Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 23:13:54


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WYCHOWNIE, a może "przystosowanie do życia w społeczeństwie"  (Przeczytany 17487 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #25 : Lipiec 27, 2010, 10:28:20 »

Smutny artykuł. Mam nadzieję, że bohater potrafi skorzystać z internetu. To medium do pewnego, wystarczającego w tym wypadku , stopnia zapewnia anonimowość . Tą drogą mógłby poznać kogoś wartościowego, a choćby tylkoi wyrzucić z siebie żal. Anonimowość pozwala oszukać strach przed bezpośrednim kontaktem.
Kiedy nie było jeszcze internetu jego rolę pełniły listy. Pisałem mnóstwo listów. Nawet wtedy, gdy nie było do kogo, wtedy te listy trafiały do szafy i pełniły rolę autoterapii. Tylko, że jest jeden warunek - trzeba chcieć sobie pomóc.
Współczuję takim dzieciom, które są separowane od otoczenia.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipiec 27, 2010, 23:11:29 »

Od najmłodszych lat mojej córki słuchałem, teraz Ona słucha mnie...
Mam znakomite relacje, jest już "dorosła", bo zdała maturę, jest samodzielna bo ma dowód osobisty, jest kochana bo przytuli się do "starego", gdy hormony buzują ponad miarę Duży uśmiech
Jedne tajemnice opowiadane są MAMUTOWI (to takie pieszczotliwe określenie mamuni), a cała reszta należy już do nas...
Rozmawiamy o anarchii, wegetarianizmie, podziałach i miłości. Z tego co widzę, to młodzi ludzie widzą szerzej i dalej, są moją wielką nadzieją na przyszłość.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #27 : Lipiec 28, 2010, 15:00:54 »

Pozazdrościć, Thotal, relacji z córką. I dla Ciebie to jest sprawdzian bo musisz być ciągle "w temacie" Mrugnięcie
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 26, 2010, 11:45:04 »

Tam gdzie następuje brak zaspokojenia podstawowych potrzeb i wartości, zamiast wychowania tworzy się patologia która nie leczona się pogłębia i relacje rodzice=dzieci z dnia na dzień niszczeją.

Potem słyszymy o tym czy o tym, o ucieczkach z domu z powodu braku zaufania do własnych dzieci, nadmiernego karania, nie właściwego karania itd.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 26, 2010, 11:49:23 »

Złodzieje czasu atakują
Autor: Piotr Froń     2010-09-23 09:34:28

Jak powszechnie wiadomo, istnieje opinia, że spędzanie czasu przed telewizorem i komputerem jest złe dla rozwoju młodego człowieka. Dlaczego?

Po pierwsze, nie kształci się jego umiejętność myślenia. Dziecko, które godzinami siedzi przed telewizorem "wyłącza" swoje myślenie. We wszelkich programach telewizyjnych, widzowi wszystko podane jest na tacy. Bohaterowie oglądanych przez dzieci bajek często nie posiadają skomplikowanego charakteru, mówią odpowiednim tonem głosu, jednym słowem dziecko widzi, jaki bohater jest.

Rodzicom nie przeszkadza taki tryb życia ich pociech. Mogą wtedy pozwolić sobie na chwilę relaksu, wypicie kawy i rozmowę. Jednak nie jest to postępowanie poprawne. Dobrą alternatywą dla telewizji jest książka. W przeciwieństwie do programów telewizyjnych, bardzo mocno rozwija ona myślenie i wyobraźnię dziecka. Młody czytelnik wyobraża sobie przedstawiony świat, bohaterów i sytuacje zawarte w czytanej opowieści. Innymi, zdecydowanie lepszymi sposobami spędzania czasu są gry planszowe, logiczne i łamigłówki.

...

http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/zlodzieje-czasu-atakuja,39057
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Sierpień 26, 2011, 20:26:27 »

Jak wychować dziecko "nowej ery":

<a href="http://www.youtube.com/v/a1yVqGP_154?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/a1yVqGP_154?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

http://www.fioletowyplomien.com/?page=pole_zycia
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.351 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone black-for ganghg smallskill klubbeardedcollie