Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 16:53:13


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Analiza numerologiczna 718  (Przeczytany 15647 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 17, 2008, 23:44:36 »

No to trzeba wyjasnic co dla kogo cos znaczy , bo inaczej to sie pogubimy.
Dla mnie Absolut to Stworca w ktorym zawiera sie cala wiedza i Lucyfera i Szatana , bo sa to wydzielone z niego aspekty.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudzień 17, 2008, 23:46:54 »

Kiara, moim zdaniem nieco gmatwasz, i bardzo kurczowo trzymasz się własnej symboliki. A mianowicie:

Wlasnie chodzi o symbol ( w tym wypadku nie o osoby),Lucyfer wiedza duchowo uczuciowa, Szatan wiedza praktyczno logiczna. Tworza calosc wiedzy obydwoje , wiem to.

No więc w takim układzie gdy czytasz moje posty tam, gdzie zauważysz słowo "Bóg" podstaw "Lucyfer", a gdzie zauważysz słowo "Lucyfer" podstaw "Szatan". I na jedno wyjdzie. Inne symbole użyte na opisanie tego samego, i tak samo jak u mnie połączone tworzą wiedzę pełną.

Cytuj
On nigdy w nic nie wierzy dopuki nie zwazy i nie zmierzy, taki jest symbol Szatana. Moim zdaniem kosciol tak bardzo sie go boi , bo on udowodni namacalnie ta glupote zawarta w dogmatach.

Moim zdaniem dogmaty (dotyczące samej wiary, nie np kościoła) nie są czymś złym, poznanie na zasadzie bezkrytycznej wiary nie jest złe. Jest to kompletnie inny po prostu system poznania, i równie niepełny, jak poznanie jedynie przez doświadczenie. I złączone, jak pisałem, dadzą pełne oświecenie.

Cytuj
Szatan , sprzeciw Bogu( Bog to pelnia wiedzy) wiec on sprzeciwil sie wierzeniu na slowo, musi to udowodnic naukowo, po to zszedl na ziemie jako taki symbol.Faktycznie jest to dzialanie i poszukiwanie doswiadczalne.

Widzisz, i popełniasz błąd. Piszesz, ze Bóg to pełnia wiedzy, a dalej, ze Bóg to wierzenie na słowo. Uważam, że jest to jedynie część wiedzy, reprezentowana właśnie przez owego Boga. A Szatan/Lucyfer reprezentuje wiedzę doświadczalną. I dopiero RAZEM dają pełnię wiedzy.

Tak więc piszemy z gruntu rzeczy o tym samym, tylko używamy innych symboli.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 23:53:58 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudzień 17, 2008, 23:50:11 »

No to trzeba wyjasnic co dla kogo cos znaczy , bo inaczej to sie pogubimy.
Dla mnie Absolut to Stworca w ktorym zawiera sie cala wiedza i Lucyfera i Szatana , bo sa to wydzielone z niego aspekty.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Ja mam symbolikę taką:

Bóg - wiedza bez dowodów, wiara, wiedza duchowa
Lucyfer - wiedza czysto doświadczalna
Pełnia, Iluminacja - wiedza powstała ze złożenia Boga i Lucyfera.

Absolut - ogół Wszechenergii, nieosobowy, nieokreślony Wszech-BYT. W jego wszechobszarze wykrystalizował się obszar określony - nasz świat (nie tylko fizyczny), dzięki któremu Absolut, poznając interakcje między poszczegolnymi wykrystalizowanymi z siebie elementami (np między ludźmi) zyskuje samoświadomość, poznaje samego siebie.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #28 : Grudzień 17, 2008, 23:55:10 »

ja to widzę tak - (w rozumieniu Tenebraela), Lucyfer jest Fanatykiem a Szatan jest Sceptykiem i tylko działając wspólnie tworzą CAŁOŚĆ i dochodzą do CELU lub dokładniej do ŹRÓDŁA - jeszcze dokładniej - obaj prowadzą do tego źródła - ostatecznej matrycy rzeczywistości...

a ja mam taką symbolikę:

bóg z małej litery - bóg biblijny
ABSOLUT - coś o czym się nie dyskutuje - symbol ostatecznej ostateczności, niemożliwy do poznania, będący poza percepcją człowieka
Szatan - SPRZECIW PIERWOTNY (Sceptyk - dąży do zanegowania, podważania, zmusza do zastanawienia się, sprzeciwiania się ogólnie pojętemu porządkowi aby odkryć to co zostało ukryte i nie jest znanane powszechnie)
Lucyfer - Symbol Iluminacji - jest nośnikiem WIEDZY w postaci ŚWIATŁA PRAWDY (Fanatyk -  za wszelką cenę pragnie przekazać nam Światłość, sprawić, żebyśmy POZNAWALI I POZNALI)

Kapłan 718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 00:04:00 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #29 : Grudzień 17, 2008, 23:59:00 »

wiecie co, ja mam propozycję - bo widzę, ze gubimy się nazewnictwie. Używajmy po prostu słów "Fanatyk" (wiedza emocjonalna, uczuciowa, bez dowodów), "Sceptyk" (wiedza doświadczalna) i Iluminacja (wiedza PEŁNA). Będzie prościej, a się nam nie pomiesza, bo znaczenie tych słów nie ma konotacji religijno-kulturowych.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #30 : Grudzień 18, 2008, 00:06:26 »

A żeby JESZCZE bardziej przybliżyć to, nota bene uniwersalne, nazewnictwo, kilka opisów FANATYKA i SCEPTYKA (w zachowaniach):

FANATYK:

F(anatyk) - Widzisz, to jest tak i tak.
K(toś) - ALe przecież to jest sprzeczne...
F - Ale tak JEST, ja to WIEM, czuję to!
K - Ale przecież...
F - Poza tym tak jest napisane tu i tu!
K - Ale skad wiesz, ze te źródła...
F - Bo wiem! Czuję, że w nich jest prawda!


SCEPTYK:

K(toś) - Widzisz, te dane mówią, że jest tak i tak
S(ceptyk) - ale tu jest drobny błąd, więc cała teoria jest do zadka.
K - Tyle, że mimo to widać wyraźnie że...
S -  Nie ważne, co widać, podaj dowody.
K - no, nie mam, ale...
S - to mozesz tą teorią rozpalić w kominku
K - ale wszystko wskazuje na...
S - Nie obchodzi mnie, co na co WSKAZUJE. Umiesz to udowodnić? Nie? To nie wiesz NIC.


I to by było krótkie opisanie skrajnych postaw fanatyk/sceptyk. Oczywiście aż TAK skrajne podejścia raczej się nie zdarzają, niemniej jednak w rozmowie warto się do nich odnieść, by nie zastanawiać się, na ile fanatyk jest fanatykiem a sceptyk sceptykiem.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #31 : Grudzień 18, 2008, 00:07:55 »

Przelozmy reszte do jutra, musze juz konczyc dyskusje.

Kiara Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #32 : Styczeń 02, 2009, 01:26:01 »

odnawiam temat - proponuję wrócić do tematu, dużo się wydarzyło w ciągu tych 2 tygodni - Kiara i Tenebrael liczę na ciekawą analizę, niebawem dyskusja znowu powróci...

Kapłan 718!
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadniniakonna rezerwat-mustangow kl7 kuro-shiro-academy szkolamagii