Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 20:06:03


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OGÓLNOŚWIATOWA MEDYTACJA O POKÓJ  (Przeczytany 30072 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 24, 2012, 20:28:36 »

Ten Bednarski?? Ten z Gdanska?? Czyli Stefek Friedmann??
Alleluja, teraz janusz musi obejsc Sleze trzy razy wg faz Ksiezyca(chanell sie ucieszy°° (zart!) Mrugnięcie)
Oby tylko nie przemienila sie w "jaruhe"Uśmiech  Szok

//Od razu pisze ZART najlepiej lubie angielski Mrugnięcie//

P.S. A co do bocianow, to dzieciska przynosza (chcial, czy nie chcial) ... ale to wyzsza poleczka i mnie smiertelnej do laboratoriow BOGO jeszcze nie dopuscili (widac wola dopuszczac do czego innego)  Afro
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 24, 2012, 20:29:44 »

Fajnie jest Ptaku Mrugnięcie

Można też medytować na słupie o własnym ssssspokoju.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 20:45:36 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 24, 2012, 20:32:53 »

Rest in pis.

"We wlasnym spokoju" - ptaku atakuja !! Uśmiech Zły

Bociany... Mrugnięcie
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 24, 2012, 20:40:27 »

Cytat: Fair Lady
Ten Bednarski?? Ten z Gdanska?? Czyli Stefek Friedmann??

Tak, Fair Lady, ten sam.  Chichot
http://www.youtube.com/watch?v=J8SMx3tEtto

Ale Januszowi dzieciaka nie przyniosę.  Duży uśmiech By go wg regulaminów nie musztrował.  Chichot

Grunt to wolność!  Mrugnięcie

Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 24, 2012, 20:55:05 »

Ślężańskie szczytowanie nie każdemu jest pisane trzeba być kimś szczególnym (przebudzonym), aby się na nie dostać.
Chanell zna tą tajemnicę i wie o co chodzi.  Uśmiech

P.S. Dobrze, że bociany już odlatują do Egiptu. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 21:01:36 wysłane przez janusz » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #30 : Wrzesień 24, 2012, 21:02:28 »

Ślężańskie szczytowanie nie każdemu jest pisane trzeba być kimś szczególnym (przebudzonym), aby się na nie dostać.
Chanell zna tą tajemnicę i wie o co chodzi. Mrugnięcie

P.S. Dobrze, że bociany już odlatują do Egiptu. Duży uśmiech


Spoko Janusz, ja zostaję...  Chichot

...by na Ślęży szczytować, jako nieszczególnie przebudzona. A nuż cud się stanie?  Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #31 : Wrzesień 24, 2012, 21:11:14 »

I ja zaczynam jarzyc, ze jako oddalona od gory MILOSCI nie potrafie wspolnego jezyka znalezsc, ... ile polecialo w eter przeslan, modlitw, blogoslawienstw (tudziez bocianowUśmiech)

Cytuj
Ślężańskie szczytowanie nie każdemu jest pisane trzeba być kimś szczególnym (przebudzonym), aby się na nie dostać.

Boze Wszechmogacy, bron mnie przed zdobywaniem tych szczytow! Mrugnięcie

Wole rzucic sie na glowke do otchlani morskiej... przynajmniej w domu pozostane!

Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Wrzesień 24, 2012, 21:15:05 »

Cytuj
Spoko Janusz, ja zostaję...
Oj ciepłolubna  Smutny czas oczekiwania na ponowne otwarcie pokojowych ślężańskich wrót jest odległy (czerwiec).
Troszkę się piórka oszronią i cienkie nóżki przemarzną. Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #33 : Wrzesień 24, 2012, 21:17:50 »

Cheops sie obudzil?
a sam pisales, ze stary i nie w glowie mu harce i zdobycze.
Klamales? Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Wrzesień 24, 2012, 21:33:13 »

Cheops leży gdzieś w Egipcie, tam gdzie prawdziwe bociany odlatują. Cool A tam o pokój trudno.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 21:34:15 wysłane przez janusz » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #35 : Wrzesień 25, 2012, 17:22:46 »

ptak
Cytuj
..by na Ślęży szczytować, jako nieszczególnie przebudzona. A nuż cud się stanie?

Cóż nie wiem jak to jest u Kobiety z tym udanym szczytowaniem, ale facet nie musi jechać na Ślężę Duży uśmiech
Znaczy większość facetów Duży uśmiech
Janusz
Cytuj
Ślężańskie szczytowanie nie każdemu jest pisane trzeba być kimś szczególnym (przebudzonym), aby się na nie dostać.
Wprawdzie byłem na Ślęży nie jeden raz ale absolutnie z tego tytułu nie czułem się jakiś wyjątkowy.
Przepraszam szacowny ale mi trochę ręce opadły czytając taki tekst
to pa Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 25, 2012, 17:42:34 »

Cytuj
Wprawdzie byłem na Ślęży nie jeden raz ale absolutnie z tego tytułu nie czułem się jakiś wyjątkowy.

widocznie czucia nie miałeś , że hej.... Duży uśmiech Duży uśmiech


Cytuj
Przepraszam szacowny ale mi trochę ręce opadły czytając taki tekst

Drogi Przebiśniegu ,dobrze ze tylko ręce  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 25, 2012, 19:25:42 »

chanell
Cytuj
widocznie czucia nie miałeś , że hej....
Hm jestem czuciowcem szacowna Duży uśmiech
Lepiej czuje niż widzę Duży uśmiech
Dzięki za miłe słowa pokłony niskie Mrugnięcie
to pa Duży uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 26, 2012, 21:30:53 »

Drogi Przebiśniegu Uśmiech
Aby poczuć piękno oraz tajemnice Ślęży trzeba być wyciszonym i pokojowo nastawionym do wszystkiego co nas na jej szczycie otacza. Szczególnym momentem jest tutaj najkrótsza noc w roku, określana świętojańską. Wówczas wcześnie przebudzeni, na ślężańskiej polanie wyczekują na szybki świt, aby zachwycić się przepięknym wschodem Słońca. Tak zwani ''szczytujący'', to dość liczni ''wybrańcy'', czyli miłośnicy tej góry, chętni do obserwacji tego zjawiska właśnie tutaj. Mrugnięcie
Pozdrawiam serdecznie i niech Hermes, patron turystów (i nie tylko), poprowadzi w rejony masywu ślężańskiego każdego lubiącego spokój oraz przyrodę.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 22:18:04 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 27, 2012, 07:47:44 »

Oj Przebisniegu po co pchasz sie na te Sleze, widac nieproszony tam jestes, czyli nie doznasz "wyciszenia" na lonie natury. Obroncy swego terytorium pod choragwiami pokojowych medytacji i holdu przyrodzie, do krwi ostatniej bronic beda suwerennosci.
Aby czasem, zaden obcy im sie tam nie zapedzil i niech Bog broni "zeszczytowal" jeszcze! Mrugnięcie
Nomen omen akurat przypadkowo jakos na mysl przyszla mi mitologia grecka i bostwo bram wejscia (rozdrozy) Janus z czterema glowami strzezacy dostepu do wlosci. Pazerny byl i zawsze trzeba bylo mu sowite daniny skladac.
Ej ci Bogowie i bostwa...
No to medytujmy kazdy w swoim pokoju! Amen.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 07:48:41 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 27, 2012, 17:19:16 »

Szacowny janusz pod drugim Twoim postem podpiszę się chętnie mimo, że nie czuje się ,,szczytującym".
Zapewniam Cie też szacowny, że bardzo podobają mi się tradycje słowiańskie, więc oczywiscie i noc Kupały.
Zapewniam Cie też szacowny, że nt Ślęży i całego jej masywu, ostrowa tumskiego we Wrocławiu i Wawelu wiem no nie powiem wszystko ale bardzo chyba trudno mnie zaskoczyć by było czymś nowym.
Byłem tam kilka razy i nie dlatego by płoszyć ptaki.
To wszystko pasjonujące, ale program Światowid dawno się skończył. (chrzest Polski)
Oczywiście są to historycznie i energetycznie wyjątkowe miejsca ba ich oddziaływanie jeszcze kilka lat temu było odczuwalne.
Tylko dla mnie liczy się teraz.
Jeżeli odczuwam potrzebę przypomnienia sobie odczucia z przeżytego wcześniej doświadczenia zwyczajnie przywołuje je myślą i nie muszę osobiście się tam fatygować bo kultywowanie tradycji mi osobiście do rozwoju potrzebne nie jest.
Nie jestem teoretykiem szacowny więc ani nie patrze do przodu, ani do tyłu tylko Jestem Uśmiech
to pa Duży uśmiech

PS
Szacowna Fair Lady Ślęża nie jest niczyją własnością na ta chwile nikt raczej jej nie nabył Duży uśmiech
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 17:21:19 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 27, 2012, 18:19:09 »

 Uśmiech
Cytat: Przebiśnieg
Jeżeli odczuwam potrzebę przypomnienia sobie odczucia z przeżytego wcześniej doświadczenia zwyczajnie przywołuje je myślą i nie muszę osobiście się tam fatygować bo kultywowanie tradycji mi osobiście do rozwoju potrzebne nie jest.

 Chichot
 Przebiśniegu ,przecież to nie to samo .... Uśmiech Tu muszę zaprotestować. Uśmiech Pomyśl ,czy chciałbyś  przywoływać myślą  doświadczenie wypitego np wczoraj piwka, czy pofatygować się po świeże piwko dzisiaj ?
Żadne przywołane doświadczenie nie da tego wrażenia, co właśnie przeżywane.No i medytacja o pokój będzie skuteczniejsza.No bo wiesz....Piwko to jest w życiu blues,daje szczęście  no i luz ... Chichot Chichot Chichot
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 27, 2012, 18:37:25 »

Oczywiście wielce szacowna Lindo masz absolutną  100% racje że po świeże piwo do sklepu bo przywołanie myślą tego będzie nicpotem Chichot
Oczywiście, jeżeli chodzi Ci o plan fizyczny to zgoda Mrugnięcie
Jednak szacowna pamięć doznania, pozostaje Duży uśmiech

Dodam, że raz wystarczy wypić piwko by doświadczyć skutków wejścia w takie doświadczenie.
Dodam też, że teraz plan fizyczny i energetyczny (nazwy tego samego...) zaczynają coraz bardziej się przenikać.
Wynika z tego, że coraz bardziej świadomi jesteśmy wykonywanej przez siebie i nie tylko siebie prac na dwóch planach Uśmiech

Co za tym idzie zechciej szacowna zauważyć, że każdy człowiek jest inny, więc dla każdego co innego.
Jeżeli komuś jest potrzebne ,,szczytowanie" to przecież dlaczego nie Mrugnięcie
Ja osobiście akurat te doświadczenia przerobiłem więc...
Nie krytykuje doświadczeń tylko hm nazwijmy to lepszy gorszy Mrugnięcie
to pa Duży uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 27, 2012, 18:46:44 »

Szacowny Przebiśniegu mój post nie był pouczający lecz wyjaśniający.  Mrugnięcie
Żyję w teraz, a do piękna ślężańskiej przyrody mam blisko, dlatego tam bywam, często w gronie zamieszkujących ten rejon moich przyjaciół.

Lady masz braki w wiedzy na temat mitologi i mylisz bóstwa Smutny

Janus – jedno z najważniejszych bóstw staroitalskich, czczony w starożytnym Rzymie. Był bogiem wszelkich początków, a także opiekunem drzwi, bram i mostów. Od niego pochodzi łacińska nazwa miesiąca stycznia (Ianuarius) jako pierwszego miesiąca w roku. Był utożsamiany także z bogiem poranków - Matutynem.
Był tradycyjnie przedstawiany z dwiema twarzami, z kluczami i laską. Jego najstarsze wyobrażenia były przedstawiane na rzymskich monetach zwanych aes grave. Według Owidiusza dwie twarze Janusa symbolizowały jego władzę nad ziemią i niebem, zaś według Makrobiusza przeszłością i przyszłością. W Rzymie znajdowała się świątynia poświęcona Janusowi. Jej bramy zamykano w czasie pokoju, a otwierano podczas wojny, by mogły przez nią przejść i otrzymać błogosławieństwo rzymskie wojska udające się na wojnę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Janus_(mitologia)

Jak powiada Cyceron w De natura deorum II 67, imię Janus pochodzi od czasownika ire, co znaczy iść.
Dziwnie ale kojarzy mi się to z pewnym forumowym użytkownikiem zainteresowanym nie poczwórną ale podwójną głową. Szok
Poniżej zamieszczam jego skrócony post.
Cytuj
Jakiś facet udzielał wywiadu - coś mówił na tle góry Ślęzy......zaczał w trakcie swej mowy nieznacznie przechylać glowe na boki,
bo zaangażował się w wypowiedź..
Wtedy okazało się , że gość ma druga twarz z tylu głowy
skierowaną wstecz w przeciwnym kierunku o 180stopni.
Przebóg - On ma dwie głowy w przeciwne strony wprzód/wstecz.
.....Dalej coś sprośnego o utracie czy zmianie płci. Coś

Czyżby facet miał wizję i przewidział swoją pracę na dwóch planach? Teraz wreszcie zrozumiałem, że napewno tak. Jego ''nowy charakterek'' i negatywne zainteresowanie pewnymi osobami nie uległy zmianie. Możliwe też, że to jakiś klon o których się teraz tak często mówi na forum.   Duży uśmiech

P.S. To jest oczywiście taki mały żart. Chichot
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 19:05:04 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 27, 2012, 19:34:36 »

Cytuj
Dziwnie ale kojarzy mi się to z pewnym forumowym użytkownikiem zainteresowanym nie poczwórną ale podwójną głową. Szok
Poniżej zamieszczam jego skrócony post.

Może to żart,ale ja chyba wiem kto to  Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #45 : Wrzesień 27, 2012, 21:16:31 »

Kiedys ogladalam film o Bonnie & Clyde, niby tacy zwykli wlamywacze-gentelmeni i rabusie w bialych rekawiczkach. Ale utkwila mi scena z tego filmu, gdy juz byli osaczeni i wtedy odwrocili sie do siebie plecami, aby zlaczyc i obronic, lekko obracali sie wydajac strzaly, ochrona. Ta scena jest swietna!
Zaufanie iscie "janusowe" ! wow!
To byla ich medytacja o pokoj ( a nie bunkier, o ktorym dzis ptak napominala;))

//To sie nazywa "szczytownie" w stylu country Mrugnięcie//
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Wrzesień 27, 2012, 21:31:51 »

Lady, twoje przywołanie country nie jest adekwatne, może lepiej hard core western.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Wrzesień 27, 2012, 21:44:58 »

Taaaa, niektórzy bez broni ani rusz. Ja tam mam pokojową naturę i pistoletem nikomu przed nosem nie macham.
To są już przestarzałe metody, tzw ''strachy na lachy'' Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 21:52:17 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #48 : Wrzesień 28, 2012, 09:26:35 »

janusz - Ty masz pokojowa nature?? Tak sie odbierasz?? A moze medytujesz za duzo??

Napisales powyzej pouczajc mnie o bogu Janus. Wypisales z neta cytaty i wstawiles nawet zdjecie, czyli pokazales mi jakim niedoukiem jestem i ze Ty wiesz to lepiej.

Nie jestem Bonnie, a Ty nie jestes Clyde Duży uśmiech, ale skontruje celnie walczac akurat tu slowem.

Pozwole sobie zacytowac ze zrodla :";Tetrapylon; (griechisch ;viertorig;, lateinisch ;quadrifrons; = ;vierstirnig«, ;vier Gesichter habend;) ist der Beiname des Gottes Janus. Ein Tetrapylon ist aber auch ist eine Sonderform des römischen Triumphbogens von meist quadratischem Grundriss, welches als Ehrenmal häufig über Straßenkreuzungen errichtet wurde."
//http://www.elkage.de/src/public/showterms.php?id=2694//

W moim wolnym przekladzie tekst zabrzmi tak.

Tetrapylon (z greckiego >czterobramienny<, z laciny >czteroczolowy< cztery oblicza majacy) jest jednym z przydomkow, nazw dodatkowych bostwa Janus. Tetrapylon jest rowniez forma szczegolna w architekturzy lukow triumfalnych z najczestszym rysem glownym kwadratowam podstawy, ktory czestokrotnie na skrzyzowaniu ulic na znak szacunku byl ustawiany.
 


Zamurowalo pana janusza?? Język



P.S. W ten wlasnie sposob przylaczam sie do ogolnoswiatowej prosby o pokoj!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 09:37:35 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Wrzesień 28, 2012, 10:01:41 »

Teraz praktycznie na każdy temat można znaleźć w necie kilka sprzecznych informacji. Nie ma w tym nic dziwnego, to jest era Informacji ale i Dezinformacji.
Krótko mówiąc, każdy publikuje co wymyśli i co chce, a odbiorca ma problem rozróżnienia (duży problem), lepiej widoczny w innych wątkach.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor companions fifa11 magicalespackluporum truegaming