Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 11:39:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czwarty Wymiar -Miesięcznik.  (Przeczytany 11095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
komandos040
Gość
« : Październik 30, 2009, 14:54:56 »

Witam.
Ustanowiłem nowy wątek na temat owej Gazety, moim zdaniem, bardzo ciekawej i odnoszącej się
do wielu u nas tu na Forum "palących" spraw, które właśnie rozważamy.

Interesuje mnie tu wasza wypowiedź na ten temat, i artykułów które tam istnieją.
Może zacznijmy wobec tego od teraz- czyli numeru 11.09.
Jednocześnie mam do Was wszystkich pytanie, czy warto kupować ten miesięcznik?
I drugie , co sądzicie o gazecie : "Nie Z Tej Ziemi ?
Bo zamierzam zacząć je obie kupować.
Lecz obecnie szukam która jest tu bardziej "wartościowa ".Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie. Mrugnięcie
Leszek Cool
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2009, 14:59:34 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2009, 19:43:01 »

 Trudno znaleźć wartościową gazetę na rynku, naprawdę. Np. znany wszystkim Focus w rzeczywistości w połowie jest pisany przez 100%-owo pewnych swoich przekonać racjonalistów, i jest niczym innym jak kopią NewScience. Mają też swira na punkcie Darwina co można zauważyć w każdym numerze, a człowieka traktują jak zwierzę (tylko takie co miało więcej szczęścia w ewolucji). Czwarty Wymiar...no cóż, ja nie znalazłem tam nic ciekawego. Można poczytać dla rozrywki, ale brak wartościowej wiedzy poza niektórymi artykułami. Ezoteryka w czystej formie czyli dużo światła i cukru. Nie z Tej Ziemi jeszcze nie czytałem, ale chyba jeden numer sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2009, 19:45:01 wysłane przez Bonifacy1 » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2009, 19:58:37 »

Znam te czasopisma, czytałem je całe lata. Ale, jeśli już, to polecam Ci NEXUS. Solidne czasopismo i wiele tam konkretnego i interesującego znajdziesz, co nie znaczy, że nie masz zapoznać się z tymi czasopismami. Z tym, że tam informacje już się powtarzają.


koliberek33
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 31, 2009, 21:25:54 »

Rzeczywiście Nexus pisze sporo nowinek, ciekawych spostrzeżeń, pozostałe gazetki mają "odgrzewane kotlety", ale głodny wiedzy i tam się trochę naje Duży uśmiech Każdy, kto chce poznać podstawy ezoterycznej wiedzy powinien trochę poczytać...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 31, 2009, 21:38:50 »

Jak wspomniał Thotal we wszystkich tego typu pismach można znaleźć coś ciekawego.
Jednak należy zachować ostrożność. Nie z tej Ziemi miało dobrą opinię jakiś czas temu, później straciło ją. Wielu zauważa, ze poddali się zbytnio wpływowi "oficjeli'.
Czwarty Wymiar i Nieznany Świat, to jak na tę chwilę najbardziej niezależne pubkikacje.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
komandos040
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 31, 2009, 23:47:59 »

Dziękuję Wam za pomocne wskazówki.Uśmiech
Tak, tylko teraz gdzie można Nexus'a kupić?
Czy są w normalnych kioskach? Czy też w Empikach.
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 00:28:32 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 31, 2009, 23:54:17 »

Jest w Empikach i niektórych kioskach, ukazuje się co dwa miesiące. Najbliższe wydanie pojawi się ok 20 listopada.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 01, 2009, 01:09:35 »

Można poprosić sprzedawcę, by Ci sprowadzał i odkładał. Jeszcze lepiej zaprenumerować. Na stronach NEXUSA jest polecanych mnóstwo książek w formie wysyłkowej. Jest tam cała kopalnia informacji.

Kiedyś, zupełnie niezależnie od obecnych poleceń, czytałem książkę pt. "Ludzie jak bogowie" Hewitta.
Od tego winno się zacząć  wszelkie dociekania...Polecam ten tytuł jako wyjściowy. A także:
Roberta Monroe -  "Podróże poza ciałem",  "Dalekie podróże", "Najdalsza podróż, ", czy też książki "śpiącego proroka", czyli Edgara Cayce

Oczywiście, przy założeniu, że nie znasz jeszcze tych lektur.

Z pozdrowieniem Uśmiech

koliberek33
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 01:14:04 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopad 01, 2009, 08:00:34 »

Można poprosić sprzedawcę, by Ci sprowadzał i odkładał. Jeszcze lepiej zaprenumerować. Na stronach NEXUSA jest polecanych mnóstwo książek w formie wysyłkowej. Jest tam cała kopalnia informacji.

Kiedyś, zupełnie niezależnie od obecnych poleceń, czytałem książkę pt. "Ludzie jak bogowie" Hewitta.
Od tego winno się zacząć  wszelkie dociekania...Polecam ten tytuł jako wyjściowy. A także:
Roberta Monroe -  "Podróże poza ciałem",  "Dalekie podróże", "Najdalsza podróż, ", czy też książki "śpiącego proroka", czyli Edgara Cayce

Oczywiście, przy założeniu, że nie znasz jeszcze tych lektur.

Z pozdrowieniem Uśmiech

koliberek33
Lektur tych jeszcze nie znam, ale sporo materiału jest zawarte w naszych wywodach na Forum.
Więc pobieżnie to znam.Uśmiech
Pozatym przeanalizowałem wszystkie przekazy sesji PCH. oraz inne z You Tube - różnych naukowców, których tu także analizujemy.

Z pewnością to nie to samo, ale napewno moja wiedza tu nie jest zerowa.Uśmiech
Pozdrawiam i zmykam na dyżur "Akcja znicz". Mrugnięcie
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 01, 2009, 09:29:47 »

Z czasopism czytam od dawna "Nieznany Świat" i "Czwarty Wymiar"; oba są miesięcznikami.
Do "Nexusa" pewnie sięgnę, bo nie znam...
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 01, 2009, 14:37:06 »

Na forum jest taki misz masz, że tylko zakłóca umysł. Czymś zupełnie nieporównywalnym jest przeczytanie książki autorów, którzy podają, to co doświadczyli wprost. Tu masz mnóstwo nadinterpretacji, wątpliwości, fragmentarycznych i dyletanckich odniesień.
Nie mówiąc o poszatkowaniu wypowiedzi. Że też o konfliktach nie wspomnę. Dobrze jest wchodzić na takie fora, jeśli się ma jakiekolwiek podstawy; wtedy nikt nami tak łatwo nie zamanipuluje. A przede wszystkim nie odciągnie od meritum sprawy, zwłaszcza, iż są tu osoby, które zachowują się jakby posiedli ostateczną wiedzę i udzielają rad z pozycji Boga, co najmniej. 

Dla świeżaczka zwłaszcza, takie autorytatywne rady w dziedzinach mu zupełnie jeszcze nieznanych mogą nadto oszołomić i narobić nieopatrznie szkody. Gdyż, co innego jest dzielić się doświadczeniem, osobistą, a zatem spójną prawdą, (co znajdziesz w dobrej książce, nawet jeśli nie ma tam ostatecznych rozwiązań i odpowiedzi na Twoje pytania), a co innego indoktrynować różne zasłyszane, przeczytane tu i ówdzie sensacje. A demagogów znaleźć można wszędzie. Zły


koliberek33
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 14:39:33 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 02, 2009, 07:20:22 »

A więc kupię gazetę Nexus, i rozejrzę się za książkami, które tam reklamują.Uśmiech
Pozdrawiam. Cool
EDIT:
Właśnie wróciłem z centrum.
Są już plakaty na tą premierę "2012" , która odbędzie się w Szczecinie bynajmniej dnia 11.11.09.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 11:28:57 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shaggydogss watahafarkas loki hohol bestgame