Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 19:05:20


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odnośnie nowego forum.  (Przeczytany 94860 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Styczeń 02, 2013, 13:48:13 »

Racjonalisto, może przeczytaj jeszcze raz ten regulamin, ale racjonalnie, bo wbrew nickowi prezentujesz tu swoje wyobrażenia.
Tamten regulamin ogranicza wolność wypowiedzi tylko w zakresie dotyczącym innych użytkowników, oraz treści zabronionych prawnie w tym kraju. I to jest prawda, a wynika to z doświadczeń tego forum, gdzie niezliczoną ilość razy argumenty merytoryczne zastępowano dowolną wersją ataków personalnych, i nie piszę o jakimś przygadywaniu, czy docinkach, bo na to już dawno nikt nie zwraca uwagi, bo musiałaby zniknąć połowa postów. Czy w swoim temacie tak tego nie odebrałeś, choć to nie miało żadnych znamion osobistych?
Jak zwykle domniemania zamiast faktów. Gdzie tam jest jakikolwiek program forum? Ono jest absolutne otwarte, choć niektórzy twierdzą, że ezoteryczne, to jest to tylko jeden dział.
Reszta to twoje osobiste osądy i oceny, które pozostawię bez komentarza.
Prawdziwa wiedza zawsze ostatecznie się obroni, choć po drodze nie musi mieć łatwo.
Nie rozumiesz, że PCh nie ma tu żadnego znaczenia, może się rozpaść i cokolwiek innego.
A to forum się wcale nie rozpada, tylko przenosi, to druga taka operacja w jego historii, zapytaj czy dziś ktoś ma coś przeciwko poprzednim przenosinom, choć oponenci byli i w efekcie stracono stare dane.
Teraz będzie nieco inaczej. Co do niedociągnięć, cóż nikt nie jest doskonały, a to tylko twój osobisty punkt widzenia.
Bywaj.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 13:48:32 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 02, 2013, 13:59:12 »

Rozwijamy się i będzie to coraz bardziej widoczne, a wówczas zmiany te uzewnętrznią się i w samym regulaminie. - może nawet zupełnie go zlikwidujemy.
A póki co powodzenia w rozwoju.  Duży uśmiech Mrugnięcie

W jaki sposób rozwijacie się, czym jest ten rozwój?
gdzie jest to widoczne, jak to można zauważyć?
i jak te zmiany uzewnętrznią się?
na czym to wszystko ma polegać?

proszę się określić proszę Pana.
Proszę samemu ocenić, a nie żądać tłumaczenia się.
Wysil się nieco skoroś taki racjonalny niby.

Odpowiedzi masz podane. Dokonaj interpretacji, a się zaspokoisz Duży uśmiech
Jak na razie to żądasz dodatkowych interpretacji, a przecież nie na tym polega rozwój, aby się w iluzjach nurzać , tylko aby zobaczyć jak jest, a jeszcze lepiej  - doświadczyć jak jest.
Zapisane
Racjonalista
Gość
« Odpowiedz #52 : Styczeń 02, 2013, 14:20:04 »


Proszę samemu ocenić, a nie żądać tłumaczenia się.
Wysil się nieco skoroś taki racjonalny niby.

Odpowiedzi masz podane. Dokonaj interpretacji, a się zaspokoisz Duży uśmiech
Jak na razie to żądasz dodatkowych interpretacji, a przecież nie na tym polega rozwój, aby się w iluzjach nurzać , tylko aby zobaczyć jak jest, a jeszcze lepiej  - doświadczyć jak jest.

Zadaję tylko proste, zrozumiałe i konkretne pytania, a Ty mi tu ze swoją bawełną i mądrościami wyskakujesz. Druga sprawa jak widzisz, że kieruje je do Darka to zachowaj dla siebie milczenie i najlepiej nic nie pisz jak nie wiesz o co pytam. Po co tak głupio odpowiadasz i nie poważnie podchodzisz do ich tematu? Jeszcze jeden taki głupi tekst z twojej strony i możemy podarować sobie gadkę.

Cytuj
a przecież nie na tym polega rozwój

No więc drugi raz już pytam: To na czym polega ten rozwój!?

Skoro piszesz, "a przecież nie tym polega ten rozwój" sugerując w ten sposób, że Ty coś o tym wiesz to napisz w takim razie bez wymigiwania się - to na czym cwaniaku. Zobacz ile sporu musi zaistnieć, żeby po prostu... tylko się czegoś dowiedzieć. Dlatego kompetencja tutejszej społeczności do udzielania wiedzy na dane pytania, które zadaje użytkownik jest po prostu zerowa i nie godna wiary.


Wyjasnij jaki jest cel twojego pisania? Jak ci sie nie podoba to idź do innej piaskownicy. Bynajmniej nie uważam się za orędownika ufokolubności i new age'u.

Gdybym wziął przykład od sąsiada wyżej to odpisałbym Ci następująco: Proszę samemu ocenić, a nie żądać tłumaczenia się. No ale to zabrzmiało by po ignorancku, a ja wymigując się od konkretnej odpowiedzi stałbym się osobą niekompetentną do wyjaśnienia jej. Dlatego już Ci odpowiadam, konkretnie, na temat i na zadane przez ciebie pytanie:

Celem mojego pisania tutaj jest przedstawienie swojego zdania na temat działalności i społeczności forum oczekując przy tym na uzyskanie odpowiedzi związanych z rozpowszechnianymi tutaj treściami. Leży to w zakresie moich osobistych zainteresowań o których mogę pisać to co mi się po prostu podoba. Podobnie jak pozostali użytkownicy wyrażam tylko to o czym co myślę. Aby zrozumieć sens propagowania i tworzenia forum o takiej tematyce jaką stąd znamy, zadaję jak najwięcej pytań, aby w zrozumiały dla siebie sposób dowiedzieć się dlaczego wierzycie w coś czego nie potraficie udowodnić. Oczywiście z logicznego powodu nie podoba mi się tutaj wiele rzeczy ale to już zależne jest od mojego osobistego gustu, który również mam prawo wyrażać. Np: mam prawo nie lubić ciebie jak ty mnie i obydwoje mamy do tego prawo, masz też prawo napisać mi, żebym poszedł sobie do innej piaskownicy, a ja mam prawo odpowiedzieć Ci, że to jak Tobie coś się we mnie nie podoba to sam idź do innej piaskownicy. Teraz rozumiesz?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 14:32:17 wysłane przez Racjonalista » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 02, 2013, 14:54:34 »

Racjonalny, Racjonalisto, czy nie szkoda ci nieracjonalnie spędzonego czasu.
Czy to jest racjonalne przyjść do czyjegoś domu i zaproponować mu, żeby poszedł do innej piaskownicy?
Było powiedziane, pomyśl racjonalnie, a ty nadal żądasz jakichś deklaracji, w celu zapewne tylko tobie znanym.
Nikt tu cię do niczego nie zmusza, ani o nic nie prosi, a ty sypiesz ocenami i osądami jak z rękawa, a nawet powiedziałbym,że cię ponosi.
Oczywiście, już dawno należało podarować sobie gadkę, skoro z głupimi tekstami masz do czynienia.
Zdecydowana większość tutaj nie osiągnęła twojego poziomu - i dzięki Niebiosom za to.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
ptak
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 02, 2013, 15:24:12 »

A ja opuszczam już tą piaskownicę.  Duży uśmiech

Chciałam się ze Wszystkimi serdecznie pożegnać oraz podziękować za wieloletnie rozmowy,
czasami trudne, czasami żartobliwe. Różnie bywało.  Mrugnięcie
 
Życzę Wszystkim powodzenia, przede wszystkim w życiu, bez względu na przynależność do tego,
czy innego forum. Wszędzie są ludzie i wszędzie wnosimy własny pierwiastek w relacje w danej
społeczności. Ważne, by siebie obserwować i wyciągać wnioski. No i mieć przynajmniej trochę
tolerancji dla odmienności.

Racjonalista wszedł tu z odmiennymi poglądami i od razu został odepchnięty, jakby komukolwiek
zagrażał. Kochani, to nie wojna, nie trzeba okopywać się w swoich poglądach. Innowierca naprawdę
w niczym nie zagraża.  Chichot Po co pisać tyle o rozwoju, skoro piętnuje się bliźniego za inny pogląd, inny
postępek, inny…. lista jest dłuższa niż się wydaje.  Mrugnięcie

Zaś racjonalista w wielu punktach ma rację, wg mnie oczywiście.  Uśmiech Rozum i zdrowy rozsądek,
to naprawdę pożyteczne narzędzia, gdy się ich właściwie używa. „Odloty” czasami kończą się wielką
porażką, w najlepszym wypadku niespodzianką, gdy kraina okazuje się być nie tą, do której się zmierzało.
Ale widocznie trzeba się samemu przekonać, by wiedzieć.

Na koniec jeszcze jeden truizm z mojej strony.  Duży uśmiech
Każdy jest inny i każdy tworzy inny świat na własny użytek. I oby był to świat jak najbardziej przyjazny
dla siebie i drugich.

Przykro mi jest rozstawać się z niektórymi, bo jednak przywiązałam się, ale akceptacja nowego/starego
regulaminu, gdzie brak poszanowania dla drugiej jednostki, gdzie odmawia się jej prawa do
współdecydowania o tym, co się współtworzy i w co wkłada się tyle energii własnej, byłoby akceptacją tego,
czego nie popieram i z czym się nie zgadzam. Jeśli regulamin ewoluuje, bo ewoluują jego twórcy, może wrócę.
 
A na razie pa i powodzenia  Uśmiech
I tak za jakiś czas spotkamy się po drugiej stronie.  Duży uśmiech Albo i nie.  Chichot
A trochę wcześniej na działce koliberkaMrugnięcie


Ps. A co do rozwoju, to życie wciąż go wymusza, bez względu na stopień uświadomienia
sobie tego faktu.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 15:27:18 wysłane przez ptak » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Styczeń 02, 2013, 15:49:15 »

Więc żegnaj ptaku, przynajmniej na razie.
Każdy ma swoje preferencje i swoje wybory.
To co dla jednych jest ruchem wstecz, dla innych jest ruchem naprzód i odwrotnie.
Dla mnie poszanowanie inności, a anarchia to dwa różne stany.
Czy tutaj ktoś jest głaskany, czy szturchany, zależy jednak mocno od tego, co prezentuje na forum i zdecydowanie nie ma to nic wspólnego z administracją i moderacją, po prostu, jak widać niektórzy mają ukształtowany światopogląd i wcale nie muszą go zmieniać, dlatego, że ktoś stary, czy nowy ma inny pomysł. A ocena tego co jest dobre, czy złe, stare czy nowe to też bardzo indywidualna kwestia.
Osobiście preferuję organizację ponad chaos, poszanowanie inności i nie odpowiada mi zbytnie wyrywanie piórek, ale dla każdego co innego, jak nasz kolega twierdzi, co nie przeszkadza mi być oponentem w tej czy innej kwestii, bez naruszania czyichś osobistych atrybutów.
Dla mnie szkoda, że taką decyzję podjęłaś, ale ją szanuję.
Baw się dobrze, a jeśli będzie ci nas brakować, to zapraszam w swoim imieniu, bo nie mam upoważnienia, aby wypowiadać się za innych.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #56 : Styczeń 02, 2013, 16:14:15 »

Wyjasnij jaki jest cel twojego pisania? Jak ci sie nie podoba to idź do innej piaskownicy. Bynajmniej nie uważam się za orędownika ufokolubności i new age'u.
Pytanie o cel pisania... nie jest mile widziane na tym forum, w każdym razie często pozostaje bez odpowiedzi. Nagumulululi, a może postaraj się rzeczowo odnieść do "wątpliwości" i uwag, bo "jak się nie podoba to idź sobie" jest odpowiedzią/argumentem na poziomie miejsc do którego radzisz udać się Racjonaliście. Pewne opinie i uwagi Racjonalisty są zasadne, logiczne (a to chyba tego dotyczy niniejszy wątek).

Nazwa forum została przeniesiona z prozaicznego powodu (pomimo że oficjalne tłumaczenia są zgoła inne) - aby zapewnić sobie oglądalność, jechać nadal na przebrzmiałej, aczkolwiek jeszcze pamiętnej fali PCH. Pewne osoby mają swoje fora na których mogą głosić tyranicznie swoje tezy ale nie robią tego... tam nie ma tej fali, nie ma publiczności... Potrafiłbym zrozumieć nawiązania do Cheopsa lecz już w żaden sposób nie da się wytłumaczyć doklejenia "Projekt" innym powodem niż opisanym powyżej. Spokojnie, zanim usłyszę że chcę narzucać swoje widzi-mi-się to poinformuję, że nie zabraniam nikomu używać nazwy jak żywnie mu się podoba lecz zwraca uwagę na określone aspekty. Oczywiście ktoś ma pełne prawo nie zgadzać się z moimi poglądami, argumentami, ale proszę - niech poda swoje w rzeczowej dyskusji, a nie odsyła mnie do piaskownicy.

Wybaczcie - ale regulamin nowego forum zawiera zapisy które umożliwiają (i widać to na pierwszy rzut oka) tępienie głosów niepoprawnych-krytycznych i z pewnością (bazuję na aktualnych zachowaniach niektórych osób) będą wykorzystywane w tym celu. "Ulepszenia" jakie wprowadzono w porównaniu do aktualnego jako żywo przypominają mi sposobem cichą modyfikację regulaminu ustalonego przez zwierzęta w "Folwarku zwierzęcym". Jak już wspominałem - zapis o "ostatecznym i niepodważalnym głosie administracji" jest nie do obrony w kontekście zapewnień dążeniu do rozwoju i poszanowania forumowiczów - Blueray, co o tym zapisie sądzisz?

Już na tym forum widać było, że pewne osoby nie mając argumentów na obronę swoich głoszonych tez próbowały zamknąć usta głosom krytycznym, np. gdy robiło się gorąco informowały, że nie mają czasu (co nie przeszkadzało im aby równolegle wklejać/pisać wiele innych postów) czy też nagle: nie będą rozmawiać, nie mają na to ochoty. Gdy ktoś nadal krytycznie aczkolwiek rzeczowo odnosił się do stawianych tez krzyczały, że... są zmuszane do rozmowy (!). Gdy wykazywano hipokryzję w tezach/opiniach/ocenach podnosiły larum o... atakach personalnych. Tym bardziej zabawne, że chwilę wcześniej gro swoich tez podpierały... wyłącznie personalnie - "wiedzą" własną.

Dziwi mnie, że tyle światłych osób ma taką niechęć do brania odpowiedzialności za wypowiedziane słowa, proroctwa.

Blueray, napisałeś, że nowe forum nie jest... ezoteryczne (przeważająco ezoteryczne), że tam tylko jeden dział jest o tym temacie. To jakie jest to nowe forum, o jakiej tematyce? Przecież ta Twoja opinia stoi w sprzeczności z tym co napisał Darek tytułem wprowadzenia na nowe forum...
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #57 : Styczeń 02, 2013, 16:26:57 »

Widzę że bierzesz to do siebie, uderz w stół. Racjonalista nie krytykuje konkretnych wypowiedzi, ludzi, poglądów, on napisał któtko wrzucajać wszystko do jednego wora -  skrót. forum to "banda świrów" i fanatyków ufo.

Jak zdażyłeś zauważyć twoja obecność na forum nie ogranicza się do krytyki całości lecz odnosi się do konkretu i to jest jak najbardziej na miejscu; tymczasem gdy komuś nie podoba się forum jako całość i wszyswcy ludzie którzy się tutaj wypowiadają, rodzi się pytanie dlaczego racjonalista nie zna pojęcia tolerancji.

Źrodłem nietolerancji u racjonalisty jest zapewne stereotyp wyznawcy ufolandi:

"Tworzenie stereotypów jest spontaniczną ludzką skłonnością i takiemu upraszczaniu przekazu podlegają wszelkie ludzkie wyobrażenia o otaczających ich świecie, zarówno przyrody, jak i społeczeństwa. Ma to związek między innymi z takimi sposobami porządkowania rzeczywistości, jak kategoryzacja, generalizacja, schemat poznawczy. Jeśli fałszywe, zbiorowe, niedostatecznie uzasadnione i uparcie żywione przekonanie na temat jakiegoś wycinka rzeczywistości odnosi się do wszystkich ludzi określonej grupy, wtedy nazywane jest stereotypem (przekonania dotyczące na przykład pewnych zjawisk czy przedmiotów nazywana jest ogólnie schematem poznawczym).
 
Stereotypy często oparte są na niepełnej wiedzy oraz fałszywych przekonaniach o świecie, utrwalone są przez tradycję i trudno podlegają zmianom, a w szczególności odrzuceniu. Liczni badacze doszukiwali się jednak „ziarna prawdy” w stereotypach, powstało nawet określenie „trafność stereotypu”. W przypadku pojawienia się faktów obalających stereotyp ludzie mają skłonność do traktowania go jako wyjątku – „wyjątek potwierdza regułę” lub do tworzenia subkategorii bez naruszenia kategorii podstawowej.
 
Inne źródła stereotypów:
 podniesienie samooceny[1]
 teoria rzeczywistego konfliktu
 przeniesienie agresji
 twarzyzm
 międzygrupowa asymetria językowa"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 16:37:00 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #58 : Styczeń 02, 2013, 17:08:27 »

Szacowni pozwolę sobie zauważyć, że dzielenie się wiedzą - znaczy przekazywanie informacji to co innego niż przekonywanie kogoś do najczęściej swojej racji Uśmiech
Proszę Uśmiech
Cierpliwy jestem więc cierpliwie powtórzę - może tak troszkę praktyki zamiast teorii Uśmiech
Inność to nie to samo co demokracja
Jeżeli ktoś ma zamiar poprzestać na przekazywaniu informacji to zapewne nie ma się o co martwić na nowym forum.
Ot ma coś do przekazania i dzieli się tym i jeżeli przy tym zachowa odrobinę kultury to podejrzewam, że nic mu nie grozi jeżeli stanie się inaczej to oczywiście też podziękuje.
Toć wylogować się i nie wchodzić już nigdy więcej nic nie kosztuje
oczywiście dla każdego co innego ja nie zakładam ja sprawdzam Uśmiech
Sprawdzę że rzeczywiście na forum jest brak akceptacji inności drugiego to proszę poczekam znowu ileś lat za towarzysza rozmów mając kota i kruka i tych co się u mnie zjawią Uśmiech
to pa Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #59 : Styczeń 02, 2013, 17:18:29 »

Nie biorę do siebie.
Zauważyłem, że Racjonalista dokonał pewnych uogólnień, lecz - co by nie mówić - miał ku temu zasadne podstawy. 'Błędem" może jedynie być, ze chciał to zmieścić w krótkim poście - dlatego ja w swoim raczyłem podać nieco konkretów (bez krytykowanych uogólnień) do których możesz/cie się rzeczowo odnieść - b. mile widziane.

Podejrzewam, że ubodło Cię zdanie o ufioko-zwolennikach. Ale tutaj aż roi się od wszelkiej maści channelingów od bytów z innych planet, gęstości korci mnie żeby i Ciebie zapytać - ska wziął się człowiek? To po forum bez wytchnienia latają Orionidzi, Zelatkowie, Nibiruinanie, Syriuszanie różnych liter - A, B ciągle głosząc proroctwa których... sprawdzalność jest porażająca niska, ba - żadna. Nie rozumiem wobec tego skąd oburzenie na określenia typu ufofani?  
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Styczeń 02, 2013, 19:00:12 »

Jeszcze nie widziałem forum, na którym zmuszano by kogoś do czytania wszystkiego, nawet tego co mu się nie podoba.
Jeżeli ktoś ma jakiś przymus czytania wszystkiego, to zapewne ma też przymus robienia z tego notatek, albo streszczeń.
Ale ci co dysponują wolną wolą, nic nie muszą, na forum oczywiście.
Już zupełnie nie rozumiem dlaczego zwolennik UFO miałby być lepszy czy gorszy od zwolennika KK, kłania się tolerancja, czyli jednak brak poszanowania inności, jak nasz kolega twierdzi.
O regulaminie już było, jakoś większość tutaj problemu z tym nie miała, więc nie ma powodu twierdzić, że tam będzie inaczej, choć w pewnym sensie tak, bo regulamin daje większe możliwości egzekwowania w/w poszanowania inności oraz nie naruszania "dóbr osobistych", choć tutaj to też dotyczyło tylko jednostek, ale bywało żenujące. Faktycznie tamten regulamin na to nie pozwala, ale forum to nie ring, aby się osobiście okładać.
Nie ma przymusu, nie ma nakłaniania, jest konieczność deklaracji przez użytkownika kulturalnego zachowania oraz poszanowania innych poprzez akceptację takiego właśnie regulaminu, aby nie było zdziwienia potem, lub zasłaniania się brakiem znajomości tegoż regulaminu. Merytorycznych ograniczeń nie ma, każdy może pisać, przepowiadać - co chce - cenzury nie ma, ale nie ma też "jeżdżenia" po innych. Kropka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 19:01:31 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kate
Gość
« Odpowiedz #61 : Styczeń 02, 2013, 20:09:59 »

ptak

cyt
Cytuj
A ja opuszczam już tą piaskownicę.

O to im wlasnie chodzi, o odcedzenie radykalnych elementow od "prawdziwego zlota" Szok Szok Szok

Pa. Ptak zapodaj mi na priv kontakt. (ide z Toba)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 20:10:22 wysłane przez Kate » Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Styczeń 02, 2013, 20:38:09 »

Kate, skąd ta ocena oraz podział my i oni?
Aż tak ci tu dokuczano?
Ptak tu zawsze pisała o lustrach. Chwila zastanowienia.
Twoją wolę też szanuję, jak i każdego innego.
Więc też życzę ci miłej zabawy w nowej piaskownicy.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #63 : Styczeń 02, 2013, 23:16:28 »

Jeszcze nie widziałem forum, na którym zmuszano by kogoś do czytania wszystkiego, nawet tego co mu się nie podoba.
Jeżeli ktoś ma jakiś przymus czytania wszystkiego, to zapewne ma też przymus robienia z tego notatek, albo streszczeń.
Nie widzę abym gdziekolwiek napisał, że ktoś zmusza mnie do udzielania się na tym forum, w tym i czytania. Wskazałem jedynie na zasadność pewnych tez/opinii Racjonalisty.

Nie używam również określeń personalnych lepszy-gorszy i byłbym wdzięczy gdyby teraz takowych mi nie przypisywać. Wykazuję jedynie, że dawanie wiary wielu z forumowych proroctw jest błędne, łatwowierne, naiwne. Wystarczy wziąć pod uwagę ich sprawdzalność np. nibiru zapowiadaną przez Oriona, zatapianie znacznych części kontynentów przekazywane przez Zetalków czy też najazd Syriuszan. Nie wspomnę o przesłaniach o końcu świata  w dn. 21.12.2012 r... zapowiadane rozdzielenie wymiarów, zmiana ciał na subatomowe. To są fakty.

Natomiast katolik może bazować na: "nie znacie dnia ani godziny" czy też "uważajcie na fałszywych proroków". Odnośnie narodzin Jezusa zapowiedzi były w ST.

kłania się tolerancja, czyli jednak brak poszanowania inności, jak nasz kolega twierdzi.
Któraś już z kolei osoba myli tolerancję z akceptacją.

O regulaminie już było, jakoś większość tutaj problemu z tym nie miała, więc nie ma powodu twierdzić, że tam będzie inaczej, choć w pewnym sensie tak, bo regulamin daje większe możliwości egzekwowania w/w poszanowania inności oraz nie naruszania "dóbr osobistych", choć tutaj to też dotyczyło tylko jednostek, ale bywało żenujące. Faktycznie tamten regulamin na to nie pozwala, ale forum to nie ring, aby się osobiście okładać.
Ależ "problemy" miewał nawet pewien moderator, który to podejmował - co udowodniono - stronniczą decyzję z których to musiał się potem wycofywać. Ale jak przystało na nieomylnego nawet nie bąknął "przepraszam", ale ok.


jest konieczność deklaracji przez użytkownika kulturalnego zachowania oraz poszanowania innych poprzez akceptację takiego właśnie regulaminu, aby nie było zdziwienia potem, lub zasłaniania się brakiem znajomości tegoż regulaminu.
Blueray, proszę racz w końcu odpowiedzieć na pytanie jak to ma się regulaminowy zapis o braku demokracji i niepodważalnym, ostatecznym zdaniu administracji to tego co powyżej piszesz o poszanowaniu, akceptacji, otwartości. Nie chowaj się oraz nie pisz "jak się nie podoba..."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 23:23:50 wysłane przez arteq » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #64 : Styczeń 03, 2013, 20:01:18 »

Przyznam że nie zapoznałam się ze wszystkimi postami powyżej, ale skoro jest projekt założenia nowego fora, to może wartałoby zmienić jego nazwę tak, jak zresztą było to zaplanowane że do końca 2012 zostawiamy Niezależne forum Pch. Może jest to dobry czas na zmianę.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Styczeń 03, 2013, 20:08:32 »

Enigmo, zapewne na nowym forum skoczy się to kolejnym glosowaniem, ale mamy czas, póki co nazwa jest stara.
Edit: to nie jest projekt - ono już działa!

Edit: Oto adres: http://www.cheops.org.pl/index.php
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 20:35:12 wysłane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Enigma
Gość
« Odpowiedz #66 : Styczeń 03, 2013, 20:41:06 »

Tak, uważam że adres internetowy jest dobry, a nawet jest lepszy od obecnego - łatwiej go zapamiętać.
Może być tez elementem sentymentalno-spajającym Mrugnięcie
Ale tutuł (nagłówek) strony przecież da sie chyba zmieniać, kiedyś było kilka propozycji w temacie.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Styczeń 03, 2013, 20:51:53 »

Ale przegłosowano, że zostaje, więc do następnego głosowania zostaje.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
arteq
Gość
« Odpowiedz #68 : Styczeń 03, 2013, 21:45:21 »

Przyznam że nie zapoznałam się ze wszystkimi postami powyżej, ale skoro jest projekt założenia nowego fora, to może wartałoby zmienić jego nazwę tak, jak zresztą było to zaplanowane że do końca 2012 zostawiamy Niezależne forum Pch. Może jest to dobry czas na zmianę.

Oczywiście. My - ocalali po końcu świata w dniu 21.12.2012 winniśmy nieść wiedzę i oświecenie nowej ziemi i tej garstce ludzi którym również udało się przeżyć przelot nibiru z bombardowaniem meteorami*, nadaktywność słońca*, przebiegunowienie z wylewami oceanów*

*-niepotrzebne skreślić
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #69 : Styczeń 03, 2013, 21:49:57 »


Zadaję tylko proste, zrozumiałe i konkretne pytania, a Ty mi tu ze swoją bawełną i mądrościami wyskakujesz.
Nie rozumiesz  - nie komentuj. Proste.

Cytuj
Po co tak głupio odpowiadasz i nie poważnie podchodzisz do ich tematu? Jeszcze jeden taki głupi tekst z twojej strony i możemy podarować sobie gadkę.
Jeśli to co wyraziłeś sobą tym postem jest mądre, to ....gratuluję mądrości oraz popleczników (Arteq).
A w ogóle to grozisz ? Duży uśmiech

Cytuj
Cytuj
a przecież nie na tym polega rozwój

No więc drugi raz już pytam: To na czym polega ten rozwój!?
Odpowiedź widać przeoczyłeś, Panie "racjonalny" , a była troszkę dalej czyli "tylko aby zobaczyć jak jest, a jeszcze lepiej  - doświadczyć jak jest ".
Na tym polega rozwój. Otwórz oczy i patrz szerzej, zamiast "pryskać" naokoło śliną.

Cytuj
kompetencja tutejszej społeczności do udzielania wiedzy na dane pytania, które zadaje użytkownik jest po prostu zerowa i nie godna wiary.
A może użytkownik jest leniwy i nie chce mu się przeczytać kilku wątków ? Kompetencją się popisz i sprawdź najpierw zanim się wypowiesz, bo to Ty tutaj przychodzisz . Nie żądaj aby całe forum tańczyło pod Ciebie.
Cytuj

Wyjasnij jaki jest cel twojego pisania? Jak ci sie nie podoba to idź do innej piaskownicy. Bynajmniej nie uważam się za orędownika ufokolubności i new age'u.

Gdybym wziął przykład od sąsiada wyżej to odpisałbym Ci następująco: Proszę samemu ocenić, a nie żądać tłumaczenia się.
Najpierw to KOMPETENTNIE sprawdź kogo cytujesz. Jak się naumiesz to pogadamy  Duży uśmiech

Cytuj
Celem mojego pisania tutaj jest przedstawienie swojego zdania na temat działalności i społeczności forum oczekując przy tym na uzyskanie odpowiedzi związanych z rozpowszechnianymi tutaj treściami.

Jeszcze raz rada- chcesz uzyskać odpowiedzi ? Poczytaj tematy, tu ich sporo.  Potem zadaj KONKRETNE pytania a nie takie ... nie wiadomo co.

Cytuj
Aby zrozumieć sens propagowania i tworzenia forum o takiej tematyce jaką stąd znamy,

Tematów tu wiela. O jaką konkretnie tematykę Ci chodzi ?

Cytuj
masz też prawo napisać mi, żebym poszedł sobie do innej piaskownicy, a ja mam prawo odpowiedzieć Ci, że to jak Tobie coś się we mnie nie podoba to sam idź do innej piaskownicy. Teraz rozumiesz?
To baw się dalej. Pa Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 21:55:27 wysłane przez east » Zapisane
Racjonalista
Gość
« Odpowiedz #70 : Styczeń 03, 2013, 23:25:42 »

przeczytałem tą twoją powyższą długą litanie i postanowiłem, że skomentuję ją dosłownie jednym słowem:

...aha.

A ponieważ nie otrzymałem kompetentnej odpowiedzi na moje proste pytania w jakimś mądrze przemawiającym językiem pozwolę sobie zamknąć lekturę pod tytułem: "east" i poszukać czegoś wartościowszego.

Tak w ogóle to zapraszam Cię na nowo otwarte forum działające pod domeną www.cheops.org.pl żebyś kontynuował tam dalej swoje interpretacje cytacików.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 23:52:11 wysłane przez Racjonalista » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #71 : Styczeń 04, 2013, 00:01:59 »

łatwo fochy strzelasz...
Zapisane
Kate
Gość
« Odpowiedz #72 : Styczeń 04, 2013, 10:09:48 »

Obejrzalam witryne nowego wydania forum. Za oknem ciemno, leje deszcz, ledwie moglam odczytac na ciemnym tle, czarnego designu, zielonych podpisow, to taka moja uwaga czysto techniczna. Rzuccie troche kolorem, bo na prawde nic nie widac w tych szarzyznach Mrugnięcie
Poza tym cukierek chyba pozostal bez zmian, papierek zrobcie bardziej atrakcyjny i zyczliwszy dla oka ludzkiego.
To taka propozycja.
Kiedy zamykacie to tu?

Pytam w kwestii formalnej, gdyby ktos mial zyczenie wykopiowac sobie jakies teksty lub zagadnac na priv.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Styczeń 04, 2013, 10:50:15 »

Kate, kopiowanie tekstów będzie dostępne, dopóki właściciel darmowefora.pl utrzyma ten hosting online, więc spoko.
Po zablokowaniu oczywiście pisanie nie będzie już możliwe, priv też, daty nie zdecydowano jeszcze.
Tam już był kolor i zaokrąglenia, ale protestowali, na pewno zrobimy ankietę na tło, być może na ramki też, ale po jakimś okrzepnięciu, bo każdy ma swoją wizję i każda jest inna.
Chyba nikt nie deklarował zmiany cukierka - z założenia może być wszystko, co ktoś chce, jedynym ograniczeniem jest regulamin, który w dużej części ogranicza treści ad persona i prawnie zakazane. Poza tym - hulaj dusza.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #74 : Styczeń 04, 2013, 13:41:26 »


Cześć >Laguna<,
powód zmiany jest identyczny z tym, dla którego utworzone zostało to forum.
Technika i inwigilacja, szpącenie nam w szeregach przez jakieś dziwne, nienazwane persony.
Tam tego nie będzie.  Duży uśmiech
Darku
Wszystko ok jak juz pisalam mozna sie bylo tego spodziewac. Dla mnie forum tworza ludzie i   aura im towarzyszaca , nie rozbierajac nikogo na poszczegolne jednostki ,tylko jako calosc . Mysle , ze jak czlowiekowi smakuje paczek z marmolada to moze polubic z nadzieniem budyniowym , ale wciaz bedzie to paczek . Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy world-anime truegaming magicalespackluporum companions