Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:06:59


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: RODOS ... depozyt rodowej wiedzy.....  (Przeczytany 58828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 01, 2012, 10:16:57 »

Templariusze nalezeli do elity.
Zacietosc w walce uzyskuje sie, gdy poda sie wojownikom "czarodziejskiej mikstury" (narko), nauczyli sie od Arabow.
A dwoch facetow na jednym koniu, to chyba nie musze nikomu tlumaczyc co to jest, zwlaszcza, ze watek taki grecki Mrugnięcie
Wiec po co siac tajemnice i owale, gdy rzeczy sa proste jak drut.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 01, 2012, 10:21:45 »

Templariusze nalezeli do elity.
Zacietosc w walce uzyskuje sie, gdy poda sie wojownikom "czarodziejskiej mikstury" (narko), nauczyli sie od Arabow.
A dwoch facetow na jednym koniu, to chyba nie musze nikomu tlumaczyc co to jest, zwlaszcza, ze watek taki grecki Mrugnięcie
Wiec po co siac tajemnice i owale, gdy rzeczy sa proste jak drut.

b.możliwe, że to ty masz rację w interpretacji,-
gdzieś w innym wątku pojawił się już motyw haszyszowych-assasynów,-
a o elitarnych greckich legionach(homo) też już chyba było.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 10:22:35 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #77 : Wrzesień 01, 2012, 10:27:56 »

Tak songo o Assasynow mi chodzilo, Templariusze nauczyli sie tego od nich wlasnie. Na watku o Teorii ELIT pisalam jak dziala taki BMI (taka maszyna stymulowana neuronowo = zolnierz).
A Grecy byli znani z milosci "greckiej" Mrugnięcie Rzekomo najwyzsza energia wtedy (lush) jest wysylana ... do niebios. °°
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Wrzesień 01, 2012, 10:33:05 »

A Grecy byli znani z milosci "greckiej"  Mrugnięcie Rzekomo najwyzsza energia wtedy (lush) jest wysylana ... do niebios. °°

teraz rozumiem, dlaczego tęczowa fala jest tak silna i zdeterminowana w produkcji lushu dla swoich odbiorców,-
którzy ich pewnie wspierają jak mogą
  Zły
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #79 : Wrzesień 01, 2012, 14:37:27 »

Ale głupoty wypisujecie....  Duży uśmiech zacznijcie widzieć temat ponad fizycznymi zmyłkami, to są pułapki dla tych którzy maja uszy a nie słyszą i mają oczy a nie widzą oraz czytają , a nie rozumieją.

Nie posądzajcie Joanitów o taki prymitywizm, w zakonie rycerskim była czystość etyczna inaczej ktoś nie mógł być rycerzem. Trzeba czytać przekaz symboliczny a nie tworzyć interpretacje wedle swoich niczym nie potwierdzonych domysłów.
Najpierw co to są rycerze co charakteryzuje ten stan, jaki obowiązuje ich kodeks etyczny, po co są rycerze itd.....


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 16:30:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #80 : Wrzesień 01, 2012, 17:03:13 »

Cytat: Kiara
Najpierw co to są rycerze co charakteryzuje ten stan, jaki obowiązuje ich kodeks etyczny, po co są rycerze itd.....

Kiaro, a Ty z choinki się urwałaś? Czy naprawdę sądzisz, że jakiekolwiek kodeksy gwarantują etykę?

Niestety, to ludzie tworzą etykę, a nie litera prawa. Wystarczy popatrzeć na współczesnych.
Lekarzy przecież obowiązuje kodeks. Duchownych również, jaki i wiele innych grup i ugrupowań.
Wielu składa przysięgi i na tym się kończy. Ot, taka mijanka z wartościami, nawet tymi wyznawanymi.  Chichot

Bo od wyznania wiary do przestrzegania, daleka droga.
A po drodze jest kuszenie i wątpię, by każdy był jak Jezus na pustyni.
Gdyby tak było, pewnie nie rozmawialibyśmy w 3D.   Duży uśmiech

Pa   Buziak
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #81 : Wrzesień 01, 2012, 17:18:18 »

Powinnaś zauważyć iż nie dyskutujemy o lekarzach ani o  przedstawicielach religij.

3D jest normalnym etapem rozwoju duchowego ludzkości , każdy musi to przejść, ale są też pozostawione w nim informacje , kody  prowadzacie w kierunku rozwoju a nie regresu. Można je zauważać lub nie, to tylko kwestia możliwości i umiejętności rozszerzonego odczytu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:22:53 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #82 : Wrzesień 01, 2012, 17:21:37 »

Powinnaś zauważyć iż nie dyskutujemy o lekarzach.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Dyskutujemy o tych, których obowiązują kodeksy.  To Twój argument.  Chichot
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:22:51 wysłane przez ptak » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #83 : Wrzesień 01, 2012, 17:24:11 »

Nie obowiązują kodeksy z pozycji nakazu , a stosują je z powodu osobistego rozwoju , na tym polega  ta subtelna różnica.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Na  wiele ugrupowaniach używających przeróżnych  kodeksów wymusza się ich stosowanie skutkami prawnymi. Rycerze  dawniej używali kodeksu nie z żadnego przymusu , a z powodu osobistego rozwoju etyczno , moralnego. gdy ktoś go osiągał kodeks był raczej pomocą w zrozumieniu zasad niż wyznacznikiem osiągania stanu rycerskiego. Wiedzieć trzeba iż był to stan rozwoju osobistego.
Rozszerz swoja wiedzę inaczej będziesz dyskutowała o temacie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:30:13 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #84 : Wrzesień 01, 2012, 17:26:54 »

Jasne, każdy wybiera, bo przecież nie ma przymusu.

Tylko co z tego wynika? Patrz, wyżej.  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #85 : Wrzesień 01, 2012, 17:31:46 »

Wynika z tego dyskusja śmieszna i naiwna  , bo osądzanie i ocenianie bez wiedzy w temacie tak wygląda.


Kiara Uśmiech Uśmiech


ps. Kuszenie Jezusa na pustyni to symbolika, odczyt dosłowny to dezinformacja utrzymująca ludzi w braku wiedzy o faktach historycznych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:33:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #86 : Wrzesień 01, 2012, 17:35:45 »

Argumenty Ci nie pasują Kiaro?

A Krzyżacy? Też należeli do rycerskiego zakonu i krwią znaczyli swój szlak.
Więc co to znaczy rycerz?  Chichot

A o Jezusie wspomniałam symbolicznie.   Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #87 : Wrzesień 01, 2012, 17:53:15 »

Mówimy o Rycerzach Joanitach a nie o jakimś tam zakonie który nazywa się rycerzami, każdy może. Myślę iż ty nie rozumiesz argumentów i szafujesz wszystkim co ma coś w nazwie bliskiego  lub w opowieściach ( niekoniecznie prawdziwych) jakieś opcje.
współcześnie w Polsce tez ludzie 'bawią ' się w rycerzy i nazywają rycerzami nosząc takie ubiory , organizują turnieje. Ale naprawdę nic z rycerstwem prawdziwym wspólnego to nie ma.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:55:28 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #88 : Wrzesień 01, 2012, 18:23:22 »

Znów Kiaro serwujesz jedynie swoje domysły, niczym nie poparte. Bo chyba nie masz dowodów na to,
że Joanici byli nieskalanie czyści?

Doskonale rozumiem argumenty, o ile takowe padają.  Chichot Zarzuciłaś wcześniej swoim przedmówcom,
że wypisują głupoty a ja pytam, na czym opierasz takie twierdzenie? Czyżbyś znała każdego rycerza Joanitę
i ręczyła za niego głową? Bo wiara w coś, niekoniecznie musi odzwierciedlać rzeczywistość.

Nie wiem jacy byli Joanici, ale z pewnością byli tylko ludźmi, ze wszystkimi ludzkimi słabościami.
Nie kreujmy więc z nich duchowych herosów, gdy nie ma na to dowodów. I tyle w temacie.  Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #89 : Wrzesień 01, 2012, 19:01:09 »

Mieli protekcje, o ktorej Kiara wie, ale nie mowi chetnie.

U innych (maluckich) nazywa sie to skorupka, czyli ... ochrona plazmy.


 Cool
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #90 : Wrzesień 01, 2012, 19:13:51 »

Fair Lady, u kogo mieli protekcję wg Ciebie? Mogłabyś trochę rozwinąć?  Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #91 : Wrzesień 01, 2012, 19:19:57 »

U farmaceutow, ktorzy wyglodniali kupia kazde "go..o" i beda wduszac maluckiemu jak ma zyc. U mafii chemiczno-farmakologicznej. Starczy? Czy jeszcze chcesz ze mnie cos wiecej wyciagnac?

Jestem szczera w moich opiniach... kiedys takich do krzyza przybijali°°
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #92 : Wrzesień 01, 2012, 19:28:31 »

Mieli protekcje, o ktorej Kiara wie, ale nie mowi chetnie.

U innych (maluckich) nazywa sie to skorupka, czyli ... ochrona plazmy.


 Cool



Nie o protekcje chodzi , a o prawość którą uzyskiwali w długiej drodze swojego rozwoju dzięki przekazowi wiedzy. WIEDZY a nie informacji , której i teraz pełno ale do prawdy jej daleko. Oni w przekazie bezpośrednim otrzymywali wiedzę gdy byli juz na to gotowi. Oczywiście że nie napiszę wszystkiego bo do pewnej prawdy dochodzi się samemu. Gdy się ją poznaje nie ma juz żadnej wątpliwości o co naprawdę chodzi w tej "układance " pt. "Życie".
Tak , że nasz drogi Ptak sama musi do tej wiedzy dojść wówczas nie będzie tych ironiczno agresywnych postów. To nie jest dobry sposób żeby uzyskać ode mnie jakąś wiedzę. To jest dowód iż ktoś jest jeszcze na nią nie gotowy.

Kiara:) Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 19:33:00 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #93 : Wrzesień 01, 2012, 19:28:49 »

Cytat: Fair Lady
U farmaceutow, ktorzy wyglodniali kupia kazde "go..o" i beda wduszac maluckiemu jak ma zyc. U mafii chemiczno-farmakologicznej. Starczy? Czy jeszcze chcesz ze mnie cos wiecej wyciagnac?

Jestem szczera w moich opiniach... kiedys takich do krzyza przybijali°°

Nie bardzo wiem, co masz na myśli, ani nie rozumiem Twego pytania o wyciąganie czegokolwiek z Ciebie.
Zapytałam bardziej z grzeczności, bo Joanici  mnie ani grzeją ani ziębią. 

No i skoro możesz zostać ukrzyżowana, to już lepiej nie mów.  Duży uśmiech

=========================================================================================================================

Cytat: Kiara
…tak , że nasz drogi Ptak sama musi do tej wiedzy dojść wówczas nie będzie tych ironiczno agresywnych postów. to nie jest dobry sposób żeby uzyskać ode mnie jakąś wiedzę. to jest dowód iż ktoś jest jeszcze na nią nie gotowy.

Oczywiście, że sama dochodzę do swojej wiedzy jak i każdy z żyjących. Dlatego czyjeś wyznania wiary
nie są i nie będą dla mnie w czymkolwiek miarodajne. W dodatku serwowanie poglądów (nazywanych wiedzą)
jako jedynej i nie podlegającej dyskusjom prawdy, jest wręcz śmieszne.

Stąd taka z nie inna reakcja. Czy ironiczna i agresywna? To już Twoja ocena i wartościowanie,
jak najbardziej agresywne. Tym bardziej nie ma podstaw do przyjmowania Twoich informacji.   Duży uśmiech

Scaliłem posty. ......Mała prośba piszmy na temat. Janusz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 20:10:57 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #94 : Wrzesień 01, 2012, 21:52:14 »

ptak cyt

Cytuj
Nie bardzo wiem, co masz na myśli, ani nie rozumiem Twego pytania o wyciąganie czegokolwiek z Ciebie.


Czas chyba, abys zaczela "rozumiec"  Mrugnięcie
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #95 : Wrzesień 02, 2012, 00:23:08 »

Rycerze Joannici mają bezpośredni związek z Efezem z symboliką  kolumny jońskiej pochodzącej z Efezu  , która była później również symbolem Rodos.

Na Rodos były również przeniesione świątynie Artemidy, właściwie do zdominowania ich przez zaborczych Dorów i zmiany na jurysdykcję Zeusa  wyspa pełniła rolę reprezentacji przekazu wiedzy kobiecości. Na Rodos były również świątynie Afrodyty, trzeba pamiętać iż sama nazwa Rodos ma jedno ze znaczeń "Córka Słońca".
Przeznaczona była do przekazu wiedzy kobiecości i tej wiedzy strzedz mieli   Joanici. Czy im się udało? I tak i nie , bo chociaż nie przetrwali do naszych czasów na wyspie to jednak bardzo ważne artefakty udało im się ukryć i one  przetrwały .


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 09:20:35 wysłane przez Kiara » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #96 : Wrzesień 02, 2012, 08:02:37 »

Ciekawy temat o tym symbolu kobiecosci i swiatyniach.
Zwiedzajac wiele ruin i miast nalezacych do Rzymian (zawladnietych przez nich) napotkalam na tzw. domy kobiet (do rodzenia).
Czyzby swiatynie Bogini Milosci Afrodyty, byly prekursorami Lebensbornu?

P.S. janusz wlacz sie do dyskusji, bo jak to wszystko porozdzielac, kiedy o kult plodnosci (produkcja) chodzi.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #97 : Wrzesień 02, 2012, 09:24:57 »

Nie , z tego co wiem świątynie Afrodyty nie pełniły roli domów porodowych, domy porodowe to dużo późniejsze czasy.
role położnych pełniły starsze kobiety , które miały doświadczenie w odbieraniu porodów.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #98 : Wrzesień 02, 2012, 09:49:22 »

Nie o to mi chodzilo. Afrodyta nie byla polozna Mrugnięcie, lecz inspiracja.
Wyzej rozwiniete formy zawsze eksperymentowaly na plodach (krzyzowki hodowlane).
Aby zrozumiec "wiedze tajemna poukrywana tu i tam" nalezy odejsc od stereotypowego myslenia.
Byc moze nalezaloby utworzyc nowy watek, pomysle o tym, bo temat jak zawsze aktualny.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #99 : Wrzesień 02, 2012, 10:08:08 »

To opisz proszę bardziej precyzyjnie o co ci chodzi?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wild-reign fifa11 madex magicalespackluporum companions