświadczeń innych, ale nie musimy postępować tak jak oni. Nie oceniajmy też z góry (stary kawaler czy cuś...) postępowanie ''drwala'' nie znając go osobiście, bo taki sposób wirtualnego teoretyzowania na temat kogoś, jest delikatnie mówiąc niestosowny.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 17:46:15 wysłane przez janusz » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #43 : Maj 22, 2012, 17:58:16 »

Januszu Coś
Dodawać już niczego nie muszę bo się z Tobą zgadzam
Jeżeli przykład z drwalem wydał Ci się oceną to poprzestanę na stroju toples kobiety Duży uśmiech
Widząc nie ocenię tylko zauważam a w/g mnie to jest różnica.
Nie bawię się w ocenę zauważam koniec kropka.
Wiem też, że wszyscy popełniamy błędy
janusz
Cytuj
Nie za bardzo trafia do mnie twoje tłumaczenie
Cóż trudno się mówi Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 18:01:08 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Maj 22, 2012, 18:05:18 »

Drwal, drwalem a kobieta, kobietą est. Uśmiech

P.S.  Mało o naszych paniach wiemy, dlatego polecam EST. - Placówkę Kształcenia Ustawicznego. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 18:15:36 wysłane przez janusz » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #45 : Maj 23, 2012, 11:16:52 »

Dziękuję  Uśmiech
Wolę jednak o paniach czegoś dowiedzieć się bezpośrednio od nich, wtedy wiem, że jest to informacja sprawdzona (od źródła)
Oczywiście dla każdego co innego Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Maj 23, 2012, 11:57:48 »

ponoć trudniej dogadać się z samym sobą, niż z inną osobą Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #47 : Maj 23, 2012, 18:59:32 »

Dokładnie  Duży uśmiech
,,Siódme poty ze mnie wystąpiły..." a tu jak nie trzaśnie jak nie praśnie... ech Duży uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Maj 23, 2012, 21:22:55 »

Cytuj
Wolę jednak o paniach czegoś dowiedzieć się bezpośrednio od nich

Właśnie o tym źródle piszę. Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #49 : Maj 24, 2012, 06:06:27 »

Fair Lady Uśmiech
Cytuj
Przebisniegu - psycholog radzi - w sytuacji, gdy wciaz nie jestesmy siebie pewni, czy zamknalem drzwi, wylaczylem gaz itd. nalezy przywolac w myslach pomocnika. Np. postac krasnoludka, ktory zapewni, ze nie ma obaw wszystko jest w porzadku i jak przyjdzie mysl strachu, to krasnoludek ja odgoni grozac paluszkiem.
Fajna, prosta metoda i dziala!
Dzięki o szacowna działa sprawdziłem Buziak
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pack-of-black-and-white hejtforum forumwatachyzielonegoamuletu swietadynastiatoftegard faon