Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 09:39:16


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Argumenty PRZECIW przekazom En-ki  (Przeczytany 223843 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Symeon
Gość
« Odpowiedz #275 : Lipiec 16, 2009, 21:42:41 »

A jeżeli Biblia jest dziełem tych złych, "Annunaki"?  Mrugnięcie
http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=227
"Jeśli powstanie u ciebie prorok (...) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: «Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im», nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. (...)
Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat (...) mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go(...) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Who is who? Coś



Trzeba podkreśłić, że to fragment ze Starego Testamentu, więc ten radykalizm nie powinien dziwić. Ogólnie chodzi o to, żeby potępiać takie próby balwochwalstwa, w Nowym Testamencie pewnie brzmiałoby to mniej więcej tak  "napominaj bliźniego twego, że czczenie innych bogów jest złe".
W podanym fragmencie (ale nie tu na forum tylko na stronie, do której jest link) jest jeszcze jedno istotne zdanie, które przedmówca chyba celowo pominął


Cytuj

2 Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud2, 3 i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: «Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im», 4 nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. 5 Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego.

Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #276 : Lipiec 16, 2009, 21:55:32 »

A co kochani powiecie na taką ewentualność że słowa " Jam jest Pan Bóg twój którym cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli " mówią o egipcie i piramidach gdzie była niewola i zło związane z istotami które Samcio chce uwolnić czy też cywilizacja wysoko rozwinięta może nawet pozaziemska która żerowała na podgatunku ludzkim z której jeden osobnik się wyszkolił i znał tą technologię i wyrwał część ludzi promując kult jednego Boga może i słuszny (przynajmniej dla mnie)
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #277 : Lipiec 19, 2009, 23:53:11 »

Ja uważam, że jest to możliwe, ale raczej jestem zdania, że cała ta akcja szukania grobu faraona to tylko sprawa poboczna, a głównym celem jest zdecydowane osłabienie relacji ludzi z Bogiem poprzez zaufanie tych ludzi "ojcowi kłamstwa". To jest jedna z jego wielu metod na oderwanie człowieka od prawdziwego Boga.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #278 : Lipiec 20, 2009, 00:44:03 »

"prawdziwego Boga" nigdy nie było, "nieprawdziwego" też nie...
Człowieka zawsze ogłupiała tylko niewiara...


Stań, usiądź i bądź...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #279 : Lipiec 20, 2009, 01:10:46 »

prawdziwego Boga" nigdy nie było, "nieprawdziwego" też nie...
Człowieka zawsze ogłupiała tylko niewiara...



Stań, usiądź i bądź...

Racja!Bog jest i byl zawsze.Prawdziwego i nieprawdziwego nie ma.
Stan,usiadz i badz…i pomysl..niczym napiszesz cos n/t Boga.A czlo-
wiek zawsze oglupial siebie samego. Duży uśmiech
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 01:11:46 wysłane przez Kahuna » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #280 : Lipiec 20, 2009, 12:16:57 »

Jako że jestem na tym forum pierwszy raz witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie. Nowy jednak nie znaczy że nie przyglądałem się uważnie zarówno Projektowi Cheops jak również aktywności na tym forum. Pominąwszy cały ten nieprzychylny szum który wytwarzają zagorzali przeciwnicy PCh jak również Ci, którzy się jeszcze nie przebudzili, uzmysłowiło mi że moje dotychczasowe życie w pogoni za karierą i pieniędzmi staje się jałowe i puste. Kolejny awans, kolejna znacząca podwyżka i coraz większa pustka. I tak aż do stanowiska Dyrektora Zarządzającego znaczącej firmy famaceutycznej w kraju. I nagle błysk - znalazłem Was. A wśród Was szczególnie jedna osoba jarząca się jak kaganek w otaczającej człowieka ciemności. Kapłan '718. WIedza, mądrość i doświadczenie które emanują z niego wręcz z nieziemską mocą pozwoliło mi otworzyć na nowo oczy. Stał się nadzieją nowej jutrzni która niczym zamknięta księga jawi swe tajemnice przed nieświadomym jeszcze bytem. I w miarę jego możliwości staje mu się nauczycielem, przewodnikiem, drogowskazem. Bo czymże są pieniądze kiedy Świat staje w obliczu zagłady.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #281 : Lipiec 20, 2009, 12:26:33 »

Jaja sobie DYREKTORZE tworzycie? Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #282 : Lipiec 20, 2009, 12:29:35 »

Prowokacja i tyle.
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #283 : Lipiec 20, 2009, 12:38:38 »

Smutny jest Wasz brak wiary w potrzebę duchowego oczyszczenia. Wszystkich witacie tak spontanicznie i tak radośnie?
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #284 : Lipiec 20, 2009, 12:49:42 »

Spontanicznie i radośnie wszystkich witamy.

Może bez fanfar,bo forum jest nieme ale witamy. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #285 : Lipiec 20, 2009, 12:57:02 »

Witam serdecznie jeszcze raz
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #286 : Lipiec 20, 2009, 13:25:59 »

Dyrektorze-a może szukacie chętnych na przetestowanie szczepionki na nową grypę?Coś
A jeśli wierzysz w 2012 i masz dużo kasy to napisz do Geryla, zakup działkę w Afryce i czekaj na zagładę.
Bo na tym forum większość już właśnie otworzyła oczy i śmieję się z tego co mówi Lucyna
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #287 : Lipiec 20, 2009, 13:47:11 »

Smutny jest Wasz brak wiary w potrzebę duchowego oczyszczenia.
Ależ wierzymy w potrzebę duchowego oczyszczenia, ale nie kupujemy ściemy Lucyny/pch... Swoją drogą jakoś piastowanie stanowiska dyrektora firmy farmaceutycznej kłóci się z naiwnością i pewną "ociężałością" umysłową aby dawać wiarę w to czym karmi pch czy tez upatrywania w 718 wzorca do uduchowienia i oczyszczania. Dlatego nadal podtrzymuję, że to ściema.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #288 : Lipiec 20, 2009, 14:44:37 »

Myśle, że prawie wszyscy na tym forum odczuwają taką potrzebę duchowego oczyszczenia, ale większość jest sceptycznie nastawiona do projektu, bo jego idea pozostaje w sprzeczności właśnie z duchowym oczyszczeniem. Bałwochwalstwo, czczenie Samuela, jest postępowaniem wbrew nauce Chrystusa.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #289 : Lipiec 20, 2009, 15:06:54 »

Tak, bo chrystusy w niektórych religiach zawsze mówiły, żeby w Samcia wcale nie wierzyć, tylko w grzech pierworodny, diabła i piekło.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #290 : Lipiec 20, 2009, 19:52:53 »

Myśle, że prawie wszyscy na tym forum odczuwają taką potrzebę duchowego oczyszczenia, ale większość jest sceptycznie nastawiona do projektu, bo jego idea pozostaje w sprzeczności właśnie z duchowym oczyszczeniem. Bałwochwalstwo, czczenie Samuela, jest postępowaniem wbrew nauce Chrystusa.


Kto ci powiedział że ludzie wierzący w Pch czczą Samuela Coś Poprost szanuja ,co nie przeszkadza np.mi wierzyć w Chrystusa.
Proponuję zrobić ankietę i przekonasz się ile ludzi wierzy w Pch.To bedzie uczciwe rozwiązanie.
Pozdrawiam Uśmiech

Witam cię serdecznie marek324 .................... Buziak Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 19:54:59 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Symeon
Gość
« Odpowiedz #291 : Lipiec 20, 2009, 20:34:56 »

Tak, bo chrystusy w niektórych religiach zawsze mówiły, żeby w Samcia wcale nie wierzyć, tylko w grzech pierworodny, diabła i piekło.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Chyba doszło do nieporozumienia. Ja też wierze w Samcia, ale stawiam pod dużym znakiem zapytania jego wiarygodność.

Myśle, że prawie wszyscy na tym forum odczuwają taką potrzebę duchowego oczyszczenia, ale większość jest sceptycznie nastawiona do projektu, bo jego idea pozostaje w sprzeczności właśnie z duchowym oczyszczeniem. Bałwochwalstwo, czczenie Samuela, jest postępowaniem wbrew nauce Chrystusa.


Kto ci powiedział że ludzie wierzący w Pch czczą Samuela Coś Poprost szanuja ,co nie przeszkadza np.mi wierzyć w Chrystusa.
Proponuję zrobić ankietę i przekonasz się ile ludzi wierzy w Pch.To bedzie uczciwe rozwiązanie.
Pozdrawiam Uśmiech

Witam cię serdecznie marek324 .................... Buziak Duży uśmiech

Oczywiście, że nie wszyscy popierający PCH czczą Samcia, ale są tacy, którzy niemal życie by za niego oddali. Natomiast co do ilości osob popierających PCH, to musze powiedzieć, że obserwuje forum i widziałem, że jednak większość postów jest krytyczna i wyrażająca duży sceptycyzm wobec projektu.
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #292 : Lipiec 20, 2009, 20:54:22 »

Chanell przecież bardzo dobrze widać po postach ile ludzi wierzy a ile jest sceptycznie nastawionych,czarno na białym,wystarczy przeglądnąć forum
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #293 : Lipiec 20, 2009, 20:56:51 »

Większość postów jest krytyczna ale te posty pisze mniejszość forumowiczów.

Tak wskazuje Ankieta o Samuelu,której wyniki były miłą niespodzianką dla zwolenników.

Nie rozumiem Ciebie Symeonie-piszesz,że wierzysz w Samuela ale pod dużym znakiem zapytania stawiasz jego wiarygodność.

Czy Ty się nie pogubiłeś przypadkiem? Uśmiech Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech
Zapisane
Mobius
Gość
« Odpowiedz #294 : Lipiec 20, 2009, 21:11:51 »

Ap ropo starej ankiety kot,ankieta pokazywała przez długi czas że zwolenników jest  jakieś 20% przeciw 80% sceptyków,wtedy w ciągu kilku dni zarejestrowało się pełno osób które głosowały za projektem,osoby które mają multikonta zresztą widać gołym okiem(zaznaczam że nie mówię o osobach które same przyznają się do zmiany nicku) zdarza się że rejestrują się jako ktoś inny by pochwalić samych siebie  Chichot po prostu parodia,także ta ankieta to śmiech na sali.Patrzmy na fakty na to co jest napisane czarne na białym przez użytkowników forum. Zresztą taką samą dysproporcję 80% do 20P% widać w postach,widać też że admini,moderatorzy jeszcze ze starego forum powątpiewają w projekt.

Patrzmy na to co widać, a nie na to jak chcielibyśmy by było.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #295 : Lipiec 20, 2009, 21:14:18 »


Nie rozumiem Ciebie Symeonie-piszesz,że wierzysz w Samuela ale pod dużym znakiem zapytania stawiasz jego wiarygodność.

Czy Ty się nie pogubiłeś przypadkiem? Uśmiech Mrugnięcie Chichot Duży uśmiech

Nie pogubiłem się, wierze, że ktoś taki istnieje, że jest to byt astralny, ale chodzi o to, że nie wierze jemu, nie mam do niego zaufania, między wierzeniem w coś i wierzeniem komuś jest przecież różnica Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #296 : Lipiec 20, 2009, 21:21:11 »

Mobiusie!

Pamięć masz dobrą ale krótką.

To raczej wśród szanownych kolegów sceptyków występowały przypadki kilku barwnych wcieleń z jednego adresu.

Poczytaj sobie wyniki ankiety.

Ankieta nie kłamie. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #297 : Lipiec 21, 2009, 08:28:48 »

Są ludzie nastawieni do życia na TAK,
ale są też ci, którzy ciągle taplają się w NIE Mrugnięcie
Szukają dziur, niedoskonałości i obnażają je, nie zdając sobie sprawy, że wyciągają na wierzch własne kompleksy.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #298 : Lipiec 21, 2009, 08:58:45 »

A tak zupełnie poważnie, i przede wszystkim pomijając jakiś tam poziom abstrakcji na której to płaszczyźnie toczy się większość prowadzonych tu dyskusji, to chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestię. Egipt za panowania faraonów, w tym również Cheopsa był krajem władzy absolutnej w okowach której istniało i było powszechnie akceptowane niewolnictwo. Zniewoleniu podlegały zarówno jednostki jak również całe narody.
Czy ktokolwiek z Was, myśląc choć trochę racjonalnie może powiedzieć że próba przywrócenia Faraona na tron, jakkolwiek miałoby się to stać to dobry pomysł? Bo ja szczerze w to wątpię.

Poza tym tak zupełnie na marginesie: mój duchowy przewodnik - Kapłan '718 - schiza, bez dwóch zdań. "Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę albo zmień dilera" Chociaż szczerze wątpię czy cokolwiek jest Ci w stanie pomóc. Bez urazy. Jazda bez trzymanki Uśmiech
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #299 : Lipiec 21, 2009, 09:10:45 »

A pan dyrektor rozumiem ma do zaproponowania jakieś zamienniki? Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

foxlive k-l rekogrupastettin pyn kociaprzystan