Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 20, 2024, 06:57:58


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ceremonia w Egipcie 11 listopada  (Przeczytany 112322 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #225 : Maj 13, 2012, 22:43:47 »

Pewnie wahadło jej się rozregulowało... kiedy ostatnio go

I czy wreszcie ktoś mógłby mi w miarę precyzyjnie opisać ten miernik tego promieniowania? Bo od tego trzeba zacząć zanim zaczniemy dyskutować o wynikach "pomiarów" nim wykonanych - oczywiście w przypadku gdy zamierzamy traktować się z minimum powagi, a rozważania prowadzić z minimum rzetelności.

Ciekaw jestem również dlaczego i to tak często wyniki pomiarów różnią się  zależności od tego KTO je wykonuje... bo wtedy nie możemy mówić o rzetelnych pomiarach tylko o... swoistym "widzi-mi-się". O pomiarach możemy mówić wyłącznie wtedy gdy na wyniki nie ma wpływu kto ich dokonuje (oczywiście spośród osób które zaznajomiły się ze "sprzętem"). Dlatego miernik Geigera-Müllera (też mierzący wielkość pewnego promieniowania) daje ten sam wynik niezależnie od tego kto go trzyma...
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #226 : Maj 13, 2012, 23:02:13 »

Już lata mijają, odkąd zadałem pytanie, co to jest energia Bovisa i jak się ją mierzy?
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : Maj 14, 2012, 07:01:29 »

A gdyby tak przeczytać to ?


http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=4908.0
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
arteq
Gość
« Odpowiedz #228 : Maj 14, 2012, 08:11:18 »

sokoro wypowiadałem się w podanym w linku wątku to jest tożsame, że... czytałem.

Jednak poziom dyskusji - "odpowiedzi" na moje rzeczowe i logiczne pytania - był żenujący, zresztą jak bardzo często w takich przypadkach bywało:
Cytuj
w tym momencie Twój tok myślenia jest tak płaski, jak asfalt dla mrówki żyjącej w dwóch wymiarach...

i niestety ale nie znalazłem tam odpowiedzi na zadawane pytania...
 
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Listopad 18, 2012, 13:32:25 »

Jako uzupełnienie naszej dyskusji...

Poniżej przedstawiam fragment artykułu Pana Piotr Kuckiego, Kto Chce zniszczyć piramidy ?
Czasopismo enigma - Klucz do Tajemnic, numer 4 Jesień 2012, strona 3


"...

Na piaszczystych wydmach po Kairem przybywa turystów, którzy bezskutecznie próbują dostać się do Piramidy. Jest 11 listopada 2011 r., który uważa się za dzień magiczny. O godzinie 23:00 ma mieć miejsce wydarzenie zwane Uroczystością miłości, zorganizowane przez polską Fundację 'Dar Światowida'. Według organizatora, Andrzeja Wójcikiewicza, w Wielkiej Piramidzie zostanie umieszczona para kryształów w celu wzmocnienia jej sił ochronnych, zaplanowano także grupową medytację. W mediach egipskich pojawiają się informacje, iż mają się spotkać w tym miejscu tysiące członków 'żydo-masońskich' związków, którzy prawdopodobnie chcą umieścić Gwiazdę Dawida na szczycie Piramidy Cheopsa na znak tego, że Piramid nie budowali Egipcjanie, ale hebrajscy niewolnicy! Wprawdzie chodzi o bezpodstawne plotki, ale mimo to w Egipcie dochodzi do zamieszek i tłumy ludzi udają się w kierunku budowli, aby chronić ją przed Żydami, którzy rzekomo chcą ją ukraść! Ceremonia zaplanowana na 11.11.2011r. na Płaskowyżu w Gizie zostaje odwołana z obawy o bezpieczeństwo. Wszystkie Piramidy będą zamknięte, mimo że ponad 2000 turystów z całego świata chciało wziąć udział w uroczystym wieczorze - informuje gazeta 'The Jerusalem Post'. Piramidom grozi jeszcze większe niebezpieczeństwom niż tylko zamknięcie przez zwiedzającymi.

...
"

Dodam, aby uzupełnić kontekst społeczny i polityczny - dwie ostatnie wojny Egipt stoczył z Izraelem jako najeźdźcą o półwysep Synaj. Granica izraelsko-egpiska jest najbardziej strzeżoną granicą tych państw. Dodatkowo Izrael jako jedyne państwo rejonu nie posiada złóż ropy naftowej i zmuszony jest kupować ją od sąsiadów.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

anges aespada babor gl-life dragoria