Materia³ ten (...) odkrywa przed nami sekrety pitagorejskiej matematyki i pogrzeban¹ przez 3000 lat oryginaln¹ skalê muzyczn¹. Jest ni¹ staro¿ytne solfeggio, którego brzmienia maj¹ stymuluj¹cy wp³yw na nasz¹ œwiadomoœÌ i DNA, a które na przestrzeni historii zosta³y zatajone i zniekszta³cone.
"
Znana nielicznym od czasĂłw staroÂżytnych
wiedza o harmonicznych w³asnoœciach przyrody (liczba Phi - to podstawa podzia³u harmonicznego) wci¹¿
jest skrywana przed szerokimi masami i nadszedÂł juÂż czas, aby ludzie poznali jÂą i nauczyli wykorzystywaĂŚ dla swojego dobra"
Nie wiesz zbyt wiele o tej - w istocie - Wiedzy o Harmonii poniewaÂż:
1) Filozofiê harmoniczn¹ nazwano kiedyœ jako pogaùsk¹ (zak³ada, ¿e Bóg przejawia siê w naturze - coœ a'la panteizm), a "Koœció³ Rzymskokatolicki ciê¿ko pracowa³ przez ponad tysi¹c lat, aby ukryÌ j¹ za poœrednictwem kanonicznego prawa. W³aœnie dlatego trytonowy interwa³ po³owy oktawy, ochrzczony mianem
Diabolus in Musica (Diabe³ w Muzyce), zosta³ usuniêty z koœcielnej muzyki w roku 1234 przez papie¿a Grzegorza IX (zakaz ten obowi¹zuje do dzisiaj). Koœció³ najwyraŸniej dobrze wiedzia³, ¿e tryton mo¿e ujawniÌ symetriê w muzycznej harmonii i otworzyÌ wrota do "cielesnej wiedzy" o wystêpuj¹cych w ciele i przyrodzie harmonikach."
2) "W okresie poprzedzajÂącym oÂświecenie (schyÂłek XVII i XVIII wiek) opracowano "metodĂŞ naukowÂą", ktĂłra miaÂła w rzeczywistoÂści zniechĂŞciĂŚ do studiowania harmoniki i zwiÂązanej z niÂą filozofii natury znanej jako
musica universalis lub "muzyka sfer". (...)
[Zerknij do w¹tku Muzyka sfer - geometria dŸwiêku: http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.0 - L.]Popierane przez Newtona, Kartezjusza i innych, którzy chcieli koegzystowaÌ w tym czasie w zgodzie z Koœcio³em, oddzielenie badaù nad harmonikami od matematyki i nauk œcis³ych i w³¹czenie ich do "nauk humanistycznych" stawa³o siê coraz bardziej zinstytucjonalizowane wraz z akceptacj¹ metody naukowej. Po pewnym czasie nowe pokolenia zapomnia³y zupe³nie o harmonice jako unifikuj¹cej sile w przyrodzie i obecnie poczuwaj¹ siê w obowi¹zku naukowo dyskredytowaÌ wszelkie pozosta³e harmoniczne teorie jako "tchn¹ce klerykalizmem" (niez³y ¿art)."
3)"Prawda jest taka, ¿e przez ostatnie 350 lat nauka i zachodnie religie dogadza³y sobie wzajemne, aby unikn¹Ì jakichkolwiek wzmianek o harmonice. Ta milcz¹ca ugoda trwa do dzisiaj, rozcz³onkowuj¹c zachodni¹ kulturê i wspieraj¹c ideologicznie niezrównowa¿one polityczne, ekonomiczne i ekologiczne trendy.
Wskutek nieobecnoœci nauki o harmonice w naszych szko³ach i koœcio³ach, która by³a kiedyœ greck¹ i rzymsk¹ tradycj¹, oddalamy kolejne pokolenia coraz bardziej od idei g³osz¹cej, ¿e ludzkoœÌ powinna poszukiwaÌ i naœladowaÌ wystêpuj¹ce w naturze harmoniczne procesy."
Ku nowemu odrodzeniu"Bior¹c to wszystko pod uwagê, pok³adam nadziejê w jasnym œwietle fizyki kwantowej. Podczas gdy ca³a reszta nauki nadal pozostaje pod wp³ywem newtonowskich machinacji, teoria kwantów proponuje kosmos z³o¿ony z koherentnych harmonicznych fal krystalizuj¹cych siê w materiê wewn¹trz spolaryzowanej siatki przestrzennej z³o¿onej z szeœcianów (jak fizyczny hologram). Funkcja falowa Schrodingera z modelem mechaniki kwantowej w postaci "cz¹stki w pude³ku" jest kolejnym sposobem opisania harmonicznej struktury przestrzeni - nie ró¿ni¹cej siê od fizyki struny gitarowej. D³uga tradycja unikania poruszania zagadnieù zwi¹zanych z harmonicznoœci¹ sprawia, ¿e jakiekolwiek pogl¹dy o koherentnej przestrzeni musz¹ siê jeszcze przebiÌ do standardowego programu nauczania nauk œcis³ych, nie mówi¹c o pozosta³ych dziedzinach nauki. (...)
Gdyby studiowanie harmoniki ponownie dopuszczono do systemu nauczania, moglibyÂśmy spodziewaĂŚ siĂŞ kulturowego renesansu, ktĂłry zawstydziÂłby nawet nagiego witruwiaĂąskiego czÂłowieka Leonarda.
W modzie pojawiÂłoby siĂŞ wzornictwo typu "ÂświĂŞtej geometrii" i wrĂłciÂłyby egipskie style. Kiedy idea archetypowej struktury przestrzeni, ktĂłra ksztaÂłtuje kwiaty, owady, ryby, ptaki, zwierzĂŞta domowe i ludzi, zakorzeniÂłaby siĂŞ juÂż na dobre w ludzkich umysÂłach, staÂłaby siĂŞ, jak sÂądzĂŞ, trudna do ujarzmienia.
CaÂły artykuÂł:http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=322.0