Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 00:01:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Upadek PCH  (Przeczytany 34038 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 21, 2008, 11:20:17 »

Jeśli ktoś sobie nie wierzy, to ja w to wierzę Uśmiech

Pozdrawiam - Thotal  Duży uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudzień 21, 2008, 11:22:24 »

Najważniejsza jest Wiara.
To czy jesteś w wierze takiej czy takiej , nie zwalnia Cię, Was , przed odpowiedzialnością karmiczną.
Zresztą, owe rozłamy wierzeń, prowadzą do Jednego Boga Jahwe.
Więc Jemu, przekazujmy Energię Miłości, jaką również, od Niego otrzymujemy, w tym doczesnym Świecie.
Pozdrawiam. Cool

Moim zdaniem każdy "bóg" jest jedynie wyobrażeniem jednego, nieosobowego, niepostrzegalnego ludzkimi zmysłami Absolutu. W tym kontekście masz rację, że istnieje pewna jedna Istota Boska. Ale już nazywanie jej, przyporządkowanie jej imion, cech etc, jest tylko uproszczeniem dla umysłu, by tą istotę zrozumieć ludzkimi zmysłami. I nie ma specjalnego znaczenia, czy go sobie wyobrażasz jako chrześcijańskiego Boga Ojca, islamskiego Allaha, żydowskiego Jahve (w zasadzie JHVH), czy też pogańską parę Boga i Bogini w ich różnych postaciach. To jedynie maski, by poznać niepoznawalne.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudzień 21, 2008, 11:36:04 »

Cytuj
I nie ma specjalnego znaczenia, czy go sobie wyobrażasz jako chrześcijańskiego Boga Ojca, islamskiego Allaha, żydowskiego Jahve (w zasadzie JHVH), czy też pogańską parę Boga i Bogini w ich różnych postaciach. To jedynie maski, by poznać niepoznawalne.

nic z tych rzeczy do mnie nie przemawia...................


Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #28 : Grudzień 21, 2008, 12:00:41 »

Tene, teraz Ty wsadziles wszystkie Twoje wyobrazenia do jednego worka.Nie jest tak jak sadzisz bo pod kazdym z imion jest inne wyobrazenie inna osobowosc z innymi cechami.A to nie to samo. To tak jak bys komus opisywal Czlowieka , przedstawil kilka znanych zyjacych na ziemi postaci i powiedzial; to nie istotne jakie nosili imiona , kim byli co robili i co soba reprezetuja ? To czlowiek. Ni moj mily ich osobowosc wyznaczaja czyny i mysli ktorymi uksztaltowali siebie. Biale i czarne to nie to samo, gdyby tak bylo bylo by jednia a nie jest jest dwoma odmiennymi elemetami mieszczacymi sie w jedni.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #29 : Grudzień 21, 2008, 12:23:27 »

Dobra, więc wyjaśnię, bo widzę, że nie było to do końca zrozumiałe:

Ja widzę to tak. Jest pewien Absolut. Jest to Istota bezgraniczna, przy czym nie posiada ani cech, ani osobowości, ani kształtu, ani też nie jest dobry ani zły. Absolut jest niepoznawalny ludzkim rozumem, gdyż nie ma charakterystycznych cech, które człowiek mógłby wyróżnić. Jest PEŁNIĄ, nie ma w nim kontrastów. A jako że człowiek postrzega przez kontrasty, a także przez pryzmat tego, czego już doświadczył w zwykłej, fizycznej rzeczywistości, dlatego też musi jakoś sobie Absolut przedstawić. W tym celu musi go PODZIELIĆ w swoim rozumowaniu na kilka (dwie, pięć, dwadzieścia...) uzupełniających się jednostek. Jednostki te uosabiają pewne przeciwstawne CECHY, które po złączeniu dałyby Pełnię - Absolut. Z kolei każdemu tak utworzonemu zbiorowi cech przyporządkowuje pewną osobowość, kształt etc. I tak na przykład:

1. Chrześcijaństwo dzieli Absolut na dwie części - dobrą i złą. Dobrą część uosabia z Bogiem (którego dalej dzieli na 3 osoby o różnych "funkcjach), złą natomiast - z Szatanem (Satanael - przeciwnik, przeciwieństwo). Po złączeniu dają to, co widzimy na Yin-Yang - PEŁNIĘ.

2. Religie pogańskie za punkt podziału przyjmują nie dobro czy zło, ale pierwiastek męski i żeński. Pierwiastek męski uosabiają z Bogiem (w swoim rozumieniu. Boga tego przedstawiają sobie również w 3 aspektach). Bogini natomiast uosabia pierwiastek żeński (też w 3 aspektach). Po złączeniu - znowu dają PEŁNIĘ.

3. Dawne mitologie (egipska, germańska, grecka, rzymska) rozbijają pełnię na więcej części - na panteon bogów, w którym każdy bóg ma swoje CECHY i POSTAĆ. Ale co dają po złączeniu? Znowu - PEŁNIĘ.


Stąd wniosek, że Absolut jest jeden, a ludzie jedynie dla własnego zrozumienia i wygody dzielą go na aspekty (przy czym linia podziału zależy od przyjętej ideologii), które potem uosabiają z pewnymi bóstwami. Przy czym zaznaczę - Absolut nie jest DOBRY, on po prostu JEST, jest Wszechistotą, nie posiadającą żadnego "profilu", żadnego przeciwieństwa - stąd nie jest poznawalny dla ludzi w normalny sposób.

Zaraz naszkicuję i wkleję mały schemat, aby rozjaśnić jeszcze bardziej mój tok rozumowania.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #30 : Grudzień 21, 2008, 13:13:42 »

Cytuj
Przy czym zaznaczę - Absolut nie jest DOBRY, on po prostu JEST, jest Wszechistotą, nie posiadającą żadnego "profilu", żadnego przeciwieństwa - stąd nie jest poznawalny dla ludzi w normalny sposób.

Tak i ja mniej więcej rozumiem, ale jszcze nie wiem czy mniej czy  więcej   Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #31 : Grudzień 21, 2008, 15:11:46 »

Ktoś mądry powiedział:

-Jeśli wiesz co to jest TAO, to to już nie jest TAO.
Dyskusja na tematy wiary kończy się tam, gdzie masz już pewność w co wierzysz...

Bo jeszcze inny mądry człowiek powiedział:
- wiem że nic nie wiem...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #32 : Grudzień 21, 2008, 17:27:16 »

Dlatego też uważam, że żaden upadek PCH nie nastąpi, jeżeli nawet są w nim osoby z pobudek materialnych, również jest rzesza osób o czystym i szczerym podejściu, wierząca w ratuenk Ziemii, przemianę świadomości ludzkiej --- a dla mnie ta czysta wiara liczy sie 10000000000 bardziej, niż to czy ten projekt wypali czy nie Uśmiech
Skoro są tam ludzie o czystym i szczerym podejściu (też tak uważam) to dlaczego muszą być w PCH? Dlaczego nie mogą sami, tak jak my tutaj niezwiązani z PCH, czegoś zrobić. Muszą spełnić jedno z założeń ekonomicznych i należeć do grup i innych związków. Pamiętajcie, że ludzie dobrzy czyli tacy co chcą coś zmienić na lepsze, a nie potrafią zrobić tego sami tylko z pomocą takiego PCH są po prostu ograniczeni. Jeśli nie pozbędą się takiego ograniczenia to nie będzie zmiłuj się tylko wiedzą co ich spotka.

@Tenebrael, niestety nie zgodzę się, że "Jest to Istota bezgraniczna, przy czym nie posiada ani cech, ani osobowości, ani kształtu, ani też nie jest dobry ani zły". Ma kształt, ma cechy i właściwości, a nawet osobowość. Nie trzeba daleko szukać Bóg jest widoczny gołym okiem. Wszystko to co Cię otacza włącznie z Tobą samym. Jednak całego go nie widzimy i nie zrozumiemy bo jest nieskończony. Najważniejsze pytanie to nie to czy jest Bóg tylko dlaczego to wszystko powstało i w jakim celu? Nawet nie wiesz jak chciabym już wylecieć z tego wszechświata do drugiego i zobaczyć jego właściwości, ale wiem, że nie pojmę tego jeśli nie będę robił tego stopniowo każdego dnia. Dlatego jestem tutaj i piszę do Ciebie aby w dyskusji zdobyć nowe doświadczenia, które pomogą mi w przyszłości pełnią siebie odebrać piękno jakim jest coś nowego jeszcze nam nie znanego (jak nowe piękne puzzle które składają się na obraz Boga).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 17:41:38 wysłane przez Nebulitos » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #33 : Grudzień 21, 2008, 20:39:24 »

Nebulitos:

Cytuj
@Tenebrael, niestety nie zgodzę się, że "Jest to Istota bezgraniczna, przy czym nie posiada ani cech, ani osobowości, ani kształtu, ani też nie jest dobry ani zły". Ma kształt, ma cechy i właściwości, a nawet osobowość. Nie trzeba daleko szukać Bóg jest widoczny gołym okiem. Wszystko to co Cię otacza włącznie z Tobą samym. Jednak całego go nie widzimy i nie zrozumiemy bo jest nieskończony. Najważniejsze pytanie to nie to czy jest Bóg tylko dlaczego to wszystko powstało i w jakim celu? Nawet nie wiesz jak chciabym już wylecieć z tego wszechświata do drugiego i zobaczyć jego właściwości, ale wiem, że nie pojmę tego jeśli nie będę robił tego stopniowo każdego dnia. Dlatego jestem tutaj i piszę do Ciebie aby w dyskusji zdobyć nowe doświadczenia, które pomogą mi w przyszłości pełnią siebie odebrać piękno jakim jest coś nowego jeszcze nam nie znanego (jak nowe piękne puzzle które składają się na obraz Boga).

Hmmm, tylko zauważ, że popełniasz jeden merytoryczny błąd. Najpierw piszesz, że Bóg ma świadomość, ma cechy, osobowość... po czym piszesz, że nie możemy go w pełni pojąć i zrozumieć. Skąd więc możesz być pewien, że to, co pojmujesz, nie jest jedynie tym, co zdołałeś wyekstraktować z Absolutu?

Po drugie, zgadzam się, że Istota Boska jest widoczna gołym okiem wszędzie wokół. Tyle, że, moim zdaniem, nie świadczy to o tym, iż jest osobowa, ma cechy, charakter etc. Zauważ różnorodność w świecie. Połączenie wszystkiego, pierwiastek męski i żeński, hipotetyczne "dobro" i "zło" etc - można by mnożyć. Przy tym jest w świecie wiele sprzeczności, wzajemnie zwalczających się skrajności (vide dobro i zło), czy też niespójności. Istota, która byłaby "Bogiem" musiałaby w takim układzie być tym wszystkim jednocześnie. Tak więc jej "charakter" byłby albo kompletnie sprzeczny, albo by go nie było - stawiam na tę drugą możliwość, choć w zasadzie obie są równoznaczne.

Po trzecie zauważ, że różne cywilizacje postrzegały różnie ową boskość. Jedne jako jedną osobę, inne jako cały panteon, inne jako dwoje. Różnie też kreśliły linie podziału. Jak to się ma do tego, co napisałeś? Ano oni też widzieli boskość w świecie, odbicie tej boskości, ale mimo to doszli do innych wniosków - łączyło je jedynie to, że wszystkie działające według nich na świecie "boskie siły" dawały razem Pełnię, Jedność. Skąd więc możesz wiedzieć, że Twoja interpretacja jest tą prawdziwą?

Po czwarte wreszcie, podsumowujące punkt poprzedni: Skoro wszystkie ludy a)widziały w świecie to samo, b) dochodziły do różnych wizji bóstw, i c) łączyło je to, że razem, złożone, bóstwa te czy siły dawały Pełnię to ==> jedyny rozsądny wniosek, jaki możemy wysunąć, że obiektywna jest Pełnia, natomiast jej interpretacje i przedstawienia są subiektywne. Czyli dochodzimy do wniosku, który postulowałem wcześniej.

I jeszcze tak porządkowo. Piszesz "Bóg". Co masz na myśli, mówiąc "Bóg"? Pytam, bo kojarzy się to z chrześcijańskim Bogiem, i nie wiem, czy tak to postrzegasz. Po drugie jeszcze, napisz mi proszę, jakie według Ciebie ten Bóg posiada cechy. Bo warto to skonkretyzować.

Blessing

Tene

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 20:41:40 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #34 : Grudzień 21, 2008, 20:57:52 »

Panowie, może to nie moja rola, ale choć pieknie piszecie to jednak proponowałbym przenieść się z tym do tematu "Bóg ..."
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Grudzień 21, 2008, 23:47:35 »

Panowie, może to nie moja rola, ale choć pieknie piszecie to jednak proponowałbym przenieść się z tym do tematu "Bóg ..."

No właśnie !! proszę o wypowiedzi na temat Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #36 : Grudzień 22, 2008, 00:18:48 »

Sześcio gwiazdkowy zapach fiołków,
prosto od Chanel,
tematem znakomitym
dla wszystkich wspólnych niedziel...   w 2009r.

Życzący gorąco wszystkim - Thotal Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #37 : Grudzień 22, 2008, 00:21:04 »

"Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą."
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 00:21:16 wysłane przez Mora » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #38 : Grudzień 22, 2008, 10:17:18 »

"Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą."
W sumie nie rozumiem. Niby czemu?
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #39 : Grudzień 23, 2008, 01:10:15 »

Cytuj
Zresztą, owe rozłamy wierzeń, prowadzą do Jednego Boga Jahwe.
Więc Jemu, przekazujmy Energię Miłości, jaką również, od Niego otrzymujemy, w tym doczesnym Świecie.

Prepraszam Cię ale dla mnie Jahve nie jest bogiem, więc pisz i myśl za siebie, Twoje prawo, Twoję życie.

Zapytasz zapewne więc w jakiego boga wierzę, odpowiem Ci w żadnego...... w co wierzę .... nie wiem ale chyba w nic. ( ja nawet sobie nie wierzę)

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

To twoja wola, i Twój problem.
Lubisz masz.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #40 : Grudzień 23, 2008, 06:46:08 »

Zapewniam  Cię taki probem, to nie problem Uśmiech))
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #41 : Grudzień 23, 2008, 12:17:02 »

Co do upadku projektu Cheops.
To w takim razie "rozmowy" w Ameryce z Laurą w channelingach z Kasjopejanami , oraz Plejadianami, były by również kłamstwem.
Skoro tak, to P.CH. Też byłby takim.
Ale tu się za dużo dzieje ostatnio, na Świecie, żeby to sie nie sprawdzało, wręcz przeciwnie.
Czekać teraz tylko na decyzje rządu Stanów w Kongresie nt. NOL.  Wypowiedzi naocznych świadków, składających zeznania prawdy "pod przysięgą"
Ten wrzód musiał w końcu pęknąć.
A i te "przekazy z Laurą, mają powiązania jednak z tymi sprawami.
A więc EN-KI nie kłamie.
Bo skoro tak by było, to przekazy z Laurą, można by też powyrzucać do kosza.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 12:18:08 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #42 : Grudzień 23, 2008, 12:23:54 »

Wszystkie te przekazy to wiedza na TERAZ. Za dzien, za tydzien, za miesiac przyjdzie nam poznac WIEDZE NOWA. Wowczas te wszystkie przekazy istotnie mozna bedzie spalic. Smial sie bedziesz iz taki DUZI jestes i tak wodzic za nos sie dales.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #43 : Grudzień 23, 2008, 12:35:12 »

Wszystkie te przekazy to wiedza na TERAZ. Za dzien, za tydzien, za miesiac przyjdzie nam poznac WIEDZE NOWA. Wowczas te wszystkie przekazy istotnie mozna bedzie spalic. Smial sie bedziesz iz taki DUZI jestes i tak wodzic za nos sie dales.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Spoko Kiara, masz ładny nick. Mrugnięcie
Zobaczymy wkrótce, czas pokaże.
Ja zrobię swoje.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 12:35:37 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #44 : Styczeń 03, 2009, 23:08:03 »


Projekt Cheops- fakt czy przykrywka

http://niezalezny.wordpress.com/2008/10/05/%E2%80%9Eprojekt-cheops%E2%80%9D-%E2%80%93-fakt-czy-przykrywka/


A dla lubiących fantastykę polecam : "Hyperion" - Dan Simmons ( 4 częśc będzie w marcu br. )
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #45 : Styczeń 04, 2009, 14:09:07 »

Autor tego arta nieco przesadza starając sie obrazić życzliwość ludzi do siebie, ale generalnie glęboko siega i w wielu aspektach sie z nim zgodzę
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #46 : Styczeń 04, 2009, 15:58:51 »

z tego co wiem to autor tamtego arta będzie miał kłopoty prawne bo trochę nadinterpretował słowo - SKRYTYKOWAĆ i posunął się już trochę za daleko - odradzam innym takie praktyki...

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #47 : Styczeń 04, 2009, 16:08:27 »

z tego co wiem to autor tamtego arta będzie miał kłopoty prawne bo trochę nadinterpretował słowo - SKRYTYKOWAĆ i posunął się już trochę za daleko - odradzam innym takie praktyki...

718'

Wiesz, kłopoty prawne może mieć, jako ze użył paru obrażających słów w ocenie ludzi z projektu. Aczkolwiek bynajmniej nie przekreśla to ogólnej logiki i rzeczowości jego artykułu.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #48 : Styczeń 04, 2009, 16:13:46 »

ale pocisnął PCH
jeszcze od sekt nas i PCH wyzwał
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #49 : Styczeń 04, 2009, 16:19:29 »

Nie oglądałem filmu ale przeczytałem artykuł. Nie wiem gdzie w nim jest kłamstwo nie mówiąc co w nim jest sprzecznego z prawem. Zauważyłem, że autor przedstawia swój punkt widzenia w sposób dosyć merytoryczny i przede wszystkim kulturalny - prózno tam szukać słów w stylu "niech zamkną się", "psy" czy też "idioci" co zdarza się osobom które teraz pierwsze krzyczą, że autor bedzie miał problemy natury prawnej, a same dopuszczały się przestępstwa [obrażały uczucia religijne innych]. Do tego ma odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem - czyli bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa.

Poczekajmy na rozwój "wypadków".
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

klubbeardedcollie black-for smallskill funnybunny watahanowiu