Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 19, 2024, 03:28:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Opinie i Uwagi  (Przeczytany 16113 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Uduchowiony Piotr
Gość
« : Grudzień 17, 2012, 09:11:41 »

Temat do usunięcia

Dziękuję



« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 08:58:12 wysłane przez Piotr » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 17, 2012, 10:12:59 »

Piotrze nie potrzebnie się tak martwisz, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma,-
mówisz fantastyka- być może, ale w tych tematach nie ma ekspertów naukowych i może to dobrze,-
ja os. nie jestem od początku PCh., ale na tyle długo, że widzę jaką ewolucję przeszło to forum,-
może ty tego nie zauważasz, jeśli zaglądasz tu tylko czasami. Mówisz, że to wszystko wielka ściema, jednak wielu ludzi którzy tak twierdzą pisze na tym forum,-
i jest to pewnego rodzaju paradoks, nie uważasz, poza tym jest tu nas garstka- więc...
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 17, 2012, 10:29:48 »

Widzisz Piotrze, ta strona "prowadzi się sama". Fakt, powstała nawet nie na bazie, ale z konieczności wymiany poglądów różnych osób właśnie z powodu channeligu Lucyny Łobos i powstania PCh, fundacji itd., ponieważ od początku zdania uczestników delikatnie mówiąc były różne.
Forum było nieoficjalne i niezależne a potem przestało być nawet nieoficjalne, więc obecnie w żaden sposób nie jest skojarzone z PCh, oprócz nazwy, która dla wszystkich tutaj nie miała znaczenia i zmiana nie została przegłosowana, to i tak nie miałoby wpływu na ustalony adres www.
Obecnie jak widzisz sprawy PCh stanowią prawie niezauważalny margines.
Natomiast twoje "racjonalne" podejście, aby w jakikolwiek sposób ograniczać tematykę, czy wypowiedzi, byłoby dosłownie "zamykaniem komuś ust". Krótko mówiąc, byłby to drastyczny brak tolerancji.
Każdy z nas jest inny, ma swoje poglądy i tutaj ma prawo je głosić, o ile nie naruszają prawa (ogólnie).
Twoja profesja ma to do siebie, że wchodzisz w osobisty świat innych, ale tutaj jest forum i takie działania personalne nie są tolerowane.
Nie oceniamy (przynajmniej niektórzy) i osądzamy uczestników, tylko materiały i poglądy które prezentują, przyczyny, dla których je prezentują to wyłącznie ich własna prywatna sprawa i nie może tutaj podlegać dyskusji, bo nie jest to poradnia psychologiczna, ani żadna inna.
Nie traktuję powyższego jako atak, ale dla mnie to próba generalizacji, oczywiście poparta własnym forsowanym poglądem w jakimś zakresie. Oczywiście nie mam nic przeciwko prezentacji takiego poglądu, mogę go tylko oceniać w stosunku do swoich.
I po to jest to forum.
Więc podyskutujmy. Co nazywasz korektami, bo w takim tonie to brzmi łudząco podobnie do cenzury?
Jak te "korekty" miałyby wyglądać i czym one miałyby być?
Poza tym chciałbym ci zwrócić uwagę na twoją retorykę i używane słowa. Nazwanie jakiejś organizacji sektą, bez takiego orzeczenia sądu na bazie jej statutu może mieć bardzo daleko idące konsekwencje. Inne określenia z zakresu prawa też.
I żeby było jasne: nie byłem i nie jestem zwolennikiem PCh.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 17, 2012, 13:41:34 »

A ja widze to pozytywnie.
Piotr odezwal sie nareszcie. Nie jestem z zawodu psychologiem, ale widze w poscie Piotra wyrzut i nutke rozczarowania. Czas dobiega konca, a tu ani ladowania ufokow, ani katastrof, ani gromow z jasnego nieba. Ale to nie o to chodzi, jak to nazwac, wazny jest rozwoj w srodku, w umysle i duszy, i wcale nie polega wylacznie na ascezie, wybaczaniu, milczeniu, wg mnie polega na spojrzeniu w tyl za siebie, na te wszystkie lata co minely, ale z pozycji wiedzacego, swiadomego i zrobienie remanentu.
Teraz sa takie czasy, ze kazdy ma czego bedzie chcial i pragnal, oczywiscie jesli wybierze czyjas krzywde, otrzyma i to.
Bardzo trudno jest trzymac kurs totalnej rownowagi, spokoju i idealu.

P.S. Piotrze, a moze wlasnie byles mi potrzebny, abym nauczyla sie kodow binarnych? Dla mnie to wazne. Takie male kroczki tez sa wazne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 13:42:27 wysłane przez Kate » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 17, 2012, 21:12:29 »

Każdy z nas jest inny, ma swoje poglądy i tutaj ma prawo je głosić, o ile nie naruszają prawa (ogólnie).
... oraz misternie budowanych wizerunków-masek...   :]

Twoja profesja ma to do siebie, że wchodzisz w osobisty świat innych, ale tutaj jest forum i takie działania personalne nie są tolerowane.
... z powodów które opisałem powyżej...

Nie oceniamy (przynajmniej niektórzy) i osądzamy uczestników, tylko materiały i poglądy które prezentują, przyczyny, dla których je prezentują to wyłącznie ich własna prywatna sprawa i nie może tutaj podlegać dyskusji, bo nie jest to poradnia psychologiczna, ani żadna inna.
... nawet gdy argumentacja poprawności głoszonych tez oparta jest... wyłącznie na ich prywatnej, wewnętrznej "wiedzy" - dlatego to dla nich skrajnie niebezpieczne, bo wtedy wali się ich domek z kart, stad tabliczki "stoi jak skała... ale... zakaz dmuchania..."  :]

nie może tutaj podlegać dyskusji, bo nie jest to poradnia psychologiczna, ani żadna inna
yyyy.... jak to nie poradnia? wszak tutaj aż roi się od porad, na każdym kroku - nawet Ty Blueray w 80% swoich postach to porady, zalecenia... ale, ale... czy "tłumaczone"/cytowane porady to porady czy też już wymykają się temu stwierdzeniu

Nie traktuję powyższego jako atak, ale dla mnie to próba generalizacji, oczywiście poparta własnym forsowanym poglądem w jakimś zakresie. Oczywiście nie mam nic przeciwko prezentacji takiego poglądu, mogę go tylko oceniać w stosunku do swoich.
oczywiście, ale tak na wszelki wypadek - przeczuwając osobiste zagrożenie - pomimo deklarowanej wolności wypowiedzi na tym forum, pozwoliłem sobie... od razu zastrzec gdzie będzie panował subtelny zamordyzm... :]
Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 17, 2012, 22:29:17 »

[b]"Kłania się Pan Psycholog i Racjonalista."[/b] Brakuje jeszcze Piotr i od siebie dodałbym Wielki Szok
Czy ty Piotrze nie kreujesz się czasami na wizerunek miłościwie panującego nam Prezydenta, który za nic ma naszą rodzimą pisownię?
A może to najzwyczajniej w świecie mania wyższości na którą cierpi tak wielu psychologów? Twierdzisz, że piszący na tym Forum manipulują ludźmi, więc proszę Cię wskaż mi grupę zawodową, która w dziedzinie manipulacji ludźmi jest w stanie pobić na głowę psychologów oczywiście pisanych przez małe "p"! Zapewniam Cię, że moje twierdzenie nie jest oparte na wiedzy książkowej. Płacz
Zarzucasz szacownym forumowiczom powielanie wiedzy wyczytanej z książek czyli aż się prosi o zwrot "plagiat". Słyszałem kiedyś takie ciekawe powiedzenie na temat podziału kultury na wrodzoną i nabytą. Na zasadzie analogii można stwierdzić, że nasi forumowicze mają wiedzę nabytą a Ty to rzecz oczywista, że wrodzoną. Pewnie studiując psychologię nie musiałeś czytać książek, zaliczając poszczególne egzaminy z całą pewnością nie cytowałeś poglądów znanych uczonych. No i co najciekawsze pisząc pracę magisterską zapewne nie zerżnąłeś przynajmniej 50% tekstu z innych prac lub opracowań bo Ty to wszystko wiedziałeś od urodzenia! Więc w jakim celu kończyłeś te studia? Może miałeś jakiś problem którego rozwiązania szukałeś właśnie tam (podobnie jak wielu innych studentów psychologii)?  W takim razie jako psychologa oczywiście przez małe "p" nie powinno dziwić, że ludzie poszukują różnych sposobów rozwiązania swoich problemów bądź samorealizacji.
Usiłujesz pouczać ludzi czym jest Rozwój Duchowy m.in. jako przejaw pokory... I kto to drogi Piotrze mówi? Mrugnięcie
Zapisane
Uduchowiony Piotr
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 17, 2012, 23:02:10 »

[b]"Kłania się Pan Psycholog i Racjonalista."[/b] Brakuje jeszcze Piotr i od siebie dodałbym Wielki Szok
Czy ty Piotrze nie kreujesz się czasami na wizerunek miłościwie panującego nam Prezydenta, który za nic ma naszą rodzimą pisownię?
A może to najzwyczajniej w świecie mania wyższości na którą cierpi tak wielu psychologów? Twierdzisz, że piszący na tym Forum manipulują ludźmi, więc proszę Cię wskaż mi grupę zawodową, która w dziedzinie manipulacji ludźmi jest w stanie pobić na głowę psychologów oczywiście pisanych przez małe "p"! Zapewniam Cię, że moje twierdzenie nie jest oparte na wiedzy książkowej. Płacz
Zarzucasz szacownym forumowiczom powielanie wiedzy wyczytanej z książek czyli aż się prosi o zwrot "plagiat". Słyszałem kiedyś takie ciekawe powiedzenie na temat podziału kultury na wrodzoną i nabytą. Na zasadzie analogii można stwierdzić, że nasi forumowicze mają wiedzę nabytą a Ty to rzecz oczywista, że wrodzoną. Pewnie studiując psychologię nie musiałeś czytać książek, zaliczając poszczególne egzaminy z całą pewnością nie cytowałeś poglądów znanych uczonych. No i co najciekawsze pisząc pracę magisterską zapewne nie zerżnąłeś przynajmniej 50% tekstu z innych prac lub opracowań bo Ty to wszystko wiedziałeś od urodzenia! Więc w jakim celu kończyłeś te studia? Może miałeś jakiś problem którego rozwiązania szukałeś właśnie tam (podobnie jak wielu innych studentów psychologii)?  W takim razie jako psychologa oczywiście przez małe "p" nie powinno dziwić, że ludzie poszukują różnych sposobów rozwiązania swoich problemów bądź samorealizacji.
Usiłujesz pouczać ludzi czym jest Rozwój Duchowy m.in. jako przejaw pokory... I kto to drogi Piotrze mówi? Mrugnięcie


Przemówił sam... "R"amzes
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 23:03:18 wysłane przez Piotr » Zapisane
Ramzes3
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 18, 2012, 13:12:24 »

Myślałem drogi Piotrze, że stać Cię na więcej?
Czyżby próba manipulacji w Twoim psychologicznym wydaniu nie powiodła się? Coś
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 18, 2012, 15:07:12 »

@Piotr
Cytuj
tak na prawdę jesteście tylko ludźmi i niestety ludźmi słabymi. (..)  a po drugie co niestety jak na twarz muszę wam wyrzucić jesteście (powtórzę się są wyjątki i nie do wszystkich to piszę) prostymi ludźmi z problemami na karku z życia wziętymi, których tak na prawdę łatwo wyprowadzić z równowagi i złamać psychicznie, a w chwilach próby nawet wasza wiedza wyuczona na pamięć nie pomaga wam sprostać danemu wyzwaniu, bo jesteście zbyt obciążeni i za słabi.

Cóż za retoryka ! W/w tekst w zestawieniu z herbem na który się powołujesz ...brrr źle się kojarzy. No, ale to tylko skojarzenia ... póki co.
Silny Naród, żelazne ręce ... ?? to już było  I było też "wrona orła nie pokona prędzej skona  .pier.....ona " Duży uśmiech
Drugi raz z tego ziarna nic nie wyrośnie.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 20, 2012, 01:05:18 »

>Piotr'ze<, w obu założonych wątkach (w tym, w którym właśnie piszę tę notkę, jak i w tym >>) dopuściłeś się złamania tych punktów regulaminu:

Cytat: Regulamin
- Zakaz dokonywania zmian w postach (tzw. edycja postów), polegających na zmianie treści
   istniejącej wiadomości. Konieczność rozszerzenia lub sprostowania zapisanej wiadomości
   należy dokonywać jako uzupełnienie z ewentualnym dopiskiem "EDYCJA:"
   Zakaz ten dotyczy postów po których pojawiły się już odpowiedzi, kolejne posty.
   Nie przestrzeganie tego wymogu będzie mogło skutkować ukaraniem forumowicza ostrzeżeniem
   (-1pf)

- Zakaz usuwania z istniejących postów treści dopisanych przez moderatorów bądź
   administratorów. Informacje te zamieszczane są zawsze w sposób wyróżniający się, widoczny i
   czytelny.
  Ne przestrzeganie tego wymogu będzie stanowczo punktowane ujemnie (-2pf)

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i wstrzymam się jeszcze przed punktowanie Cię, ale też ostrzegam, że na tym koniec z ulgami.

Powodzenia.

Edycja:

No i oczywiście, zresztą zgodnie z Twoim życzeniem, oba wątki zamykam.
.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 01:06:42 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

poslkiserwerrpg dlawtajemniczonych twistedgamers gangnh fingerrollers