Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 16:14:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BrainWave Generator  (Przeczytany 14879 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Marzec 18, 2009, 08:45:28 »

Słyszeliście już o tym programie komputerowym? Co o nim sądzicie? Ja go czasem stosuję.

Opis programu:
Cytuj
BrainWave Generator to program wykorzystujący metodę dudnień rożnicowych do synchronizacji półkul mózgowych i indukowania określonych fal mózgowych (i tym samym zmianę stanu umysłu). Dzięki tej metodzie (pierwotnie opracowanej przez Instytut Monroe) można bardzo szybko osiągnąć efekty, jakie uzyskują wieloletni praktykanci używający tradycyjnych metod.

Oto przykłady zastosowań tego programu:
- Rzucenie palenia, picia, pozbycie się otyłości, itp. (o odchudzaniu się jest w dziale artykuły, tytuł pracy to "Hemi-sync: F-15")
- Relaks po pracy, indukowanie snu, szybkie budzenie się, usuwanie bólów głowy
- Medytacja, autohipnoza
- Bardzo szybkie uczenie się
- Eksterioryzacja (ang. OOBE - Out of Body Experience)
- Świadome sny (and. LD - Lucid Dreams)
- I WIELE WIECĘJ...

Dokonuje się tego za pomocą zwykłych słuchawek stereofonicznych podłączonych do karty muzycznej w naszym PC. Następnie należy wybrać żadany preset (zadanie), założyć słuchawki, wybrać dogodną pozycję i właczyć. Po osiągnięciu wybranego stanu można zastosować afirmacje, próbować wyjść z ciała (eksterioryzacja), delektować się uzyskanym stanem :-), itp.

UWAGA!!!
Programu BrainWave Generator w żadnym wypadku nie mogą używać osoby:
- Cierpiące na wszelkie epilepsje i ataki
- Chorujące na arytmie serca i inne choroby serca
- Biorące narkotyki, stymulanty, itp.

Program można pobrać stąd:
http://www.bwgen.com/download.htm

Więcej o dudnieniach różniczkowych i zasadzie działania programu:
http://www.bwgen.terramail.pl/monroe.htm
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 20:39:20 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2009, 11:12:39 »

Matrix...
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 18, 2009, 12:10:16 »

Matrix...

zgadza się Chichot

tutaj mam cytacik, jak to dokładniej działa - istny "matrix", rzeczywiście Uśmiech
Cytuj
Wyjątkowość dudnień różnicowych Hemi-Sync polega na tym, że nie są one prostymi dudnieniami fal sinusoidalnych, lecz zostały stworzone jako złożone formy podobne do fal mózgowych.
(...)
Hemi-Sync oddziałując na świadomość dostarcza informacji do systemu siatkowatego w mózgu, który jest dużym podobnym do sieci obszarem w mózgu. Kieruje on przytomnością, skupieniem uwagi i świadomością. Sposób, w jaki reagujemy na informacje (bodźce wewnętrzne, uczucia, postawy, wierzenia oraz bodźce zewnętrzne) jest zawsze kierowany przez twór siatkowaty pnia mózgu, który stymuluje wzgórze i korę mózgową oraz kieruje skupieniem uwagi, sprawnością kojarzenia i poziomem aktywności, a także jest odpowiedzialny za budzenie się ze snu.
(...)
Słuchanie Hemi-Sync'u dostarcza informacji dla układu siatkowatego, ponieważ unikalne formy dudnień różnicowych Hemi-Sync akceptowane są przez ten układ jako formy fal mózgowych. Informacja ta charakterem, jakością i cechami odpowiada stanowi świadomości reprezentowanemu przez daną formę sygnałów Hemi-Sync (presety programu - do wyboru przez użytkownika: medytacja/stan relaksacji/autohipnoza/koncentracja...). Jeżeli bodźce wewnętrzne (uczucia, postawy czy wierzenia) i zewnętrzne (sensoryczne) nie są w konflikcie z tą informacją, to układ siatkowaty zmienia stany świadomości tak, aby dopasować je do stymulacji sygnałami Hemi-Sync.
(...)
Dzięki temu, że charakterystyki pola dźwiękowego Hemi-Sync podobne są do charakterystyk fal mózgowych, układ siatkowaty inicjuje powtarzanie przez korę mózgową informacji niesionej przez sygnały Hemi-Sync, wierząc, że informacja niesiona przez sygnały Hemi-Sync pochodzi od aktualnej aktywności falowej mózgu. W miarę upływu czasu układ siatkowaty monitoruje środowisko wewnętrzne i zewnętrzne oraz stan świadomości w celu stwierdzenia czy zachodzi konieczność dostosowania się do nowych warunków. Dopóki nie występują konflikty, układ siatkowaty kontynuuje dostosowywanie charakteru, jakości i cech stanu świadomości do informacji niesionych przez sygnały Hemi-Sync.

hehe, niezła sztuczka Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 12:15:53 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Blad
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 18, 2009, 12:19:41 »

NIe sprawdzałem tego (jakoś nie mam zaufania do rzeczy które oddzialywują na moj mozg - moja swiadomosc) ale przypomina mi to sposob dzialania szamanskich bębnów indiańskich, uzywanych do uzyskiwania widzen i rozmow z duchami. W szczegolnosci podczas wielkich swiat, lub ........ do przekazywania informacji jak tam-tamy ciekawe, bardzo ciekawe.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 18, 2009, 20:51:51 »

dzisiaj spróbowałem preset "Attention focusing 1 (cyclic)" [czyli: Skupienie Uwagi 1 (cyklikczny)]
Cytuj
Helps focusing attention by bringing the brain to a high beta frequency. The frequency is lowered briefly once every 15 seconds to keep the brain more receptive.
Can also be used for treatment of depression.
czyli (moje tłumaczenie):
Cytuj
Pomaga skupić uwagę poprzez wzniesienie częstotliwości fal mózgowych do wysokich częstotliwości "beta". Częstotliwość jest co 15 sekund na krótko obniżana, aby uczynić mózg bardziej otwartym.
Może również być stosowany w leczeniu depresji.

Wnioski po użyciu: działa podobnie jak mocna kawa, tylko o wiele mocniej i na dłużej Chichot
Rozbudza, usuwa zmęczenie, poprawia samopoczucie i koncentrację.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 18, 2009, 22:26:21 »

Być może samo placebo to usuwa ;-)
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2009, 13:53:24 »

Być może samo placebo to usuwa ;-)

a próbowałeś tego programu? placebo nie działa aż tak silnie
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2009, 17:08:40 »

Próbowałem, ale coś nie zauważyłem wyraźnych skutków. Z takimi rzeczami trzeba jednak uważać bo znam osobę, która słuchała widocznie nieodpowiedniego dla niej dźwięku (podczas uczenia się) i wpadła w małą depresję. Ciągle chciało jej się płakać.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2009, 17:55:57 »

Może słuchała ta osoba nieodpowiedniego dżwięku,który ją rozpraszał.

Jak napisałeś było to podczas nauki.

Mogło być tak,że ta osoba niczego się przez te dżwięki nie nauczyła i dostała pałkę w szkole i z tego powodu płakała.

To chyba były żle dobrane dżwięki.
Zapisane
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 19, 2009, 18:10:59 »

To były dźwięki nazwane w programie jako sprzyjające nauce. O żadne szkoły ani pałki nie chodziło :-)
Zapisane
Aryjski_Tradycjonalista
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 19, 2009, 18:14:08 »

Zdaje się że program I-Doser działa podobnie. Bawie się tym sesyjnie (alfa, beta, gamma) Nic szczególnego nie zauważyłem.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 20, 2009, 14:14:32 »

Zdaje się że program I-Doser działa podobnie. Bawie się tym sesyjnie (alfa, beta, gamma) Nic szczególnego nie zauważyłem.

heh, no nie wiem...
na mnie Bwgen też kiedyś nie działał, ale spróbowałem parę dni temu i działa perfect Chichot
ale teraz to już jestem po inicjacji Reiki - może to ma jakieś znaczenie? w sumie bardzo wiele się w moim życiu po tej inicjacji zmieniło.

==edycja==

chyba wiem czemu u niektórych to nie działa:
Cytuj
Jeżeli bodźce wewnętrzne (uczucia, postawy czy wierzenia) i zewnętrzne (sensoryczne) nie są w konflikcie z tą informacją, to układ siatkowaty zmienia stany świadomości tak, aby dopasować je do stymulacji sygnałami Hemi-Sync.

czyli może nie działać np. jeśli jesteśmy w jakimś mało komfortowym otoczeniu (ja zawsze słucham w swoim pokoju z odtwarzacza MP3)
blokować działanie programu mogą też nasze duże wątpliwości, co do efektywności takiej metody, strach (np. że nam ten program coś pomiesza w mózgu), wierzenia - które zabraniają nam rozwoju duchowego, medytacji, czy podobnych praktyk, itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 19:20:04 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Blad
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 20, 2009, 22:57:53 »

jesoooooooooooooooooooo kto to wymyslił Coś?? to jest straszne (nie wiem czy straszne w rozumieniu słowa straszne czy w rozumieniu słowa baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zdiwiony jak to działa)
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 20, 2009, 23:09:04 »

posłuchajcie sobie tej muzyki.

http://www.vismaya-maitreya.pl/muzyka_muzyka_wingmakers.html
Zapisane
waldii88
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 21, 2009, 23:37:08 »

kurde ja za 4 płyty właśnie takich dzwięków na allegro zapłaciłem sto złotych, a tu nie dość że są za darmo to jet ich też o wiele więcej :/ Ale nic trzeba słuchać głosu serca bo coś wewnatrz mówiło mi żeby jeszcze troche poczekać z kupnem no i masz Chichot Dzięki za programik, naprawdę ciekawa jest z tym sprawa Uśmiech
Zapisane
purattu
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 31, 2010, 22:08:12 »

w jaki sposob i kto moze rozbudowac funkcje tego programu?
Zapisane
Constantin
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 06, 2011, 12:31:02 »

Na mnie to nie dziala.
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #17 : Maj 27, 2011, 12:23:19 »

Chyba u Monroa pisało, że koncepcja Hemi-Sync to modyfikacja pewnej starej, bardzo dawnej metody.
Nie wiem co mieli na myśli, ale wydaje mi się, że dawne sposoby mnichów polegające na medytacji dźwięku Om i Hemi-Sync mają coś wspólnego.

pozdro
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rezerwat-mustangow sanguisregum szkolamagii stadniniakonna playlifegames