Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 06:17:48


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Argumenty PRZECIW przekazom En-ki  (Przeczytany 223909 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #200 : Styczeń 06, 2009, 13:21:56 »

Gniew Boży:

Można także to zjawisko określić jako współczesną odnowę religii pogańskich z domieszką różnych wschodnich religii, a także współczesnej psychologii, filozofii, nauki i kontrkultury, która rozwinęła się w latach 1950 i 1960 [2].


W dużym uproszczeniu tak. Ale naprawdę BARDZO dużym uproszczeniu. Przede wszystkim dlatego, że obecnie New Age nazywana jest nie jedna ideologia, a cała grupa niezależnych ideologii w podobnym stylu. Tak więc nie można mówić o New Age jako o jednej, konkretnej filozofii, a należy rozpatrywać konkretne jej gałęzie oddzielnie.

Do ważniejszych elementów charakteryzujących New Age zalicza się fascynację niezwykłymi zjawiskami paranormalnymi i spirytyzmem.

I znowu - niekoniecznie, zależnie od gałęzi New Age. Co do spirytyzmu jest to bzdura, chyba, że uznaje się bardzo szerokie pojęcie spirytyzmu jako ogólnej "pracy z duszą" (swoją, innych ludzi etc, między innymi z duszami zmarłych)

Brak też w nim rozróżnienia między dobrem a złem (nie można nikogo potępić, a wiara w istnienie zła może tylko wywołać lęk i niechęć).

I tu jest spore niedopowiedzenie. Mianowicie tak, odrzucana jest koncepcja dobra i zła, i jasnego podziału na to, co dobre, a co złe (ponieważ jest to względne, zależnie, jakiego użyjesz systemu moralnego. Przykład - narzucanie swojej woli kobiecie przez mężczyznę w kulturze zachodniej jest naganne, z kolei w kulturze arabskiej - neutralne). Natomiast nie jest tu napisane coś bardzo ważnego, mianowicie, że każdy czyn wywołuje reakcję, za którą jesteś odpowiedzialny. nie jest to więc, jak moze sugerować powierzchowna analiza, przyzwolenie na "zło", a po prostu nie wrzucanie czynów do worka z "czarnym" i "białym".

Propaguje się odrzucenie medycyny tradycyjnej na rzecz terapii alternatywnych (jak: akupunktura, homeopatia, irydologia, masaże, terapia odżywianiem, medytacja, wizualizacja - leczenie kryształami, metalami, kolorami, muzyką itd.).


I wiele, wiele innych. W dodatku New Age nie potępia tradycyjnej medycyny, a kładzie nacisk na jej naturalne odpowiedniki, często o wiele skuteczniejsze.

New Age oferuje również reinkarnację, ale w zachodnim jej wydaniu.

Zależnie od gałęzi New Age.

Podsumowując, gdzie widzisz w New Age zło, zepsucie, zaprzeczenie prawu miłości etc? Bo ja szczerze mówiąc nie widzę nigdzie. Jest to po prostu alternatywne podejście do kwestii światopoglądowo-religijnych, kładące nacisk na aspekty, które np KK pomija.

Poza tym, bardzo bym Cię prosił, byś ustosunkował się też do mojego porpzedniego, dłuższego posta. Chyba, ze się z nim zgadzasz w pełni, to ok Uśmiech

Pozdrawiam!
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #201 : Styczeń 06, 2009, 14:25:17 »

@Tene - ten gniew boży to jakiś katolik-fanatyk, nick dużo mówi a to co pisze, sorry ale NO COMMENTS!!!!

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #202 : Styczeń 06, 2009, 15:57:36 »

@Tene - ten gniew boży to jakiś katolik-fanatyk, nick dużo mówi a to co pisze, sorry ale NO COMMENTS!!!!

Kapłan 718'

I cóż z tego? Rozmowa z każdym jest rozwijająca. Szanuję poglądy każdego do chwili, do kiedy potrafi ich racjonalnie bronić. Dlatego też wyszczególniłem, gdzie się z nim zgadzam, gdzie nie, i oczekuję dyskusji Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #203 : Styczeń 06, 2009, 16:43:36 »

Gniew Bozy, a co to sa zjawiska paranormalne i magiczne? Na czym one polegaja?
Z tego co wiem to na oddzialywaniu slowno metalnym  i obrazowe na psychike czlowieka.
No to moj drogi wiekszej magii i zjawisk paranormalnych  jak krzewi kosciol , a szczegolnie KK to nikt na taka skale nie czyni.
Bo co to jest jak nie magia ? Wmawianie ludziom iz ksiadz w czasie mszy przemienia wino w krew Jezusa?
A co to jest jak nie magia wmawianie ludziom iz oplatek ksiadz zamienia w cialo Jezusa?
A te wszystkie rytualy od chrztu po ostatnie namaszczenie? To nie jest magia? Cala msza to jedna wielka magia powtarzana dla zmanipulowania swiadomosci Czlowieka. To jest dopiero  New Age , ktory zaczol sie 2000 lat temu i trwa do dzisiaj..
A wypedzanie demonow z ludzi to co? To nie jest zabieg magiczny? Przeciez to magia pierwszej wody. Tylko ze niektorzy uzurpuja sobie do niej prawo, bo mysla iz tylko oni potrafia to robic. Nic bardziej blednego, wszystkie duchy i demony reaguja wylacznie na moc energetyczna osoby ktora dokonuje oczyszczenia, a moc energetyczna to rowniez brak strachu przed nimi. NIC WIECEJ.

Wiec mily Gniew Bozy , jezeli chcesz oczyszczac swiat z magii , oraz zjawisk paranormalnych to zacznij od KOSCIOLA KATOLICKIEGO, bo w nim najwiecej jej znajdziesz.
Powodzenia.

Wiesz co to jest moim zdaniem wspolczesny  NEW AGE? To jest uwolnienie sie ludzkosci od tej calej odwiecznej magii i rytualow religijnych, zrozumienie iz w kontaktach Bog Ojciec , Czlowiek Dziecko, nie potrzeba nam ZADNYCH POSREDNIKOW , ktorzy rozumieja lepiej slowa ojca kierowane do dziecka i koniecznie chca byc miedzy nimi tlumaczami.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 16:55:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #204 : Styczeń 06, 2009, 16:46:12 »

no i mniej więcej chciałem napisać tak jak Kiara - Tene ale dyskusja z takimi jak gniew boży nic nie daje, on wie swoje i będzie chciał Cię przekonać, że ma rację - zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona - szkoda słów na takich ultrasów!

718'
Zapisane
Gniew Bozy
Gość
« Odpowiedz #205 : Styczeń 07, 2009, 10:31:04 »

@Tene - ten gniew boży to jakiś katolik-fanatyk, nick dużo mówi a to co pisze, sorry ale NO COMMENTS!!!!Kapłan 718'

Gniew Boży to często używane wyrażenie w Judaizmie i Islamie. Katolicyzm natomiast jest daleki od Boga Gniewnego. To Bóg starotestamentowy. W Nowym Testamencie Bóg jest litościwy i wyrozumiały.
Owszem, jestem katolikiem. Natomiast do fanatyzmu mi daleko. Cóż takiego fanatycznego powiedziałem - że Jezus jest jedyną drogą? - że należy modlić się za bliźnich? To jest według Ciebie fanatyzm? Myślę, że nazwałeś mnie fanatykiem, bo moja opinia o PCH jest bardzo sceptyczna i daleka od Twoich wewnętrznych odczuć. Szanuję Twoje poglądy, mimo, że sa one sprzeczne z moim światopoglądem.

no i mniej więcej chciałem napisać tak jak Kiara - Tene ale dyskusja z takimi jak gniew boży nic nie daje, on wie swoje i będzie chciał Cię przekonać, że ma rację - zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona - szkoda słów na takich ultrasów!
Nie zamierzam tutaj z nikim walczyć i nikogo pokonywać. Nikogo też nie będę zniżał do swego poziomu. Moja wiara jest na bardzo niskim poziomie - to wiara prosta, ludzka i szczera. Taka bez "garbatych aniołków" i świetlistych jegomościów z innych światów. Jak powiedział Św.Franciszek - żeby być bliżej Boga trzeba wyzbyć się wszelkiej pychy, wszelkich upiększeń, pokornie przyklęknąć i zrozumieć swoją "małość" wobec bezkresu Boga. Moja wiara, to wiara prostaczków i ludzi ubogich.Ja sam czuję się jak prostaczek przy potędze Jezusa Chrystusa. Padam mu do nóg, bom nawet nie godzien zawiązać mu rzemyka u sandałów jak mawiał Jan Chrzciciel... I wiem, że nigdy nie będę w stanie pojąć tajemnicy Boga. Bo Bóg jest niepojęty.
Natomiast patrząc na Projekt Cheops widzę dużo pychy. Wyznawcy Samuela czują się wybrani - bo to światopogląd tylko dla wybranych. Natomiast Chrześcijaństwo jest dla wszystkich. Bóg kocha wszystkich i nie potępia nikogo. Dla Niego nawet największy grzesznik jest dzieckiem bożym. Czeka tylko cierpliwie na jego nawrócenie, nawet kiedy miałoby ono nastąpić w godzinie śmierci. Zbawienie stanie się udziałem wszystkich ludzi, którzy skierują swe serca ku Bogu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 10:47:30 wysłane przez Gniew Bozy » Zapisane
Gniew Bozy
Gość
« Odpowiedz #206 : Styczeń 07, 2009, 11:00:52 »

Wiec mily Gniew Bozy , jezeli chcesz oczyszczac swiat z magii , oraz zjawisk paranormalnych to zacznij od KOSCIOLA KATOLICKIEGO, bo w nim najwiecej jej znajdziesz. Powodzenia.
Wcale świata nie chcę oczyszczać ze zjawisk paranormalnych. Natomiast co do magii - to jestem sceptycznie nastawiony, bo ta dziedzina okultyzmu jest niebezpieczna - to igranie z mocami, których nie znamy. To próba dorównania Bogu.

Wiesz co to jest moim zdaniem wspolczesny  NEW AGE? To jest uwolnienie sie ludzkosci od tej calej odwiecznej magii i rytualow religijnych, zrozumienie iz w kontaktach Bog Ojciec , Czlowiek Dziecko, nie potrzeba nam ZADNYCH POSREDNIKOW , ktorzy rozumieja lepiej slowa ojca kierowane do dziecka i koniecznie chca byc miedzy nimi tlumaczami.
Oczywiście, że nie potrzebujemy pośredników żadnych. Dowodem na to są wszyscy święci wyniesieni do chwały ołtarzy i mistycy. Poza tym każdy przecież na swój sposób rozmawia z Bogiem w modlitwie. I wszyscy ludzie rozmawiajacy z najwyższym tworzą Kościół Chrystusowy. Tak - kościół to my wszyscy - wierni. Natomiast chierarchia Kościoła jest potrzebna, aby nie nastąpiło takie rozbicie i przekłamania w rozumieniu spraw bożych, jakie ma miejsce w Kościele Protestanckim, gdzie nastąpiło rozdrobnienie na ponad kilkaset mniejszych odłamów.
Marcin Luter chciał uzdrowić Kościół Katolicki, a wyszło na to, że się pogubił. Bo człowiek sam nie jest w stanie sprostać potędze dogmatów wiary... Luter stworzył wiele kościołów, a chciał tylko umocnić ten jeden.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 11:03:24 wysłane przez Gniew Bozy » Zapisane
Gniew Bozy
Gość
« Odpowiedz #207 : Styczeń 07, 2009, 11:13:44 »

Poza tym, bardzo bym Cię prosił, byś ustosunkował się też do mojego porpzedniego, dłuższego posta. Chyba, ze się z nim zgadzasz w pełni, to ok Uśmiech
Ustosunkowuję się: Samuel sieje strach i żywi się strachem, dlatego nazwałem go Szatanem. Może za mocno powiedziane - nie jest taki przebiegły jak sam Szatan, zatem myślę, że jest tylko jego wysłannikiem - demonem. Gdyby był wysłańcem dobra, dawałby miłość i siał pokój w sercach naszych...
Niestety - od kiedy przeczytałem wszystkie sesje z Panią Lucyną, zasmuciłem się. Samuel popsuł mi nastrój. Zasiał we mnie lęk. Lęku tego wyzbyłem się dopiero po ostatniej Komunii Świętej. Wtedy znów poczułem się spełniony.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #208 : Styczeń 07, 2009, 12:04:00 »

Gniew Boży

Cóż ja mogę powiedzieć. Mam bardzo podobne zdanie o Samuelu w wydaniu p.Lucyny, co i Ty.

Nie zgadzam się z Twoimi poglądami na temat wiary, ale szanuję je. Ja to widzę dość mocno inaczej, aczkolwiek uważam, że najważniejsze jest przesłanie szacunku i dobra dla bliźniego - aby ludzie zrzucili z siebie piętno bycia jedynym chyba gatunkiem, który walczy między sobą bez jakichkolwiek przyczyn - nie z głodu, nie z niedoli, a z chciwości i ideologii. A to, jak to przesłanie widzimy, i w  jaki sposób je realizujemy - to jak dla mnie sprawa kompletnie drugorzędna. Ja osobiście uważam katolicyzm (jak i inne religie) za pozytywne, do czasu, gdy pod naporem dogmatów nie zapomina się o tej najprostszej, a przy tym najpiękniejszej prawdzie - kooperacji z bliźnim (czy też miłością, jak kto chce zwać).

Natomiast nie zgodzę się, ze magia jest niebezpieczna. Zależy to od tego, co masz na myśli mówiąc "magia". Moim zdaniem człowiek posiada wiele umiejętności, które są mu równie naturalne co oddychanie, a których nie rozwija z takich czy innych powodów. Taka magia jest jak narzędzie - od Twoich intencji zależy, czy jest niebezpieczna, czy dobroczynna.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #209 : Styczeń 07, 2009, 14:27:46 »

Tak, a prawdziwą magią jest miłość :-)
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #210 : Styczeń 07, 2009, 16:16:50 »

Tak, a prawdziwą magią jest miłość :-)

TAK. Kazdy czyn , ktory napelniasz miloscia, jest MAGICZNY, niesie 100% wiecej dobra niz ten ktory wykonujemy z obowiazku bo tak wypada. Nie wazne co robimy, czy sprzatamy ulice , czy jestesmy dyrektorem banku. Wazne zeby kazdy czyn i mysl niosly do ludzi milosc. Wowczas dzieje sie PRAWDZIWA MAGIA. Jeden usmiech pelen milosci zrobic moze wiecej niz dar 1000 zl.
TYLKO MILOSC MA MOC PRZEMIANY NA LEPSZE, TYLKO ONA CZYNI DOBRO, NIC WIECEJ.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 16:20:37 wysłane przez Kiara » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #211 : Styczeń 07, 2009, 18:01:46 »

A gniew Boży, to ile może dobrego uczynić?... Szok
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #212 : Styczeń 07, 2009, 18:36:11 »

Tak, a prawdziwą magią jest miłość :-)

Oj, tu już są zdania podzielone, zależnie o jakiej "magii" mówimy. Bo jeśli brać pod uwagę wszystkie możliwe znaczenia słowa "magia", to jednocześnie się z Tobą w pełni zgadzam i kategorycznie zaprzeczam Język
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #213 : Styczeń 07, 2009, 18:47:06 »

Tene - syndrom Wałęsy masz widze Uśmiech

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #214 : Styczeń 07, 2009, 18:54:16 »

Tene - syndrom Wałęsy masz widze Uśmiech

718'

A co, zaprzeczysz temu, co napisałem ?? Mrugnięcie Sam zapewne wiesz, jak bardzo nieostre jest pojęcie magii, i jak wiele rzeczy może oznaczać Uśmiech

Np. interpretując Magię jako przepływ energii (i na tym kończąc definicję), Kiara i Lucyna D. mają 100% racji. Ale już interpretując magię jako intencjonalne, świadome kierowanie konkretną energią w celu osiągnięcia konkretnego celu - nie mają tej racji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 18:56:29 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #215 : Styczeń 07, 2009, 19:01:51 »

nie - to taki żart, też uważam często, że trzeba być czasem za a nawet przeciw ale jako pierwszy zasłynął z tego Lech Wałęsa - a co magii to masz rację w 718 procentach!

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #216 : Styczeń 07, 2009, 19:26:44 »

nie - to taki żart, też uważam często, że trzeba być czasem za a nawet przeciw ale jako pierwszy zasłynął z tego Lech Wałęsa - a co magii to masz rację w 718 procentach!

718'

Wiem, ze to był żart, stąd odpowiedziałem też na luzie, to nie była jakaś zaczepka Uśmiech
Zapisane
michu532
Gość
« Odpowiedz #217 : Styczeń 08, 2009, 00:22:50 »

Jak już mowimy o argumentach przeciwko En ki to dorzuciłbym jeszcze[chociaz niechetnie] to,że sie kopnął na tym,ze na jednej z sesji powiedział ze Maryja była matką jezusa,a na innej ze była siostrą Jezusa i jego...Acha i jeszcze jedno pytanie z kąd wogle pochodzi ta informacja o zaatakowaniu Pani Sławy Malarz przez Samuela??bo kurcze nie moge tego nigdzie znaleźć...

pozdrawiam michv
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #218 : Styczeń 08, 2009, 00:30:44 »

informacja ta pochdzi z listu, który "przypadkiem" wyciekł do neta za zgodą autorki - osoby, która kiedyś była w Projekcie Cheops ale wyleciała i sie mści teraz - czy to wiarygidne źródło? ciężko mi znaleźć jakieś które może być mniej wiarygodne, tu jest prawie pewność, że są to kłamstwa i pomówienia - a Samuel na sesji się przyznał, że HARTOWAŁ Sławę ale nie ma słowa o tym, że ją ATAKOWAŁ - ustaliliś!my juz, że to nie to samo jest!!

718'
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #219 : Styczeń 08, 2009, 10:08:37 »

Ktoś, kto oszukuje np. skarb państwa, nie mówi, że oszukuje, lecz że "zaradny jest". Samuel też się nie przyzna do ataku...
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #220 : Styczeń 08, 2009, 12:45:21 »

informacja ta pochdzi z listu, który "przypadkiem" wyciekł do neta za zgodą autorki - osoby, która kiedyś była w Projekcie Cheops ale wyleciała i sie mści teraz - czy to wiarygidne źródło? ciężko mi znaleźć jakieś które może być mniej wiarygodne, tu jest prawie pewność, że są to kłamstwa i pomówienia - a Samuel na sesji się przyznał, że HARTOWAŁ Sławę ale nie ma słowa o tym, że ją ATAKOWAŁ - ustaliliś!my juz, że to nie to samo jest!!

718'

Wiesz, z tego co ja wiem, to ona się ODŁĄCZYŁA, a wersja, że wyleciała jest jedynie pomówieniem ze strony sympatyków PCh. Tak samo raczej to Samuel się mści, a nie Sława. Lekkie pomieszanie faktów, a raczej pokazanie ich bardzo stronniczo.

Co do "hartowania" i "ataku" - moim zdaniem hartowanie wbrew woli jest po prostu atakiem. Taka jest prosta zależność.

A co do hartowania jeszcze - jak podejdę do Ciebie, ni z tego ni z owego, i zacznę Cię okąłdać pięściami tak, ze połamię Ci nogi i ręce, a potem powiem "No, ja Ciebie tylko hartowałem. Patrzyłem, czy jak się natkniesz na grupę dresów to masz jakieś szanse". To będzie hartowanie czy atak? Na moje to jednoznacznie atak ;] A tu sytuacja jest analogiczna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 12:48:18 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #221 : Styczeń 09, 2009, 09:55:04 »

Odpowiedź jest oczywista: jeżeli to Ty okałdasz to jest to zbójnicki i podstępny atak, jeżeli oni okładają [pch, samcio] to oczywiście mamy do czynienie z wielkodusznym hartowaniem.
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #222 : Styczeń 12, 2009, 20:57:34 »

Jak co roku,W.Ork.Sw.Pomocy wlasnie zakonczyla kolejna zbiorke
pieniedzy na pomoc dzieciom,doposazenie szpitali i realizacje potrze-
bnych programow.Wielka rzesza ludzi z serca i dobrej woli zebrala
ponad 32 mil.zlotych,a wiec jesli mowic slowami Samcia,zostala uru-
chomiona wielka energia milosci i troski o drugiego czlowieka!Ale dla
Samcia ta energia sie w ogole nie liczy,nie jest zauwazana przez niego,
(nie ma o tym ani jednej wzmianki w zadnej z sesji!!)mimo,ze Orkiestra
gra co roku.Dla niego liczy sie tylko ta energia,ktora powieksza konta PCH.
Wszelkie inne sa be-be,niewazne i nie liczace sie w ogole.Co za wsdyd –Samcio!!
Czyzby u ciebie dzialal jakis mechanizm wybiorczy!!??….i odpowiem…na
pewno tak!I dlatego ludzie reaguja na twoj belkot w sesjach,TAK JAK DO TEJ
PORY!Pewnie szlak cie trafia i zzera zazdrosc na widok tych milionow,bo za
Te sumy mozna by wykopac ze 100 nieboszczykow…I to co roku.!Tylko po co??
Widzisz,ludzie sa madrzejsi od ciebie i twoich wyznawcow i wiedza komu
pomoc a komu nie!I niech tak zostanie.Amen.
Zapisane
Krzych99
Gość
« Odpowiedz #223 : Styczeń 22, 2009, 14:37:47 »

Witam. Niedawno zetknełem się z artykułami na temat PCH. Tak sobie czytam ste sesje, oczywiście wiele rzeczy mi nie pasuje, ale zanim zajrzałem na to forum i tu trochę poczytałem, to pojawiła się taka myśl, że to może być próba inwazj innej cywilizacji na Ziemię i ta próba dotarcia do Faraona ma im to wszystko ułtwić. Jak widzę nie tylko ja mam podone skojarzenia. Pozdrawiam
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #224 : Styczeń 22, 2009, 15:05:28 »

@krzych99 przeginasz jak każdy nowicjusz, tu nie wiele osób myśli o jakieś inwazji obcych poprzez piramidę - za dużo filmu Obcy się ogląda widać! tu ludzie myślą, że coś może być nie tak z przekazami Samuela ale nie, że to próba inwazji!!!

Kapłan 718'
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

countrylife naszegry bbyfun ogrodowe kolospawalniczeswc