Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 12:40:14


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NAUKA I TECHNIKA  (Przeczytany 4076 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
diabolicq
Gość
« : Marzec 28, 2009, 12:47:30 »

TELEFONY KOMORKOWE


Podaje tylko link komentarz uwazam za zbyteczny.
Link: http://www.rense.com/general72/cellcook.htm

Światowej sławy ekspert bije na alarm
Komórki zabiją więcej ludzi niż azbest i tytoń

Twój najbliższy przyjaciel - telefon komórkowy - to cichy i cieprliwy morderca. Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana dowodzi, że w ciągu następnych lat komórki zaczną zbierać swe śmiertelne żniwo. Dziesięć lat używania telefonu podwaja ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu.
W latach 2008 - 2012 czeka nas drastyczny wzrost zachorowań na nowotwory mózgu - ostrzega neurochirurg doktor Vini Khurana. Jego analiza jest najbardziej druzgocącym dowodem na szkodliwość telefonów, jaki kiedykolwiek ogłoszono. "Telefony komórkowe zabiją wiele więcej ludzi, niż palenie tytoniu czy azbest. Uderzy to zwłaszcza w młodą generację" - przekonuje Khuruna w swojej publikacji.

Nowotwór mózgu rozwija się od dziesięciu do dwudziestu lat. Tymczasem technologia GSM, której podwaliny powstały w 1987 roku, stała się popularna w połowie lat 90. dwudziestego wieku. Na świecie są trzy miliard użytkowników telefonów komórkowych. Ludzi korzystających z komórek jest aż trzy razy wiecej, niż palaczy. Każdego roku tytoń zabija pięć milionów ludzi na świecie.

"Dlatego jest konieczne, by rządy państw świata zdały sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie telefonia komórkowa" - twierdzi Khurana. Tak jak Francja, która wydała ostrzeżenie przed używaniem telefonów zwłaszcza przez dzieci. Również rząd Niemiec wezwał swoich obywateli, by ograniczyli użycie komórek do minimum.

Doktor Khurana oparł swe tezy na wynikach ośmiu niezależnych międzynarodowych badań klinicznych i jednej długo-terminowej analizie, które jednoznacznie wskazują na związek między zachorowaniem na guza mózgu a użyciem telefonów komórkowych.

"Są już na to wystarczające dowody. Rządy i producenci komórek powinni podjąć natychmiastowe kroki w kierunku redukcji narażenia konsumentów na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Należy też uświadomić im zagrożenie i poinformować, jak korzystać z technologii GSM rozsądnie i bezpiecznie" - ostrzega doktor Khurana.

http://www.dziennik.pl/na...st_i_tyton.html



Zamiast chipów RFID -używa się już komórek obywateli:


Nowe systemy śledzenia klientów centrów handlowych przy pomocy... ich własnych telefonów komórkowych


Coraz więcej centrów handlowych w Wielkiej Brytanii instaluje i uruchamia specjalne systemy służące do monitorowania wchodzących i przebywających w sklepach klientów. Śledzenie każdego kroku klienta odbywa się za pomocą... ich własnych telefonów komórkowych i pozwala na zbieranie wielu cennych informacji, jak określenie dokładnego czasu wejścia do centrum, odwiedzanych przez klienta sklepów, a nawet precyzyjnego monitorowania drogi jaką poruszali się. Wszystko to ma służyć "poprawie obsługi klienta", czyli powiększeniu zysków handlowych, nie zwracając uwagi na protesty osób dostrzegających niebezpieczeństwa i koszty społeczne tego typu inwigilacji.

Zarówno firmy nadzorujące systemy jak i menadżerowie obiektów handlowych twierdzą i uspokajają, iż "system nie może zbierać personalnych informacji o każdym właścicielu komórki", to jednak już na obecnym poziomie ustalane są dane w dużym stopniu identyfikujące klienta, np. zbierając informację z jakiego kraju on pochodzi.

W jednym tylko mieście Portsmouth, już dwa duże centra handlowe (m.in. Gunwharf Quays) posiadają systemy monitorujące klientów, a w ciągu miesiąca zainstalowany on będzie w kolejnych trzech centrach.

Mechanizm działania systemu monitorującego i dokładnej lokalizacji telefonu komórkowego polega na triangulacji sygnału pochodzącego z trzech odbiorników. Około 20 małych, 30-centymetrowych anten, zamkniętych w nie rzucające się w oczy beżowe plastikowe pudełka zainstalowane na ścianach obiektu handlowego, odbiera sygnał telefonu komórkowego identyfikując go za pomocą unikalnego dla każdego telefonu codu IMEI. Władze brytyjskie z biura The Information Commissioner's Office - ICO z pewną rezerwą wydały zezwolenie na zastosowanie nowej technologii, zdając sobie sprawę, iż co prawda nie można bezpośrednio ustalić numeru telefonu przy pomocy kodu IMEI - gdyż dostęp do tych informacji ma oficjalnie jedynie dostawca usług telefonicznych - to jednak istnieje możliwość połączenia tego systemu z innymi systemami, które dane te posiadają, co stworzy niebezpieczną sytuację możliwości dokładnego śledzenia każdego tak zidentyfikowanego obywatela.

System działa doskonale nawet jeśli właściciel telefonu nie używa go, gdyż telefon wysyła co kilka minut sygnał do sieci komórkowej. Jedynym sposobem uniknięcia tego typu monitorowania jest wyłączenie komórki przed wejściem do centrum handlowego.



Źródło: http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article39454.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 13:03:10 wysłane przez diabolicq » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 28, 2009, 21:19:17 »

Osobiście uważam, ze komórki to zło konieczne. Nie lubię ich jak cholera. Ale muszę się tym posługiwać. Używam tylko kiedy muszę, czyli jak tylko mogę to nie kozystam z tego.
Najgorsze jednak jet to, ze ludzie takich jak ja traktują jak dziwaków. A już nie daj panie jak ktoś powie ze nie ma tego.
Zapisane
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 11, 2009, 09:42:03 »

Naukowcy z Shiraz University of Medical Sciences odkryli, że korzystanie z telefonów komórkowych powoduje wydzielanie rtęci z amalgamatowych wypełnień w zębach. Pod wpływem pola magnetycznego zwiększa się stężenie tego pierwiastka zarówno w ślinie, jak i w moczu (Pakistan Journal of Biological Sciences).

Irańczycy wykazali także, że podobne zjawisko obserwuje się podczas badania osób z amalgamatowymi plombami za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI). Pod wpływem tego odkrycia zaczęli się więc zastanawiać, czy inne źródła pola magnetycznego, z którymi stykamy się na co dzień, np. monitory komputerów, telewizory czy kuchenki mikrofalowe, także zwiększają wydzielanie Hg.

W pierwszej fazie eksperymentu badano 30 pacjentów: 27 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 18 do 48 lat. Przed i po MRI pobrano od nich 5 mililitrów stymulowanej śliny. Gęstość strumienia magnetycznego wynosiła 0,23 T, a czas ekspozycji ustalono na 30 minut.

W drugim etapie uwzględniono 14 zdrowych studentek w wieku od 19 do 23 lat, które przed rozpoczęciem studium nie używały komórki i nie odnawiały plomb z amalgamatem (musiały mieć co najmniej 4 zęby z wypełnieniem). Potem wszystkim wymieniono wypełnienia i zarówno przed, jak i 1, 2, 3 oraz 4 dni po zabiegu stomatologicznym pobrano próbki moczu. Lekarze prosili, by przez pewien okres kobiety nie jadły owoców morza/ryb ani pokarmów z puszki oraz żeby nie piły kawy i herbaty. Na specyficzną dietę miały przejść tydzień przed rozpoczęciem studium i przestrzegać jej do momentu ostatniego pomiaru, czyli 4. dnia po wymianie plomb.

Studentki losowo przypisano do jednej z dwóch grup. Grupa testowa została poddana promieniowaniu magnetycznemu, emitowanemu przez Nokię 3310. Przez 4 dni po zabiegu dentystycznym kobiety miały rozmawiać przez 15 min dziennie.

Chociaż w Polsce coraz większą popularnością cieszą się plomby kompozytowe, ceramiczne czy cement glasjonomerowy, część osób nadal nie wymieniła starych wypełnień. Jak widać, nie jest to wyłącznie kwestia urody i zdrowia samych zębów.



Autor: Anna Błońska

Źródło: Asian Network for Scientific Information
Zapisane
diabolicq
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 14, 2009, 09:11:32 »

DREWNO ZAMIAST BENZYNY:

http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/



ENERGIA WIATRU:

http://www.e-buduj.pl/artykul/Mlody_Budowniczy/Energia_wiatru_294_1.html


SZKLANY DESIGN W KOMORKACH

Mac Funamizu znany jest ze swych niebagatelnych i futurystycznych projektów. Tym razem pokazał światu projekt szklanego telefonu komórkowego, który wykorzystuje najnowsze, ale i najdroższe technologie.

Telefon składa się z dwóch szklanych, odpornych na stłuczenia płytek. Aby poprawić wytrzymałość urządzenia zastosowano włókna węglowe. Jedynym problemem mogą być dosyć widoczne odciski palców, ale kto wie, może niebawem doczekamy się również specjalnych rękawiczek do tego typu telefonów.  Urządzenie może pełnić wiele funkcji, oprócz możliwości wykonywania połączeń, możemy postawić je na biurku i wykorzystywać jako zegar lub cyfrową ramkę na zdjęcia.

Podobno koncepcją interesuje się jeden z największych producentów telefonów, ale jak dotąd nie podano kiedy model trafi do produkcji.

http://excluzive.pl/it/szkalny-design-w-komorkach/5440
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 09:16:07 wysłane przez diabolicq » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

faon forumwatachyzielonegoamuletu informatyka zoo-cassmitha equestrian-world