Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 22:35:12


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spis tematów - komentarze  (Przeczytany 45238 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« : Maj 30, 2012, 16:00:25 »

Aloha !
Na bazie zestawienia bluray21 oraz mojego powstał plik excelowski ze spisem wszystkich wątków forum PCh.

Jak to działa ?

W pliku jest wgrany spis z dnia 30.05.2012. Plik ściągamy do siebie na komputer i odpalamy. potwierdzamy ostrzeżenie o zabezpieczeniach - "Włącz makra" *. Listę możemy dowolnie filtrować - klikając niebieski link po prawej - przenosimy się na stronę z danym wątkiem.

Najważniejsze - spis można aktualizować - wystarczy kliknąć klawisz "Aktualizacja" w pierwszym wierszu. Spróbujcie - celowo nie wgrywałem 5 najnowszych wątków: powinno się Wam dograć od 8221 do 8225.

Później, co jakiś czas, możecie sobie aktualizować listę.


W przypadku problemów proszę o PW. Spis powstał na Excelu 2003 pod Win XP HE SP3, ale zapisany jest w formacie Ex'97. Nie będzie działać w OpenOffice, pod Linuxem - nie wiem.



Plik dostępny jest tutaj:

[edit]
Aktualne wersje dostępne są tutaj:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8230.0

[/edit]


* U niektórych może wogóle nie pojawić się okno z zapytaniem. Oznacza to, że poziom zabezpieczeń ustawiony jest na "wysoki" i Excel automatycznie wyłącza dostęp do makra. Należy wówczas otworzyć pusty skoroszyt, wybrać z menu Narzędzia->Makro->Zabezpieczenia i na karcie poziom zabezpieczeń ustawić "Średnie". Następnie zamknąć Excela i otworzyć ponownie. Drzewo menu może się różnić w różnych wersjach Excela.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 06:47:24 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maj 30, 2012, 17:32:24 »

Cytat: barneyos
PS. Proszę admina o przeniesienie informacji o spisie na stronę główną forum, tak by była ona łatwo dostępna - zwłaszcza dla nowych userów.

Wcale nie głupia myśl tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Z politowaniem
Poszperam, a w międzyczasie wszelkie podpowiedzi bardzo mile widziane.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 30, 2012, 17:40:20 »

A gdyby w "Sprawy Administracyjne" utworzyć nowy dział "Spis tematów", umieścić tam jeden wątek, i zablokować możliwość dodawania wątków (nie wiem, czy można blokować) ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 30, 2012, 18:54:07 »

Masz na myśli dodanie nowego działu, jak np.. "Ogłoszenia porządkowe"?
Można. Działu nie zablokuje się ale wątek w nim utworzony można.
Tylko jak wstawić arkusz "Excela"? Nie wiem czy to możliwe.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maj 30, 2012, 19:22:23 »

Ja bym tylko zostawił jako plik do pobrania. W tej chwili masz już jakoś tak 6 tys. pozycji, to ile to będzie zabierać miejsca, trzeba dzielić na kilkanaście postów. Poza tym ten spis się będzie zmieniał, w przypadku dodawania nowych oraz usuwania istniejących wątków.

A kto będzie chciał, to sobie pobierze pliczek i będzie mógł to ze spokojem przeglądnąć na swoim kompie.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 30, 2012, 19:41:39 »

Ale z tego wyszła "kobyła".
Moja współpraca finansowa z Microsoft Office zakończyła się na poziomie 97 i dalej nie daję im zarobić, więc mój Excel tego nie czyta.
Open Office czyta, sortuje, linkuje (makra otwiera), ale chyba nie aktualizuje, w każdym razie najpierw robiłem inne operacje.
Niestety sortowanie oryginalnych tytułów jest do d..., bo pełno tam spacji z przodu czudzysłowów i innych znaków specjalnych.
Dlatego optowałbym za wersją "light" bez Śmietników i bez Archiwum, bo to dla super dociekliwych posiadaczy niezliczonej ilości czasu. Wydaje mi się, że Śmietniki to sporo ponad 4000 jednopostowych tematów, które się "podpinają" pod te użyteczne.
Wspaniale ci to wyszło i myślę, że niezbyt wielkim nakładem możesz wyciąć warunkami Archiwum i Śmietnik, bo standardowym filtrowaniem w arkuszu za wiele nie można.
Doskonały pomysł z dodaniem grupy.
Ciekawe czy udałoby ci się zapisać to w formacie Excel 97 (z twoim makro), który wszystkie Office jeszcze czytają. To z myślą o takich dinozaurach jak ja.
Na razie tyle, fantastycznie że już jest.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #6 : Maj 30, 2012, 19:54:16 »

Dobra robota barneyos. Linux mint to czyta i otwiera , ale tak jak powyżej blue stwierdził -  to kobyła hehe
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 30, 2012, 20:44:31 »

Do Darka,

Normalnie można wstawić jako link. Użytkownik może wybrać opcję otwórz, albo otwórz za pomocą, jeśli nie ma skojarzenia, bezpośrednio z okna przeglądarki, bez zapisywania na dysk, ale nie wiem czy to wygodne i generuje ruch sieciowy.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maj 30, 2012, 21:00:05 »

OK, jutro zrobię wersję light i pod '97, mam też Opena Office'a 3 to przepuszczę przez niego i zobaczę co i jak.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 31, 2012, 07:15:43 »

Wgrałem poprawione wersje - dostępne są w 1-szym zmodyfikowanym poście !!
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Maj 31, 2012, 20:24:02 »

No to jest to co miałem na myśli, gratulacje.
Teraz sobie trochę poużywam i posprawdzam.
Niezależnie od zdania i potrzeb innych, mnie to zadowala. Duży uśmiech
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 31, 2012, 21:29:17 »

Czy to znaczy, że już wszystko gotowe i można zamieszczać w wydzielonym dziale, czy jeszcze przebadacie to?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Maj 31, 2012, 22:25:48 »

Każdy może próbować wersje umieszczone w pierwszym poście barneyosa i zapodawać opinię, ja swoją wyraziłem.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 01, 2012, 19:15:40 »

No i aby to teraz działało bez zarzutu należałoby wciąż aktualizować ten spis.
Myślę, że nie macie nic przeciw, że Was, autorów tego spisu uczyniłem również moderatorami tego działu. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 03, 2012, 12:20:12 »

Próbuję robić użytek z tego fantastycznego narzędzia, które nam tu barneyos zafundował.
Teraz rozumiem sugestię Darka odnośnie zakładania nowych wątków. Wiele wątków o atrakcyjnych i aktualnych tytułach zostało rozwalonych przez jałowe albo nawet personalne dyskusje. Kontynuowanie ich byłoby wyciąganiem tej żenady na światło dzienne, co ze względu na "młodszych" forumowiczów nie jest wskazane, po co uczyć niepożądanych zachowań.
Należałoby je przenieść do Archiwum, ale to pewnie wolna procedura i szkoda czasu Administracji.
W tej sytuacji rzeczywiście lepiej zainicjować nowy wątek, nawet pod tym samym tytułem, a stary będzie sobie gdzieś tkwił z tyłu, bo sortowanie mamy po datach.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 04, 2012, 15:06:11 »

Pojawiła się wersja light 1.1

Różnica do poprzedniej wersji jest kosmetyczna i polega na tym, że do spisu program dodaje wszystkie nowe wątki poza działem Archiwum (wcześniej dogrywał również Archiwum, mimo że w już zawartym spisie wątki Archiwum zostały pominięte).
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 12, 2012, 09:45:39 »

Pojawiły się wersje 2.0 spisu tematów - dostępne w zakładce Spis tematów:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8230.0



Wprowadzone zmiany i dodatkowe funkcjonalności:

dodano nowy klawisz: "Kopiuj wątki" - funkcja pozwala skopiować wybrany wątek (lub hurtowo większą ilość) na dysk lokalny użytkownika. Tworzy katalog na dysku C:\PCh i tam zrzuca archiwum wątku. W kolumnie "E" tworzony jest link do tego lokalnego wątku. Ważne - jeśli wątek ma kilka stron, to w przeglądarce można korzystać z linku Strony: 1 2 3 4 itd - tam również podstawiony jest link do stron lokalnych.

Reasumując - cały wątek archiwizowany jest lokalnie, z możliwością przeglądania.

UWAGA !!!!

Ze względu na ograniczenia niektórych systemów operacyjnych, może być problem z utworzeniem katalogu C:\PCh i program będzie sygnalizował błąd. Wówczas należy utworzyć go ręcznie.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 12, 2012, 10:27:46 »

Takie posty podnosza range tego forum o pare gwiazdek. Gratuluje!
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 12, 2012, 12:54:38 »

Świetnie, szkoda tylko, że nie mieliśmy tego wcześniej, ani nikt nie kopiował forum. Mielibyśmy mniejsze problemy. Swoją drogą mam prośbę do forumowiczów, którzy pisali w wątku, który zniknął z profilem i postami Jana:
Wyświetlcie  listy swoich postów ze swojego profilu i sprawdźcie czy istnieją wasze posty pisane w tym wątku. Może to dać jakiś obraz co do sposobu zniknięcia wątku.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 12, 2012, 14:49:40 »

Niektórzy kopiowali, nie wiem czy aktualne, ale poprzednie i owszem - były o tym posty.
Jeżeli już ktoś ma przemożne ciśnienie aby zapisać całą tutejszą twórczość to w sieci jest mnóstwo programów które zrzucają kompletny obraz strony na dysk - działają wtedy nawet wewnętrzne linki, a nawet część zewnętrznych - zależy to od wyboru rozmiaru opcji "zagnieżdżenia".

Jestem przekonany, że pewne osoby w trosce o zachowanie swojej wybitnej twórczości skrupulatnie kopiują swoje posty...
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 12, 2012, 17:01:30 »

Jeśli to prawda to może coś można byłoby odtworzyć, ale nikt jeszcze się nie ujawnił.
Programy, o których piszesz (znam kilka) raczej się nie sprawdzają. Forum generuje dynamicznie kod html / php na każde "życzenie" użytkownika w postaci kliknięcia czegoś. W ten sposób z niewielkich danych powstaje prawdziwa kobyła.
Ściągnięte w ten sposób nasze forum programem HTTrack (najlepszy z darmowych) ma ok 11 GB stron + uzupełnienia daje ok 16 GB bez logu i profili, więc bez ściągania  stron indywidualnych postów. To pewnie dołożyłoby 30 - 50%.
Większość z tych programów (płatne też) ma problemy z obsłużeniem ponad 10 000 tak wygenerowanych stron, podczas, gdy totalna ich ilość ze względu a różne kombinacje to ponad 337 000 stron, samych postów jest już chyba ponad 97 000.
Owszem mając taką kopię można coś naprawić, ale upierdliwe będzie.
Barneyos miał lepszy pomysł po drodze, ale to trochę roboty.
Ten problem zniknie z przeniesieniem forum, gdy będzie dostęp do baz danych i możliwość ich backupu.
A tak naprawdę gdyby każdy zrobił kopię profilu i swoich postów to byłby najlepszy materiał do ewentualnej obróbki, bo jest to najbardziej "kompaktowa" wersja ze wszystkimi niezbędnymi danymi.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 12, 2012, 22:10:32 »

coś czuję przez majty, że temat celowo został rozdmuchany i ktoś ma ochotę "pomóc" w zabezpieczeniu treści forum, czytaj: pod przykrywką pomocy położyć łapę na forum aby upiec swoją pieczeń...
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 12, 2012, 22:40:16 »

Arteq, załóż własne forum to nikt ci łapy nie położy, nie wiem co tobie lub komu ta teoria spiskowa ma przynieść. Coś
Takiego podejścia po tobie się nie spodziewałem.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 12, 2012, 22:42:11 »

coś czuję przez majty, że temat celowo został rozdmuchany i ktoś ma ochotę "pomóc" w zabezpieczeniu treści forum, czytaj: pod przykrywką pomocy położyć łapę na forum aby upiec swoją pieczeń...

Łapę na forum to niedługo położą inne organy, bo sprawa mieć będzie swoje,
nieprzyjemne konsekwencje. Ponoć zostało naruszone prawo...
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 12, 2012, 22:47:24 »

coś czuję przez majty, że temat celowo został rozdmuchany i ktoś ma ochotę "pomóc" w zabezpieczeniu treści forum, czytaj: pod przykrywką pomocy położyć łapę na forum aby upiec swoją pieczeń...

Łapę na forum to niedługo położą inne organy, bo sprawa mieć będzie swoje,
nieprzyjemne konsekwencje. Ponoć zostało naruszone prawo...

A to już ciekawostka, czyżby chodziło zniszczenie własności intelektualnej?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor magicalespackluporum fifa11 madex companions