Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 05:20:15


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polcon 2012 Wrocław 23-26 sierpnia - Transmisja Live.  (Przeczytany 4215 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« : Sierpień 23, 2012, 12:02:26 »

Po raz pierwszy Polcon zawita do stolicy Dolnego Śląska 23 - 26 sierpnia. Impreza odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Naukowym na pl. Grunwaldzkim 24a i w pobliskim budynku Uniwersytetu Przyrodniczego.
W programie wrocławskiego Polconu znalazł się również blok Rok 2012: Niepokoje i nadzieje.  Impreza będzie podzielona na bloki tematyczne: Literatura i film, Rok 2012, Horror i groza, Komiks, Blok naukowy, Gwiezdne Wojny i SF, RPG i LARPy, Gry bitewne, Manga i anime.
Gwiazdą Polconu 2012 będzie Erich von Däniken. 25 sierpnia wystąpi z wykładami: Däniken Total i Starożytny Egipt (godz. 14. i 18.). Na spotkanie z nim obowiązują specjalne zapisy.
http://www.mmwroclaw.pl/420507/2012/8/23/polcon--wroclaw-na-koniec-swiata-program-bilety-wideo?category=news

Trwa bezpośrenia transmisja Live z tego spotkania. Można więc nie będąc we Wrocławiu zobaczyć pana Dänikena na żywo. Uśmiech
http://januszzagorski.pl/
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Sierpień 24, 2012, 12:24:58 »

Bardzo proszę nie scalać.

Dzisiaj o godz 16.00 w programie wywiad z Erichem von Dänikenem a o godz. 20.00 konferencja prasowa. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 18:50:37 wysłane przez janusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 24, 2012, 12:50:33 »

w dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" jest wywiad z E. von Dänikenem,- "Kosmici już u nas byli"
może później go wrzuce, ale póki co nie psuję transmisji live. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 13:04:41 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 24, 2012, 13:33:07 »

Proszę nie scalać!


dobra wrzucam to, bo to tylko preludium do wywiadu we Wrocławiu:

"Co zainspirowało pana do stworzenia teorii o wizy­cie istot pozaziemskich? Religijne zwątpienie. Byłem wychowany na katolika, uczyłem się w jezuickiej szkole z internatem. Wiele godzin spędziłem tam nad tłumaczeniami ze Stare­go Testamentu. Uważałem, i nadal uważam, że Bóg powi­nien mieć pewne właściwości obce zwykłym śmiertelni­kom, jak nieomylność czy brak potrzeby używania pojazdu do przemieszczenia się z miejsca na miejsce.
A przecież w Księdze Ezechiela napisano, że Bóg zstąpił w płomiennym rydwanie. I od tego się zaczę­ło. Zacząłem dostrzegać wię­cej takich nieścisłości w róż­nej formie - nie tylko pisanej, ale też na przykład w budow­lach, które z wiedzą dostępną starożytnym nie miały prawa powstać. Dostrzegłem też podobieństwa w pozostałoś­ciach po starożytnych kultu­rach, które przecież nie miały szans się bezpośrednio spot­kać. Proszę mnie jednak źle nie zrozumieć - zawsze byłem i jestem osobą wierzą­cą.
Jednak teologów pan nie przekonał.
Różne punkty widzenia badaczy wynikają z różnych założeń, jakimi się kierują. Teolog czy archeolog nie zgo­dzi się ze mną, bo mój pomysł kłóci się z jego poj­mowaniem świata. Ja w biblij­nych objawieniach widzę ukryte elementy techniczne, a teolog - działanie boskich sił. Ja w naskalnym rycie widzę machinę napędzaną ogniem, a archeolog - wize­runek miejscowego bóstwa. Natomiast astrolodzy, filozo­fowie czy astronomowie czę­sto przyznają mi rację.
Jakimi dowodami na popar­cie swoich tez może się pan pochwalić?
Jest ich mnóstwo i cały czas odkrywam nowe. Opisałem je w wielu książkach. Kiedy wydałem swoją pierwszą pozycję, „Rydwany bogów”, zalała mnie fala krytyki. Tak naprawdę moja książka była pełna znaków zapytania, ale wielu czytelników widziało w niej tylko stwierdzenia, stąd nieporozumienie. Uwa­żam, że krytyka przyczyniła się jednak do znalezienia dowodów wspierających i ulepszenia mojej teorii. Teraz większość dawnych przeciwników ją zaakcepto­wało. Wracając do dowodów - mogę podzielić je na dwa typy: pisma starożytne i zna­leziska archeologiczne.
Co zaliczyłby pan do sztan­darowych przykładów dla jednego i drugiego rodzaju? Z pism starożytnych - Biblia. Czytamy tam o Enochu, siód­mym patriarsze przed wiel­kim potopem. Gdy wczytamy się w treść, zauważymy, że tak naprawdę Enoch nauczył się języka istot pozaziem­skich. Przybrał rolę mediato­ra między ludźmi a przyby­szami. Podobnie czynił pro­rok Ezechiel. Dowody na to znajdują się w Gwadelupie i Lourdes. Z odkryć archeolo­gicznych jednym z ciekaw­szych przykładów jest teoria związana z kryptą Pakala Wielkiego, władcy Palenque, miasta Majów. Na sarkofagu widnieje relief przedstawiają­cy mężczyznę, który zdaje się siedzieć w pozycji motocykli­sty. Na twarzy ma maskę, a dłońmi operuje przy kon­trolkach. Wygląda na to, że siedzi w fotelu w kapsule kosmicznego pojazdu, a z tyłu rakiety buchają pło­mienie. Od 1952 roku teorie związane z tym rytem zmie­niają się z częstotliwością co dziesięć lat. Ostatnia teoria pokrywa się jednak z moją. Innym dowodem archeolo­gicznym jest to, co znaleźć można na pustyni Nazca w Peru. Znajdują się tam rysunki wyryte w płaskim
Dostrzegłem podobieństwo w pozostałościach po starożytnych kulturach, które przecież nie miały szans się bezpośrednio spotkać i twardym gruncie, które są widoczne dopiero ze znacz­nej wysokości. Coś takiego trudno byłoby ogarnąć wzro­kiem bez latających maszyn, prawda? Byłem tam już ze trzydzieści razy i mam ponad trzydzieści tysięcy zdjęć wykonanych w tym rejonie. Wygląda na to, że znam go lepiej niż wielu archeologów (śmiech).
Zgodzi się pan, jeśli powiem, ze to jedna z ostatnich rozmów na tym świecie ze względu na Armagedon w grudniu?
To prawda, że kalendarz Majów się kończy, ale to nie oznacza, że i świat musi lec w gruzach (śmiech). Badając inskrypcje tego ludu odkry­łem, że najpewniej 21 grudnia odwiedzą nas znów poza­ziemscy bogowie. Nie można tu jednak do końca ufać dacie... Ale zawiłości kalen­darza Majów pozwolę sobie omówić podczas mojego wykładu na wrocławskim festiwalu Polcon 24 sierpnia. Podczas prelekcji opowiem też o Egipcie, jego sekretach i nierozwiązanych sprawach. Ostatnimi laty znaleziono w piramidach wiele przejść i pomieszczeń, o których opi­nia publiczna nie ma bladego pojęcia. Między innymi będzie to sprawa na nowo odkrytego jeziora pod wielką piramidą. Na nowo, bo prze­cież pisał o nim już Herodot.
Odwiedził pan już wcześniej Polskę?
Dosyć dawno, bo osiemnaś­cie lat temu. Cieszę się, że i znów będę miał ku temu oka­zję. Byłem już zapraszany na wiele konwentów, ale nigdy na polski.
Jednak pańskie teorie nie są obce Polakom. W tej chwili propagatorem pańskich idei jest Igor Witkowski. Zanim on napisał książkę „Wizyty z nieba - czy Daniken miał \ rację?”, w latach 8o. powstał \ na przykład cykl komiksów na podstawie pańskich . pomysłów „Według Ericha ' von Danikena”.
Zdaję sobie z tego sprawę
i bardzo się cieszę, że pow­stała taka pozycja, chociaż nie brałem udziału ani w sce­nariuszu, ani w rysunku. Wiem, że moje teorie miały duży wpływ na twórców nurtu science fiction. Nie jest to mi obojętne i nadal pozo­staję w kontakcie z twórcami filmów oraz książek.
Nad czym pracuje pan obec­nie?
Piszę cykl książek, w których będą zawarte najważniejsze dowody moich teorii. Planuję pięć woluminów po 100 stron tekstu i po 200 zdjęć w każ­dym. Pierwszą i drugą część mam już gotową, a niedługo ukończę też trzecią. Na razie są dostępne tylko po niemie­cku i angielsku, ale jestem pewien, że szybko to się zmieni. Oprócz tego kręcimy dla History Channel cykl 45 odcinków o moich teoriach pod tytułem „Starożytni kos­mici”."
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 14:43:45 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2012, 21:07:16 »

Dla tych co nie mieli możliwości zobaczyć. Uśmiech

<a href="http://www.youtube.com/v/hruYV5CG0rY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/hruYV5CG0rY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/zmcNJLI5x7c?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/zmcNJLI5x7c?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Więcej o tym co działo się na Polconie poniżej:

http://www.youtube.com/user/niezaleznatelewizja
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 21:30:36 wysłane przez janusz » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

siri-ya-ny everyone smallskill ganghg watahanowiu