Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 24, 2024, 11:44:33


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwy Istnienia  (Przeczytany 3517 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« : Październik 14, 2012, 14:05:46 »




                                            BARWY   ISTNIENIA

       Żyj kolorowo! - życzymy osobom, które lubimy, cenimy. Życie bez barw to ponura, nijaka egzystencja. Na co dzień, nie zdając sobie z tego sprawy poszukujemy barwnych sytuacji, osób o kolorowych charakterach. To naturalna potrzeba każdego człowieka, który chce się rozwijać.
        Jak smakować barwy istnienia? Jak rozumieć  drgania poszczególnych  kolorów Jak w praktyce wykorzystywać wiedzę o kolorach?  Jak barwę zamienić w dźwięk? Itd., itd- dosłownie setki pytań można postawić, a odpowiedź wyrazić kolorem, jako, że człowiek i cały wszechświat tworzy się z barwnych drgań.

                    TĘCZOWA TERAPIA
                       czyli   
            ROZPOZNAWANIE SIEBIE


      *Chcesz dowiedzieć się jakimi barwami drga ludzkie ciało
*jakimi dźwiękami gra dusza
*jakie kolory wyznaczają kobiecość, a jakie męskość
*jak świat barw wpływa na reakcje i cechy charakteru

               zapraszamy
                      do
      OŚRODKA  NATUROTERAPII „ISTNIENIE”
                 Ruszajny 19 (kolonia) 11-010 Barczewo
             tel: 509 766 074, 506 149 996
             mail: osrodekistnienie@gmail.com
                   www.istnienie.com.pl
                  na
                  warsztaty tematyczne w kilkuosobowych grupach lub sesje indywidualne.
           Prowadzimy także sesje wyjazdowe.
           W cyklu wykładów i zajęć relaksacyjnych
                 
           NAUKA
           jak poznawać i smakować barwy istnienia                                                uzupełniać brakujące w sobie  częstotliwości barwą i dźwiękiem
           jak wzmocnić koncentrację

                  PODPOWIEDŹ
                  jak uzyskiwać równowagę psychiczną i myślową      
                  jak samodzielnie usuwać napięcia emocjonalne i myślowe            
           jak wprowadzać i utrzymywać stan zdrowia
   
           PRZYPOMNIENIE
           Jak barwy wpływają na różne postrzeganie rzeczywistości
           Co gra w duszy kobiety
           Co siedzi w umyśle mężczyzny
           Co zrobić, by odmienność była pomostem zgody

Wprowadzenie
 
Zapraszam więc do Ośrodka „Istnienie” na warsztaty poznawcze oraz na sesje dostosowane do indywidualnych potrzeb. Osoby, które poprzez różne typy zajęć chciałyby  dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. np. jak rozpoznawać  własne ukryte talenty, jak żyć w zgodzie ze swoimi możliwościami jak minimalizować konflikty w relacjach z innymi.  Proponuję m. in
                      .Tęczową terapię – słowo terapia  nie oznacza leczenia, a nabywanie umiejętności: jak smakować barwy istnienia, jak uzupełniać brakujące w sobie częstotliwości, jak wzmocnić koncentrację, jak uzyskiwać równowagę psychiczną, jak wprowadzać  stan zdrowia. Uzyskując wiedzę nt barw wyznaczających kobiecość i męskość łatwiej budować pomost zgodności między odmiennymi płciami. Można świadomie kreować własne środki wyrazu, wpływać na swoje reakcje i cechy charakteru.
                      . Sesje regresu wiekowego, reinkarnacyjnego to metoda skojarzonego uwalniania blokad myślowych i emocjonalnych, obniżających nastrój, powodujących psychiczne huśtawki i fizyczne dolegliwości człowieka. Blokady nawarstwiane w dawnej i bliższej przeszłości czynią człowieka bezradnym wobec problemów w „ TERAZ”. Regres wiekowy  czy reikarnacyjny ( cofanie się w czasie) to skuteczny sposób na łagodzenie wewnętrznego dyskomfortu w osobie, neutralizowanie tzw dołów psychicznych. Ułatwia zrozumienie automatycznych reakcji i podjęcie decyzji o zmianie zachowań. Sesja regresu polega na głębokim wyciszeniu: ciała, psychiki i umysłu, przy zachowaniu pełnej świadomości uczestnika w zabiegu. W takim stanie człowiekowi łatwiej rozpoznać mechanizmy własnego umysłu, przesłonięte nadrzędną  rolą intelektu, dostrzec automatyzm dyspozycji, płynących z mózgu. Świadomość rzeczy uzyskana w stanie głębokiego wyciszenia umożliwia zmianę zapisów na „dysku twardym „ biologicznego komputera. Otwiera człowieka na spełnienie

                     . Uwalnianie napięć reaktywnych
„Jestem wolna, szczęśliwa, spełniona”- Któż tego nie pragnie? Ale niewielu o sobie może to powiedzieć. Dlaczego? Na ogół przeszkodą jest własna głowa
       
    W głowie i twarzy skupiamy cały bagaż  doświadczeń:  osiągnięcia ,ale też zahamowania i frustracje. Z twarzy, jak z żywej mapy, można odczytać cechy  charakteru, wewnętrzne skłonności. Mózg (biologiczny komputer)zawiera  zapisy wszelkich emocji, napięć, syntez myślowych, kombinacji intelektualnych - wyrażanych poprzez rysy twarzy, układające się tak, a nie inaczej  mięśnie, czy  zmarszczki,
Jeśli w życiowych wędrówkach utwierdzaliśmy jednorodne emocje, przekonania – to określone miejsca głowy i twarzy są nabrzmiałe, wyczuwalnie inne. W  emocjach  odruchowo zaciskamy szczęki, a nasze uszy czasem stają się twarde i bolesne. A ze strachu włos jeży się na głowie.  Dlaczego jedni bezkarnie całymi godzinami pracują przy komputerze, a innym boleśnie spina się kark i ramiona? By na to odpowiedzieć, trzeba wiedzieć: gdzie osadza się i co powoduje: złość zazdrość, upór, żal. Konsekwencją są błędne osądy rzeczywistości, które doprowadzają do  depresji i fizycznych chorób.
        Już w starożytności szamanom były znane miejsca na głowie i twarzy, które poprzez określony dotyk wyłączały automatyzm niszczących reakcji w człowieku. Sięgając do tej wiedzy- można i współczesnych uwolnić od rujnujących napięć. To kolejna metoda, którą proponujemy w Ośrodku „Istnienie”, warta uwagi i zastosowania, bo zbliża człowieka do wolności.              
    
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2012, 14:49:32 »

Cytat: przebiśnieg
można i współczesnych uwolnić od rujnujących napięć

Owszem, można.  Chichot Ponoć piwko, tudzież inne trunki niskoprocentowe również
mają działanie uwalniające od wszelkich napięć, nie tylko reaktywnych. 
I nawet śmigający przed oczyma proton można zobaczyć. Po co zaraz wydawać tyle
miliardów na LHC?  Duży uśmiech
Ale słaby ze mnie praktyk w tym zakresie, więc mogę się mylić.  Mrugnięcie

To pa  Duży uśmiech


Edit:
Dodam jeszcze, że na mnie najbardziej uwalniająco działa zwykły śmiech oraz
uśmiech na co dzień.  Duży uśmiech

Edit2:
Przebiśniegu, to Ty osobiście, będziesz uwalniał innych na tych warsztatach?  Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 15:48:14 wysłane przez ptak » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2012, 17:46:33 »

ptak
Cytuj
Edit2:
Przebiśniegu, to Ty osobiście, będziesz uwalniał innych na tych warsztatach?

Niestety nie szacowna nie ja znajomy któremu troszeczkę winnym wdzięczność za jego cierpliwość i akceptację inności, a także zrozumienie dla słabości drugiego poinformował mnie o tym czymś Duży uśmiech
Ano ponieważ wiem i doświadczyłem, że pajacem to on nie jest więc pozwoliłem sobie zareklamować i majla który do mnie przysłał wkleiłem tu na forum Duży uśmiech
Oczywiście gdyby nie moje wrodzone lenistwo ... choć wydaje mi się ,ze skorzystam z zaproszenia i ruszę brzuszysko by tam się wybrać no waham się jeszcze Duży uśmiech
Tym bardziej, że słyszę iż to jakaś kobieta prowadzi Duży uśmiech
Może to wiedźma Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 17:47:02 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
renko
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 17, 2012, 20:07:51 »

dla tych co nie widzą barw nie przyda się : ) każdemu wg jego umiejętności lub zdolności
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 19, 2012, 18:24:20 »

renko
Cytuj
dla tych co nie widzą barw nie przyda się : ) każdemu wg jego umiejętności lub zdolności
Rozumiem, że byłeś doświadczyłeś i to jest wyciągnięty przez Ciebie wniosek
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gry bizancjum antyczni patologiczni rpg-ug