Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 19, 2024, 07:53:58


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spis tematów - komentarze  (Przeczytany 45179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 12, 2012, 22:53:15 »

Nie jestem upoważniona, by pisać o szczegółach, ale na miejscu Darka sprawdziłabym,
czy aby wywiązał się ze swoich obowiązków. Dla własnego bezpieczeństwa.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 13, 2012, 09:52:17 »

Są ludzie na tym świecie, którym dmuchanie afer z niczego sprawia niewysłowioną radość , oczywiście z powodu miłości do bliźniego, bo jakże by inaczej Mrugnięcie
I w ten sposób taki osobnik potrafi napsuć krwi dobremu adminowi.
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 13, 2012, 10:15:15 »

No tak, wychodzi nasza "narodowa" przypadłość, zamiast się integrować to my się dzielimy. Cenię naród żydowski za ich integrację, dla nas potrzeba strajków  w stoczniach (a właściwie wszędzie), albo śmierci papieża, abyśmy to mieli przez chwilę na względzie.
Nie przypuszczam, aby "organa" chciały się tym zainteresować, ale to moja opinia. W każdym razie dowody jakiejkolwiek "działalności" znajdują się wyłącznie na serwerze. Ale forum to nie jest typowa strona, gdzie serwer wszystko loguje. Tutaj każde kliknięcie to jednostkowy dostęp do serwera, gdyby to logować to logi zajmowałyby znacznie więcej niż publikowane posty. W skali "darmowefora.pl" to są już  zapewne miliony kliknięć dziennie i nawet gdyby były logowane nikt nie dałby rady ich przeszukać.
Można tylko przeglądać zapisy i zmiany w bazach danych w określonym czasie - katorżnicza robota. A jeśli ktoś usuwał zapisy w bazach i je reindeksował nie będzie żadnych widocznych zmian, co najwyżej przez porównanie z kopiami, jeśli istnieją, a i tak nie będzie sprawcy.
W każdym razie właściciel lub admin serwera nie będzie kochał tego kto nasłał organa, jeśli nie wyłączy tego w ogóle, abo nie będzie musiał zastopować na czas "sprawdzania, a wtedy wszyscy lądujemy z ręką w nocniku.
 Darek jest tu "społeczny" i naprawdę niewiele więcej może niż klikanie tych kilku dodatkowych guzików jakie ma do dyspozycji.
Arteq, długo już poruszam się po tej ziemi, ale nie mogę  wykombinować jaki można mieć interes w położeniu łapy na forum, oprócz bycia właścicielem płatnego serwera, na który miałoby być przeniesione (ale to nie jest znaczący biznes), mógłbyś mnie oświecić?
Mimo wszystko temat kopii forum jest aktualny.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 13, 2012, 10:39:07 »

Arteq, załóż własne forum to nikt ci łapy nie położy, nie wiem co tobie lub komu ta teoria spiskowa ma przynieść. Coś
Ocziwiście. Jednak ten truizm który napisałeś nie jest agrumentem w tym momencie dyskusji. Napisałem o swoich przeczuciach w związaku z czytaniem postów w tym wątku, przeczuciach które bardzo rzadko mnie mylą, ale nie fakt - nie mogę używać ich jako dowodu na zaistnienie danego zjawiska.

Takiego podejścia po tobie się nie spodziewałem.
Nie rozumiem co jest niestosownego w miom poście - możesz przybliżyć?
Twoja reakcja jest dosyć symptomatycznie nerwowa, czyżbyś składał po cichu - poza oficjalnymi postami - jakieś propozycje w kwestii "opieki" nad tym forum?

Żadnych sensacji nie wietrzę - np. że ktoś chciałby przejąć wartość "intelektualną" forum...  :]

Arteq, długo już poruszam się po tej ziemi, ale nie mogę  wykombinować jaki można mieć interes w położeniu łapy na forum [...]
Wychodziłoby na to, że może chodzę nieco dłużej po tej ziemi...  ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 10:39:43 wysłane przez arteq » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 13, 2012, 10:51:44 »

…i tak można zniszczyć każdą cenną inicjatywę. 

Na moje czucie, pomoc Blueray’a i Barneyosa jest bezinteresowna oraz wielce przydatna.
Chłopaki włożyli naprawdę dużo pracy, dla nas wszystkich.

Arteq, skąd w Tobie tyle podejrzliwości? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 10:53:13 wysłane przez ptak » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 13, 2012, 17:01:37 »

A moze ktos bylby tak uprzejmy i napisal o co wlasciwie chodzi? Tylko tak, aby mozna bylo zrozumiec.
Bo z calego tego zametu, to ja wnioskuje, ze chodzi o ... zaplacenie za cos.

Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 13, 2012, 17:26:59 »

Na razie nie płacimy. Chodzi o to, że nie mając kopii forum, nie możemy odtworzyć zaginionych wątków i postów, a także użytkowników z ich profilami, o co jest awantura ze straszeniem sądem i prokuratorem włącznie. Niestety admin serwera
"darmowefora.pl" jest zupełnie nie kontaktowy, o czym można poczytać w postach na jego forum.
Natomiast arteq  wietrzy "zdradę stanu" i czyjś w tym interes.
Ptaku, w tym teamie ja rzucam temat, a barneyos wykonuje robotę, doskonały układ, no nie? Albo wykonuje już bez rzucania tematu, a ja zbieram laurki.
Arteq, Kiara jest jednak doskonałą twoją nauczycielką, jeśli chodzi o odpowiedzi na pytania, a co do długości stąpania to też pudło.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 13, 2012, 21:52:49 »

Nic nie wietrzę.

Skoro nie "załapałeś" jaki można mieć interes z przejęcia forum, to nie powinieneś się złościć na uwagę, że być może mam większą czułość/intuicję i wiedzę od Ciebie w tym zakresie. Nie napisałem wprost o tym "jak i dlaczego" aby nie podsuwać nieetycznego pomysłu, który może być wykorzystany w innym miejscu, ale Ok, już mówię - jak się powiedziało A trzeba powiedzieć i B lub trzeba było trzymać paszczę na kłódkę.

Otóż, ktoś kto chciałby sprywatyzować to forum mógłby mieć daleko gdzieś co jest na nim pisane. Mógłby tylko jako admin-właściel stosować inteligentnie rożne sztuczki - pomimo zapewnień wielu forumowiczów o swojej błyskotliwości mógłby ich kiwać jak dzieci (np. podgrzewać atmosferę, rozdmuchiwać tematy, "promować" umiejętnie to forum na innych forach i... zarabiać na reklamach i banerach w związku z ilością odwiedzin).
Ba-nal-ne.

Wystarczy czy mam się jeszcze rozwinąć?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 22:00:13 wysłane przez arteq » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #33 : Czerwiec 14, 2012, 09:54:50 »

Arteq to o czym piszesz jest tak banalne, że aż powszechne . Syn mi wyklarował ostatnio że jest takich dwóch kolesi, którzy grają sobie w pewną gierkę internetową robią z tego filmiki ( film z toku gry ze swoimi głupawymi komentarzami ) i wrzucają te tony gigabajtów na YT . Mają sporo subskrybcji, co znaczy, że się ich ogląda, wyświetlają sie reklamy i oni na tym "partnerstwie z YT"  10tys mies zarabiają. Tylko za to, że się wydurniają grając dniami i nocami w gierki.
Masakra.
Niech tam ktoś sobie zarabia jak potrafi, a co tam , byle obsługa bez zarzutu była i byle to ludzi kręciło. A jak mądrze to zrobić to i na spotkania by się kasa uzbierała Mrugnięcie
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 14, 2012, 10:16:44 »

Pochlebiasz sobie, to nie intuicja czy wyczucie, ale gdybanie, przypuszczanie i domniemanie, które przechodzi w przekonanie i potem sam wierzysz w iluzję, którą wymyśliłeś. Ja też jestem zwolennikiem teorii spiskowych w wielu wypadkach, ale muszą być podstawy.
Chyba nie znasz zasad dochodów z reklam na forach, gdzieś o tym pisałem.
To co opisujesz to zwykła manipulacja i ona jest tutaj teraz, była i jeszcze trochę będzie, zobacz posty w śmietniku. Znajdziesz wiele w temacie wątku, z którego pochodzą, bez inwektyw, po prostu ktoś albo nie doczytał, albo nie wiem co (zła wola) i żadnego powodu usunięcia, typowa manipulacja.
A nakręcanie tematów to co to jest? Jeżeli użytkownicy "rzucają się" na jakiś temat to ich sprawa, czy będziesz pisał  merytorycznie w temacie, który cię nie interesuje? I gdzie te przychody z reklam. Banery dotyczą niezalogowanych, a czy oni będą chcieli czytać temat, który ich nie interesuje?
Jedni wrzucają tematy dla punktów, inni dla kawału, a jeszcze inni dlatego, że chcą się czegoś dowiedzieć, albo podzielić swoją wiedzą, jaka by ona nie była. I maja do tego pełne prawo. A gdybanie, że ktoś wrzuci atrakcyjny temat dla zysku z reklam to daleko idąca nadinterpretacja, a nawet gdyby tak było to cieszyłoby mnie to, że ktoś może zarobić. Czy mam mu żałować, albo zazdrościć? Wolę się z nim cieszyć z jego "sukcesu".
Nie dla wszystkich jest ważne co jest na forum pisane, ważnie jest tylko dla tych co piszą i czytają to ze zrozumieniem.
Prawdziwy interes ma tylko właściciel serwera dla wielu forów, ale jak widzisz on też może mieć te fora w ... gdzieś.

Edit: to jest odpowiedź dla arteq, miała być pod spodem, ale byli szybsi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 19:40:36 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #35 : Czerwiec 14, 2012, 10:17:43 »

arteq - cyt.

Cytuj
Otóż, ktoś kto chciałby sprywatyzować to forum mógłby mieć daleko gdzieś co jest na nim pisane. Mógłby tylko jako admin-właściel stosować inteligentnie rożne sztuczki - pomimo zapewnień wielu forumowiczów o swojej błyskotliwości mógłby ich kiwać jak dzieci (np. podgrzewać atmosferę, rozdmuchiwać tematy, "promować" umiejętnie to forum na innych forach i... zarabiać na reklamach i banerach w związku z ilością odwiedzin).
Ba-nal-ne.

Wystarczy czy mam się jeszcze rozwinąć?

JASNE! Gdy szuka sie chetnych do klikania po swoich prywatnych domenach, to robi sie zamet, kij w mrowisko, ludziska zaczynaja wykazywac emocje i ciekawosc. Firmy rozliczeniowe zyja z danych statystycznych, np. na tym forum, zdania takiego co ma 10 wpisow, czy tylko "obserwuje" sa pomijane w pierwszym sicie, ale tych, ktorzy gadaja bez przerwy cenne. Ile tu linkow leci, ile reklamy, ponad 75% (tak na oko szacuje) macza w tym swe prywatne interesy. Nie bede podawac nickow, zreszta jest mi to obojetne, ale wlasnie stosuja takie chwyty ...

Tak w istocie to wlascicieli forum nie obchodzi co sie wpisuje, tylko jak reaguje na podawane linki.

Nic za darmo, wiec east jak na spotkanie to chyba tylko opcja u Przebisniega na grillu;) Pisal, ze umie robic rozne wedliny i kaszanki i piwo pije na okraglo, podzieli sie z druzyna Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2012, 10:18:30 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Czerwiec 15, 2012, 14:52:08 »

Skoro już dyskutujemy tutaj o znikaniu profili (i wszystkim innym) to spróbujmy jeszcze zgłębić temat sposobu działania programu forum. Tak sobie próbuję różne sposoby i pewne rzeczy stają się oczywiste.
Skasowanie profilu użytkownika jest możliwe dla użytkownika i admina i skutkuje usunięciem numerycznego identyfikatora użytkownika ze wszystkich baz, tzn. użytkowników, wątków i postów. W związku z tym propozycja barneyosa nie zadziała, nie wyświetli, ani postów, ani wątków (dotyczy wyświetlania postów w/g numeru usera).
Jednak posty pozostają w bazie z używanym  nickiem. Wyświetlając wątek zobaczymy np. użytkownik "Yeti" - Gość, zamiast statusu.
Indywidualny numer skasowanego użytkownika jest zapamiętany w systemie jako użyty i nikt inny go już nie może otrzymać.
Teoretycznie posty zostają zawsze w bazie ze swoim indywidualnym numerem, mogą się zmienić pola skojarzeń z wątkami, czy wykasowanie numeru użytkownika, tyle można zrobić dostępem z poziomu forum.
W przypadku Jana zrobiono coś więcej, w najlepszym przypadku usunięto także skojarzenia postów z wątkami, w najgorszym usunięto całe posty z bazy, gdyż nie wyświetlają się jego posty w żadnym wątku (jak dotąd).
Bez dostępu do bazy można to tylko sprawdzić po numerach postów. Generalnie przekroczyliśmy 98 000, Yeti był 97 999 postem.
Żeby zaniżyć zakres poszukiwań potrzebny byłby użytkownik, który dyskutował z Janem w jakimkolwiek wątku i poda choćby przybliżoną datę takiego postu w relacji do postu Jana.
Wtedy mogę spróbować przeszukać okolice i zobaczyć czy jego posty w ogóle się zachowały, czy też jest to działanie ręki z zewnątrz.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #37 : Czerwiec 15, 2012, 16:24:51 »

Cytat: blueray21
Żeby zaniżyć zakres poszukiwań potrzebny byłby użytkownik, który dyskutował z Janem w jakimkolwiek wątku i poda choćby przybliżoną datę takiego postu w relacji do postu Jana.
Wtedy mogę spróbować przeszukać okolice i zobaczyć czy jego posty w ogóle się zachowały, czy też jest to działanie ręki z zewnątrz.

Mam nadzieję, że to wystarczy. Jakby co, dziś jeszcze jestem, mogę poszukać więcej.
Pozdr  Uśmiech 

---------------------


Odp: Ateizm
« Odpowiedz #6 : Luty 22, 2011, 22:06:48 »
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=6529.msg74555#msg74555
(To było tuż po pojawieniu się JANA na forum.)

En-Lil
« : Marzec 12, 2011, 12:52:28 »
Odp: En-Lil
« Odpowiedz #18 : Marzec 14, 2011, 21:35:47 »
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=6589.msg75342#msg75342

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 16:25:21 wysłane przez ptak » Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Czerwiec 15, 2012, 18:26:39 »

Dziękuję, wystarczy, ale efekty zerowe, czyli rozpoznanie pozostaje na poprzednim poziomie. Widać tylko, że program forum generuje odpowiedzi dynamicznie przydzielając pozycje postom w temacie, więc ewentualne dziury z jakiegokolwiek powodu nie są zauważalne.
Podtrzymuję, że takich zniszczeń nie da się zrobić z poziomu użytkowników forum. Z poziomu hackera nie tak łatwo, ale nie niemożliwe.
Najłatwiej z poziomu administracji lub bezpośredniego użytkownika serwera. Dodatkowo program obsługi for może mieć różne funkcje dotyczące obsługi baz dostępne dla jego administratora. Można też "buszować" po bazach każdym innym programem obsługującym ten typ baz danych i znając ich zabezpieczenia. Śladów nie będzie, jeśli ktoś wie co robi.
Bardzo małe prawdopodobieństwo jakiejkolwiek usterki technicznej, sprzętu czy programu.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Czerwiec 21, 2012, 10:48:47 »

Aloha!!

21.06.2012 dodano nowy pliczek - lista użytkowników.

Plik dostępny jest w dziale Spis tematów



http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8230.0
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Czerwiec 21, 2012, 15:38:59 »

Fajna pomoc, tylko mnie nie wyświetla nikogo.
Dzięki za pomysł i pracę. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Czerwiec 21, 2012, 15:51:34 »

Darek, spróbuj zrobić aktualizację, powinien sciągnąć listę. U mnie to nie chodzi, ale to inny problem.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Czerwiec 21, 2012, 16:42:31 »

Ze względu na możliwość tworzenia lokalnej kopii umieściłem tym razem pustą tabelę z możliwością zaimportowania całości.

Chyba że wywala u Was jakiś błąd, to proszę o podanie go, to coś zaradzimy.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Czerwiec 21, 2012, 20:26:54 »

Nie znam się specjalnie na arkuszach, więc nie wiem czy można to zakwalifikować jako błąd, ale u mnie nie działa przycisk "aktualizacja".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Czerwiec 22, 2012, 06:48:47 »

Sprawdź ustawienia poziomu zabezpieczeń.

Menu Narzędzia -> Makro -> Zabezpieczenia zakładka Poziom Zabezpieczeń

Wybrać opcję Średnie. Możesz zdecydować czy uruchamiać potencjalnie niebezpieczne makra.

Zakładka Zaufani Wydawcy - zaptaszkować obie pozycje: Ufaj wszystkim zainstalowanym dodatkom i szablonom oraz Ufaj dostępowi do programu Visual Basic Project.

Następnie zamknąć i uruchomić jeszcze raz Excela.

Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 22, 2012, 10:21:35 »

 Duży uśmiech Dzięki.
Chyba sobie poradziłem, choć troszkę inaczej niż napisałeś, ale bez Ciebie nic bym nie wskórał. Duży uśmiech


Rdycja:

Chyba się przedwcześnie pochwaliłem.
Zmieniłem, ale w Excelu te makrowe ustawienia i nic.

Cytat: barneyos
Menu Narzędzia -> Makro -> Zabezpieczenia zakładka Poziom Zabezpieczeń

Tak próbowałem, tylko nie bardzo wiem w którym "menu", więc namąciłem w arkuszu.
Coś niby zciągnęło ale dalej nie wyświetla tylko pokazuje informację o jakichś aktualizacjach i pyta co zapisać.
Zbaraniałem - niby nic nadzwyczajnego, bom wszak zodiakalny baran Duży uśmiech Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 10:48:29 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 22, 2012, 12:35:04 »

Przy otwieraniu pliku ukaże się okno:




Należy wybrać Włącz makra


Potem po kliknięciu przycisku "Aktualizacja"




Potwierdzamy TAK i potem




wybieramy TAK lub NIE


a na zakończenie info




Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 22, 2012, 21:06:40 »

Dzięki za instrukcje, niewątpliwie dostosuję się do nich, jednak na ten czas nie wyskakuje mi opcja "makra". Na innych kompach tak, za każdym razem, ale tam nie mam dostępu do forum, a na moim coś mam sfiksowane.
Może chodzi o te poziomy zabezpieczeń, ale ni chusteczki nie wiem gdzie je przestawić.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipiec 30, 2012, 20:12:56 »

Tutaj
cyt Darek z watku o Ki-arze
Cytuj
No i trudno, dostała kilkoma czy całą masą kamieni. Tak czy inaczej wypada jej współczuć, ale w wątku, który już i tak bardzo obszernie porusza życie tej kobiety >>.


kobiety? Mrugnięcie

Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darmowefora mafia rlrpg watahacemnejstrony illmusen