Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Wrzesień 07, 2024, 16:28:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak działa nasz mózg...  (Przeczytany 40208 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #25 : Lipiec 16, 2012, 09:01:21 »

Nasz "mozg" dziala tak, jakie mu sie dane do przetwarzania poda. Jesli ciagle bedzie sie sluchac zastraszania, to nasz mozg bedzie kreowal horrory. To maszyna przetwarzajaca dane. Mozg to nie dusza.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipiec 16, 2012, 10:52:11 »

Wniosek z tego prosty,
zaprzestajesz podawać Waszemu mozgowi zastraszanie - i Wasz mozg nie kreuje horrorów.


Skoro ich nie kreuje - nie leżą one w sferze postrzegania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 10:58:35 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #27 : Lipiec 16, 2012, 11:23:27 »

Cytat: Phirioori
Wniosek z tego prosty,
zaprzestajesz podawać Waszemu mozgowi zastraszanie - i Wasz mozg nie kreuje horrorów.

Skoro ich nie kreuje - nie leżą one w sferze postrzegania.

A może te wewnątrzmózgowe horrory, to szczepionka na horrory zewnętrzne?
Autosymulacja dla nabycia odporności własnej? A jednocześnie recykling „śmieci mentalnych” ?  Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #28 : Lipiec 16, 2012, 11:37:59 »

oto czego mózg (poprzez oczy) nie zobaczy, a kamera uchwyci i odda piękno że aż zachwyt falą przypływa wzruszenia na jakim to cudownym , kosmicznym okruszku życie się dzieje  ...

<a href="http://www.youtube.com/v/y1hDUIyRnl4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/y1hDUIyRnl4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;</a>

Jeden z amerykańskich miłośników nieba zrobił film, na którym widać Drogę Mleczną, meteory, a nawet zorze polarne. Branżowy portal Space.com jest pod wrażeniem.

Wspaniałe wideo zatytułowane jest "Temporal Distortion" ("Rozszczepienie czasu"). Jego autorem jest astrofotograf Randy Halverson. "To, co widzisz na filmie, jest prawdziwe, ale nie można tego zobaczyć gołym okiem" - napisał na swojej stronie. "To wynik 20-30 sekundowych ekspozycji i wielu godzin montażu".

Nagranie powstawało jesienią 2011.
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/556550,Zobacz-spektakularne-wideo-milosnika-astrofotografii
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 11:38:50 wysłane przez east » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #29 : Lipiec 16, 2012, 12:13:51 »

Mam tez piekny atlas o "kosmosie" Mrugnięcie, super fantastyczna gra kolorow, prawie jak u impresjonistow. Hi, hi, hi  Cool
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 22, 2012, 11:42:20 »

Dedykuje Lucyferowi -//kontynuacja mysli z watku o Rodos...//

<a href="http://youtube.com/v/vA1HkIuSTeY" target="_blank">http://youtube.com/v/vA1HkIuSTeY</a>

Ciekawa jestem, czy ktos mial juz doswiadczenia z aktywacja bars?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 19, 2012, 10:44:51 »

Daniel Wolpert: Po co tak naprawdę nam mózg

 Czas 20 minut.
http://www.youtube.com/watch?v=7s0CpRfyYp8
 Czy wiedziałeś że istnieje zwierze które trawi własny mózg?

 Neurobiolog Daniel Wolpert wychodzi od zaskakującej przesłanki: mózg ewoluował nie po to, by myśleć lub czuć, ale po to, by kontrolować ruch. W tym zabawnym, bogatym w dane wykładzie daje on nam wgląd w to, jak mózg odpowiada za grację i zręczność ludzkich ruchów.

PS. można włączyć napisy i tłumacza.
i jeszcze tu: http://torrenty.org/torrent/741309 z napisami!
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 10:46:56 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #32 : Listopad 19, 2012, 11:39:51 »

Hmmm... wobec tego po co człowiekowi aż tak duży mózg? Skoro wiele zwierząt ma wcale nie gorszą synchronizację ruchów a mózgi znacznie, znacznie mniejsze...
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 19, 2012, 11:47:19 »

Hmmm... wobec tego po co człowiekowi aż tak duży mózg? Skoro wiele zwierząt ma wcale nie gorszą synchronizację ruchów a mózgi znacznie, znacznie mniejsze...

zapytaj słonia Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kate
Gość
« Odpowiedz #34 : Listopad 19, 2012, 14:11:38 »

Jeszcze do niedawna wewnętrzny świat naszego mózgu był tak samo tajemniczy, jak świat kwantowy wewnątrz atomów. W latach 80-tych i 90-tych dwudziestego wieku naukowcy dokonali ogromnego postępu w dziedzinie technik pozwalających monitorować jego pracę. Rozwinęli takie metody jak: MRI (Magnetic Resonance Imaging), PET (Positron Emission Tomography), SPECT (Single Proton Emisssion Computed Tomography) czy MEG (Magnetoencephalography). Dzięki temu możliwe jest dzisiaj obserwowanie pracy mózgu w czasie rzeczywistym.
 
Naukowcy oceniają, że 98 % tego, co wiemy dziś o pracy naszego mózgu zostało odkryte w okresie ostatnich 10 lat. Co więcej. Okazało się, że w gruncie rzeczy 80% tego, co myśleliśmy, że wiemy o jego pracy było nieprawdą.
 
Nasz mózg jest najbardziej skomplikowaną i najpotężniejszą maszyną świata. Składa się z ok.  100 000 000 000 neuronów, które umożliwiają dokonywanie kwadryliona operacji na sekundę. Żeby lepiej zobrazować jego możliwości, wyobraźmy sobie system telefoniczny obsługujący całą naszą planetę. Nasz mózg posiada taką samą skalę skomplikowania i możliwości przetwarzania zawartą w … jednej komórce.
 
W czasie, kiedy czytasz ten tekst w ciągu każdej sekundy w mózgu umiera ok. 10 000 000 komórek i powstaje tyle samo nowych. I to wszystko dzieje się „samo”, bez jakiejkolwiek kontroli z Twojej strony. Gdybyś miał napisać liczbę pokazującą ilość wszelkich możliwych kombinacji połączeń pomiędzy neuronami, jej rozpisanie zajęłoby Ci … 75 lat! Tyle byłoby w niej zer.
 
Nasze ciało jest skonstruowane, żeby traktować mózg, jak króla. Nie ma organu, który otoczony jest lepszą opieką. Mózg stanowi ok. 1-2% wagi naszego ciała, ale pochłania 20% tlenu, którym oddychamy; 25% przepływu krwi; 30% wody, którą pijemy; 40% składników odżywczych dostarczanych przez układ krwionośny. W samym mózgu naczynia krwionośne stanowią siatkę o długości ok. 170 000 km.
 
Jego struktura składa się z różnych „modułów”. Każdy z nich wiedzie nas do innej ery w ewolucji człowieka: poczynając od najprostszych funkcji, mających na celu nasze przetrwanie, na wyobraźni i możliwościach intelektualnych kończąc. Najbardziej prymitywne funkcje kontrolowane są przez te części mózgu, które umieszczone są w jego centralnej części. Najbardziej rozwinięte „moduły” znajdują się w części frontalnej i blisko jego powierzchni.
 
Z perspektywy pracy naszego umysłu, funkcjonowanie wszystkich modułów mózgu można podzielić na 2 grupy: umysł świadomy i umysł nieświadomy. Część świadoma to ta, dzięki której odczuwamy naszą wolną wolę, możemy analizować, wnioskować i podejmować decyzje. Jednakże część świadoma potrafi działać tylko w krótkim okresie czasu. Co więcej, jej możliwości są ograniczone. W gruncie rzeczy BARDZO ograniczone. Np. nasz świadomy umysł ma ogromną trudność z zapamiętaniem więcej, niż 6 cyfr lub więcej, niż 3 zdarzeń równocześnie. Spróbujmy:
 
492-625-35-86937-7
 
Zasłoń teraz te liczby i powiedz: czy pamiętasz ich sekwencję? Jeśli nie, czy pamiętasz 6 pierwszych cyfr? Ile było wszystkich cyfr w tej sekwencji? Jeśli byłeś w stanie odpowiedzieć na te pytania, to Twoja pamięć krótkotrwała jest dużo mocniejsza, niż przeciętnego człowieka. Tak naprawdę człowiek traci koncentrację po każdych 6-10 sekund. A na marginesie, to właśnie dlatego łamie się tekst w mniejsze paragrafy. I tak dzieje się z każdą książką. W przeciwnym razie, każdy czytelnik miałby kłopot z utrzymaniem koncentracji.
 
A teraz zastanówmy się, co by było, gdyby nasza świadoma część mózgu miała być odpowiedzialna za wszystkie procesy biochemiczne, które zachodzą w naszym ciele? Gdybyśmy byli świadomi tych wszystkich operacji i decyzji, które w nas zachodzą w każdej sekundzie, prawdopodobnie eksplodowalibysmy w mgnieniu oka.  A nasz nieświadomy mózg zajmuje się tym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I chyba nie zdajemy sobie sprawy jak potężna i w gruncie rzeczy nieograniczona jest ta właśnie część naszego komputera.

zrodlo:http://rozwojosobisty.wordpress.com/2008/08/30/nasz-mozg-najpotezniejszy-komputer-swiata/
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

przygodywdziczy film sparta polskiserwerzycia cinemak