Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 15:46:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 144 tysiące. Skąd ta liczba i co o tym wiadomo.  (Przeczytany 32036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 16, 2009, 11:49:44 »

@Silver - wprowadzasz w błąd - może nie świadomie...

PRIMO! SZAFIR jest słowem pochodzenia HEBRAJSKIEGO - sapir oznacza po hebr. SZAFIR - czyli właśnie kamień / kryształ o którym piszecie

SECUNDO! W JĘZYKU POLSKIM jest także SZAFIR - widać tutaj wzorce źródła...

źródło: http://iwrit.pl/index.php?ww=1&slowo=szafir&x=0&y=0&tps=on&ccnb=on

ciekawostką jest, że rdzenie słowa SAPIR jest SPR, i teraz mamy SPR - Księga i Liczba a dalej SEFIROTH / SEFIRA - Sfera / Emanacja

TERTIO! poszukajcie sobie starożytnego słowa pochodzenie sumeryjskiego - ADAMU

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 11:56:12 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudzień 16, 2009, 12:28:25 »

że to np?..
Cytuj
Imię „Adam” wywodzi się od słowa hebrajskiego Adamah, co znaczy tyle, co ziemia, aby podkreślić myśl natchnionego autora, że ciało pierwszego człowieka powstało z materii i do niej powróci (Rdz 3,19). Nie jest wykluczone, że wyraz „Adam”, wywodzi się od słowa sumeryjskiego adamu, czyli „mój ojciec” dla podkreślenia tego, że cały rodzaj ludzki pochodzi od wspólnego pnia. Podkreśla to również znaczenie imienia „Ewa”, co oznacza „matka”


Cytuj
Sumeryjski tekst unieśmiertelnił odpowiedź, jakiej udzielił Enki nie dowierzającym Anunnaki, którzy widzieli w stworzeniu Adamu rozwiązanie problemu przygniatającej ich pracy: "Stworzenie, którego nazwę wymieniliście -  ISTNIEJE!"   Nie jest jednak gotowe do czekających je zadań - dodał. - Aby to sprawić:   "Obleczcie je w obraz bogów". W tych słowach leży klucz do rozwiązania zagadki stworzenia człowieka, magiczna różdżka, która usuwa konflikt między ewolucjonizmem a kreacjonizmem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 12:49:07 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudzień 16, 2009, 13:19:00 »

@Silver - wprowadzasz w błąd - może nie świadomie...

PRIMO! SZAFIR jest słowem pochodzenia HEBRAJSKIEGO - sapir oznacza po hebr. SZAFIR - czyli właśnie kamień / kryształ o którym piszecie

SECUNDO! W JĘZYKU POLSKIM jest także SZAFIR - widać tutaj wzorce źródła...

źródło: http://iwrit.pl/index.php?ww=1&slowo=szafir&x=0&y=0&tps=on&ccnb=on

ciekawostką jest, że rdzenie słowa SAPIR jest SPR, i teraz mamy SPR - Księga i Liczba a dalej SEFIROTH / SEFIRA - Sfera / Emanacja

TERTIO! poszukajcie sobie starożytnego słowa pochodzenie sumeryjskiego - ADAMU

Kapłan 718'

Nie przeczę, że słowo SZAFIR ( w istocie nazwa kryształu) jest pochodzenia hebrajskiego i nigdzie tego nie napisałem.
Ale zostawmy etymologię tego słowa fachowcom, bo nie oto przecież tutaj chodzi.
Chodzi oto, że kryształy zbudowane są z geometrycznych sfer ( biblijne sefirot), a co najważniejsze w tym wszystkim to jest to, że kryształ w formie czworościanu umieszczony w polu eletrycznym jest źródłem niesamowitej energii - przykład ''Arka Przymierza''.
Możemy się zastanowić, co według mnie jest ogromnie ważne : Arka Przymierza ?. Arka Przymierza, ale z kim ? lub z czym ? i jakiego przymierza ?
Arka jest maszyną i to jednoznacznie  określone w Biblii, ale dlaczego tą maszynę (urządzenie), określono  mianem ''Przymierza'' ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 13:20:14 wysłane przez Silver » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #28 : Grudzień 16, 2009, 13:35:51 »

bo trzeba je umieścić w polu elektrycznym - jak sam napisałeś przecież.

czyli: przymierzyć do pola





Cytat: Silver
Chodzi oto, że kryształy zbudowane są z geometrycznych sfer ( biblijne sefirot), a co najważniejsze w tym wszystkim to jest to, że kryształ w formie czworościanu umieszczony w polu eletrycznym jest źródłem niesamowitej energii - przykład ''Arka Przymierza''.

Możemy się zastanowić, co według mnie jest ogromnie ważne : Arka Przymierza ?. Arka Przymierza, ale z kim ? lub z czym ? i jakiego przymierza ?
Arka jest maszyną i to jednoznacznie  określone w Biblii, ale dlaczego tą maszynę (urządzenie), określono  mianem ''Przymierza''

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1357.msg50388#msg50388
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 13:44:19 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #29 : Grudzień 16, 2009, 13:47:52 »

"TERTIO! poszukajcie sobie starożytnego słowa pochodzenie sumeryjskiego - ADAMU"

Smiem przypuszczac iz bedzie mial zwiazek z kwarcem?
Cos mi to tak jakos by pasowalo.

Kaplan rozwin ta mysl dalej prosze.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #30 : Grudzień 16, 2009, 14:35:00 »

przykro mi Kiaro ale ADAMU to  z sumeryjskiego "working slave" czyli pracujący niewolnik Smutny

jednak ADAMU ma jakieś tajemnicze powiązanie z SEKSEM (sex, angielskie płeć), chodzi mi o książkę Michaela W. Forda - "ADAMU"

ADAMU - Luciferian Tantra and Sex Magick (book)

ADAMU is a grimoire of Luciferian Tantra. This path is of the exploration of the dark recesses of the Mind and Spirit, transforming the self into a vessel of Divinity, the Daemonic itself. Found in ADAMU are foundation rituals and theory of Luciferian Sex Magick, the Forbidden Art of transforming consciousness and body into a Temple of the Adversarial Spirit, being Samael and Lilith, to initiate the self and become a part of the divine by awakening the symbol of Cain, the First Satanist. ADAMU outlines practice which defines the how the Luciferian Sex Magick path is a sucessful method of initiation which only strengthens and awakens consciousness. Vampiric (spiritual) Sex Magick and ancient Buddhism/Bon Po, including workings and descriptions of Kali and her various mythological guises. Adamu features numerous discipline-building excercises which will set the focus for serious initiatory practice.


718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #31 : Grudzień 16, 2009, 15:44:04 »

Z seksem to normalne , bo on ma mozliwosci fizyczne , nie duchowe , czyli energia , ktora ma tworzyc to seksualna. Dlatego czakra seksualna ma bardziej   "rozkrecona"  wibracje niz inne.
Ale moim zdsaniem dojdziemy tez do kwarcu.
W ewolucji ta istota nie posiada mozliwosci kreowania zycia tchnieniem , jedyne co moze to tworzyc cialo materialne dla wcielajacych sie energii.
Jednak my wszyscy korzystamy w tej przestrzeni z wzorca ADAMU  zdeponowanego w polu energoinformacyjnym , tak wiec bardziej jestesmy wrazliwi na seks.

Jak to jest zrobione technicznie? Zablokowana jest kreacja w czakrze gardla , a rozkrecona na maksa seksualnosc w czakrze drugiej.
Emocje seksualne wladaja wiekszoscia ludzi , nie potrafia nad nimi panowac jeszcze. A ze sprawiaja duzo przyjemnosci trudno jest ludziom wytlumaczyc iz tak naprawde nie o to chodzi. Gdyz przez taki seks "rozladowywujemy" ciagle wlasna  baterie zycia i nie mozemy stac sie "kondesorem" , ktory uzyje swojej energii do przemiany siebie oraz przejscia w wyzszy wymiar.

Zawsze chodzi o to samo o energie , ktos jej nas sprytnie pozbawia , sam przejmujac ja na wlasne kato.
I 144000 swietlnych punktow w nas nie rozswietli sie ,bysmy mogli uwolnic sie z wiezow materji.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #32 : Grudzień 16, 2009, 16:22:22 »

Kiara nie jest osamotniona w tym co pisze, o to dyskusja z Grupy Yahoo:

"The synchronicity you call the Universal Dance of Cosmic Harmony. I, Father of Sacred Law, understand that this may be difficult for you to understand. Many peoples have yet to Open their Hearts. All of these points of light mentioned and the one hundred and forty four thousand (144,000) are anchored and nurtured and directed through the Sacred Heart."

źródło: http://groups.yahoo.com/phrase/elf-your-self

od siebie dodam - odpowiadając na pierwotne pytanie PHI z tytułu wątku, że dalekowschodnie nauki wyróżniają 144,000 tzw. nadi (kanały kundalini dla energii życia), a dokładniej 2 x 72,000 po połowie męskiej i żeńskiej, więc wtórując Kiarze napiszę, że 144,000 symbolizuje w pełni przebudzoną jednostkę, przykłady? BUDDA i CHRYSTUS!

poprzeczka jest bardzoooo wysoko więc...

718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 16:33:58 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #33 : Grudzień 16, 2009, 16:53:29 »

hm ta interpretacja ktora piszecie tez jest ciekawa i wazne jest zeby sie przebudzic i nie dac manipulowac - ale tez jest wazny powrot do zrodel - przebudzenie, zwiazane jest z Bogiem JHVH i mejsaszem ICHTHYS - jezyk hebrajski powstal na bazie jezyka aramejskiego - kto wie co nas czeka, pomijajac cz.dziure to cala cywilizacja moze upasc w ciagu kilka dni gdy np zabraknie pradu np na tydzien - jezyk hebrajski a napewno aramejski ma zwiazek z grawitacja a wiec Z Bogiem - kto wie moze 144 tys uwierzy ze zabezpieczenie sie swietym tetagramem iimieniem mesjasza moze przyniesc ocalenie - wole wierzyc w to niz w cokolwiek innego - pismo sw sie sprawdza - przyklad 666 i CERN Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Grudzień 16, 2009, 19:03:07 »

Cytat: guetzalkoatl
...zabezpieczenie sie swietym tetagramem iimieniem mesjasza ...

Jeśli mnie pamięć nie myli, to imię mesjasza nie jest tetragramem.
Tetragram to JHWH, czyli imię Boga. Jezus, jeśli używać pojęć biblijnych, jest Jego synem. Może i mozna imię Jezusa zapisać w formie tetragramowej, jednak jak to określiłeś "święty tetragram" dotyczy tylko JHWH.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #35 : Grudzień 16, 2009, 19:38:28 »

a paradoksalnie Mesjasza PENTAGRAM (!) czyli IHShVH czyli JESZUA, po grecku mówiąc IESOUS czyli "nasz" Jezus...


718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #36 : Grudzień 16, 2009, 20:33:47 »

Przykro mi ale nie znam angielskiego , nie przeczytam tej dyskusji. Ale z drugiej strony fajnie ze inni ludzie tez mysla logicznie i nie dali sie wrobic w cyfre wybranych... , kazdy moze byc wybrany jezeli rozswietli swoje punkty energetyczne.

Przeciez nasza budowa energetyczna nie jest przypadkowa , ma czemus sluzyc i bedzie sluzyla. Takie rozswietlenie jest niezbedne za 3 lata, bedziemy musieli z niego skorzystac w trakcie przebiegunowania ziemi ( bo ono nastapi) , widzialam ten momet , powiedzmy "snilo mi sie". Naprawde zadne statki kosmiczne po nas nie przyleca, musimy zrobic to sami.

Kak wiec wiemy iz GRAAL to X , kielich , ktory trzeba wypelnic energia po brzegi  , by do tego rozswietlenia tych 144000 doszlo.
jak to zrobic? Istnieja  trzy elemety z ktorych mozemy i powinnismy korzystac.

1. To Etyczne zycie , z wysokim systemem wartosci.

2. To pokonywanie trudnosci w sposob etyczny i bez strachu. Brak etyki , oraz strach , ktory zbyt czesto nami wlada, sa elemetami energii o niskim potecjale , ktora nie moze wypelnic naszego GRAALA.

3.To rozladowywanie siebie energetyczne , co to znaczy? Otoz pozbywanie sie zgromadzonej energii poprzez akty seksualne ( nie mowie o tych pelnych milosci obopulnej , ktore wynosza w gore), chodzi o seks dla samego aktu , ktory daje przyjemnosc fizycznom.
Taki seks sluzy jedynie przekazywaniu naszej energii przestrzeniom , ktora korzysta z niej dla wlasnych celi , my zas stajemy sie ciagle pustym naszyniem , pozbawiona energii bateryjka..

Niestety , ale ,albo , albo, wybor zawsze jest osobisty.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #37 : Grudzień 16, 2009, 21:05:12 »

z PUSTEGO nawet i SALOMON nie naleje - jakże to przysłowie tutaj pasuje, MAG MAGÓW nie dałby rady, czyli za pomocą MAGII - czytać próby robienia tego na siłę / oszukiwać naturę - nie da się zrobić, to praca która zabiera kilka / naście / set inkarnacji czyli więcej niż jedno wcielenie...

718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 21:05:41 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #38 : Grudzień 16, 2009, 23:01:26 »

Pismo musi sie wypelnic i nastapic odnowienie

"I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #39 : Grudzień 16, 2009, 23:09:51 »

Pismo musi sie wypelnic i nastapic odnowienie

"I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."

Odszukaj symboliki baranka , tego nie czyta sie doslownie , to sa symbole. gui wlasnie doslownosc.

BAR  - AN , inaczej kaplan ANA , czyli Pana , Stworcy , lub jak wolisz Boga.
Kaplanem Boga jest tylko milosc!

Kiara Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 23:12:54 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #40 : Grudzień 17, 2009, 00:19:07 »

tez fakt, ale odnowienie tez jest potrzebne..
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #41 : Grudzień 17, 2009, 00:37:44 »

BAR-NABA - to samo, ale tu chodzi Kiaro o słowo GRECKIE (NT był spisany w grece) a nie polskie, nie przesadzajmy za mocno Język

w greckiej wersji w miejscu słowa BARANEK pojawia się oryginalnie ἀρνίον co czytamy jako ar-nee'-on, które też oznacza BARANEK (dosłownie - młoda owieczka)

ezoterycznie jest to tłumaczone jako znak zodiaku BARAN (Aries)


718'



Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #42 : Grudzień 17, 2009, 01:12:29 »

BAR-NABA - to samo, ale tu chodzi Kiaro o słowo GRECKIE (NT był spisany w grece) a nie polskie, nie przesadzajmy za mocno Język

w greckiej wersji w miejscu słowa BARANEK pojawia się oryginalnie ἀρνίον co czytamy jako ar-nee'-on, które też oznacza BARANEK (dosłownie - młoda owieczka)

ezoterycznie jest to tłumaczone jako znak zodiaku BARAN (Aries)


718'





Wrocmy wiec do pierwotnej symboliki baranka , bo o nia chodzi co nie znaczy ze pozniejsza nie ma zadnego znaczenia.

Tlumaczac to inaczej mozna odczytac  ( kim jest owa mloda owieczka?) ktora stanie na Gorze Syjon ( co oznacza Gora syjon) , i jaki bedzie posiadala potecjal energetyczny stojac na niej? ( rozswietlone 144000 punktow , czyli dokona osobistej transformacji ciala swietlistego), tak to wyglada.

Gora syjon to nie tylko fizyczna gora, to takze symbol Judaizmu, na jej szczycie stanie nasza owieczka ( kaplan milosci?)

Baranek? Kim jest ta "mloda owieczka" bo nie o jej wiek chodzi a o rozwoj duchowy bardziej. Biorac pod uwage ze dopiero dokona osobistego rozswietlenia siebie by stanac na szczycie Judaizmu , Gorze Syjon.
Co sklada sie na oltarzach tak naprawde? O czym mowia zawze kaplani? Dla mnie tylko o jednym o MILOSCI , to ona dokonuje rytualnego przemienienia , jej znak sobie ludzi przekazuja.Tak wiec co ma stanac na Gorze Synaj? MILOSC , i ktos ja bedzie musial reprezetowac , to ktos , kto dokona transformacji energetycznej swojego ciala , czyli osiagnie pelnie wiedzy 144ooo punktow swietlnych.
Nie moze sie to dokonac tylko mistycznie symbolicznie , w fizycznosci wszystko , ale to wszystko musi sie dokonywac fizyczne, wowczas to nastepuje trwaly wpis w pola morfogenetyczne , ktory staje sie pierwowzorem drogi dla wszystkich innych ludzi.

Kiara Uśmiech Uśmiech












« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 01:29:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #43 : Grudzień 17, 2009, 20:06:07 »

no tak...dlatego to musi byc znak widoczny i czytelny tak jak pascha
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #44 : Grudzień 20, 2009, 14:49:44 »

miałem tu coś innego napisać, ale najpierw:
zauważyłem że usunięto mój post wcześniejszy(bezpodstawnie):

"ale wróćmy tu do tematu:
Bo wszystko jest mniej więcej rozwinięte oprucz tego:

Prosze mi powiedzieć kto i dlaczego to usunął. edit: OK już WIDĘ, posty zostały scalone..dlatego mi umkneło. sorry.

Cytuj
Cytuj
I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi.

Skoro mowa jest o wy-kupywaniu, to jeszcze raz spytam:
Kto płaci(?), czy wie(?) ile to kosztuje(?), w jakiej walucie/formie(?)"


===============================

Cytuj
I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi.
Czyli ten "ewangelista" ustalał transakcje na jakieś zakupy oświetleniowe dla innej cywilizacji,
która wpadła tu na ziemię na zakupy po zestaw kilkuset lampek?

Cytat: Kiara
i powtorze jeszcze raz 144000 to nie liczba wielosci ludzi , to sa cyfry dotyczace  JEDNEGO CZLOWIEKA , w nich zawarty jest zakodowany przekaz . reszta tresci to tylko wyjasnienie do tego przekazu.
Czyli skoro jeden, to co jest przedmiotem wykupu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 15:48:17 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #45 : Grudzień 20, 2009, 16:20:44 »

Cytat: PHIRIOORI
Czyli skoro jeden, to co jest przedmiotem wykupu?

Jak to co? Ciało ludzkie z jego możliwościami … a kupującym jest ktoś, kto nie potrafi sprostać genetyce …
i chce nabyć gotowy, rozświetlony produkt … pytanie, na co mu to się zda, skoro takie ciało wymyka się już kontroli innych?
Zostaje ono przy tym, komu udało się uczynić z niego własny, niezniszczalny pojazd …
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #46 : Grudzień 20, 2009, 17:08:35 »

Cytat: ptak
na co mu to się zda, skoro takie ciało wymyka się już kontroli innych?
Zostaje ono przy tym, komu udało się uczynić z niego własny, niezniszczalny pojazd …

właśnie!


tylko jak ja mam teraz negocjować warunki  Chichot
w tak zaistniałej sytuacji pozwolę sobie zacytować Pana Siarę Siarzewskiego z killera:
"no i cały misterny plan w piZ-dU"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 17:14:04 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #47 : Grudzień 20, 2009, 17:16:45 »

tylko jak ja mam teraz negocjować warunki  Chichot

To zależy po której stronie tronu stoisz ...  Duży uśmiech
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #48 : Grudzień 20, 2009, 18:33:46 »

Kaina, pierwszego "satanisty"?
Poza tym "luciferian " i Samael, oraz Lilith- to iście znaczniki z czeluści piekła.
A skoro tak, to EN-ki ma z nimi sporo wspólnego.
Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #49 : Grudzień 21, 2009, 18:23:19 »

144000 w starym T. pisze, że tyle żydów przezyje 2012 rok. Ta mała garstka uczciwych żydów przeżyje, widać tyle ich jest teraz na świecie. A kto nie jest żydem to bez obawy.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

halotupsy magicalespackluporum kursor managerzuzlowy wild-reign