Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 09:57:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PODŚWIADMOŚĆ - nazwa/definicja  (Przeczytany 3070 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Astre
Gość
« : Październik 27, 2012, 21:31:10 »

Podświadomość, to w naszych realiach 3W śliski  temat, trzeba by to zdefiniować. Jeśli to ma zawierać pojęcie duszy i Wyższej Jaźni to jestem skłonny ci przytaknąć.


Warto, głębiej zwrócić uwagę na fakt, z czym tak naprawdę  mamy do czynienia, a  nie dokonywać jakiejś dziwnej redukcji pojęć, której właśnie dokonujesz ?

Termin podświadomość powstał dlatego, że zauważono na podstawie wielu badań, że istnieją mechanizmy, na które nie mamy świadomego, a zarazem bezpośredniego wpływu.
A oznacza to, że w jakiejś części pola naszej świadomości znajdują się treści, których nie znamy.

Stąd nazwa/definicja - PODŚWIADMOŚĆ.

Warto, więc zapytać oto, jakie treści są zapisane, a których nie znamy ?
Nie znamy tych treści, które stłumiliśmy, ponieważ nie chcieliśmy się zmierzyć z własnym doświadczeniem.
Niestety, ale WSZECHŚWIAT nie respektuje takich zachowań - spychania i tłumienia doświadczeń. Respektuje ZROZUMIENIA PROCESÓW, a nie spychanie ich ze swoich doświadczeń.
Zatem owe stłumione i zepchnięte treści znajdują się w podświadomości i czekają na przepracowanie.
Jeżeli nie są przepracowywane Wszechświat wymusza ich zdarzeniami typu : wypadki, choroby, inne wydające się dla nas dziwnie życiowe wydarzenia.
 Zapis tych zepchniętych/ stłumionych treści znajduje się w tzw. ASTRALU.
Informacje te zapisane (jak wszystko) w fraktalnych kształtach znajduje się w dolnej części informacyjnej IV gęstości, czyli tzw. ''ASTRALU'', a właściwie pewnej części Astrala.
Są to tzw. ''ciężkie''  cząstki informacji czekające na weryfikacje. A informacje o tych treściach ( z podświadomości) przekazywane są do obróbki na poziomie mózgu poprzez tzw, operatora wolnej woli, który jest kulą ''energii'' o średnicy ok. 1cm, a który jest po prostu interfejsem łączącym pomiędzy różniącymi  gęstościami  informacyjnymi IV i III.

Widzę, że nie macie żadnego wglądu w swój własny umysł.

Zatem wypada życzyć Wam tylko - powodzenia ......
Oby, tylko nie było czasem zapóźno na poznanie (choć w drobnej części) Samego Siebie ?



« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 21:42:33 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2012, 21:51:25 »

Wydzieliłem ten post, jako osobny wątek by wreszcie - mam taką nadzieję - rozprawić się z tą ... podświadomością (nie będę używał przymiotników, gdyż nie dla każdego będą one równoznaczne  Mrugnięcie).

Cytat: Astre
Widzę, że nie macie żadnego wglądu w swój własny umysł.

Fakt niezaprzeczalny, wielu z nas (ludzi) jeszcze takiego nie ma.

Cytuj
Zatem wypada życzyć Wam tylko - powodzenia ......

Osobiście uważam, że zaczynamy dopiero "......" dobrą zabawę.
Zdaje się, że jesteś w posiadaniu informacji, które wielu z nas mogą w znacznym stopniu pomóc, rozświetlić co nieco.
Proszę więc, podziel się z nami tymi informacjami.
Uwierz mi, jest wielu takich, którzy próbują uporać się z tym problemem i różnie to wychodzi. Jane, jest też wielu takich, którzy będą w czambuł potępiać wszystko, co na ten temat napiszesz, wypowiemy, ale tych powinniśmy się już wreszcie nauczyć ignorować.

Więc:

Cytuj
powodzenia ......

 Duży uśmiech Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2012, 22:40:03 »

Astre, ja nie ograniczam, tylko w dyskusji przywołałem "składniki" które moim zdaniem to pojęcie powinno zawierać, co oczywiście oznacza między innymi, a nie wyłącznie, co faktycznie byłoby ograniczeniem.
Darek, napisałem, że ślisko i jak widzisz zaczynamy od nieporozumienia, ale może potem się wyprostuje.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign companions world-anime kursor madex