Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:11:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SMOKI istoty dobre, czy zle  (Przeczytany 26284 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 06, 2012, 14:40:42 »

<a href="http://www.youtube.com/v/lkl-QTNFgfk?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/lkl-QTNFgfk?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 06, 2012, 16:56:43 »

Dodam do tego co hm wyświetliłeś szacowny, że rasy żółte zawsze potrafiły się asymilować i syntezować, a ze smokami też Duży uśmiech
Mam takiego kolegę z Chin, który twierdzi, że u nich jest legenda o wspólnych ziemskich  korzeniach Słowian i Żółtej Rasy.
Otóż twierdzi on że wspólnym (kołyską) miejscem była góra Babel, że oni znaczy rasy żółte poszły za smokiem, którego Słowianie wypędzili, choć im proponowali współistnienie, że ród Rusinów postanowił im towarzyszyć by od smoka ich krzywda nie spotkała. Mówi ta legenda o tym jak Rusini oduczyli ich trwogi i jak za to smok narzucił na nich smutę i jak ten smok wprowadził podział.
Zapewnia jednak że sam nie rozumie dlaczego oni znaczy Chińczycy czują do nas jakaś dziwną jak to on określił sympatię. Duży uśmiech
To tyle jeżeli chodzi o smoki i Słowian w/g Chińczyków.
Prosiłem go żeby wysłał mi majla z ta legendą ale dziwnie się spojrzał i nie wracał do tematu nie wiem dlaczego bo nie pytałem Cool
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #27 : Październik 06, 2012, 17:07:09 »



Godzilla (jap. ゴジラ Gojira?) – fikcyjny gigantyczny potwór z serii japońskich filmów science-fiction wyprodukowanych przez wytwórnię Tōhō. Prawdopodobnie jest to najsłynniejszy japoński filmowy potwór (kaijū) i jeden z najsłynniejszych filmowych potworów w całej historii kinematografii. Jest też jednym z najpowszechniej znanych wytworów japońskiej kultury masowej.
Tyle wiki.

//Celowo chcialam stworzac watek o powyzszej nazwie (Smoki istoty dobre, czy zle) odejsc od stereotypowego smoka, a zwrocic uwage na co innego, ale posiadajaca wladze, bez mojej zgody uznala, ze po co robic nowy watek, skoro "o smokach" juz jest//
Slabo sie robi, no coz.

Prosze wyobrazic sobie maszyne, dzwig, wytwor technologii, wlasnie jako Godzille, a tu tylko o ... Annunakach-Gadach, ktore rzadzily swiatem.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 06, 2012, 18:32:27 »

Dodam do tego co hm wyświetliłeś szacowny, że rasy żółte zawsze potrafiły się asymilować i syntezować, a ze smokami też Duży uśmiech
Mam takiego kolegę z Chin, który twierdzi, że u nich jest legenda o wspólnych ziemskich  korzeniach Słowian i Żółtej Rasy.
Otóż twierdzi on że wspólnym (kołyską) miejscem była góra Babel, że oni znaczy rasy żółte poszły za smokiem, którego Słowianie wypędzili, choć im proponowali współistnienie, że ród Rusinów postanowił im towarzyszyć by od smoka ich krzywda nie spotkała. Mówi ta legenda o tym jak Rusini oduczyli ich trwogi i jak za to smok narzucił na nich smutę i jak ten smok wprowadził podział.
Zapewnia jednak że sam nie rozumie dlaczego oni znaczy Chińczycy czują do nas jakaś dziwną jak to on określił sympatię. Duży uśmiech
To tyle jeżeli chodzi o smoki i Słowian w/g Chińczyków.
Prosiłem go żeby wysłał mi majla z ta legendą ale dziwnie się spojrzał i nie wracał do tematu nie wiem dlaczego bo nie pytałem Cool
to pa Duży uśmiech

no to mamy chińskiego łącznika Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 07, 2012, 00:44:31 »

Przebisniegu to bardzo ciekawa legenda,dowiedz się proszę coś więcej i zasyp twojego "chińskiego łącznika " mailami,może na któryś odpowie Mrugnięcie

Cytuj
Energetycznie smok kojarzy mi się z walką, smoki jako rasa z reptilianami

Może coś w tym jest.Na przykład smok wawelski.Może to była tego rodzaju istota,mieszkała sobie w jaskini pod wzgórzem i wszyscy się jej bali.
Teraz smok jest niegroźny a nawet sympatyczny i pożera tylko kasę za sms-y
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #30 : Październik 07, 2012, 10:30:46 »

Smok wawelski pozeral dziewice. Smucisz sie chanell, ze juz do jego jadlospisu nie nalezysz?? (Uwaga - obudzialam czujne oko admina janusa, ktory zaraz mi wlepi punkt ujemny, za insynuacje w twierdzeniu, jakoby chanell cnotliwa nie byla Mrugnięcie)

Kiedys w feudalizmie istnial taki regulamin (przepisy), ktory nakazywal pierwsza poslubna noc mlodych poswiecic panu dziedzicowi - prawo pierwonocy. I tak oblubienica szla prosto w rece tej bestii. Nic dziwnego, ze z czasem rozmiar tej zbrodni zmaterializowal sie w postaci potwora.

Smok - dziewica - rycerz. To jest fabula. Daje do myslenia, no nie?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #31 : Październik 07, 2012, 11:00:15 »

Przebisniegu to bardzo ciekawa legenda,dowiedz się proszę coś więcej i zasyp twojego "chińskiego łącznika " mailami,może na któryś odpowie Mrugnięcie
Ta legenda pośrednio potwierdzałaby migrację haplogrup R1a1 z ziem słowiańskich do Azji.

edit
Czyż na przykład bóg Trygław nie kojarzy się z trzygłowym smokiem ? Herbem carskiej Rosji hest zaś dwugłowy "smok" błędnie zwany dwugłowym orłem Mrugnięcie


Dwugłowy bo Ruś poszła za "chińskim" smokiem ?
A "nasza" część smoka tu została i ma jedna głowę teraz Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2012, 11:04:36 wysłane przez east » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 07, 2012, 11:27:56 »

No, ale ten Trojglow zakonczyl podboj w Arkonii (Drakonii??). Na Rugii jest jego pomnik. Wyzej nie doszedl, bo go wikingowie zatrzymali, albo mu sie procesory poprzepalaly. Patrzcie ludzie nowoczesnie, jak na Godzille! Szok

east
- zapodaj raz jeszcze o tym plemieni w Azji, zapomnialam, ale tam byla taka ladna slowianska kobietka. Dziekuje!
//Jak znajdzie sie ladna kobietka (dziewica) to i do smoka dojdziemy//.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Październik 07, 2012, 13:11:19 »

Cytat: Channel
Przebisniegu to bardzo ciekawa legenda,dowiedz się proszę coś więcej i zasyp twojego "chińskiego łącznika " mailami,może na któryś odpowie

Cytat: Przebiśnieg
Prosiłem go żeby wysłał mi majla z ta legendą ale dziwnie się spojrzał i nie wracał do tematu nie wiem dlaczego bo nie pytałem  Cool

Mało prawdopodobne, by tą drogą uzyskał jakiekolwiek informacje. To "dziwne spojrzenie" było wyrazem niemożności korzystania przez Chińczyków z tej formy korespondencji. Inwigilują ich totalnie i stąd prawdopodobnie należy wnioskować, ze cokolwiek więcej się dowie podczas następnego, osobistego spotkania.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #34 : Październik 07, 2012, 13:51:55 »

Widuje się z nim na zjazdach medycyny niekonwencjonalnej lub kiedy zwyczajnie jest we Włocławku lub w Toruniu lub w Poznaniu, a z tym majlem to szacowny Dariusz ma racje zapomniałem o tej ichniej cenzurze, ale kurcze rozumiałem, że on mieszka w Polsce gdyż po naszemu z nim gadałem Cool
Za dużo pifek Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions fifa11 world-anime wild-reign halotupsy