Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 04:10:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komunikat w sprawie wydawania paszportow  (Przeczytany 4424 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Rafaela
Gość
« : Lipiec 01, 2009, 21:11:35 »

AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
w Republice Federalnej Niemiec Lassenstr.19-21, 14193 Berlin-Grunewald. e-mail@botschaft-polen.de;//
www.berlin.polemb.net
   
   

KOMUNIKAT W SPRAWIE WYDAWANIA PASZPORTÓW Z DWOMA CECHAMI BIOMETRYCZNYMI

Od 29 czerwca 2009 r. wydawane w Polsce paszporty zawierać będą drugą cechę biometryczną, tj. obok obrazu twarzy, zapis odcisków palców.

Polska rozpoczęła wydawanie paszportów biometrycznych, do tej pory z jedną cechą,
28 sierpnia 2006r. Obowiązek taki nałożyło na kraje członkowskie Unii Europejskiej Rozporządzenie Rady (WE) nr 2252/2004 z dnia 13 grudnia 2004 r. w sprawie norm dotyczących zabezpieczeń
i danych biometrycznych w paszportach i dokumentach podróży wydawanych przez Państwa Członkowskie. Paszporty biometryczne w sposób wiarygodny określają związek pomiędzy dokumentem a jego posiadaczem, dzięki czemu ograniczają przestępczość związaną z kradzieżą tożsamości i fałszerstwami dokumentów.

Już od 22 czerwca br. w kraju, a nie później niż od 29 czerwca br. - poza granicami, każda osoba składająca w punkcie paszportowym wniosek o wydanie paszportu będzie zobowiązana do złożenia odcisków dwóch palców, polegającego na przyłożeniu palców do urządzenia elektronicznego (czytnika). Urządzenia służące do pobierania odcisków palców są nowoczesne, niebrudzące i łatwe
w obsłudze.

Punkty paszportowe zostaną wyposażone w krótkie instrukcje tekstowe oraz w miarę możliwości instrukcje audiowizualne. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy organów paszportowych będą udzielać wszelkich niezbędnych informacji i służyć pomocą, aby zapewnić sprawną i szybką obsługę osób aplikujących o paszport.

Procedura poboru odcisków palców oraz weryfikacji danych zawartych w paszporcie podczas jego odbioru jest prosta.

Odciski palców będą zakodowane w warstwie elektronicznej paszportu jako element identyfikacji i nie będą odwzorowane graficznie w dokumencie ( nie będą widoczne).

Odciski palców nie będą gromadzone w ewidencjach paszportowych.

Opłaty za wydanie paszportu nie ulegną zmianie.

Wszystkie paszporty wydane przed 29 czerwca 2009r. - bez względu na ich rodzaj -  zachowają ważność do terminów w nich określonych, np. paszport wydany w 2000 r. utraci ważność dopiero
w 2010 r., paszport wydany w 2007 r. będzie ważny do 2017r.

Wprowadzenie drugiej cechy biometrycznej do paszportów, czyli odcisków palców, zwiększy bezpieczeństwo i wiarygodność dokumentów podróży. Będzie też istotnym, dodatkowym argumentem w rozmowach na temat ruchu bezwizowego z takimi krajami jak USA czy Kanada. Przy okazji wprowadzenia do paszportów drugiej cechy biometrycznej w konsulatach RP będzie zainstalowany teleinformatyczny system obsługi spraw paszportowych, który wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania na paszport przez osoby wnioskujące o jego wydanie poza granicami kraju.


Zapisane
teofil
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 02, 2009, 16:58:21 »

A do niedawna tylko przestępcom pobierano odciski palców, czyżbyśmy wszyscy nagle stali się przestępcami?
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 02, 2009, 21:02:44 »

uczciwy nie ma się czego bać Uśmiech

mi sprawdzali odciski jak byłem w USA i korona mi z głowy nie spadła
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2009, 22:16:20 »


Ja tez uwazam ze to chodzi o zmniejszenie przestepczosci. Jak dlugo sie nic nie stanie , to dobrze, ale jak sie cos przykrego wydarzy to wteczas wszyscy chetnie chca najwiekszej pomocy. Mi to nic nie ujmuje. Swiat jest coraz bardzej otwarty a wiec trzeba dbac o bezpieczenstwo obywateli.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 03, 2009, 07:53:48 »


Ja tez uwazam ze to chodzi o zmniejszenie przestepczosci. Jak dlugo sie nic nie stanie , to dobrze, ale jak sie cos przykrego wydarzy to wteczas wszyscy chetnie chca najwiekszej pomocy. Mi to nic nie ujmuje. Swiat jest coraz bardzej otwarty a wiec trzeba dbac o bezpieczenstwo obywateli.
Masz rację Rafaelo Uśmiech  to dla naszego bezpieczeństwa i ja oddam swój odcisk Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 03, 2009, 11:06:53 »

A ja uwazam iz chodzi o maksymalna kontrole ludzi , mozliwosc dostepu do kazdego w kazdym momecie, Sa to objawy panstwa policyjnego. Nastepna bedzie siatkowka oka.
Wiecie dlaczego? Bo jak zchodzi jakas dusza na ziemie ( wciela sie) to zaswiatowa hierarhia "opiekuncza" traci z nia kontakt, nie moze odnalezc dopuki nie otworzy sobie ona 3-go oka , lub ktos kto ma otworzone nie odnajdzie jej.
Na ziemi sa rozne dusze realizujace rozne programy bardzo czesto sprzeczne z programem wladcow "opiekunow" , idetyfikacja takej osoby praktycznie w tym energetycznym galimatiasie nie  jest  mozliwa.
A metryczne dane zidetyfikuja Energie tej osoby bardzo szybko( w zaswiatach wszyscy sa tak zidetyfikowani , posiadaja tam tez taki "pesel", lub osobisty numer do kontaktu metalnego.

Gdy juz na ziemi bedzie wiadomo kto jest kto i gdzie jest, szybko bardzo mozna bedzie zareagowac na niesubordynacje delikweta, oj szybko bardzo.
Zapominacie ze wszystko co jest tu na dole , ma polaczenia energetyczne z gora, nic nie dzieje sie ot tak sobie przypadkowo. Ludzie realizuja narzucane im odgornie programy.

Mnie sie nie podoba taka inwigilacja, jest ograniczeniem wolnosci Ludzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 19:50:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
annabella
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 03, 2009, 19:38:31 »

A ja uwazam iz chodzi o maksymalna kontrole ludzi , mozliwosc dostepu do kazdego w kazdym momecie, Sa to objawy panstwa policyjnego. Nastepna bedzie siatkowka oka

Mnie sie nie podoba taka inwigilacja, jest ograniczeniem wolnosci Ludzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech

I tu sie z Toba Kiaro zgodze , biorac pod uwage jeszcze tel.komorkowe ,karty Visa ,  to moga nas namierzac dowoli.Nr.pesel to juz drobnostka przy tym co powyzejJesli chodzi o pozostala czesc wypowiedzi to nie zabieram glosu.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

countrylife naszegry kalinowatyper bbyfun olimp